Autor Tema: Mali Minsterlander - Azra  (Posjeta: 11157 vremena)

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #15 u: 02. 12. 2009. 11:40:10 »
Kolega Zelenko mozes ti procitati sve knjige na svijetu o dresuri ako pas  nema urodjene osobine i nagon ka lovu dzaba je sve,sto vise izvodi na teren gdje ima fazana,vidim da je dosta mlado stene i sada ga samo aktivno izvodi na teren i bice od njega pravi pas  z2,vodi ga samostalno bez drugih pasa,ono vec sa osam do devet mjeseci bi trebalo da pocne markirati,radi sa njim odmah i na aportu,napravi aporter od neke manje letve koja je omotana zecijom kozom i bacaj mu da donosi.
Moja puska,moj pas i ja

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #16 u: 02. 12. 2009. 11:59:09 »
Imam krilo od fazana sa kojim se igramo po dvorištu, uredno ga aportira svaki put. To radi od prvog dana druženja, znači urođena osobina. Predispozicije su joj stvarno dobre.
ŽENE I RAKIJA

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #17 u: 02. 12. 2009. 12:48:02 »
dobra dobra..... just just just

Offline lovac-zu

  • K
  • *
  • Postova: 36
  • .....
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #18 u: 02. 12. 2009. 13:50:33 »
ljep pas ....od koga je..
dobro oko i mirna ruka

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #19 u: 02. 12. 2009. 18:32:18 »
Od kolege iz LD-a, Bjelovar
ŽENE I RAKIJA

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #20 u: 18. 12. 2009. 13:15:20 »
Evo da se opet malo pohvalim.
danas sam ju prvi puta izveo u svoje lovište. nakon punjenja hranilišta krenuli smo u obilazak, ja, Azra i moja šesnajstica. Išao sam odraditi taj kobni prvi šus, da vidim dali imam psa ili nemam. Vidio sam šojku na nekih 40M i okino. Pogledao u Azru koja je od mene bila 1-2M. Nije ni okom trepnula. Kao da se ništa nije desilo. Došli smo do Šojke koja je teško bila ranjena. Azra se bacila na posao laveža i obilaska oko nje. nakon minute Šojka je bila mrtva a Azra ju je počela čerupati što mi se nije svidjelo. Uzeo sam joj Šojku iz usta i bacio, počela mi ju je donosit ali bi ispred mene skrenula, bila je totalno sebilčna ;D
Valjda če sa vremenom to doči na svoje ili imate kakav prjedlog?
Pozdrav svima
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #21 u: 18. 12. 2009. 13:23:30 »
Daj nemoj me zazati da misliš da će ti pas sam od sebe nosit perfektan aport... pljus

Pa treba jaaako puno rada i strpljenja da to radi kako spada, a i štene je još uvijek premlado za takve radnje... tek od 7-8-9 mjeseci možeš raditi nešto ozbiljno... šus isto nisi morao još isprobavati, jer da ti se sad prestrašila... povratak bi bio težak i dug, a možda i nemoguć... mad


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #22 u: 18. 12. 2009. 15:17:22 »
druže hunterdon
nemoj ti ništa  pljus
misterlenderi su inače psi za gospodu zato ih i ima malo  rol
psi s jakog i stabilnog karaktera i velikom voljom za rad tako da me nebi
začudilo da štene donese od prve.
Zanaš u kakvim bočicama se čuva otrov???  hao
što se tiče šusa i aporta odmah da te demantiram
imam snimke šteneta od 8 tjedana 12 sati nakon što je uzeto
od uzgajivača kako aportira
Isto to štene je imalo drugi dan terapiju sa startnim pištoljom
za tjedan dana je bilo odloživo na pucanj
kad sam snimke poslo uzgajivaču proglasio me ludim
Vjerujem da je bio u pravu.
JBG radilo se po prilagođenom programu pa ko živ ko mrtav
Kad sam se vidio opet s uzgajivačem pas je bio star godinu i pol
i tad smo pravili neke usporedbe izmjenjivali iskustva itd..
i došo ja na tapetu melju oni melju i onda im postavim pitanje:
Što je veči šok za štene kad iz dana u dan dolaze likovi u dvorište
bacaju ključeve plješču deru se i uzimaju jednog po jednog
ili kad ja puknem 10 m od psa i nakon tog nema nikakve popratne pojave
(zamisli kako je štenetu došo baja u box pa udri lupat bacat krpe ključeve itd pa digni jednog pa digni drugog pa kuja laje pa je odstranimo a ona jedino dobro za što štenci znaju itd itd...)
Eto ja sam mišljenja ako se štene boji pucnja s 2 mj da če ga se bojat i s 5 i sa 7
strah je UROÐEN ili nije i sredine nema

Šojka je bila mrtva a Azra ju je počela čerupati što mi se nije svidjelo. Uzeo sam joj Šojku iz usta i bacio, počela mi ju je donosit ali bi ispred mene skrenula, bila je totalno sebilčna ;D
Valjda če sa vremenom to doči na svoje ili imate kakav prjedlog?
Pozdrav svima

Moj savjet je da radiš zamjenu znači ona tebi preda aport a ti joj daš nagradu

Samo nastavi s radom i pazi kad dođe u pubrtet tu se hoče sj. stvar
il gubiš živce jer se ona inati ili joj daš vremena pa izgubiš volju da nastaviš istim tempom
pa se čudom čudiš kroz neko vrijeme zašto više neče ni ono što je htjela radit sa 3 mj.
 Sretno s Azrom  d4





Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #23 u: 18. 12. 2009. 15:21:48 »
Imajte kod sebe povodnik neki, uvijek, nek se uci na njega..zavezite ju na duzi povodnik i bacajte joj divljac a ona nek donosi, pa ak ne zeli ici k vama jednostavno ju uzeto povucete tek tolko da ide k vama, pa nagrada i tako do iz dana u dan..mozda ne jos odmah stim, ali za koji mjesec..
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #24 u: 18. 12. 2009. 15:59:42 »
2 Almir: Gledao sam i sam na videu kako rade sa radnim malinoama, selekcija je brutalna... a, štenci nemaju ni tri mjeseca... pa ih se onda testira na razinu boli tako da ih se štipa za capice, itd... ali moraš znati da to rade profesionalci koji znaju prepoznati reakciju i pravovremeno reagirati... d4

A aport misterlander ima urođen i nije neki problem, samo što nije poželjno od tako malog šteneta očekivati previše... neka se sve radi kroz igru i zafrkanciju... d1


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #25 u: 19. 12. 2009. 01:42:38 »
Da očekivao sam aport. Zato što mi od prvog dana nosi loptice i krilo od fazana. Ona je šojku rastrgala. Neželim da joj to ostane u navici pa da kasnije imam problem. Tyger:Ovo sa dugačkom špagom mi se čini kao dobro rješenje.
Istog sam mišljenja kao i Almir, ako je pas za lov onda nema problema, ako ima urođenu manu da se boji pucnja da znam odmah, dali imam psa ili nemam. Ljubimac mi netreba toliko koliko luvački pas.
Inače je vrlo temperamentna i ima jake lovačke nagone. Danas smo se tiho kretali kroz nekakvu travu i sa grane je pao snjeg na kupinu. Načulaila je uši misleći da se unutra nešto kreče. Nestala je unutra kao metak(šta dete zana šta je trenje uf happi).
Ono što mi se najviše sviđa, je to da neodlazi od mene dalje od nekih 15M. Ode i stane, čeka da ja dođem pa onda opet ona.

Smatram da neče ništa smetati kad krene u pravu školu da več bude znala pisati možda i zbrajati do 100. hao hao Kažem Vam, vrlo napredno djete hao hao
ŽENE I RAKIJA

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #26 u: 19. 12. 2009. 01:55:05 »
Evo štene od 10 tjedana
Da Vam pokažem da nisam ja jedini luđak hao hao. Ima nas još....
ŽENE I RAKIJA

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #27 u: 28. 12. 2009. 15:14:38 »
Žena mi govori da volim puške i cucka više od nje.... happi.... neznam zašto ččč ččč ;D uf ref
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #28 u: 11. 02. 2010. 20:20:17 »
I, kak ide s Azrom?  ;D


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #29 u: 22. 02. 2010. 00:31:41 »
Odlično, mala če biti terminator. Mislim da je sad več spremna za lov, nemamo nikakvih nepoznanica. Uživa u radu i stvarno ima jaku volju. Nema za nju prepreke, voda, gusto granje, ništa...

Prezadovoljan sam psom. Poslušna je i neodlazi daleko. Stvarno san od  z2
ŽENE I RAKIJA