Autor Tema: Mali Minsterlander - Azra  (Posjeta: 11153 vremena)

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Mali Minsterlander - Azra
« u: 28. 11. 2009. 17:51:49 »
Pozdrav
Evo i Zelenko pomalo mjenja boju.... ;D ;D
Danas sam si nabavio ženku malog Minsterlandera. Jako je draga i umiljata.

Pošto mi je ovo prvi lovački pas molio bi savjete o hranjenju i treningu, kada i kako početi sa dresurom, neki redosljed prioriteta. Za sada se još upoznajemo. Oštenjena je 07.08'09
Dali je ova bjela linija greška exterijera, nije mi to bitno ali bi volio znati, mislim da im glava treba biti jednobojna. Ali to mi je najmanja briga. Največa stavka mi je da od nje napravim poslušnog lovačkog psa na obostrano zadovoljstvo.
Hvala svima na komentarima






ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #1 u: 28. 11. 2009. 18:11:02 »
Opa, lijepo... znači stigla je!!! d1

Što se tiče hranjenja sve ti zavisi čime je hraniš... Ako kupuješ gotovu dehidriranu hranu, onda ti količina hranjenja piše na vreći, ako je hraniš mesom i nekim prilogom onda ne bi bilo loše davati neke vitamine tu i tamo... npr. Pfizerove VMP tablete... to je već malo kompliciranija prehrana jer moraš paziti na količinu vitamina, dok znaš da je kupovna hrana izbalansirana, tj. ravnomjerno ima potrebne dodatke...

Praktički dresurom se počinje odmah kada pas dođe u novi dom... dolazak na poziv, pa se igrati sa psom i bacati mu igračku da nosi itd... sa nekom ozbiljijom dresurom počiniji sa 7,8,9 mjeseci... zavisi od jedinke do jedinke... važno je da se zbližiš sa psom i da sve radiš kroz igru... npr. bacanje predmeta 5-10 min na dan, ma čak ni tolko, samo ne pretjerivati... par puta baci neka donese i to je to... moraš stvoriti želju kod psa za tim što nosi... da se ne zasiti!!!

Uživaj sad, jer čim se okreneš štene je već odrastao pas!!! z10


p.s. o nekoj detaljnijoj dresuri već imaš ovdje na forumu napisano tako da samo potraži!!!


Pozdrav!!!

HunterDon


Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #2 u: 28. 11. 2009. 18:13:57 »
Zelenko cestitke na Azri d4!
Sto se tice boje glave, nigdje nisam nasao da glava mora biti jednobojna smedja tako mislim da te to ne treba brinuti. Ali nek se javi netko malo iskusniji po tom pitanju da te skroz razuvjeri...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #3 u: 28. 11. 2009. 18:18:34 »
KOd koga si kupio psa ako nije tajna...

inaće volim misterlandera,i pazi dosta mi je njih reklo da su dosta svojeglavi i da dresura i nije baš najlakšio posao...

Ćaća viče mater plače!

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #4 u: 28. 11. 2009. 18:30:13 »
Psa sam kupio od kolege iz LD-a. vidio sam njegovu kuju na djelu i zaista je pas za poželjet.
Možda su samo ženke takve ali.... miran temperament, ne odlazi daleko, aportira, poslušna, kupina ili ne, njoj je svejedno.
Imali smo jednom u lovu zgodu da je ranjeni fazan pobjegao u kupinu. trobojni nije htio unutra, njemački je prevelik. Ali Aba(od kolege lovca), njoj je trebalo 10sec. da nađe rupu u kopini i nestala unutra kao metak. Bila je gusta i ništa nismo vidjeli, čuli smo samo lom. Kuja je sa fazanom izašla iz kupine i kružila oko nas pogledom tražeči gazdu. Nešto prekrasno.
Nisam htio riskirati i iz tog razloga sam i ja uzeo ženku iz Abinog legla.

Što se prehrane tiče, dvaputa dnevno normalna hrana i jednom dnevno kupovna suha. Mislim da bi tako bilo najbolje za nju. 100M iza kuče su livade koje lovci nikad ne koriste jer su kuče preblizu, to če biti naše igralište ima puno fazana i nešto zeca. Jedva čekam da prvi put je vidim u fermi, ali još je premala ta to, ili....
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #5 u: 28. 11. 2009. 18:49:06 »
Baš pred sobom imam Lovački vjesnik 10/2005 u kojoj je obrađena tema o ovoj rasi lovnih pasa... Odmah na početku je velik naslov koji glasi "Pas koji sve zna"... ovo je veoma cijenjena rasa, pogotovo u zemlji podrijetla, tj. Njemačkoj... gdje je i drugi po brojnosti!

Evo i citat:

Jedan je njemački uzgajač 1976. godine, prilikom predaje šteneta mladog minsterlendera, starog samo osam tjedana, rekao: "On sve zna, samo ga morate odučiti od onog što vam ne odgovara"... ;D

Piše da osobina koja ga krasi jest svestranost; odličan aport, borba sa grabežljivcima te rad na krvnom tragu... dr.i

Pozdrav!!!

HunterDon

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #6 u: 28. 11. 2009. 18:50:28 »
daji joj hranu za štenad i ad kapi što se daji djeci da nebi iskrivila noge nek ti je sretno s njom i želim ti puno odstrela ispred nje i dobra kob ako ideš sutra u lovz10

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #7 u: 28. 11. 2009. 19:00:39 »
Kada se prvi put izvodi pas na teren, sa koliko mjeseci?

Koliko tih kapi se kapne i koliko često?
ŽENE I RAKIJA

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #8 u: 28. 11. 2009. 19:17:34 »
2-3kapi svaki dan a za obuku neznam pošto se ovdje kod mene ne lovi sa ptičarima

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #9 u: 28. 11. 2009. 19:56:58 »
HunterDon hvala na informacijama i tebi peca.

Danas joj je prvi dan u mome domu i mogu vam reči da poslje jednog popodneva provedenog sa njom ja sam oduševljen, na prvi trenutak moje nepažnje izgrizla je tenisicu ali te su stare pa nema veze  happi . Fasciniralo me je kako je poslušna, svi koji su je došli vidjeti odmah se meni primiče, vidi u meni neku sigurnost. Imam fazanskog perja od prošle nedjelje, mogao bi složiti neku igračku od toga, a sutra ako odstrelim jednog ostavit ču joj krilo za igru. Mislim da bi to bilo pametno.
ŽENE I RAKIJA

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #10 u: 28. 11. 2009. 20:25:15 »
svakako svakog psa bilo koje rase treba upoznavati sa divljači koja če pred njim biti lovljena

Offline wachtel

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #11 u: 01. 12. 2009. 17:12:31 »
Vec sam slucajno napisala na drugom mjestu da je prekrasna! volim takve pse... z30

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #12 u: 01. 12. 2009. 17:36:38 »
Danas je bila več malo odlučnija, izgleda da joj se sviđaju šetnje. Nismo našli niti jednog fazana ali je njuškala ispred mene pa me pričekivala. Stalno tražimo "frrrr" happi.
Evo našeg igrališta.



Uuuuu, ovdje je nešto čudno happi happi
ŽENE I RAKIJA

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #13 u: 01. 12. 2009. 18:09:47 »
a di su golovi?

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #14 u: 02. 12. 2009. 11:30:56 »
Treći dan izlaska


Nisam nikakav dreser i pokušavam raditi po nekakvoj logici, volio bih znati ima li negdje kakva literatura za dresuru lovačkih pasa ili video.
Skidao sam neki video sa ovog foruma ali mi na 6-tom raru javlja eror link.
Ako ima tko kakav prjedlog, neka piše.
Hvala
ŽENE I RAKIJA