Autor Tema: Mali Minsterlander - Azra  (Posjeta: 11156 vremena)

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #30 u: 30. 05. 2010. 20:46:11 »
Svaka čast za Azru. Ja sam jedan od onih "luda " koji obožavaju Munsterlandere. Prošli tjedan mi je uginula dvogodišnja kujica, al sam juće nabavio novu naravno iste pasmine. Čitajući tvoje postove kao da sebe gledam unazad dvije godine. Puno sreće sa Azrom.
« Zadnja izmjena: 30. 05. 2010. 20:49:45 od junior »

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #31 u: 30. 05. 2010. 22:56:39 »
Zašto je uginula?? Šta se desilo?

Ja jedva čekam sezonu da zajedno lovimo, i da kolegama pokažem šta je lovački pas...
Po dvošištu kada ju muštram neshvaća me preozbiljno, ali na terenu kao da zna da je sad na poslu i nema mjesta za šalu ili neposluh, jedino kad vidi vodu nemože odoliti da nelegne unutra, makar bila i malena lokvica. Dali je i tvoja bila tako luda za vodom...?
ŽENE I RAKIJA

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #32 u: 31. 05. 2010. 07:28:58 »
Lječili je mjesec dana, stalno visoka temperatura,na kraju uginula.
Obožavala je vodu i lov na patke. Aportirala odlično,ali ferma joj se još nije bila učvrstila.
Sad opet krećem iz početka.Ova nova će vjerujem isto biti dobra, bar po prvim dojmovima.
Uskoro ću staviti slike stare i nove.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #33 u: 31. 05. 2010. 11:11:04 »
Pa gle, što se ferme tiče nikad ju nisam vidio da stoji. Potjera fazana kada on počne na nogama bježat, onda ona naravno kreče za njim. Ali ja sam uvjek sa njom na treningu u jednom polju koje je baš gusta drača i puno puta ju niti nevidim, ali znam da stoji u fermi kada mi na poziv nedolazi k nozi. To mi se često puta dešavalo. Niti ju vidim niti ju čujem, a znam da je u krugu od 20-tak metara, a ne dolazi ni na poziv, znači da stoji u fermi. Obično poslje neuspjelog dozivanja vičem aport i 5 sekundi poslje vidim fazana u zraku.
Jedan kolega isto ima Munsterlandera ali njegov samo trči i odmah diže divljač. To nije dobro, ali on mi govori "nikad ju nečeš vidjeti u fermi", što je pogrešno. Pogrešno je to što nije radio sa tim psom.

Probat ču jednom snimit na terenu kako sluša pravac ruke koji joj pokažem. To mi je najbolja stvar sa njom: lijevo, desno, ravno. A dresura je tako jednostavna i vrlo korisna.
ŽENE I RAKIJA

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #34 u: 31. 05. 2010. 11:26:31 »
 Istina je da imaju nešto slabiju fermu,ali  moraju fermat. Mišljenja sam, iako pas ima urođeni nagon za fermom,ako ga ne treniraš i u tom segmentu, razganjat će fazane u želji da ih dohvati. Ja uživam psa promatrat kad ferma pa stoga sa ptičarom idem na preglednije terene. Za gustiš i branjevinu imam šunjkavca kokera.

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #35 u: 04. 06. 2010. 08:35:11 »
Obećao sam nekoliko slika mog novog šteneta. Sunce zasjalo ,a ja fotić u ruke.


Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #36 u: 04. 06. 2010. 21:19:02 »
Srvarno je prekrasna. želim ti puno uspjeha sa njom.
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #37 u: 04. 06. 2010. 21:28:42 »
Obećao sam nekoliko slika mog novog šteneta. Sunce zasjalo ,a ja fotić u ruke.



Predivno štene, svaka čast!!! d4 Vidi se da je lijepo njegovano!!!

Zanima me kakva iskustva imate s dlakom? Jel se lijepi snijeg gore? To je dosta česti problem kod pasmina s malo duljom dlakom...


Hvala i pozdrav!

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #38 u: 04. 06. 2010. 21:31:03 »
Sad si me iznenadio pitanjem(nije mi palo na pamet). Ništa nisam primjetio, doduše i dlaka joj slabo ispada.
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #39 u: 04. 06. 2010. 21:59:09 »
Sad si me iznenadio pitanjem(nije mi palo na pamet). Ništa nisam primjetio, doduše i dlaka joj slabo ispada.

Dobro, ova rasa nema tako dugu dlaku kao npr. seter ili golden retriver... ali baš me zanima kakva su ljudi imali iskustva s malim m-erom po tome pitanju...

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #40 u: 04. 06. 2010. 22:09:31 »
ja sa svojom prošlom kujicom nisam imao problema,mada je prošle godine baš bilo snjega. Znam kako je kad se nahvata snjeg na zastvice na nogama ili ispod ušiju. Zato sam kokera ošišao na kratko.Sad izgleda ko mađarski  vižlan  hao hao





Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #41 u: 24. 06. 2010. 16:44:20 »

Pa gle, što se ferme tiče nikad ju nisam vidio da stoji. Potjera fazana kada on počne na nogama bježat, onda ona naravno kreče za njim. Ali ja sam uvjek sa njom na treningu u jednom polju koje je baš gusta drača i puno puta ju niti nevidim, ali znam da stoji u fermi kada mi na poziv nedolazi k nozi. To mi se često puta dešavalo. Niti ju vidim niti ju čujem, a znam da je u krugu od 20-tak metara, a ne dolazi ni na poziv, znači da stoji u fermi. Obično poslje neuspjelog dozivanja vičem aport i 5 sekundi poslje vidim fazana u zraku.
Jedan kolega isto ima Munsterlandera ali njegov samo trči i odmah diže divljač. To nije dobro, ali on mi govori "nikad ju nečeš vidjeti u fermi", što je pogrešno. Pogrešno je to što nije radio sa tim psom.

Probat ču jednom snimit na terenu kako sluša pravac ruke koji joj pokažem. To mi je najbolja stvar sa njom: lijevo, desno, ravno. A dresura je tako jednostavna i vrlo korisna.





Kad će ta snimka zelenko sa radom lijevo- desno. Postajem nestrpljiv.
Valjda te ovolike kiše omele. Lijepi pozdrav


Offline milosko83

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #42 u: 24. 06. 2010. 17:27:36 »
svaka cast stene je super,verovatno ce biti odlican lovacki pas

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #43 u: 24. 06. 2010. 21:18:15 »
Visoka trava, pa nam vruće, pa kiše, pa neki drugi problemi, moram priznati da sam je malo zapustio i užasno mi je krivo zbog toga. Nisam sa njom bio dugo na terenu. Šteta svega onog truda ispočetka, ako sad nešto nebude bilo kako treba. Nadam se da će snimka uskoro.
 
Ima jedna druga stvar na njoj koja mi baš nepaše.
Onoga koga baš nepozna dobro, tko kod mene ne dolazi često, sada zbog nje niti nesmije. Strašno je oštra, nema straha nimalo. Zaletava se ravno pod noge i zna na sitno sjekutićima i uštipnuti. Izderem se na nju ali nepomaže baš....
Moja klinka joj može rep isčupati, i ništa. Ali netko nepoznat koga nevidi svakodnevno je u opasnosti.
Zanimljivo je i to da ona nikad niti nelaje, osim kad je netko nepoznat u dvoru, onda se hoće rastrgat.
Molio bih one koji imaju tu pasminu da mi odgovore dali je i kod njih to ista stvar?
ŽENE I RAKIJA

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Mali Minsterlander - Azra
« Odgovori #44 u: 25. 06. 2010. 09:04:53 »
Takođe mi se to desilo nekoliko puta. Inaće je bila mirna i umiljata,ali kad je susjeda jednom prolazila ispred kuće, a djeca ostavila otvorena vrata zaletila se i sitno ju sjekutićima gricnula za but. Nije mi bilo svejedno, al je susjeda bila tolerantna i nije dizala prašinu. Jednom je gricnula prijatelja, al je on invalidan na nogu ( vuće ju ) pa su mi stariji lovci rekli da pas reagira na svaku neprirodnu kretnju, i da se nebrinem. Imam dvoje male djece i njih nikad nije ni pogledala mrko.
 Znam kako ti je, i to predstavljm  određeni problem. Sretno s nalaženje rješenja.