Autor Tema: lovački trap  (Posjeta: 11926 vremena)

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 356
lovački trap
« u: 23. 09. 2010. 22:31:09 »
LV rujan/2010 str. 4: "Najavljeno je uvođenje lovnog trapa od sljedeće godine...". Bute probali?
Dobra kob
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: lovački trap
« Odgovori #1 u: 23. 09. 2010. 22:40:00 »
LV rujan/2010 str. 4: "Najavljeno je uvođenje lovnog trapa od sljedeće godine...". Bute probali?
Dobra kob
Ja ne samo da sam probal, nego sam i pucal - "prvo pa muško" 23/25 (Zelendvor)!!  d7
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline 357

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: lovački trap
« Odgovori #2 u: 25. 09. 2010. 15:15:05 »
Kakva je razlika lovnog od sportskog trapa?
nužda je majka svih izuma

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: lovački trap
« Odgovori #3 u: 25. 09. 2010. 16:31:03 »
Kakva je razlika lovnog od sportskog trapa?
I mene interesuje?! z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline strijelac

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: lovački trap
« Odgovori #4 u: 25. 09. 2010. 18:25:37 »
Kod pozivanja mete puška se drži na boku, i tek kod uočavanja mete stavlja se u rame..
zagorci smo ljudi pravi kaj nam pak moreju....

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: lovački trap
« Odgovori #5 u: 25. 09. 2010. 20:47:52 »
Razlika je u tome da je u lovačkom trapu puška uz bok i strijelac stoji bliže izlazu mete, za brzinu meta nisam siguran al mislim da su nešto sporiji. zagi

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: lovački trap
« Odgovori #6 u: 25. 09. 2010. 22:33:31 »
Evo sad ja nesto da pitam.
Ili ja ne razumem taj Srpsko-Hrvacki jezik koji sam ucio u skoli a maternji mi je Srpski sa Ekavicom.
Sta vi podrazumevate tim nazivom LOVACKI-TRAP?
1.Dali je to jedna Masina koja automacki menja uglove izbacivanja g-golubaova po visini i sirini?
2.Ili su to vise masina koje su razmeštene po određnim pozicijama i one izbacuju golubove svaka u svom pravcu ali strelac s promenom mesta od 1.-5-tog puca na razlicitog goluba?
3.U francuskoj sam pucao ali tu nema takmicenja to je cisto rekreativno pucanje i sticanje rutine.
Masine su smestene u šumarku 20ari samo vaz ztaza vodi do pozicije sa koje pucate na goluba.
Uvek morate sa sobom povesti kolegu koji u ruci nosi daljinski upravljac na kome su brojcano ili slovno odeđene pozicije i kada se nađete na poziciji (A) kolega na vaš znak pritisne taster daljinca (A) i vama bukvalno preko krošnji drveca,iz žbunja iza drveca,iza vas,iznad vas,paspam vas, s leva,s desna, izlece ili se po zemlji kotrlja g-golub.
 Na koji vi imate pravo pucati dva puta ali vam je prostor doliko ogranicen da bukvalno imate utisak da je preplašena divljac u vrtoglavom begu napustila svije llogalo ili beži ispred psa,a i ovde se puška drzi na boku.

Pa vas sad Pitam kakav je taj Lovacki trap na koji vi to pucate po Hrvackoj - Srbiji?
Jer i ovaj Amerikan-Trap sa koim sam se ja susretao po srdiji na seljackim skupovima blago receno, Blage veze sa American -Trapom nema.
To je neka mešavina American-Trapa sa Univerzal-Trap i Olympic trap, za koju mislim da se samo na prostorima ex YU puca.
Pozdrav Goran
« Zadnja izmjena: 25. 09. 2010. 22:46:21 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: lovački trap
« Odgovori #7 u: 25. 09. 2010. 23:12:10 »
Gorane,

Ovo što si ti opisao ( mete izlaze sa svih strana ) naziva se parkur. Do sada se pucao tzv. trap ( puška u ramenu, pet pozicija .......),a pod lovački trap koji misle uvesti je pucanje na metu tek kad je vidiš,do tog trenutka puška nesmije biti u ramenu.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: lovački trap
« Odgovori #8 u: 25. 09. 2010. 23:38:14 »

huntos zar ti na ovim fotografijama nisi video da oba strelca pusku ne drze u zgib ramena vec iscekuju da uoce letecu metu.
Mene samo zanima dali se u tom lovackom trapu mete izbacuju iz jedne masine i imas pet mesta kap i na Olympic trap ili imas vise masina sa vise pozicija ne vezano za stand Olympic trap.

Parkur je nesto opet drugo to sam vec pucao vise puta to je 5 pozicija u isoj ravni strelac uđe malte ne u nekakav box puska je na boku i pusku ubacuje u zgib ramena tek kada metu uoci nisani i puca,raspored masina nije tacno propisan ali u veci sluvajeva i vecini strelista koristi se multo Olympic trap stand koji sa leve i desne strane poseduje Skeet kucice Pul i Marc i obicno sa:
 pozicije 1 puca Pul
 pozicije 2 Marc-Pul
 pozicije 3 Dozaleci golub
 pozicije 4 Dubleta
 pozicije 5 Marc.

Ovi box-ovi sliže da bi ogranicili strelcu manipulaciju okreta sa puskom u zgibu ramena.
Opet napominjem nije obaveza da bute na svim strelistima ovakav redesled.
Susretao sam se sa strelistima gde je parkur totalno nesto drugo,ali napominjem da sam se barem na 5 strelista sa parkur-om sreo da se koristi multi Olympic trap stand i da je raspored letećih meta ovakav kakav sam opisao
Pozdrav Goran
« Zadnja izmjena: 25. 09. 2010. 23:43:38 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: lovački trap
« Odgovori #9 u: 25. 09. 2010. 23:58:56 »
jedna mašina, pet mjesta

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: lovački trap
« Odgovori #10 u: 26. 09. 2010. 13:43:30 »
jedna mašina, pet mjesta
koliko je rov u kome se nalazi masina ili je masina na zemlji u bunkeru udaljen od tih 5 mesta?
P.S. Nemojte me pogresno shvatiti ali imam utisak da se na prostorima EX YU stvaraju i izmisljaju neke nove dicipline ne poznate sirim krugovima sveckih strelaca na letece mete.
Pozdrav Goran
« Zadnja izmjena: 26. 09. 2010. 13:45:45 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: lovački trap
« Odgovori #11 u: 27. 09. 2010. 19:59:51 »
Netnam točnu udaljenost al ču probati saznati sve propozicije pa stavim na forum.

                                               pozdrav

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: lovački trap
« Odgovori #12 u: 27. 09. 2010. 20:23:41 »
OldHunter je vec pisao a mogao bi i tu napisat neke znacajke koje bi se trebale usvojit, da na kopiram njegov post, ugl. udaljenost bi bila 10 m po njegovim rijecima  d1  d7
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: lovački trap
« Odgovori #13 u: 28. 09. 2010. 09:21:06 »
OldHunter je vec pisao a mogao bi i tu napisat neke znacajke koje bi se trebale usvojit, da na kopiram njegov post, ugl. udaljenost bi bila 10 m po njegovim rijecima  d1  d7

Evo ovako, ovo bi već moglo biti točnije jer sam u Dubravici razgovarao sa predsjednikom komisije za streljaštvo pri HLS, gosp. Vladimirom Kiretom:

Pravilnik se tek treba usvojiti (pravilnik je izrađen - čeka se usvajanje), ali pravila bi trebala biti otprilike ovakova (osnovno):
1. Smanjuje se razmak izmedju strijelca i mašine za izbacivanje meta (rova) na 10 metara
Biti će određeno prijelazno razdoblje, da se dade vremena Društvima da pomaknu nastrešnice na novu udaljenost !

2. Puška se drži na boku (kao kod skeeta), a podiže se tek kad se uoći meta !

3. Smanjuje se dolet golubova (50-55 metara)

4. Može se pucati sa 28 gr. municijom

Detaljnije kad se Pravilnik (ipak) nađe u mojim rukama.  teaa
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: lovački trap
« Odgovori #14 u: 28. 09. 2010. 11:25:27 »
Zvuci kao odlican trening pred lovnu sezonu! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.