Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 99314 vremena)

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #105 u: 26. 11. 2009. 19:34:12 »
DOBAR VEČER SVIMA -kolegama forumašima ,lovcima i ostalima.NEMOGU a da ne napišem novih nekoliko rečenica za dogo argentino psa kojeg večina ne pozna a nije ga ni vidjela a ni znala da je to LOVAČKI PAS priznat od FCI a uzgaja se i selektira i u Evropi Pišem ogorčen jel ne dopuštam da se takav pas opisuje kako ne dolikuje toj pasmini.MEDIN komentar poštivam jel je izneso istinite činjenice i svoje mišljenje o toj pasmini.Ali mi se dopada što je rekao istinu o krvoločnosti ostalih pasa koji se koriste za lov D.S. i kako se dosta puta desi da bedasti pas nastrada Terijeri najčešče nastradaju -zašto -JEL IMAJU SRCE .Pošto i dogo argentino ima krvi od terijera ,zato je hrabar-neustrašiv ,ali ima MASU MIŠIČA koju NJ.L.T. NEMA i nemože raditi ono što može dogo-držati svinju Puno vas NEZNA da je dogoova snaga i u čeljusti-vilici -ujedno da znate da dogo ima jači zagriz -barem tako tvrde stručnjci ima jači stisak nego pi bul.JA to neznam niti sam mjerio jačinu ugriza Osvrt jednog forumaša na dogoa je neukusan ,zato ovo i pišrm U mom tekstu od ranije sam rekao da bi se napravio -stvorio dobar ,vrhunski lovački pas treba jako puno vremena i rada sa psom Vani u svijetu postoje mnoge vrste koje su kod nas neprihvačene.ZAŠTO ,zato što imamo svoje O.K. ali zašto omalovažavati druge pasmine DOGO je takav kakav je -stvaran u Argentini ,protiv i za divlju svinju te za pumu -štetočine koje su im tamo radile štete na poljima i  kod stoke Svaki pas bilo koje pasmine je onakav kako si ga vlasnik odgoji a vrhunski pas se sve manje može vidjeti u bilo kojoj priliciNeču više o psima ,o dogou ali ne dozvoljavam onima koji ne poznaju pasminu da pišu razne komentare.KAKO sam rekao neču više ALI samo da vam napomenem da sam amater kinolog ,da to tak nazovem više od 35 godina Srdačan i lovački pozdrav svima ali dogača mi NE DIRAJTE -još jedan pozdrav od DEDE M   z14

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #106 u: 27. 11. 2009. 18:29:28 »
da vidim "dogača" u šumi, ja  bih bio zadnji koji ga je vidio živa.  hao
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #107 u: 27. 11. 2009. 18:39:48 »
Zar je "dogac" kriv sto je u sumi? ččč
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #108 u: 28. 11. 2009. 23:18:10 »
a nisam boga mi ni ja kriv  z5
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #109 u: 04. 12. 2009. 21:34:55 »
Dobra vam večer kolege -forumaši -lovci.DA odgovorim kolegi koji bi zadnji vidio dogoa u šumi.Krasno ,tako bi mogao reči bilo tko da vidi tvojega psa isto tako samoga u šumi.Psi ,naročito lovački znaju često pobječi ,ili odlutati do i u šumu pa i oni isto tako tjeraju i naganjaju divljač.AKO nisi znao dragi prijatelju JO da se i vani dogoi polako takmiče u lovu na d.s. -npr. u Bugarskoj ,dali legalno ili ne to još neznam,nažalost.ISTO tako i kod nas dečki koji su vidjeli dogoa u akciji polako i vjerojatno potajno idu u lov sa njima ,i nema još hvala Bogu nitko ozlijeđen .Pitačeš se možda kako-tako što ako imaš dobre i odlučne pse u liku dogača to ti se nemože desiti.Nisi ti još vidio pravog dogo argentinca -niti si čuo njegovo režanje iz dubine njegove duše,jer dasi čuo kako to zvuči onda bi znao da se ledi krv u žilama,čovjeku ali vjeruj mi sigurno i  d.s. još više jel ona ima instinkt i zna kada je u smrtnoj opasnosti -a dogo je za nju upravo TO .NEMOJ SE UVRIJEDITI na moje riječi ali da doživiš ili čuješ dogoa u napadu imaš sve šanse da napuniš nogavicu jel ja sam to doživio.TO što naši lovački kinolozi nisu isto vidjeli tu pasminu na djelu to je njihov propust a i nebi se dešavalo u lovu na d.s.sranj za koja se zna i puno više nezna.NE znam dali imaš psa ili si uopče imao psa -bez uvrede ,ali napominjem kao i prije -dobar pas traži jako puno rada i odricanja,treninga itd.Zato je lakše raditi sa onim što ima nekakve nasljedne osobine jer svaka nova pasmina da se dovede do visokog nivoa iziskuje jako puno rada i odricanj i žrtve.Zato moj kolega kada budeš u živo vidio lov sa dogačom-ima ,vidičeš možda,koliko je to zahvalan i fantastičan pas i to upravo za d.s.-jel za nju je i stvaran kroz puno godina i priznat je kao LOVAČKI PAS.Č INI MI SE DA JEDAN OD VAS IMA DOGAČA PA BI MOLIO DA SE JAVI -JOŠ JEDAN SRDAČAN POZDRAV SVIMA I DOBRA VAM KOB OVAJ VIKEND   - DADA M  z14

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #110 u: 04. 12. 2009. 22:42:40 »
Kolega dobro si sam sve rekao što se tiče "dogača":
-da se i vani dogoi polako takmiče u lovu na d.s. -npr. u Bugarskoj ,dali legalno ili ne to još neznam,nažalost.ISTO tako i kod nas dečki koji su vidjeli dogoa u akciji polako i vjerojatno potajno idu u lov sa njima ,i nema još hvala Bogu nitko ozlijeđen.
Još nije
-da doživiš ili čuješ dogoa u napadu imaš sve šanse da napuniš nogavicu jel ja sam to doživio

Pa nisam ti ja kriv što si se usro u gače
-što naši lovački kinolozi nisu isto vidjeli tu pasminu na djelu to je njihov propust
pretjeruješ
-kada budeš u živo vidio lov sa dogačom
a gdje si ti vidio lov sa dogačom UŽIVO
priznat je kao LOVAČKI PAS
a gdje to ?
ovo je zadnje da se javljam na ovu temu, nek ti je sa srećom u lovu na DS tebi i tvojem dogaču
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #111 u: 04. 12. 2009. 23:16:46 »
eto mene opet mali moj prijatelju JO -KAO ŠTO VIDIM GRIZEŠ a nemaš još prave zube da ugrizeš.to ti je onako ,malo šale Pričaš o nećemu što nisi vidio i doživio za razliku od tebe -moj lovac JA sam ti ranije napisao da sam IMAO dogoa 14 godina -ato je jako puno ,opčenito za psa i NISAM se ja usro u gače ,nego lik poput tebe koji nije imao pojma na šta se namjerio.žELIO JE VIDJETI nešto , apa je i vidio i rekao da je umro od straha skoro i od onda se ponašao drugačije.NEželim se sa tobom prepucavati u tvom stilu -ali neču dozvoliti da neko tko nezna pasminu govori gluposti o njoj.DA si vidio raniji članak malo bolje ,vidičeš daja prije nisam bio lovac pa nažalost nisam mogao isprobati svojeg psa .I žao mi je ali.......Nisi mi odgovorio dali si imao ili imaš psa.AKO nemaš -nabavi si ga pa nečeš razmišljati o ubijanju psa -lovačkog u šumi jel kako je rekao kolega nije pas kriv ako je zgibao u šumu NEČEMO više voditi rat nas dva a ako te zanima nešto o psima možemo to ali privatno JAVI se privatno pa se čujemo -možda i vidimo ,ako nisi preko grane -a ako jesi opet nema veze Laka ti noč i neka je tebi dobra kob a o psima čemo privat-ako hočeš. POZDRAV od starog pasoljubca i štovatelja dodača -DEDA M..... z14

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #112 u: 04. 12. 2009. 23:34:58 »
Rekao sam da ne ću više s tobom raspravljati o dogaču tj. o nelovnim pasminama pasa, ja bi ih nazvao krvoločnim psima, no nema veze, na mom su dvorištu četiri lovačkapsa
Daj mi molim te odgovori na ona pitanja u prijašnjem postu i ostavljam te na miru da sanjaš o dogačima, i nemoj se krivo potpisivati ispod svojih odgovora - DOBRA VAM KOB OVAJ VIKEND   - DADA M i nauči se da to nisu dodači več dogači - POZDRAV od starog pasoljubca i štovatelja dodača -DEDA M.....

Laka noć i tebi dada ili deda M
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #113 u: 05. 12. 2009. 11:21:00 »
Dobar ti dan JO- VIDIM KAKO SI NAPALJEN NA MOJE PRAVOPISNE POGREŠKE- pa ću ti ukratko odgovoriti JA  mislim da malo greški imam ali to je sve za ljude.TVOJE eventualne greške ja nisam brojio a neču ti ni dalje.JA sam na forumu vrlo kratko ,a i na pisanju ovih postova -nisam daktilograf i ako mi jedno slovo krivo ode nema ljutnje.Več par puta sam naglasio da sam B I O vlasnik dogača-dogo argentinca punih 14 godina te sam sa vama podjelio stavove i mišljenje o toj pasmini -i ništa više.Isto tako sam napisao da sam stari  amater kinolog -za svoju dušu jel prije nisam razmišljao o lovačkim pasminama,sve dok nisam upoznao njega kojeg sam imao toliko dugo -do kraja.Isto tako sam ti ponudio -prijateljski da poričamo o psima i vrstama za lov-pogon ati izgleda odbijaš Čak sam predložio jednom i piče ,kavu ako nisi daleko od Zg jer bi volio viditi pse koje TI imaš.JA volim sve pse svaku pasminu na svoj način bez obzira jeli lovački ili kučni pas.Zato ne moraš ovako da velim ,režati na mene što sam napisao svoje mišljenje o rasi koju sam imao ,i imam neka iskustva koja vi ostali nemate.Ujedno ne želim imati u vama mlađim kolegama-lovcima neprijateje-dapače bi volio naučiti od vas koji lovite neke godine.Ako si me shvatio javi se kao prijatelj,kolega koji če mi pomoči da savladam temulov a ne da se svađamo po tiho kao sada mi o pasmini koja nije kod nas prinata službeno da može iči u lov .I na kraju priče ja sam,jesam i biču i dalje branitelj pasmine koju sam imao ,možda opet imati ,i neču loviti sa njom kad nije priznata kao ostale-ali tebi na znanje da spadaju u II grupu tj. u dogolike pse i priznati od F.C.I -a to ti je svjetska kinološka organizacija i ako su je oni priznali kao takvu onda moramo i mi ostali.Opet ču TEBI i OSTALIM kolegama lovcima poželjeti - DOBRA VAM KOB ,i ovaj vikend a mi možemo mišljenja razmjeniti preko privatnih stranica,poruka ili na telefon ukoliko želiš-bilo bi mi drago .Pozdrav od DEDE M......-jel ja i jesam i deda i to mi je na čast i diku

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #114 u: 05. 12. 2009. 12:33:25 »
Deda M   just z10
Pametnome dosta!  pljus
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #115 u: 08. 12. 2009. 00:54:31 »
 z10  z10  z10  z10  z10
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #116 u: 15. 02. 2010. 17:39:54 »
Za dedu m 

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #117 u: 15. 02. 2010. 17:54:10 »
Hvala ti Z.D-ina ,zaista hvala ali mi reci čiji je to pas-ima samo jednu manu -nema kupirana uha,šteta.Taj pas je za vas koji idete u pogon,i uz več postoječe naše domače dobitna kombinacija ,sigurna.Samo ga treba odmalena odgojiti kako treba ,po lovački za tu vrstu lova i to je bingo.Neznam zašto se ne dozvoljava da ga se uvede ,makar probno ,pa da vidimo šta bi se dogodilo i kakav bi rezultat dobili.No dosta od mene jel ja ih znam jako dobro i opez ču ga imati -ali ....... vidičemo onda ....... ko je u pravu.Pozdrav svima koji vole i koji NE vole tu divnu pasminu -DEDA M...... z14  I   zagi

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #118 u: 15. 02. 2010. 18:48:42 »
zasto im se kupiraju usi od nekoliko veterinara sam cuo da svom psu nikad ne bi kupirali usi.
Da li je tacno da u nekoliko zemalja evrope nije dozvoljeno kupiranje usiju.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #119 u: 15. 02. 2010. 19:41:57 »
Pas je star 10mj i stigao je iz Srbije kod jednog mog prijatelja,a uši nemam pojma zašto nisu kupirane.