Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 99114 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #135 u: 21. 02. 2010. 16:21:17 »
ipak bez rezanih ušiju je ljepši.za mene
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #136 u: 21. 02. 2010. 19:18:15 »
evo da nebudemo u zabludi ovako izgleda ta pasmina!


i samo još pra godina dok se zabrani i u RH kupiranje svi ce ovako igledati!
jer na ovim eu prostorima svaki pas za sad izgleda ovako!
jer ako hoceš na izlozbu bez ušuiju nemože!

O ukusima ne vredi raspravljati ,ali nadam se da ce zabrana kupiranja uskoro doci i na nase prostore.
Ovako sa normlnim usima meni je mnogo lepsi.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #137 u: 21. 02. 2010. 21:06:32 »
E sad što je ljepše?


Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #138 u: 21. 02. 2010. 21:09:22 »
poštujem i Vaše mišljenje lega, ali meni to nije TO!!! zagi


Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #139 u: 21. 02. 2010. 21:10:10 »
eto mawerick me preduhitrio... zagi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #140 u: 21. 02. 2010. 21:27:11 »
 hao hao hao

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #141 u: 21. 02. 2010. 21:52:35 »
Haj dečki,kaj ste mislili da če mi one slike promaknuti-ona ženka gore izgleda ljepo ,ako je ženka ,a i onaj mužjak je prekrasan ,barem na sliki jer me podsječa na mojeg psa samo je flekica na oku malo viče gore prema ušnoj školjki.Neka svako veli kaj hoče ali onaj mali klemponja sa ušima nije im po skladu i ljepoti ni do prvog zgloba.Dogo je dogo samo sa kupiranim ušima i onda je to pas.Danas kada je u večini zemalja E.U. kupiranje nepotrebno ili zabranjeno opet se uši kupiraju a samo je negdje zabranjeno,po meni bez veze,jel svako odlučuje kaj če sa svojim psom.Pitam se ponekad kada vidim razne ,po meni bedaste komentare o tome dali je ta osoba vidjela kako jadno izgleda pas koji je nastradao sa ušima -ima potrgane ušne školjke kako je to ružno i kako onda vlasnici pokušavaju rezati uši tj. napraviti estecki zahvat,samo što je to onda nemoguče ili daju psa unakaziti.Zato sam zagovornik kupiranja samo kod onih pasmina gdje je to za njih dobro.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #142 u: 08. 03. 2010. 00:24:24 »
  EVO opet čitam i gledam te vaše jadne,ranjene i pokojne ljubimce pa me malo zaboli duša za tim vašim vjernim pratiocima u lovu-od ptičara .terijera do goniča,i ne mogu se suspregnuti da opet ne napišem nešto.Puno više od vas sam siguran-ali ne mogu to ostvariti ,za sada -e neznam šta bi dao da mogu da vam dovedem nekako par komada pravih svinjara iz Argentine,tj.dogo argentince,izučene ,i naučene na d.s. pa da vidite kako bi oni odradili te veprove.Naravno ne 1 pas nego 3,4, komada ako treba i sa prslucima pa da se razuvjerite u svojoj nevjeri za tu pasminu.Tvrdim ponovo da je šteta velika da uz naše goniče nije dozvoljeno i sa dogačima lov na d.s.-to bi bila uživancuja u pravi lov ,nešto slično kao i kod Gorana.Ah,dosta tih mojih pustih želja-ali tko zna možda jednom i uspijem da vas razuvjerim i dokažem da sam u pravu --DEDA M......  -NEPOPRAVLJIVI LJUBITELJ DOGAČA  i    zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #143 u: 08. 03. 2010. 17:38:34 »
Deda nemoj misliti da su naše svinje i argentinske jednake,ili američke, evropski divlji vepar je nešto drugo, naspram onoga što si vidio na snimcima koji su ti stvorili sliku o tom lovu,dogo argentino NE MOŽE loviti naše svinje jer ,prvo treba ih pronaći u našim lovištima,a to oni teško da mogu a goniči to rade pod normalno,i na kraju da ne kompliciram ,ne možeš ti nakupovati tih pasa, koliko ih ove svinje mogu pobiti.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #144 u: 08. 03. 2010. 20:42:14 »
 BOK prijatelju-da bi Amerikanci ili Argentinci bili uspješni u lovu na d.s. imaju također goniče koji traže i nađu d.s. a onda nastupaju dogači i goniči zajedno.Ameri koriste te tkz. pseče pancirke ,pse obuku u neku zaštitu pa ima manje stradavanja ,a naše dogače bi trebalo obučiti kako da se ponašaju sa veprom ,ili d.s. a ne ih pustiti čoporativno da nastradaju.Pa zar nije očito koliko pasa domačih pasmina dobije po sebi kada su ludo hrabri-zar nije tako.Po čemu se onda razlikuje dogo ,po tome što je možda neki luđi ili hrabriji od ostalih-takav nastrada ,bilo koje pasmine da je,ali dogo ima dvije stvari koje nemaju ostali-stvaran je za takav lov-generacijama i ima čeljust koja je nekoliko puta jača ,ima stisak koji malo koji pas i približno ima.ZATO sam i htio da shvatiš-te da uz pravilan rad ,odgoj ,dresuru dogo može biti samo pomoč u lovu na d.s. a i sama sigurnost lovca je nepobitno veča uz takvog psa koji ima snagu vilice a ima i solidnu masu-mišiča ,koju nemaju ovi naši domači.Stradavanje pasa ,pa bili to i dogači je ista kao i za sve ostale pasmine.Ako je bilo koji neoprezan -nastrada sigurno,zar ne,a za veprove naše sam siguran da nebi tako lako napravili ono što naprave sa manjim i slabijim psom-toliko od -DEDA  M.. z14+ zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #145 u: 08. 03. 2010. 21:01:56 »
Pa Deda M. za mene to o čemu ti pričaš nije lov ,već sam ti negdje objasnio da u lovu postoji etika i također tu divljač treba poštivati, i prema tome je razvijen ovakav način lova sa psima,a doge se tu ne uklapaju, i to što se tebi sviđa takav lov je tvoja osobna stvar,ali takvom lovu nema mjesta kod nas ,jer nema potrebe nekog daviti sa psom ako postoji puška koja realizira lov u tehničkom djelu ,a divljač koju lovimo ne zaslužuje daju se na taj način usmrti,postoji lovačka kultura koja ne dopušta takvo maltretiranje i ponižavanje divljači,ovo ti govorim u najboljoj namjeri,nemoj shvatiti osobno jer poštivam tvoje simpatije prema toj pasmini,ali stvarno nema smisla u civiliziranom svijetu forsirati takav način lova,a to što hrpa iskompleksiranih texašana prikazuje svoju moć na taj način ,za mene je bolesno.pozdrav.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #146 u: 08. 03. 2010. 21:41:02 »
Dolina sada me slušaj -ne kužiš ti mene dosta izgleda ali to čemo kad naletim ,uz neko piče ili kavu .Samo da ti velim da ču u šumi biti rađe sa 2 komada dobrih dogača -ne trebaju uopče loviti ali kao sigurnost od krmače sa mladima ili nastrijeljenog vepra ču imati sigurno sa nijma nego sa brakovima ,terijerima ili nekom manjom i slabijom pasminom.Ostalo mi u sječanju stradavanje lovca i 5ili 8 pasa lani u pogonu.Odoše u k...c i psi i umalo lovac.Maloga psa imaam u kuči ali vani ili šumi,lovu uvijek rađe veliki i snažan pas-velika sigurnost od gore napisanog-Pozdrav do svidova moj Dolina i dobra kob i tebi i psima-DEDA M... z14zagi

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #147 u: 09. 03. 2010. 01:02:11 »
Ako je to lov kao sto ga ima na youtube hvala bogu da takve morbidarije kod nas nema,tu nema ni e od etike. Ukoliko bi takav lov bio dozvoljen vise lovci nikakvu sansu ne bi imali protiv bilo koje ozbiljnije organizacije za zastitu zivotinja moram priznati prvi bi stao u zabranu takvog nacina . "Obicni" gonici stradaju u lovu upravo zbog svoje greske ,a to je dodju u kontakt sa  svinjom njihov posao je da omoguce lovcu da uputi hitac,da ih dovedu na cistinu i to je to kakvo crno hvatanje zivotinja od strane gonica kakva borba njih i vepra.
Ovo je klasican brimer pomahnitalih amera koji ne znaju sta ce od sebe pa smisljaju svakakve gluposti da zaokupiraju svoje male mozgove.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #148 u: 09. 03. 2010. 17:04:54 »
Deda M. ti si dobroćudna osoba pa ću ti reći još nešto,ja sam u šumi 5  od 7 dana u tjednu,i to već zadnjih 10 god ,i to u aktivnom lovištu kroz sva godišnja doba,i nikad nisam bio napadnut od ni jedne divljači,znam biti sam ili sa kolegom ili sdrugim lovcima,bez pasa i sa njima,bez oružja i td. vidio sam stvari koje su nevjerovatne,glupe zanimljive i što ja znam kakve ne,tu gdje radim i lovim ima svakakve divljači,medvjed čak u dosta velikom broju,vuk kroz cijelu godinu a ne samo zimi,ris, jelen ,divlja svinja,srneća divljač i t d. ali vjeruj mi da dođe do nemilog događaja ne bi se oslanjao na ništa osim na sigurno povlačenje tj auto ,drvo ili hitac iz vatrenog oružja,ali opet ponavljam da živina izbjegava čovjeka i teško se odlučuje za napad,ovo ti govorim jer stvarno sam vidio svašta ali normalno ne sve,pozdrav .

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #149 u: 09. 03. 2010. 17:39:16 »
Deda M negdi na youtube san gleda baš jednog australca koji priča kako je izgubija šest sedan pasa od vepra koji je uvežen iz rusije. Vjerovatno bi neke manje primjerke Dogo ili više nji mogli odradit ali velike veprove čisto sumnjam. A ako te je baš toliko strah DS lovi sitnu divljač. Po meni podjednako zanimljiv lov ako ne i više. Ja osbno nebi moga lovit sa dogom jer neman želudac za to, ali nebi mi smetalo da neko i tako lovi u RH.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.