Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 99261 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #75 u: 14. 11. 2008. 14:07:33 »
Ovo je strašno. Nemama komentara. Al bez obzira, vidljiv je dobar timski rad kod tih "pasa", dvojica vuku otraga, jedan napinje prema naprijed i to za uho da ne bi bilo po p..., a četvrti za pevalicu u death grip. Al da je imalo lovački ovo, nije.

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #76 u: 14. 11. 2008. 15:11:20 »
nema ljutnje ja se isto malo zezam ali uvijek cu braniti dogo ;D.....sto se tice druzenja mi smo uvijek za.
Ova snimka nimalo eticno i posteno dois
« Zadnja izmjena: 14. 11. 2008. 15:15:20 od BigGame »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #77 u: 14. 11. 2008. 15:14:39 »
Evo, Dean ima gater, BigGame psa, ja ću zakurit vatricu, slijedeći ...

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #78 u: 14. 11. 2008. 15:20:30 »
ako Vas stvarno interesira rad jednog dogoa u gateru stvarno nije problem ako nekaj izorganizirate ja cu drage volje doci i probati onaj jeger i nekaj s vatrice ;D

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #79 u: 14. 11. 2008. 15:23:52 »
Dean, gdje je taj gater da se organiziramo na brzinu.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #80 u: 14. 11. 2008. 16:17:57 »
ako Vas stvarno interesira rad jednog dogoa u gateru stvarno nije problem ako nekaj izorganizirate ja cu drage volje doci i probati onaj jeger i nekaj s vatrice ;D

Jäger stoji, nema frke. Ako nebudem ja prisutan bice neko od kolega tako da mozete i u moje ime nazdraviti.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #81 u: 14. 11. 2008. 17:44:06 »
ako Vas stvarno interesira rad jednog dogoa u gateru stvarno nije problem ako nekaj izorganizirate ja cu drage volje doci i probati onaj jeger i nekaj s vatrice ;D
Mene zanima hoćeš li ti psa pustit u gater? To kaj ćeš ti doć, nema beda.

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #82 u: 14. 11. 2008. 18:59:25 »
Nema problema ako stvarno imate zelju i volju mi cemo doci a dogo ce pronaci i uhvatiti.

Lijepi pozdrav

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #83 u: 14. 11. 2008. 19:01:14 »
Posteno,
Deane organiziraj gater m4

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #84 u: 14. 11. 2008. 19:04:49 »
Meni je sasvim svejedno hoće li pas raditi. Ajde da se malo družimo. Povedem ja Uchu pa nek svinja ganja njega po gateru. Nek dobije pas malo kondicije.  hao

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #85 u: 14. 11. 2008. 21:49:52 »
 Pozdrav!!!
 kao prvo mene ta rasa pasa uopšte ne interesuje, nit kako, nit gdje, iz prostog načina što, mi se lov na takav način ne čini "humanim" ni za divljač (DS) ni za psa.  To što ti BIG.game imaš takvo mišljenje o toj rasi to je tvoja privatna stvar, Tebi kao čovjeku koji voli tu pasminu treba da je jasno da doga odrasla u gradskim uslovima ili uslovima koji nisu približni ili slični uslovima u kojima se s njom lovi ne posjeduje nivo agresivnosti koji joj prepisuješ tako da  ti ne preporučujem da je pustaš na starog krmka jer ćeš biti ismijan, nit će ga imati hrabrosti napasti nit će pokazati agresivnost za koju ti misliš da postoji.. psi koji se mogu vidjeti na Yutube su selektirani i izdvajani iz legla ( jedno leglo 1 dobar pas najviše) jer su imali prisutan stepen agresivnosti i za to su kroz odrastanje trenirani. a kakvog ti imaš -prosječnog,
« Zadnja izmjena: 14. 11. 2008. 23:13:17 od SEJFO »
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #86 u: 15. 11. 2008. 04:45:14 »
Svatko ima pravo na svoje misljenje.
Moj Dogo je selektiran ja sam ga izabrao  izdvojio i kupio ga za sebe i nisam pogrijesio a mogao sam. On moze stati iza imena dogo argentino bez imalo srama a to mogu samo iznad prosjecni dogoi koji se nazivaju tipicnim primjercima pasmine sto on i je.
Ovaj dogo je pravi lovni dogo i nece imati nimalo srama napasti i starog krmka.
Kazes selekcija....hm skakljiva je to tema narucio sam kuju iz Italije od poznatog uzgajivaca preko dobrog mi prijatelja iskljucivo jer je radna lovna linija u kojo se njeguje lovni nagon i iskljucivo psi koji love idu u uzgoj, ali opet nije ispala kako je trebala jer se boji vlastite sjene mada ima izrazen lovni nagon....dalo bi se tu diskutirati u nedogled no o tom po tom..
ode spat...
Lijepi pozdrav




Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #87 u: 15. 11. 2008. 06:06:55 »
Ja mislim da pored našeg istarca i posavca koji je super u lovu na DS netriba izmišljat toplu vodu.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #88 u: 15. 11. 2008. 09:32:56 »
Ma nije problem naći i uhvatiti ds, i njemački ovčari hvataju, k vragu i prepeličar hvata. Sigurno postoji neki jači kriterij od samog zahvata. Mjesto zahvata, dužina držanja, timski rad u čoporu... Ne vidim smisaoda jedan pas hvata vepra, jedino može dobiti po lampi. Ko da ja uđem u ring sa teškašima nekog borilačkog sporta i velim da će moj protivnik bodit udarac u glavu. A poslije toga ledi Dean ko da ima krila. hehehe

Offline BigGame

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #89 u: 15. 11. 2008. 19:50:27 »
Naravno da ne treba izmisljati toplu vodu. Ipak se nase podneblje i potrebe za lov i nacin lova razlikuju od Argentine a dogo je ipak stvoren za pampe a ne surovi nam velebit npr..
Ne bih bas uzimao za primjer nj.ovcare iz razloga sto nemaju bas neki karakter a lovacki psi su ipak nesto posebno a da ne govorim kakav strasan karakter je u dogoa kojeg je gotovo nemoguce slomiti.
Ja sam veliki zaljubljenik u pasminu i taj njihov tradicionalni lov i jedino mi je jako zao sto nije kod nas dozvoljen lov s  tim pravim predatorima Pampa >:(
Deane ne hvata jedan...to sam samo zelio istaknuti psihu i karakter jednog dogoa s izrazenim lovnim nagonom koji bi napao sam bez imalo respekta bez obzira  o kolikom god protivniku da se radi.A to sto bi on naletio na probleme ozljede i vjerovatno smrt u takvoj situaciji...govorim o lovu na divlju svinju.
Puma je sasvim nesto drugo i tu jedan dogo ima uvijek sansu. Ljudi me znaju pitati na cesti jel to onaj pas koji je najjaci nasvijetu jer jedini s pumom izadje kao pobjednik....a nitko ne spominje divlju svinju koja je daleko opasniji protivnik od jedne pume.

Normalno da ih ima svakakvih.....koji ne rade uopce (umjesto svinje napadnu drugog muzjaka), neki pobjegnu od svinje,neki bi se igrali ili ne znaju sto bi s njom, neki i rade ali kad osjete jaci otpor svinje pobjegnu i oni, a samo iznad prosjecni ostaju i ginu ako treba.
Ti psi rade fenomenalno u timskom radu i ne zanima ih apsolutno nista osim svinje. Da iste pse (o muzjacima govorim) stavis u drugu situaciju vjerovatno bi se na smrt poklali.
Ima muzjaka koji zive i love zajedno od malena sto je odlicna stvar itd itd...vrlo kompleksna je to stvar oko lova s njima ;D
Lijepi pozdrav


« Zadnja izmjena: 15. 11. 2008. 20:05:53 od BigGame »