Autor Tema: boji se pucnja  (Posjeta: 11807 vremena)

Offline Zapata

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #30 u: 15. 01. 2010. 09:49:00 »
vrati ga onome od koga si ga kupijo i traži drugo štene, :smil4226ce1d491b5:

Svaka ti ka u Njegosa prijatelju  zagi

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #31 u: 17. 01. 2010. 17:00:39 »
Nempj se mučit imam pse 20 godina imao sam takvog i ništa nije pomoglo  sor sor

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #32 u: 24. 01. 2010. 00:41:20 »
gledao sam film od ozgaivaca bretonaca!! i tu su pokazalida kako stence sa 3 mjeseca odveze na jedno polje tamo ih pusti i pukne dva metka u zrak da se naviknu na to prije nego sto ih proda!!

Offline grga

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #33 u: 24. 01. 2010. 11:34:56 »
ako budeš išao na streljanu povedi ga sa soobom,i zaveži ga,i budi tamo cijeli dan,ako preživi položio je.... hao hao hao.....može se to ispraviti samo je potrebno dosta vremena i ko zna kakav će biti rezultat,bolje nabavi novog psa,a ovog pokloni....  ;)

Offline joza

  • K
  • *
  • Postova: 4
evo ovako
« Odgovori #34 u: 17. 02. 2010. 10:37:02 »
kupi petarde i bacaj podalje od njega dok se neprivikne ali krani od najslabih i jedno ce mu to postat normalno i nece se obazirat na to

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: evo ovako
« Odgovori #35 u: 17. 02. 2010. 19:37:56 »
kupi petarde i bacaj podalje od njega dok se neprivikne ali krani od najslabih i jedno ce mu to postat normalno i nece se obazirat na to


T si kolega vjerovatno mlad a nisi ni puno čitao po forumu,,,,,,,,,,,, NIKAD PETARDE!! zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #36 u: 02. 03. 2010. 14:10:51 »
Evo da i ja napišem moje skromno iskustvo, imam posavca u 5 mj če napunit 3 god, kod mene je došao kao štene i izvodio sam ga van često ali nikada nisam uzeo pušku pa da probam kako reagira na pucanj, i kad je došla sezona lova (pretprošla, njegova prva) i počelo se pucat on je doživio šok, nije bježao doma ali se skrivao i bio takoreč stalno meni uz nogu, do kraja sezone se malo prilagodio ali je još uvjek znakovito pokaziva strah. Prošla je sezona došla ova koja je nedavno završila, a moram napomenut da u međuvremenu nisam radio nikakva privikavanja niti koristio nikakve posebne metode (kao npr petarde uf), a pas na moje ugodno iznenađjenje izgubio strah, ne da je izgubio strah nego trči na pucanj. Vidin iz ostalih slučajeva da se to rijetko događa, ali pravilo je da nema pravila. z6

Offline haram

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #37 u: 02. 03. 2010. 14:56:49 »
Mozda pomogne jedno osobno iskustvo koje datira od 1987-88 god.Bilo je vrijema svinjokolja u Bos. Posavini i radilo se kod mog strica kad sam primijetio da se okolo mota pointer, malo mrsav ali lijep, sto bi se reklo, "ko slika". Pokusao sam ga uhvatiti sto mi je uz puno truda poslo za rukom.Vidjalo se da je vec tjedan dva napusten i nepovjarljiv. Poslije sam saznao da su ga lovci iz Italije ostavili jer je u to vrijeme kod nas bio razvijen komercijalni lov. Izveo sam kerusu, ostrodlaku njemicu, iz boksa i njega stavio unutra i nakon par dana izveo sam ga samoga u polje. Radio je sve kako treba da radi pticar i ja sam bio presreten. U prvom lovu nakon pucanja je pobjegao i cekao nas na zbornom mjestu kod parkiranih auta.Nakon nekog vremena sam svratio sa rodjakom kod jednog starog uzgaivaca u Bos. Samac i ispricao mu svoj problem a on ce: "Nista to nije ovo ces napraviti.Pred lov na pola sata podaj mu da se napije rakije i krenut ce naprijed, samo sto taj dan nece nista raditi jer ce biti "supjan" i nece imati nosa.Naravno moras ga zaliti rakijom jer sam nece piti. To ti je isto kao i covjek kad popije, okurazi se, ohrabri se i ne boi se malte ne nicega". Jedva sam cekao nedjelju, stavio mu komad drveta u gubicu i zalio ga sa punom casom od jogurta izabrane sljive (bilo mi je zao al moralo se) sto bi i mene ugrijalo. Pola je progutao pola isfrkao na nozdrve i kad je lov krenuo i puske zapucale samo se malo obazirao na mene i otisao naprijed sa ostalim kerovima.Citav dan je kao nesto trazio ali nijednom nije ostao nazad ili meni uz cizmu a kamoli da je napustio popriste.Poslije je bio najbolji ker u grupi sve dok mu susjeda nije dala pilecih kostiju i krepao je a ja u to vrijeme nisam bio kuci. Uvjerio sam se da je opijanje pomoglo pa nije zgorega probati.
Ne pada snijeg da pokrije goru, nego da divljac ostavi tragove...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #38 u: 02. 03. 2010. 15:50:58 »

 Uvjerio sam se da je opijanje pomoglo pa nije zgorega probati.
d1
Jedan moj susjed davno prije je zalio ptičara rakijom i pas je uginuo. Ne znam to s rakijom ili alkoholom ja ne bih isprobavao. Kada bih mu i davao rakiju sigurno ga ne bi zalijevao rakijom. Možda bi stavio meso u alkohol ili nešto slično. Napominjem da ovo ne bi volio isprobavati. Ja sam imao sličan problem s strahom na pucanj. Također je bio problem s poenterom. Uspio sam ga odviknuti od straha na pucanj. Bio sam jako uporan i postepeno sam ga uvodio u lov. Možda pomogne nekakav CD sa snimljenim pucanjem sa streljane pa postepeno puštati zvuk pucnja za vrijeme obroka kada pas jede i postepeno pojačavati snagu pucnja dok ne ogugla i privikne se.
 z10

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #39 u: 02. 03. 2010. 16:50:56 »
ja sam imao kuju njemicu 3,5 godine staru radila odlicno prosla komplednu dresuru aportirala sa zemlje iz vode i iz vazduha,medjutim covjek padne preko nje i puska joj opali bukvalno pored glave,i od tada se bojala pucnja...na pucanj nebjezi vec pada na zemlju na mjestu gdje je zadesi pucanj..... i morao sam je se rijesiti....

  hao Vidio sam da pas aportira sa zemlje i iz vode, ali da aportira iz zraka to još nisam ni čuo ni vidio. Mora da je bila jako dobra!!! Koja je to pasmina, pa da i ja nabavim jedno takvo štene.  hao hao hao
 Kolega nemoj odustati, to je relativno mladi pas. Vodi ju čim više u lovište sam, druži se sa njom i doma koliko najviše možeš. Kad podigne divljač pusti ju nek potrči, pa tek onda zapucaj u zrak,(uzmi trap streljivo, manje je glasno) i odmah ju zovi k sebi. Kad dođe daj joj neku malu nagradu i pomazi ju. Kad to savladate, a vjerujem da hočete, odstrijeli joj nešto, pa joj pokazuj. Igraj se. Bez obzira što je lovostaja udruga neče propasti radi dva, tri fazana. Stavi ih u zamrzivač, pa joj opet bacaj i to poprati pucnjem. Svaki pas ima neke svoje mane a največe onaj sa kojim se ne radi. Vjerujem da če se to ispraviti do iduče lovne sezone, samo moraš biti uporan. z14 zagi

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #40 u: 02. 03. 2010. 16:55:19 »
  hao hao A ovo sa rakijom mi je isto najjača stvar!!!! To nikad isto nisam ni čuo ni vidio hao hao. Vidio sam pijanog lovca, sebe prvog. Ali da mi je još i pas pijan, pa kako bi to izgledalo. Mora bar jedan biti pametan, i trijezan. zagi

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #41 u: 02. 03. 2010. 17:16:41 »
ukoliko je pas dobar odnosno radi sve do pucnja vrijedi ga pokušat izvest na pravi put, ukoliko nije nešto bolje ga poklonit nekome. vezati ga i pucati okolo uf sačuvaj bože, ništa ne ide na silu tako ni to. Najbolje šetat sa psom poljem, igrat se s njime a u daljini 300m i više neka neko povremeno puca, pas ce se vjerojatno uzbunit ali zbog daljine neće biježat, tada ga treba lagano hrabrit  peso . polako se treba približavati mijestu na kojem se puca, ali postepeno, pas mora vladati situacijom .... Naravno ovu vježbu se nesmije forsirat, ukoliko se boji,treba se povući i nastavit neki drugi dan, i polako uspijeha mora bit d4 z5

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: boji se pucnja
« Odgovori #42 u: 02. 03. 2010. 17:34:06 »
 Tako je Nitro. z14 Kolega je kupio poluodraslog psa, koji se nije ni na njega još dovoljno priviknuo,i normalno da mu je sve strano i da se malo boji svega oko sebe, jer mu je nepoznato. Ako je pas zaista toliko dobar, a jedina mana mu je strah od pucnja, ne treba odustati. Malo više truda i greška se može ispraviti. To mu je vjerojatno bila prva lovna sezona, puno novih ljudi, novi vlasnik, puno pucnjeva, i tu nije ništa čudno da se pas malo boji.