Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118586 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #135 u: 07. 09. 2009. 07:33:58 »
kakve su to AD kapi?

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #136 u: 07. 09. 2009. 07:44:10 »
Daje se za jačanje kostiju.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #137 u: 07. 09. 2009. 11:41:28 »
ad-kapi su kapi za boli rast kostiju daju se da pas nebi iskrivio noge i ako ih je počeo kriviti da ih ispravi(daje se psu dog je štene)to su ja mislim kapi za djecu i mogu se naći u svakoj apoteci z10

Offline Z. Kojic

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #138 u: 08. 09. 2009. 11:29:20 »
ovako imam posavca koji ima gotovo 3 mjeseca zanima me kada ga trebam početi puštati u lovište vidim ovdje da psi od 8-9mjeseci još ne gone goniči sa kojim sam se ja susretao pogotovo posavci počeli su goniti od uglavno 6 mjeseci ima jedan slučaj od 4 mjeseca pa koji je vaš savjet kada ga trebam početi puštati z10 :smil4226ce1d491b5:
Nema velike potrebe da se štene često izvodi u lovište dok ne navrši 5-6 mjeseci, može ponekad, ali nije obavezno. Do 5-6 mjeseci treba ga naviknuti na osnove vježbe, dolazak na poziv, vodljivost, da ne rastjeruje domaće životinje i treba ga upoznati sa saobraćajem da ne bi stradao nekad u lovu... A kad se počne izvoditi u lovište, uvijek treba da ide samo bez drugih pasa, čekati ga na mjestu dok goni...
Nije bitno da li će štene prokinuti mjesec-dva prije ili kasnije, jer kad prokine to nije još kraj obuke. Iako su  redovni treninzi treba znati da nema potpuno obučenog i za lov upotrebljivog psa dok ne napuni bar 2 godine.
Što se tiče AD kapi, uz pravilnu ishranu i redovno puštanje da štene trčkara, one će sigurno pomoći da kosti ostanu čvrste što je veoma bitno za izdržljivost goniča. superti
Često se lovac vrati iz lova praznog ranca, ali puna srca, jer se naslušao pjesme goniča... z14

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #139 u: 08. 09. 2009. 23:18:25 »
 Pozdrav svima!!!!
 Ne slažem se sa mišljenjima niti jednog forumaša, koji zagovara da se mladi pas, uvijek izvodi sam. Ja zastupam mišljenje koje se ne može promijeniti: da mladog psa treba izvoditi sa starijim  i već obučenim psom, te tu obuku koordinirati. samo jedan primjer: poslušnost---moja stara kuja  kad god zvižnem karakteristično (nemam sve zube, ili ih ne ponesem ;)) uvijek dođe uz nju se naučila i mlada pa sad kad izvedem mladu samu isto dolazi jer zna o čemu se radi. primjer br.2.  stara kuja brže prati trag a mlada 4-6 mjeseci je nemože pratiti po brzini i normalno piči po tragu i kuje i divljači,  itd, itd,  nauči se  da ne laje bez veze već na tragu-uz starog psa itd..........
ko me ne shvata ja mu nemogu pomoći......al mislim da sam u pravu 909 %. takođe sam mišljenja da 70& obuke mladi pas treba da prođe sam a 30 % uz starog psa.
Pa ni sexati se ne može čovjek sam već treba dvoje.....ah  da može i sam al je to onda ručni rad.... zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #140 u: 08. 09. 2009. 23:28:03 »
kakve su to AD kapi?
Kako AD kapi uticu na obuku?
Pozdrav svima!!!!
 Ne slažem se sa mišljenjima niti jednog forumaša, koji zagovara da se mladi pas, uvijek izvodi sam. Ja zastupam mišljenje koje se ne može promijeniti: da mladog psa treba izvoditi sa starijim  i već obučenim psom, te tu obuku koordinirati. samo jedan primjer: poslušnost---moja stara kuja  kad god zvižnem karakteristično (nemam sve zube, ili ih ne ponesem ;)) uvijek dođe uz nju se naučila i mlada pa sad kad izvedem mladu samu isto dolazi jer zna o čemu se radi. primjer br.2.  stara kuja brže prati trag a mlada 4-6 mjeseci je nemože pratiti po brzini i normalno piči po tragu i kuje i divljači,  itd, itd,  nauči se  da ne laje bez veze već na tragu-uz starog psa itd..........
ko me ne shvata ja mu nemogu pomoći......al mislim da sam u pravu 909 %. takođe sam mišljenja da 70& obuke mladi pas treba da prođe sam a 30 % uz starog psa.
Pa ni sexati se ne može čovjek sam već treba dvoje.....ah  da može i sam al je to onda ručni rad.... zagi zagi
A ja kazem da se gonic uci sam, nikako sa starim psom!!! Kad mladi pas pocne da trazi, dize i goni onda mu treba prikljucivati starog psa

I da, ako ti je dovoljno dug ne mora da bude rucni rad  hao hao hao
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #141 u: 08. 09. 2009. 23:41:57 »
 pa ti i moraš obučavati pojedinačno, ne mogu 2 terijera u jednu rupu,  hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #142 u: 09. 09. 2009. 12:27:33 »
moja iskustva sa goničimsa su slijedeća kad počne obuka a to je kad može da me prati mladi pas.pretežno vodimo više pasa 2 i 3 i4 kako kad lagano obilazimo teren dok ne vidimo da se pas interesira za trag ,kad je naša trag stajemo i gledamo njegovo ponašanje nekad će javit trag nekad neće  neki će počet gonit prije neki poslije kad je počela gonja počekamo pasa i ako je potrebno zovnemo ga kad pas počme gonit onda je malo lakše netriba više puno hodat on pomalo već ide sam sve dalje i dalje sa vrimenom počinjemo vodit i pasa samog i te su gonje slabije i manjeg inteziteta a sad sa noćni gonja idemo na jutarnje u jutro sve isto.i sad kad smo sve ovo odradili počinje završni dio a to je da vodič triba vidit mogućnosti pasa kakvog je nosa šta radi kako radi jeli dizač ili bolji gonič. ikad nas je zadovoljio počinje ozbiljnije obuke samostalne lov isprid puške itd.i puno cipela triba potrošit obuka traje do tri četiri godine starosti pasa i da je to sve lako nebi nas dopalo i puno strpljenja i sriće tribat će.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #143 u: 03. 10. 2009. 17:42:13 »
Izvodio sam psa na tragove mačke i malo bi je gonio a danas izvedem psa u šetnju i pustim ga da traži kad odjednom začu se kevčanje i vidim velikog mačka kako bježi pas ga je gonio 50ak metara a onda se mačak negdje popeo i počelo je oblajavanje oblajavao ga je 20ak minuta
Što vi mislite može li se pas išta naučiti sa pitomim kuničem  z10

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #144 u: 03. 10. 2009. 19:19:52 »
Ma uči ga da goni divljač koju misliš loviti. Je..š mačke, još će ti kad kreneš u lov sa njim umjesto da traži divljač, natrčati na kakvu mačku i otrčati u selo za mačkom...  happi

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #145 u: 03. 10. 2009. 19:28:44 »
pas je mlad 3,5 mjeseca pa ga učim samo da prati trag

Offline sisaric

  • K
  • *
  • Postova: 23
    • Šime Šarić
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #146 u: 03. 10. 2009. 21:23:46 »
Za pitomog kunića neznam, ali ja na primjer mladog gonića u početku vodim na divljeg kunića jer ga mogu loviti tijekom cijele godine pa tako pas doživi kontakt sa divljači i brže mu se probudi nagon. Čim počne goniti vodim ga samo na zeca jer mi je to glavna divljač koju lovin i ta metoda mi se pokazala dobra. Predlažem ti da pasa ne učiš na mačke jer sam ja to pogriješio sa svojim prvim goničem. Jedva san čeka da počne goniti bilo što i kuja se naučila na mačke, danas mi se doslovno dogodi da otrči u selo i pogne mačku i nikako je ne mogu odvikniti od toga. Penje se na satblo koliko je luda za njima.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #147 u: 03. 10. 2009. 21:52:06 »
malo u početku ali ne u naseljenom mjestu,ne uvijek na istom prostoru i po mogučnosti mijenjati kuniče(različit individualni miris)bitno u kasnijoj obuci,nemoj podržavati psa kad goni mačku(ali ga nemoj ni kažnjavat)odvedi ga šuteći ispod stabla gdje je mačka i tek kasnije ponovo pusti a ako to uspiješ sa kunom ili divljom mačkom kao s domačom mačkom onda znaš o čemu se radi kad oblajava ispod stabla i  d7 just z1
« Zadnja izmjena: 03. 10. 2009. 21:55:40 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #148 u: 26. 10. 2009. 20:31:06 »
evo danas uspjeh pas je gonio nešto 10-15minuta gonio je cijelo vrijeme kroz šumu a tek su mu 4,5mjeseca što mislite bili ga trebao početi puštati sa iskusnijim psima z10

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #149 u: 26. 10. 2009. 20:54:12 »
peca pozdrav!!!
 
 super ti je to za taj uzrast za psa,( veoma perspektivan za obuku) al po mom skromnom mišljenju, mislim da  mu je prerano da prati starije pse.......pa on je još štene u pravom smislu riječi... razvija se.... stariji psi ga "rastrgaše...ako goni sa (ZA)  njima ne goni po "svom" tragu nego muku muči da njih prati-a to mu teško ide....i na kraju odustaje.... kad se vrati bude slomljen ....mislim da je još uvijek za njega bolje da sam sebi "traži" trag i da ga prati......a ponekad  ga pustiti sa starijim npr...kad "odvintavaju  zečje tragove....da osjeti šta će u budućnosti raditi......ovo je moje skromno mišljenje.... al ima  na forumu  "onih od kojih i ja učim" pa će ti pomoći  zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!