Autor Tema: Pas za novog lovca?  (Posjeta: 3414 vremena)

Offline Hunter1984

  • K
  • *
  • Postova: 10
Pas za novog lovca?
« u: 07. 07. 2008. 09:28:55 »
Tokom sljedece godine planiram poloziti lovacki ispit, ocev prijatelj je dugogodisnji lovac, te mi je savjetovao za prvog psa da bi bilo dobro da nabavim Engleskog pointera ili setera. E sad kako za sada nemam nikakvih iskustava s psima, a ovdje postoji velik broj poznavaoca, rekoh idem potraziti vasa misljenja? Rekao mi da su te razlike medu pticarima u nijansama, pa ako moze netko mi poblize objasniti kako je raditi s kojom vrstom, sto bi ste vi preporucili i slicne informacije. E da kolika je cijena takvog psa koliko mjeseci da bude star? Zivim u Splitu, te imam vrt/garazu nekih 115 m 2
« Zadnja izmjena: 31. 08. 2008. 15:49:07 od Hunter1984 »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #1 u: 07. 07. 2008. 10:43:25 »
Imate tamo rubriku "Predstavljanje članova foruma", pa kad tamo obavite predstavljanje, onda možemo dalje sa odgovorima na vaša pitanja.

Offline ngavri10

  • K
  • *
  • Postova: 1
pitanje
« Odgovori #2 u: 20. 08. 2008. 20:32:47 »
da li mi netko moze napisati kako postici da se pas pticar ne plasi pucnja i da li je to moguce,hvala...

Zoran

  • Gost
Odg: pitanje
« Odgovori #3 u: 20. 08. 2008. 20:41:29 »
da li mi netko moze napisati kako postici da se pas pticar ne plasi pucnja i da li je to moguce,hvala...

mozda ga potrazi tu   http://forum.lovac.info/index.php?topic=1403.0

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #4 u: 20. 08. 2008. 21:27:51 »
da li mi netko moze napisati kako postici da se pas pticar ne plasi pucnja i da li je to moguce,hvala...

mozda ga potrazi tu   http://forum.lovac.info/index.php?topic=1403.0


Imam iskustva o ovom pitanju jer sam imao problema s mojim pointerom i danas je to odličan pas koji se ne plaši pucnja. O ovom pitanju sam pisao u rubrici "Odgoj i školovanje lovačkih pasa" str 1. tema "Uvođenje u lov mladog epanjol bretonca" str 2. post od 10. kolovoza 2008. godine.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #5 u: 21. 08. 2008. 09:25:57 »
Iz iskustva pointera i settera mi je bilo lakse nauciti nego bretona cisto zato sto je bretonac energicniji i zaigraniji. Ako imas strpljenja ja bih krenuo s bilo kojim ali ako nemas onda bih krenuo sa pointerom,njemackim pticarom ili setterom.
 Mirniji su i stvarno brzo uce. Cijene vise ne znam.
Nazalost nemam iskustva s vajmarcima.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #6 u: 21. 08. 2008. 09:44:25 »
Tokom sljedece godine planiram poloziti lovacki ispit, ocev prijatelj je dugogodisnji lovac, te mi je savjetovao za prvog psa da bi bilo dobro da nabavim Engleskog pointera ili setera. E sad kako za sada nemam nikakvih iskustava s psima, a ovdje postoji velik broj poznavaoca, rekoh idem potraziti vasa misljenja? Rekao mi da su te razlike medu pticarima u nijansama, pa ako moze netko mi poblize objasniti kako je raditi s kojom vrstom, sto bi ste vi preporucili i slicne informacije. E da kolika je cijena takvog psa koliko mjeseci da bude star? Zivim u Splitu, te imam vrt/garazu nekih 115 m2

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #7 u: 21. 08. 2008. 10:03:44 »
Tokom sljedece godine planiram poloziti lovacki ispit, ocev prijatelj je dugogodisnji lovac, te mi je savjetovao za prvog psa da bi bilo dobro da nabavim Engleskog pointera ili setera. E sad kako za sada nemam nikakvih iskustava s psima, a ovdje postoji velik broj poznavaoca, rekoh idem potraziti vasa misljenja? Rekao mi da su te razlike medu pticarima u nijansama, pa ako moze netko mi poblize objasniti kako je raditi s kojom vrstom, sto bi ste vi preporucili i slicne informacije. E da kolika je cijena takvog psa koliko mjeseci da bude star? Zivim u Splitu, te imam vrt/garazu nekih 115 m2

Englesli pointeri su odlični lovci imaju vjerojatno najbolji nos od lovačkih pasa (govorim o svom mišljenju imao sam puno ptičara raznih vrsta). Za izbor lovačkog psa presudna je vrsta lova i vrsta divljači koju najviše lovite.
Pointeri su radni psi i grad nije idealan izbor za njihovo držanje iz razloga što ova pasmina treba svakodnevno trčanje od više kilometara. Za lov poljske i jarebice kamenjarke pointer je najbolji mogući izbor. Za lov pataka bolji izbor je seter i njemački oštrodlaki ptičar. Za šljuku i seter i pointer su odličan izbor. Posebno napominjem da pointer rijetko donosi odstreljenu pticu iako se i to može naučiti ali se isto ne preporučuje. Ovo je vrlo važno u nekim lovovima. Za prepelicu su bolji prepeličari ili bretonci te psi koji vole ulaziti u grmlje i draču što pointer ne voli. Psi koje sam, najlakše mogao naučiti lovu i koji su kod mene najranije počinjalili loviti su njemački kratkodlaki ptičari.
Nijedan lovački pas neće biti dobar ako mu se ne posveti ljubav i pažnja i ako se s njim redovito ne trenira i ako se ne izvodi u lov.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Pas za novog lovca?
« Odgovori #8 u: 21. 08. 2008. 10:15:47 »
Kao što reče kolega perop da nijedan lovački pas neće biti dobar ako mu se ne posveti ljubav i pažnja i ako se s njim redovito ne trenira i ako se ne izvodi u lov i zato je bolje ne nabavljati nikakvog psa ukoliko mu se nećemo posvetiti kako treba ili držati ga u nekom skučenom prostoru bez mogućnosti da se izigra i istrči.
« Zadnja izmjena: 21. 08. 2008. 10:17:19 od mawerick »