Autor Tema: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?  (Posjeta: 18687 vremena)

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #30 u: 26. 10. 2008. 15:37:57 »
Upravo tako. Pas markira, aportira, i eventualno potrči za ranjenom divljači, ali to spada u aport. ostalo nije njegova briga
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #31 u: 26. 10. 2008. 15:41:37 »
U zajedničkom lovu 25.10 dogodilo se upravo ono što ptičar nebi smio raditi: pas je gonio zeca 8više puta) sve dok jednog nije i ulovio, te ga udavio. Sreća u nesreći, lovac je član društva. zamisli blamaže da se to dogodi nekom od gostiju?
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #32 u: 26. 10. 2008. 16:06:29 »
ja ću mog qrac uvest u lov evo maloprije ga auto udario. Pobjegao van iz boksa dok sam bio na radnoj akciji. E jebate sreća jedva dočekam do sezone i onda jebana. Ne znam jel šta slomljeno al ne može na zadnje noge. E kakva kurata sreća da popizdiš. Veterinar kaže vidjeti ćemo do sutra
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #33 u: 26. 10. 2008. 16:44:34 »
Baš mi je žao. Baš usrana sreća. Znam kako ti je jer je i meni psa udario auto kad je ovaj imao  5 mj. na sreću nije bilo težih posljedica.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #34 u: 26. 10. 2008. 16:53:00 »
ja ću mog qrac uvest u lov evo maloprije ga auto udario. Pobjegao van iz boksa dok sam bio na radnoj akciji. E jebate sreća jedva dočekam do sezone i onda jebana. Ne znam jel šta slomljeno al ne može na zadnje noge. E kakva kurata sreća da popizdiš. Veterinar kaže vidjeti ćemo do sutra

E jebi ga druže učitelju, nadajmo se da nije ništa strašno.
Moga psa je također prije par godina susjed doslovno pregazio sa automobilom, ali ništa strašno, osim slomljenog repa. Sada mu se rep vuče malo po zemlji ali nema veze...

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #35 u: 27. 10. 2008. 16:56:29 »
Evo mi u nedelju lovivli zeca i fazana. Vodili smo par pticara, ali slaba vajda. Tesko je pticaru da pronadje i markira zeca pogotovu na malo tezem terenu na kome smo mi lovili. Iaoko je to poljski teren dosta je gusto obraso travom, trnjem... ma oseti zec kera, bezi, izvlaci se...Ipak lov je bio uspesan jer se uspred moje grupe nalazila jedna manja grupica lovaca, koja je lovila gonicima ali na nasu srecu a njihovu nesrecu nisu bas neki lovci  ;).Odstrelili su par zeceva, ali su im dosta pobegli i izvukli se ja sam bio blizu njih nekih pola sata(odnosno iza njih) nisam im nista smetao(vise su oni smetali meni jer su se utrkivali sa jos jednom grupom lovaca ko ce pre da pretrazi teren...) i odstrelio sam 2 zeca i cak sam pucao i na lisucu d7, ali sitna sacma pa sam je samo ranio...I moje je misljenje lov na zeca samo i iskljucivo gonicima. Sve ostalo je gubljenje vremena, pticare volim, ali samo na jarebicu i prepelicu, za sve ostalo su zakon gonici. Vodio sam i moju bretonku u lov, ali ona se jedva krece po gustom i neprohodnom terenu, ma nema sanse da nadje i markira mene, kamo li zeca i fazana.Jadna sve se je odrala i izgrebala u trnju paci(bas mi je zao, svijski se trudila) Ali zato brak jazavicari i ostrodlaki jazavicari ...cudo od pasa. Gonili su vise zeceva, podigli dosta fazana pa na kraju gonili i lisicu. Jedan drug je odstrelio i 2 jarebice, moja bretonka je odmah otrcala po njih, uzela je jednu u usta i pocela da nosi po terenu. Ja je zvao, molio...ona nikako da dodje i donese mi tu jarebicu.Odnela je iza jednog zbuna, tu je pustila i legla preko nje i neda je nikom osim meni. Predlozite mi neku metodu kako da je naucim da aportira ako ona prihvata aport, nosi ga u ustima, samo sto nezna da taj aport treba meni da donese...?

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #36 u: 27. 10. 2008. 18:18:18 »
evo danas bio kod veterinara kaže biće dobro samo je dobro udaren nije ništa slomljeno bogu hvala, a moglo je biti svašta. Vrijeme će pokazat svoje
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #37 u: 28. 10. 2008. 10:36:48 »
Drži se pajdo, i dobro timari psa da što prije krenete u akciju.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #38 u: 28. 10. 2008. 10:45:44 »
Evo mi u nedelju lovivli zeca i fazana. Vodili smo par pticara, ali slaba vajda. Tesko je pticaru da pronadje i markira zeca pogotovu na malo tezem terenu na kome smo mi lovili. Iaoko je to poljski teren dosta je gusto obraso travom, trnjem... ma oseti zec kera, bezi, izvlaci se...Ipak lov je bio uspesan jer se uspred moje grupe nalazila jedna manja grupica lovaca, koja je lovila gonicima ali na nasu srecu a njihovu nesrecu nisu bas neki lovci  ;).Odstrelili su par zeceva, ali su im dosta pobegli i izvukli se ja sam bio blizu njih nekih pola sata(odnosno iza njih) nisam im nista smetao(vise su oni smetali meni jer su se utrkivali sa jos jednom grupom lovaca ko ce pre da pretrazi teren...) i odstrelio sam 2 zeca i cak sam pucao i na lisucu d7, ali sitna sacma pa sam je samo ranio...I moje je misljenje lov na zeca samo i iskljucivo gonicima. Sve ostalo je gubljenje vremena, pticare volim, ali samo na jarebicu i prepelicu, za sve ostalo su zakon gonici. Vodio sam i moju bretonku u lov, ali ona se jedva krece po gustom i neprohodnom terenu, ma nema sanse da nadje i markira mene, kamo li zeca i fazana.Jadna sve se je odrala i izgrebala u trnju paci(bas mi je zao, svijski se trudila) Ali zato brak jazavicari i ostrodlaki jazavicari ...cudo od pasa. Gonili su vise zeceva, podigli dosta fazana pa na kraju gonili i lisicu. Jedan drug je odstrelio i 2 jarebice, moja bretonka je odmah otrcala po njih, uzela je jednu u usta i pocela da nosi po terenu. Ja je zvao, molio...ona nikako da dodje i donese mi tu jarebicu.Odnela je iza jednog zbuna, tu je pustila i legla preko nje i neda je nikom osim meni. Predlozite mi neku metodu kako da je naucim da aportira ako ona prihvata aport, nosi ga u ustima, samo sto nezna da taj aport treba meni da donese...?

Moraš više vremena provoditi sa psom i vježbati aportiranje sa nekim predmetom (komad drva) uz nagrađivanje psa svaki puta kada donese predmet izravno tebi. na početku psa nagrađuj sa više keksiča i obavezno ga hvali. S vremenom smanjuj hranu ali zadržavaj hvalu. kad jednom svlada aport sa predmetom, divljač će nositi ko od šale.

Što se tiče bretona i gustiša - ova pasmina je rođena za gusti teren: nizak pas sa gustom dlakom i odličnim njuhom. Nemoj se zamarati ako ti pas na takvom terenu ne markira, jer divljači pogoduje takav teren i ona se stalno povlači na nogama sve dok ne postane "gusto", a tada se diže odnosno bježi. Bitno da pas bude uporan na tragu. Ako malo logički razmišljaš onda ti mora biti jasno da u slučaju markiranja u gustom, ti psa nećeš vidjeti i nećeš znati gdje markira. Pas će stajati: a) sve dok ti slučajno ne dođeš do njega i narediš mu dizanje divljači i b) dok mu ne dojadi pa sam podigne divljač. Solucija a) je mnogo bolje rješenje za tebe, a pogotovo za psa.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #39 u: 28. 10. 2008. 23:01:58 »
Ma ok razumem ja to,a li pazi sad situaciju.

Pas je pored mene, ja u ruci drzim drvo(ili slicno)bacam ga i vicem "aport".Pas odmah trci po drvo, uzima ga u usta(ja i dalje vicem "aport"), pas odnosi drvo na neku sasvim levu stranu, tu ga ostavlja i dolazi kod mene. Sta da radim da mu dam parce mesa i hvalim ga ili da ga jurim po dvoristu da bi mu uzeo to drvo iz usta, pohvalio ga i dao parce mesa?? Pas nikako ne donosi APORT meni, kao da bezi od mene.A pas nije plasiljiv, ne maltretiram ga(cuvam ga bolje nego neki ljudi decu), uredno se uvek odaziva i dolazi kad ga pozovem po imenu...Koje vezbe da radim sa njim kako bi APORT donosio meni? Da ga vezem, bacim APORT i kad ga uzme lagano ga privucem sebi, kako bi mu pokazo sta treba da radi i kome da donese aport. Probao sam ovo, ali kad je pas vezan i uzme aport, nikako nece da dodje kod mene kad pokusam da ga privucem malo povodnikom, otima se...jos gora je situacije nego kad slobodno nosi aport... 

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #40 u: 29. 10. 2008. 12:08:32 »
Ma ok razumem ja to,a li pazi sad situaciju.

Pas je pored mene, ja u ruci drzim drvo(ili slicno)bacam ga i vicem "aport".Pas odmah trci po drvo, uzima ga u usta(ja i dalje vicem "aport"), pas odnosi drvo na neku sasvim levu stranu, tu ga ostavlja i dolazi kod mene. Sta da radim da mu dam parce mesa i hvalim ga ili da ga jurim po dvoristu da bi mu uzeo to drvo iz usta, pohvalio ga i dao parce mesa?? Pas nikako ne donosi APORT meni, kao da bezi od mene.A pas nije plasiljiv, ne maltretiram ga(cuvam ga bolje nego neki ljudi decu), uredno se uvek odaziva i dolazi kad ga pozovem po imenu...Koje vezbe da radim sa njim kako bi APORT donosio meni? Da ga vezem, bacim APORT i kad ga uzme lagano ga privucem sebi, kako bi mu pokazo sta treba da radi i kome da donese aport. Probao sam ovo, ali kad je pas vezan i uzme aport, nikako nece da dodje kod mene kad pokusam da ga privucem malo povodnikom, otima se...jos gora je situacije nego kad slobodno nosi aport... 

ma moraš samo biti luđi od njega d4

probaj mu nešto bezveze dat da nosa i kada ga ne učiš na aport-to bi moglo pomoći .
ova natezanja su ti kontraproduktivna -tako ga samo više zaigravaš

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #41 u: 29. 10. 2008. 12:46:39 »
iz osobnog iskustva, uzgajam bretone ide 8 godina. do sad sam imao samo jedno štene koje je pokazivalo interes za lovom u tako ranoj dobi. po mom mišljenju prije 5-6 mjeseci starosti nemoj imati prevelika očekivanja. prvo mora upoznati tebe i steč sigurnost od tebe tek tada če se početi osamostaljivati i kretat se terenom malo po malo u sve večem radiusu.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #42 u: 29. 10. 2008. 12:49:09 »
Pa kaj štenetu vičeš APORT,  a on ni ne zna kaj to znači. Kad uzme nekaj kaj treba donijeti zoveš ga sa DOÐI. Kad usvoji to, onda prijeđeš na APORT  i povezat će da aport znači donijet tebi to kaj nosi.
Jedna metoda je da je pas na dužoj lajni i da kad uzme ono kaj se od njega tražilo da donese, ako krene dalje od tebe dovučeš ga k sebi. Naravno tada ga hvališ.

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #43 u: 29. 10. 2008. 13:02:06 »
pas koji ima 3,5-4 mjeseca nezna šta znači sjedi, lezi, ili ostani na mjestu a kamoli aport. prije aporta idu sve ove radnje a kod bretona bi ti preporučio da tu rječ ne koristiš sve do prve godine starosti, tek kad pas usvoji ove jednostavne zapovjedi.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #44 u: 29. 10. 2008. 13:03:23 »
pas koji ima 3,5-4 mjeseca nezna šta znači sjedi, lezi, ili ostani na mjestu a kamoli aport. prije aporta idu sve ove radnje a kod bretona bi ti preporučio da tu rječ ne koristiš sve do prve godine starosti, tek kad pas usvoji ove jednostavne zapovjedi.
Tako nekako!  d4 Opće dresura počinje sa 6-8 mjeseci starosti psa.