Autor Tema: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?  (Posjeta: 18689 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #45 u: 29. 10. 2008. 13:07:25 »
Pa kaj štenetu vičeš APORT,  a on ni ne zna kaj to znači. Kad uzme nekaj kaj treba donijeti zoveš ga sa DOÐI. Kad usvoji to, onda prijeđeš na APORT  i povezat će da aport znači donijet tebi to kaj nosi.
Jedna metoda je da je pas na dužoj lajni i da kad uzme ono kaj se od njega tražilo da donese, ako krene dalje od tebe dovučeš ga k sebi. Naravno tada ga hvališ.

bas tako ako je pas njemackoga porjekla onda mu je najbolje reci KOM, a ne DOÐI, dođi nezna sta znaci!
ko sto nezna ni sta zanaci APORT!

 uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Zoran

  • Gost
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #46 u: 29. 10. 2008. 13:20:50 »
pas koji ima 3,5-4 mjeseca nezna šta znači sjedi, lezi, ili ostani na mjestu a kamoli aport. prije aporta idu sve ove radnje a kod bretona bi ti preporučio da tu rječ ne koristiš sve do prve godine starosti, tek kad pas usvoji ove jednostavne zapovjedi.

moji su svi psi znali sa 3mjeseca sta znaci sjedi!
sad mi je krivo sto nisam to snimao!
imaju slike ali nema tona, d acujete da na zapovjed sjedne!

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #47 u: 29. 10. 2008. 13:23:40 »
ima sam i ja bretona od 3,5 mjeseci koji je markirao čvršče nego oni od godinu dana. osnovne zapovjedi sjedi i lezi se jako brzo i lako i rano mogu naučiti, neke stvari pak nikad.

Zoran

  • Gost
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #48 u: 29. 10. 2008. 13:25:57 »
ima sam i ja bretona od 3,5 mjeseci koji je markirao čvršče nego oni od godinu dana. osnovne zapovjedi sjedi i lezi se jako brzo i lako i rano mogu naučiti, neke stvari pak nikad.

 d4 jeste bas tako, ako je pas u depresiji onda nemozes nista sa njim!

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #49 u: 29. 10. 2008. 13:39:01 »
ili ako su mu urođene osobine slabe.

Zoran

  • Gost
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #50 u: 29. 10. 2008. 13:46:30 »
ili ako su mu urođene osobine slabe.

mozda i to! ali kazem da je u depresiji!
jer ga ja nisma pravio pa neznam sta mu je sve uroceno!
ako o tome pricamo sta je uroceno, onda odesmo na uzgajivace koji tvrde da do njih nije!
pa tako naj lakse je to d aje pas u depresiji i nemozes sa njim nisat!
sa tim nemozes se nikome zamjeriti  hao

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #51 u: 30. 10. 2008. 00:13:51 »
Da skrenem paznju! Moj pas NEMA 3-4 meseca, vec 8-8,5 meseci, A negde sa 7 meseci je pocela da pokazuje interesovanje za divljac(markiranje...)...Ali ja  sam sa otprilike 5 meseci poceo da je vodim u polje. Na rec APORT se ne osvrce jer normalno nezna sta to znaci, na aportiranje nije ucena vec je pocela da nosi divljac sam od sebe(dok je bila bas mala 3-4 meseca, nosila je patike po dvoristu, papuce... happi) Ja sad pokusavam da je naucim na rec APORT i da to sto nosi nosi pravo meni...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #52 u: 30. 10. 2008. 00:18:37 »
Da skrenem paznju! Moj pas NEMA 3-4 meseca, vec 8-8,5 meseci, A negde sa 7 meseci je pocela da pokazuje interesovanje za divljac(markiranje...)...Ali ja  sam sa otprilike 5 meseci poceo da je vodim u polje. Na rec APORT se ne osvrce jer normalno nezna sta to znaci, na aportiranje nije ucena vec je pocela da nosi divljac sam od sebe(dok je bila bas mala 3-4 meseca, nosila je patike po dvoristu, papuce... happi) Ja sad pokusavam da je naucim na rec APORT i da to sto nosi nosi pravo meni...

A jesi probao to što nosi da ju natjeraš da joj ti to daš i da neispušta...
ako ju naučiš da to ne ispušta,a na zov ti lako dođe-puno si pojednostavnio.....

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #53 u: 30. 10. 2008. 09:31:21 »
Prvo, psa zovi sa dođi, a ne aport. Drugo, ne bacaj daleko već 1,5 do 2 m ispred sebe i obavezno čučni kad ga zoveš da budeš na njegovoj "razini". Bacaš blizu tako da pas ide odmah do tebe, ili ako ide pored tebe da ga možeš primit i povući do sebe, te ga obavezno hvali. Kad kreneš bacati predmet dalje od sebe, preporučam da zavežeš špagu oko predmeta a ne psa i povlačiš psa zajedno sa predmetom. Na taj način psa tjeraš da drži predmet i ne pušta dok ne dođe do tebe, a ujedno ga navodiš do sebe. Na kraju obavezna hvala. ako vežeš psa onda stvaraš psu averziju od povodnika.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Uvodjenje u lov mladog Epanjol Bretonca?
« Odgovori #54 u: 30. 10. 2008. 11:37:58 »
OK. Cim malo uhvatim vremena napravicu neki intersentan aport(lopticu opsivenu perjem..)da joj bude zanimljivije, pa cu da probam. Mozda bi bilo bolje da mog psa ucim na aport iz vode. Jer pernatu divljac hoce bez razmisljanja da iznese iz vode i tad htela ili ne mora da je donese kod mene, jer nemoze sa divljaci u ustima da pliva dva sata(primeti sam da iz vode izlazi iskljucivo sa mesta sa kog je usla u vodu), kao sto trci po polju. Kad donese onda cu da je hvalim, parce mesa... i otponovo ceo postupak. Ja mislim da ako shvati da sto donosi iz vode donese pravo meni na rec APORT, da ce to raditi i na suvom terenu u polju...