Autor Tema: ZABRANA TAKMIČENJA U GATERU  (Posjeta: 1608 vremena)

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
ZABRANA TAKMIČENJA U GATERU
« u: 29. 08. 2009. 07:27:31 »
Priča se naveliko kako se ukidaju gaterske utakmice kad hrvatska pristupi Evropskoj uniji ,zato što u gateru ima kontakt sa divljači , isto se vodi kao i kod terijeraša njima su već ukinuli zahvat ,sad im vrijedi samo lajanje na rešetku bez kontakta.
Sad pitanje za lovce i inozemstva kakva su njihova pravila što se tiče gatera?
Dali imate utakmice na DS u gateru ?
Ako je gater dozvoljen kolike moraju biti dimenzije gatera?
Dali ima IPO na DS s polaganjem u gateru?

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: ZABRANA TAKMIČENJA U GATERU
« Odgovori #1 u: 29. 08. 2009. 13:29:34 »
Gluposti
Koje EU krvave. Kolko smo mi sjeban narod to nema nigdje  slL
Svima bi se ugurali u guzicu, a i koja EU pa kad ćemo mi u EU  hao
NPR. razgovaram prije mjesec dana sa uzg. oštrodlakih jazavčara u njemačkoj
i kaže da je bio sa psom na utakmici u Srbiji. Reko, pa kako na utakmici dal je moguče
da idete na utakmicu bez treninga (naravno podjebavam).
Kaže, ko kaže da je bez treninga pa nemisliš valjda da smo se mi odrekli lisice zbog zelenih  hao
 Zabranili im utakmice al svaki uzgajivać ili takmićar ima rov doma i pušta pse na lisicu. Čak se susreću i
u tajnosti treniraju malo kod jednog malo kod drugog. Samo mi glumimo poštenjačine neke.
 Vjerovatno to planiraju i sa svinjama, pa ko meni može zabranit da ja pustim svog psa kod prijatelja u gater? Gluposti najobičnije. Kažu prilagođavanje EU  hao pa ima mali mlion stvari u kojima bi se trebali prilagodit plaće, poticaji, kontrola tržišta, korupcija, pravo itd. itd... 
Zadnja briga bi trebali bit psi i utakmice.

Offline Nikola S

  • K 100
  • **
  • Postova: 394
  • Drug član
Odg: ZABRANA TAKMIČENJA U GATERU
« Odgovori #2 u: 19. 10. 2009. 22:24:46 »
Citat:
Zadnja briga bi trebali bit psi i utakmice.
Tacno tako,i kod nas u Srbiji su ukinuli kontakt sa divljaci,a narod dobija neku sitnu platu,ali ih zato u skupstini ima 300 sa 300.000 plate svaki mesec + putovanja i ruckove kojekakve drzava placa.....No da se vratim na temu,meni su objasnili ovako: Nema vise utakmica nego samo ispita polozio/nije polozio ili ima utakmica ali samo u lovistu,zatvoreno loviste je min.povrsine 7h,u tih 7h se ogradi 1h,pusti se krme,i pustaju se psi.......jeli u 7h-jeste,znaci nemoze ti niko nista.
Tako je meni objasnjeno,ali ja mislim da je to "To good to be trooth"
Za mnom cika...Za mnom potraga...A preda mnom put za Dovraga...
Bar da mi je ficok rakije...Tu bi moglo da se sakrije...
Pa kad svirci nagare...Zadnji gros cu propiti...
Ali ne dam magare...S belegom na levoj kopiti...Di je da je,neka je...Samo nek daleka je...
Da je duze trajalo,ne bi valjalo..