Autor Tema: LOVAčKI STIL  (Posjeta: 21034 vremena)

MAUZ

  • Gost
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #30 u: 09. 09. 2007. 00:09:25 »
Sada bih ja pitao, sta znaci lovacki stilč Koliko on moze biti ujednacenč Vabite li i cekate lisice ili patke u istoj odjeci u kojoj lovite prepeliceč Pirsujete li ili ste na standu u istoj odjeci u kojoj idete u pogonč
To je sustinač Svaka uniforma / odora za posebne prilike!!!

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #31 u: 09. 09. 2007. 00:23:23 »
Ja dosta često nosim baš crvenu vestu ili bar kapu, ali iz drugih razloga. Kako će te netko prepoznat i zapamtit ako smo svi isti. Naravno da je sve drugo na meni primjereno. Ali po meni ne treba robovati zelenoj boji. Smeča i krem su prihvatljive.

potpis deane,ne samo da je smedja prihvatljiva vec je zajedno sa zelenom u svim njihovim nijansama tradicionalna lovacka  boja radnih i svecanih lovackih odora

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #32 u: 13. 09. 2007. 16:31:29 »
U potpunosti se slazem sa vama,ali po meni ipak mora da pistoji sto bi rekli RADNA I PARADNA odjeca.
E sad prvo da vam opisem kakvi su kod nas tereni, kada izadjes iz sume i dodjes doma obicno me pitaju "JELI TE TO KO TUKA SIBOM TAMO".
Znaci kada bi se pojavio u lovu kao covijek sa slike (skinuo sam je sa sajta FRANKONIJE) koji na sebi ima 500 eura poslali bi me znate vec gdje.......
Zato mislim da treba imati i radnu odjecu (naravno ne farmerke i nesto ko da si u grad posao) ali uniforme bez obiljezija zasto ne!č
I veliki sam zagovornik da se donese ZAKON u CG da svski lovac mora da nosi Narandzaste trakice ili cak prsluke.
Nego da zavrsim ,ne podrzavam ni one GERILCE sa prve slike na ovoj forumskoj temi, ali ne podrzavam ni one da se kao GLUMAC moras obuci kada ides u lov
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Andrija

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #33 u: 13. 09. 2007. 17:29:34 »
Mislim da je lovački stil sam po sebi mješavina ukusa pojedinca i tradicionalnog lovačkog!!! :-[ Lov je sam po sebi velika fizička aktivnost, te se lovac prije svega u odječi mora osječati ugodno i komotno cijeli dan! Ne smatram da svi sad moramo nositi umarkiranu odječu kao npr. Aigle,Le Chamaeu,Chevalier, ali vojnoj obleki i EuroSport tenirkama zasigurno nije mjesto u lov, bio on na prepelice ili divlje svinje!  d1

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #34 u: 14. 09. 2007. 08:34:20 »
Pa dobro , ipak znaci nasli smo se tu negdje, ali ja i dalje ostajem pri onome da vojna uniforma  (bez oznaka) lijepo ukomponovana (da se ne razlikuju sare) moze da posluzi za lov!
A sto se tice Euro Sport trenerki i ostalih PJACASA (roba sa pijace) NO COMENT (daleko bilo)!!!
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #35 u: 14. 09. 2007. 09:11:03 »
Pa dobro , ipak znaci nasli smo se tu negdje, ali ja i dalje ostajem pri onome da vojna uniforma  (bez oznaka) lijepo ukomponovana (da se ne razlikuju sare) moze da posluzi za lov!
A sto se tice Euro Sport trenerki i ostalih PJACASA (roba sa pijace) NO COMENT (daleko bilo)!!!
Vojnoj odori je mjesto gdje i ime govori!!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #36 u: 15. 09. 2007. 16:42:51 »
znači koliko sam skužio radi se o maskirnoj odori. za mene ona čisto jednobojna prolazi, maskirna več je malo upitna
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #37 u: 15. 09. 2007. 17:15:47 »
znači koliko sam skužio radi se o maskirnoj odori. za mene ona čisto jednobojna prolazi, maskirna več je malo upitna
i ja koristim stare njemacke jednoboje odlican kvalitet i udobne ali
maskirna vojna je stvarno upitna za lov.
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #38 u: 15. 09. 2007. 17:23:20 »
mislim da stil nije samo odora vec i oruzije.
prosle godine sam bio u jednom lovu na svinje
gdje je jedan dosao u vojnoj maskiranoj a oko
vrata okacio m16  :D :D :D ljudi ga gledali
kao da je vanzemaljac ;D ;D ;D
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #39 u: 15. 09. 2007. 20:10:06 »
ja se ježim od maskirnih uniformi u lovu.Mislim da to nikako nije OK.Ipak treba voditi računa o tome kako izgledamo. Evo i jedan pozitivan primjer: nedavno mi radni kolega priča kako mu je čerka nedeljom dok je bila vani vidjela krasnog starijeg gospodina,odjevenog u zelene hlače i jaknu, sa urednim brkovima i šeširom. Vodio je psa na uzici. bila je oduševljena prizorom. Komentirala je da nije ni znala da kod nas ima takvih ljudi. Mislila je da je neki Austrijanac. Ja sam iz priče prepoznao kolegu iz lova, stari lovac Mirko, preko 70 godina ima i ne pada mu na pamet da iziče svakako odjeven ni kad šeta kera.

Offline Andrija

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #40 u: 15. 09. 2007. 21:41:51 »
Vojna i lovačka maskirna odječa su dvije različite stvari! Lovačka maskirna kao npr. od američke firme Mossy Oak ne predstavlja vojnu niti u koje slučaju, jer print na toj i sličnoj odječi imaju uzorke drveča,lišča i trstine! Tako da mislim da te dvije stvari bi u startu trebalo razlučiti!

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #41 u: 16. 09. 2007. 10:03:22 »
naravno,ja sam mislio na maskirne uniforme-vojne

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #42 u: 16. 09. 2007. 15:43:49 »
Dobro dobro a eto ja imam i jeanobojni svijetlo zeleni pilotski kombinezon (dobro placen i bez oznaka) idealan za lov u nasem jako gustisom zaraslom lovistu.Isto je vojni, a ne moze mi niko reci da vijetnamka nije dio ameriske vojne uniforme......
Prema tome ne moze me niko ubijediti da vojnoj odjeci nema mjesta u lovu!!!
P.S. jos jednom kazem fino i skladno bez nekoh egzibicija kao sto izvode GERILCI sa prve slike
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #43 u: 16. 09. 2007. 15:53:04 »
Dobro dobro a eto ja imam i jeanobojni svijetlo zeleni pilotski kombinezon (dobro placen i bez oznaka) idealan za lov u nasem jako gustisom zaraslom lovistu.Isto je vojni, a ne moze mi niko reci da vijetnamka nije dio ameriske vojne uniforme......
Prema tome ne moze me niko ubijediti da vojnoj odjeci nema mjesta u lovu!!!
P.S. jos jednom kazem fino i skladno bez nekoh egzibicija kao sto izvode GERILCI sa prve slike
imam ga i ja,dobar mi je za čeku zimi

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: LOVAčKI STIL
« Odgovori #44 u: 11. 01. 2008. 19:36:47 »
Slažem se da vojnička uniforma ne spada u lovačku odječu, ali ne možemo u lovu svi biti identično odjeveni baš kao u vojsci.

Ja imam šešir-kožni, šmeči ručni rad,malo nalikuje na kaubojski-dali je taj šešir prihvatljiv za lovč