Autor Tema: Razočarenje Oprema!  (Posjeta: 27838 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #30 u: 30. 11. 2007. 14:43:42 »
Cijene su adekvatne kvaliteti, no izbor je veliki i može svatko nači stvari prema finan. mogučnostima.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #31 u: 30. 11. 2007. 20:49:33 »
Lani sam dobio tu kopiju Adidasa, ni jednu sezonu nisu iždržale, rasule se. Teren ne kojen lovin je nalik mjesečevom pejzažu, kamen, kamen i malo zemlje i tu su potrebne stvarno kvalitetne postole.
Prije sam imao planikine koje su isto jako dobre, 4 sezone su trajale ali se čon raspao, a več 2 godine je Meindl Himalaja GTX (oznaka za povišeni čon-guma do iznad prstiju) zadužen za udobnost mojih papaka, i mogu vam reči da su besprijekorne. A što se tiče vode, samo je potrebna čarapa za gore-tex i nema zime.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline imenjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #32 u: 30. 11. 2007. 21:29:20 »
Ja imam španjolske gojzerice Tuckland, nosim ih po kamenjaru več treču sezonu i mislim da će izdržati barem još jednu-dvije, više sam nego zadovoljan. Kompletno su od kože, jezik je sastavljen sa gojzericom, a unutra je gore tex membrana. Glede propuštanja vode hodao sam po cijeli dan po snijegu i kiši i nisu propustile ni kap, možda malo na šavu na početku vezica, ali to je zbilja samo malo, to noga sama osuši. Mažem ih sa nekakvom tuljanovom mašču, tako mi je rekao jedan poznanik što mi je to poklonio, na tubi ne piše ništa. Vrlo su udobne i ne kližu se. :P
S obe noge čvrsto stojim na oblacima

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #33 u: 05. 02. 2008. 11:40:12 »
Vjerujem da tema nije prestara da i ja dam svoj komentar.

Jedna poslovica vrijedi za mene:" ako neznas sta je dobro, onda kupi sto je skupo". Mozda nepali uvjek ali u mom slucaju da.

Zasto?

Nakon sto sam se zalovcio, mislio sam sebi da nabavim i opremu.To i uradih. Zanesen cijenom i ponudom jedne njemacke firme "Outdoor itd.." narucih kozne vojne cizme od njem. vojske.Cijena nekih 90€.
Nakon lova, mokre noge,djon se odljepio.
Od iste firme kupio i neke majice i dzempere sve u svemu ode 300 Eura ko u vodu. Sa pomenutom opremom sam se u dec 2004 na skupnom lovu sa kisom i snjegom, smrz'o k'o p...a.
Sav moj jad nije ostao na ovih 390 €, tu se moze dodati jos 100injak € na kojekakve zajebancije.

Onda je krenulo na bolje. Otkad obuvam Meindl Teiga GTX, niti ima zime, a djon drzi jos uvjek.
Odjeca je komplet od Deerhunter, takoreci od gaca do carapa, i sa tim sam zadovoljan. Na kisi i  snijegu mozes slobodno zaspati ispod bukve dok cekas na DS ;).

Sad da se vratim na svoju poslovicu od gore. Meindl i Deerhunter nisu tako skupi kao sto sam mislio.Naravno ako se kupuje kod Frankonia ili Kettner, ali to su apoteke pa tamo odem samo da probam sta mi pase.
Tako da za mene ostaje deerhunter dok se ne pokvare.

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #34 u: 02. 03. 2008. 17:55:07 »
UPIŠI NA goog REAL STELL ILI bannARMY

cemu to?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline busoler5

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #35 u: 01. 09. 2010. 21:48:24 »
  Što se tiče Planika obuće ja nisam ni najmanje zadovoljan njihovim gojzericama.Imao sam tri  para  ,za prve sam bijo dao nekih 750 kuna (bile su na akciji ) prvi dan korištenj na jutarnjem šuljanu po rosi noge su mi bile mokre kao da sam hodao bos.Nakon reklamacije dobijo sam druge,sa drugima ista stvar,nakon ponovne reklamacije u dučanu su mi predložili da uzmem drugi skuplji model što sam i učinio iponovo se razočaro.Tako da sam ove zadnje koristijo samo kad je bilo suho vrijeme.Sad sam nedavno uzeo Crispi falkon pa da vidimo dali sam odabro ovaj put OK.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #36 u: 01. 09. 2010. 21:53:28 »
sad jednom forumasu sigurno nista nije jasno  hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #37 u: 01. 09. 2010. 22:00:21 »
A ja opet mislim da bih radije dao noge nego Planikine gojzerice.....ima da ih sutra uslikam....i to sa kapom u ruci u znak respekta! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #38 u: 02. 09. 2010. 08:43:35 »
A ja opet mislim da bih radije dao noge nego Planikine gojzerice.....ima da ih sutra uslikam....i to sa kapom u ruci u znak respekta! teaa

 Koga - noge, nemoj njih slikat, molim te!!!  happi happi happi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #39 u: 02. 09. 2010. 09:57:24 »
Ove moje rade vec godinama po principu:obuci-hodaj-skini-ostavi-zaboravi....i tako u nedogled bez ikakvog mazenja i pazenja i raznih krema protiv ovog ili onog...
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #40 u: 03. 09. 2010. 11:03:43 »
 d4 Planikine su meni izdržale 7 godina uz možda 4-5 mazanja, a onda ih je kuja nagrizla happi. Alpinine identične su pukle već nakon druge sezone. Od prošle zime nosim Meindl island pro kojeg mažem,ne sušim uz vatru i radijator itd.($$$) i već pokazuje znakove puckanja ččč >:( >:(

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #41 u: 03. 09. 2010. 11:24:00 »
Moje iskustvo: HAIX P3, 6 godina stare, godišnje sam u njima brat bratu 100 dana, nikad mazane, uređivane ili dotjerivane, tu i tam oprane s miniwashem i osušene kolko su stigle biti prije nek sam ih obuo, evo sad prije par mjeseci mi puko jedan žniranac, bio sam ljut na kvalitetu ko nikad hehehe. Guma, koža, i tkanina nigdje ni ogrebotine nemaju, a prošle su kamen, blato, trnje, vatru i ne znam kaj sve ne. I sve to za samo 850 kn.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #42 u: 03. 09. 2010. 11:33:32 »
Vrhunskih gojzerica može se uvjek nači u IGLUSPORTU ,Zagreb,Radnička cesta 1b,Tel 385/1/3700434.a možete robu s cijenom pogledati na njihivoj web stranici www.iglusport.hr.
Ja sam prije dvije godine kupio engleske gojzerice Maile i prezadovoljan sam.
Po mom mišljenju tebao bi svaki lovac koji je intenzivno aktivan na terenu imati bar dva para cipela da se one ranije korištene mogu potpuno isušiti kako od vlage izvana tako i znoja iznutra.
Takočer na lageru imaju čarape po cijeni od 140-170 kuna, ali tvrdim vam da vrijede svaku lipu.

Lorpen vrijede svaku lipu od lipe  ;D
Imam upalu volje.

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #43 u: 03. 09. 2010. 16:54:44 »
Moje iskustvo: HAIX P3, 6 godina stare, godišnje sam u njima brat bratu 100 dana, nikad mazane, uređivane ili dotjerivane,  I sve to za samo 850 kn.

Sky gdje ima za kupiti te HAIX čizme u HR?

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #44 u: 04. 09. 2010. 12:18:08 »
Ove moje rade vec godinama po principu:obuci-hodaj-skini-ostavi-zaboravi....i tako u nedogled bez ikakvog mazenja i pazenja i raznih krema protiv ovog ili onog...


Triglav je zakon.  gss
Imam ih i ja i izuzetno sam zadovoljan.  ref
Alpina ja više za po gradu.  uf
Jaako je bitno da je noga u gojzericama na toplom i u suhom.  teaa
Tada ti preostaje da u lovu uživaš maximalno.  d1  d6
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon