Autor Tema: Razočarenje Oprema!  (Posjeta: 27857 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Razočarenje Oprema!
« u: 16. 07. 2007. 12:40:37 »
Lovci, kao lovci, kupujemo svake godine mnogo opreme koja nam pomaže ili nam služi u lovu (odječa, obuča, optike, dalekozori, streljivo, oružje). Volimo isprobavati razne artikle i proizvočače.
Ima tu pozitivnih iskustava, ali  i negativnih.
Šta Vas je najviše razočaralo (koji komad opreme i zašto)
netreba puno artikala, može 3č

Osobno:
1. gamaše iz L........ , raspale se nakon dva oblačenja
2. Prevario me kettner , neznam dali se netko sječa reklame prije 6-7 godina, Kettner u HR, ja i frend naručili neke sitnice i platili nekih 25% iznosa, nikad nije stigla roba
3. KONIS streljivo- sačma
« Zadnja izmjena: 05. 03. 2008. 13:29:04 od Nikola »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #1 u: 16. 07. 2007. 13:44:01 »
Možda ne bi bila loša ideja kad bi za sve postojao testni primjerak svakog ozbiljnog prodavača kako bi pokazao kvalitete, a ne da mi nekom vjerujemo na riječ, a pošto smo svi različiti, na različiti način koristimo i održavamo bilo koji predmet. A svi dobro znamo da su ljudi skloni pretjerivanju.
Ja sam konkretno imao problem sa gojzericama jer je prodavač tvrdio za su nepropusne, što se pokazalo netočno, tako da ih sad ne nosim skoro nigdje jer ako je rosa nakon 1-2 km osjetim da su propustile. Odlučio sam sad kupi cijele kožne iz komada, tj. da im je jezik povezan sa stijenkama te ili nabavit sprej ili ih mazat sa kremom za cipele da se koža ne suši i ne puca i da voda lakše sklizne s njih. Posebno moram pazit na potplate da ako budu pune blata i snijega lake se to očisti da se ne skližem.
Imate li slična iskustva sa obučomč Gdje preporučate da idem pogledat za takve cipele i koli kn bi mogle biti, naivno je očekivat manje od 700 kn, ali i vjerujem da za 1000 kn možeš birat več.

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #2 u: 16. 07. 2007. 13:49:34 »
Moje cipele su planika, i to su najbolje cipele koje sam imao. Stare su 4 godine i o njima mogu reči sve najbolje, osim da su skupe. Ja sam svoje platio nekih 300€ ali nije mi žao.
Još su kao nove, a prehodao sam u njima kilometara i kilometara, po rosi, blatu, snijegu... Smatram da je za neku stvar bolje odvojiti više novaca, nego svako malo kupovati jeftina sranja koja nakon nekog vremena treba baciti.

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #3 u: 16. 07. 2007. 14:00:37 »
deane,kupaj se  :) cipele mozemo nabaviti iz Amerike puno bolje i jeftinije. A sa koznima neces imat nesto srece sa lukom. Za 100 eur imas vrhunske izolirane cipele sa goretexom,maskirne npr

Offline matt

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #4 u: 16. 07. 2007. 15:54:40 »
ja sam cipele kupio u inter-sportu prošle godine koristi sprej za impregnaciju i čistim ih nakon svakog izlaska u lovište i 100% sam zadovoljan s njima
cijena 490,00 kn
DOBRA VAM KOB

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #5 u: 16. 07. 2007. 16:07:34 »
ja ne bih išao u detalje nego ću radije generalizirati. u pravilu, obuča me VEĆINOM razočarava. možda sam picajzla, al da ga j... nemrem nač dobre gojze nikak (naravno, govorim do 1000 kn) ;D još jedna stvar su i dvodjelne kabanice. koju god da kupim, izdrži 2-3 lova prije nego se nogavice raspucaju. več sam troje različite kupio i sa svima ista priča. ima toga još no nemrem se svega sjetit sad hehe. pozz

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #6 u: 16. 07. 2007. 16:13:08 »
Ja sam do sada jedino razocaranje dozivio kod kupovine tronosca, bio je na pola trul, tako da su sarafi izletjeli kada je na njega sjeo sin od kolege, 40kg dijete  :(, ali u ducanu su bili vise nego profesionalni, odmah su ga zamjenili....

Sada kupujem cipele i jos nisam odlucio sto i gdje...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #7 u: 17. 07. 2007. 08:32:00 »
Gamaše imam kao i Vanja i super su, još u kombinaciji sa dobrim gojzericama koje ću kupit. Bit će prva liga.

medo2

  • Gost
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #8 u: 18. 07. 2007. 19:24:22 »
Nazalost u HR prodaja lovacke i sportske opreme je zaostala,a i prodavaci zele samo uvaliti da prodaju.U Engleskoj sva roba i obuca se testira i nema proizvoda koji testiran nije pa cu neke od testova staviti na portal.
U trgovini se trude da te zadovolje bez uvaljivanja i ako nesto ima manu reci ce ti to.
E sad u HR sto sam kupio ,a nije bilo dobro to su PRO-LUX optike koje ne vrijede nista >:(
Adidas gojzerice nisu za lov dobre ,a posebno za rosu i mokar teren.Uzasne su na zaledjenim povrsinama tako da ih ja koristim samo za jesen u planini i ceku.
Vibram djon je zakon

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #9 u: 18. 07. 2007. 20:33:47 »
Da ono sa Kettnero je bila čista prijevara koja nije sankcionirana od države. Inače imam nekoliko gojzi od 250- 1500 kn. Ove skuplje su dakako bolje ali kad ne mogu izdržat kad kupujem. Gamaše obavezno koristim. Kod tronožaca sam krenuo sam u proizvodnju i nalazim se u fazi testiranja. Noge su od bukve suhe i visoke su dosta tako d kad čekaš prigon ne umaraš noge kao na niskoj stolici. Ove stolice lovačke šti prodaju za 30 - 70 kn toliko i vrijede. jače sjedneš i ode .
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #10 u: 19. 07. 2007. 09:55:08 »
Najvece razocarenje imao sam sa Beretinim cizmama. Toliko tvrde i neudobne a vrlo skupo placene...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #11 u: 19. 07. 2007. 17:18:56 »
Najvece razocarenje imao sam sa Beretinim cizmama. Toliko tvrde i neudobne a vrlo skupo placene...
I meni su upocetku bile isto takve ali taqko je uglavnom sa kvalitetnim koznim cizmama.Ipak nakon posebnog ulja i par dana razrade pokazale su svoju kvalitetu.Za kameniti i strmi teren tvrdja cizma je bolja ali za ravnicu i lvade i one od 400KN dobro dodju.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #12 u: 19. 07. 2007. 23:59:41 »
Mi koji lovimo sa psima po šikari bilo bi glupost kupiti la chameau od 1000 kuna i pokidati ih za jedan lov. Zato ja kupim dva para tigar pirot koje su za cijenu od 160 kuna i više nego odlične. Jednom sam kupio u Mačarskoj la chameau za 500 dem i imao sam ih bar 5 godina dok nisam s njima krenuo u hajku.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #13 u: 20. 07. 2007. 08:18:24 »
ja sa svojim chameuicama idem u sve vrste lovova već 3 godine i mogu ti reć da joÅ¡ nigde nisu pustile vodu. izbuÅ¡ene jesu no vjerojatno je super guma koja kad se probuÅ¡i, zatvori se odma. sve i da traju samo godinu dana, lov je luksuz koji moramo biti spremni i platit...  ;D

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Razočarenječ Oprema!
« Odgovori #14 u: 20. 07. 2007. 08:43:21 »
Lepo kaze Hunter - Tigar za trsku i sikaru. A da se ne lazemo Aigle je Aigle, bez preterivanja i naduvavanja.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........