Autor Tema: Drveni ormar za oruzje  (Posjeta: 13869 vremena)

Offline carduelis carduelis

  • K
  • *
  • Postova: 27
Drveni ormar za oruzje
« u: 07. 02. 2018. 20:02:52 »
Pozdrav, ako je tema ponovljena izbrisite..al nisam na noviju slicnu temu naisa
Dakle, zanima me (klasicno kao i svih) jel se moze imati drveni ormar? Ne znam kakve su sad odredbe u zakonu al citao sam i po zakonu i nisam naisao gdje pise tocno o ormaru. Dakle imam svog stolara koji bi mi moj drveni ormar koji imam iznutra oblozio limom min. 2mm i s prednje strane na mjestu gdje je oruzje stavio 2 brave. U donjem dijelu ormara imaju vrata na kojima bi takoder bila brava i tu bi se municija drzala. Pa sad, molim ako tko zna nek mi rece jel se to moze i di pise sta o tome..unaprijed hvala :)

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #1 u: 07. 02. 2018. 20:13:00 »
sef mora bit metalni, po zakonu. ako je metalni ormar u drvenom, to prolazi sigurno.
ako je samo drveni oblozen limom iznutra, valjda bi trebalo proc...

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #2 u: 08. 02. 2018. 15:30:03 »
U zakonu ne piše da mora biti metalni,
ja imam drveni ormar i u Osijeku prolazi drveni, dok u Sl. Brodu mora biti metalni.
Provjeri u svojoj policiskoj ispostavi kako oni tumače zakon, jer oni dolaze u provjeru.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #3 u: 08. 02. 2018. 16:01:28 »
kako ne pise?!
pise metalni sef il tako nesto...
al da, puno ovisi od onoga ko ti dolazi u provjeru, to je istina...

Offline carduelis carduelis

  • K
  • *
  • Postova: 27
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #4 u: 08. 02. 2018. 19:18:05 »
Hvala na pomoci, cuo sam i ja tako nesto da sve ovisi o tome tko ce vam doc u provjeru..

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #5 u: 08. 02. 2018. 21:06:50 »
Dečki nemojte mudrovati i praviti se pametni,jer ovo što vi pričate su totalne gluposti.
Ako u zakonu piše metalni ormar onda mora biti metalni.
Žalosno je to ako svaka policijska postaja tumači po svome onda smo stvarno banana od države.
Osobno ne vjerujem da u Osijeku prolazi drveni ormar pod metalni ali sve je moguće...
Ja sam bio dugo godina prijavljen u Slav.Brodu i uvijek ali uvijek  je bio metalni ormar-nije bilo definirana koja debljina lima ormara...
Sad sam prijavljen u Zagrebačku županiju i čekam da mi dođu u nadzor da vidim šta će reći...
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #6 u: 08. 02. 2018. 21:17:41 »
1. Čuvanje oružja i streljiva

Članak 30.

Oružje i streljivo moraju se čuvati tako da nisu dostupni osobi koja nije ovlaštena posjedovati ga, a osobito djeci, zaključani i odvojeni u metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremištu koje se ne može otvoriti alatom uobičajene uporabe.
Oružje i streljivo moraju se čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu prebivališta, odnosno sjedišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva.
Iznimno od stavka 2. ovoga članka, fizička osoba kojoj je izdan oružni list za držanje oružja, smije nositi takvo oružje samo radi popravljanja ili prepravljanja te korištenja na strelištu, nenapunjeno u odgovarajućim navlakama ili kovčezima.

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #7 u: 08. 02. 2018. 21:27:31 »
Rođen u Sl. Brodu, zivio 25 godina, prvo imao drveni ormar u Sl. Brodu nakon toga u drvenom ormaru glupi limeni koji se moze otvoriti otvaračem za konzerve. Nako toga u Osijeku samo drveni ormar koji se ne moze otvoriti priručnim alatom (pajser, montirač,brusilica i sl. su specijalistički alati).
Zavisi kako policija tumači zakon...
 sauf

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #8 u: 08. 02. 2018. 21:45:07 »
ja se s tim ne bi zajebavao...
ako bas zelis drveni ormar, radi estetike, koji je takodjer pod kljucem, u njega metalni pod kljucem, pa makar i taj sta se da otvorit sarafcigerom.

i mirno spavas, ko god da dosao u provjeru.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #9 u: 08. 02. 2018. 22:22:24 »
Ako imas posebnu prostoriju za drzanje oruzja onda ce proci i drvena vitrina sa staklenim stijenama  . Vidio sam to .

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #10 u: 08. 02. 2018. 22:55:49 »
 to bi po ovom novom zakonu trebalo ic... fre

Offline avincet2

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #11 u: 09. 02. 2018. 08:01:22 »
Pozdrav kolege lovci!

Ja se bavim lovačkih ormara  sa ugradnjom metalnog dijela , ili izradom drvenog dijela za vaš metalni sef, više možete vidjeti ako otvorite moj blog:na googl-u upišete namještaj-čunjo,ili se javite na  095 503 3800.

Dobra kob!!!

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #12 u: 09. 02. 2018. 08:50:08 »
Postovani lovci nebih pametovao ali ima sve svoju svrhu kako i zasto.U Njemackom jeziku pise waffenschrank,prijevod bi bio ormar za oruzje.To svaki onda lovac,sportski strijelac ili sakupljac oruzja zna o cemu se radi.Evo poslao sam sliku i to je jedan od novije tipe za koju ne vrijedi da unutra mora municija biti posebno zakljucana od oruzja.Drugo,ovaj je ormar ispitan od strane sigurnostii osiguran za privatne osobe do 40 tisuca eura.Znaci dode li do krade iz ormara osiguranje pokriva tu stetu.Taj se ormar neda otvoriti kljucem za konzerve..pogledajte na koliko mjesta brave vrata..teski je 130 i nekoliko kilograma....a iznutra ima rupe na podu i straznjoj strani preko kojih se pricvrscuje za pod i za zid.Takav ormar je pravilno postvljen i za ovdasnju policiju i za osiguranje.!Svi ormari koji se rade "divlje"moraju imati certifikat odnosno potpis oderdenog lica koji je napravio provjeru o sigurnosti,efikasnosti i onda moze u upotrebu!Mislim da svaki drveni ormar mozes otvoriti udarcem sjekire par puta a i dobra stihlovka odradi svoj posao.Pozdrav! zagi  https://www.eisenbach-tresore.de/Waffenschrank/Waffenschrank-Widerstandsgrad-1-EN-1143-1-Langwaffen-KurzwaffenMunition-7/Waffenschrank-Grad-0-EN-1143-1-Waffentresor.html?gclid=Cj0KCQiAh_DTBRCTARIsABlT9MYtTUYzuH6gwFLvd68HuGyY2gaDSK26Dx-5WCb1xJEsKEGzHcCJTq4aAisnEALw_wcB
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline carduelis carduelis

  • K
  • *
  • Postova: 27
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #13 u: 09. 02. 2018. 12:34:12 »
To je cista glupost sta pise samo da mora bit metalni. Ovaj sta ja imam mozes udrit nogon probia bia se, deformira skroz, da ga oblozim drvom jel bi onda bia metalni? Bia bi metalni u drvenom? A da uzmem drveni od punog drva i iznutra  ga oblozim limom dovoljne debljine, e onda ne valja. Gluposti!! A bia bi 100 puta bolji i cvrsci nego ovo sranje sta imam a zadovoljava zakon. Smece, jer se ne gleda kvaliteta, nego samo materijal od kojeg je napravljen. Ovo se ne bu triba uopce zvat metalni ormar, nego limenka.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Drveni ormar za oruzje
« Odgovori #14 u: 09. 02. 2018. 12:47:18 »
 teaa
carduelis carduelis: "Kažu da se sve može napraviti osim drvene peći" iako ni u ovo nisam više siguran. Nije ovdje samo stvar u čvrstoći nego više u zapaljivosti materijala (drva) zbog streljiva (barut i kapisla). Pravi sef treba posjedovati i jednu i druge osobinu, dakle treba da je "čvrst" i da je od kvalitetnog materijala koji nije lako zapaljiv.
 z10
« Zadnja izmjena: 09. 02. 2018. 12:50:57 od perop »