Autor Tema: postolje za upucavanje karabina..  (Posjeta: 20915 vremena)

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
postolje za upucavanje karabina..
« u: 20. 02. 2011. 13:20:27 »
sinoč sam isprobao prototip postolja za upucavanje pušaka....ali i revolvera te pištolja uz dodatne elemente..

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #1 u: 20. 02. 2011. 13:21:23 »
....

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #2 u: 20. 02. 2011. 13:22:51 »
... prvih 13 zrna je prošlo kroz apsolutno istu rupu...

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #3 u: 20. 02. 2011. 13:28:42 »
...nakon 15 hitaca meta je ovakova...napominjem da nikakvog odmaranja tj.hlađenja cijevi nije bilo osim što sam poslije svakog hitca vadio zatvarač i provjerio dali je zrno zaista izašlo iz cijevi jer na papiru mu nije bilo traga te što sam prvih pet metaka imao u spremniku puške a ostalih 10 je ubacivano pojedinačno u ležište..

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #4 u: 20. 02. 2011. 13:29:44 »
...korišteno streljivo..

Offline sgrah3

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #5 u: 20. 02. 2011. 18:26:37 »
Na kojoj udaljenosti je bila meta?? d7 2p
Kad bi se još jemput rodil,najrajše bi zagorec bil!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #6 u: 20. 02. 2011. 19:33:33 »
Dugo nisam vidjeo ovakav sklop glodanja i struganja.... d4
Prakticnost i potrebu tog ne mogu da komentarisem....objasni kako si zamislio?! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #7 u: 20. 02. 2011. 23:00:48 »
Dugo nisam vidjeo ovakav sklop glodanja i struganja.... d4
Prakticnost i potrebu tog ne mogu da komentarisem....objasni kako si zamislio?! zagi
praktičnost : pušku stegneš u predviđene prihvate (napravljena je i priprema za stezanje glave puške uz nosač podkundaka-opcija po potrebi) a pošto je sve podesivo po apsolutno svim osima dovedeš pušku u vaservagu pa i optiku tada lakše postaviš u vaservagu... ukoliko imaš optiku sa varijablom bez čvrstog stezanja puške u nepomično postolje nemožeš pouzdano utvrditi tj.provjeriti ima li optika paralaksu ili nema... pri upucavanju puške lijepo je prije toga nedvojbeno utvrditi koje od željenog i odabranog streljiva cijev najbolje grupira tj."drži" a bez ovakove naprave to se može samo nagađati jer faktor ljudske greške pri nišanjenju i okidanju je neizostavno prisutan dok ovo postolje niti diše niti ima otkucaje srca niti ima problema sa kojekavim neraspoloženjima.. (u narednim danima ovaj uređaj če dobiti i okidanje putem hidraulike tako da ni obaraču čovjek neče dirati) nadalje-kad se odluči sa kojim streljivom čemo upucati pušku radi se upucavanje sa puškom čvrsto stegnutom u gornji pomični dio postolja koje je sa dolnjim fiksnim dijelom povezano preko 4 linearna ležaja koji kližu na brušenim 20mm h6 šipkama a istovremeno je aktivan i hidraulični amortizer koji služi da trzaj toga sklopa bude pitom..taj hidroamortizer ču naknadno zamjeniti sa verzijom na kojoj se može podešavati tvrdoča otpora pri kretanju... kako bi se po opaljenju sve vratilo u identičan početni položaj napravio sam i podesivi opružni sklop koji je u stalnom prednapetom stanju kojim se također može fino ugoditi otpor trzaju... radni hod uređaja je 70 mm a po potrebi ga je moguče i produžiti znatno više... cilj mi je imati što mekši i dulji hod sklopova pri pucanju svim kalibrima ..
u ovako izamortiziranim uvjetima pucanje apsolutno nemože naškoditi ni karabinu ni optici...naravno pod uvjetom da su u startu ispravni i jedno i drugo !!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #8 u: 20. 02. 2011. 23:08:29 »
Znaci to sve radi provjere tehnicke preciznosti i optike?!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #9 u: 20. 02. 2011. 23:22:29 »
Znaci to sve radi provjere tehnicke preciznosti i optike?!
moglo bi se to i tako reči... mene to veseli

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #10 u: 21. 02. 2011. 07:18:05 »
Znaci to sve radi provjere tehnicke preciznosti i optike?!
moglo bi se to i tako reči... mene to veseli

Naravno,ako te veseli svrha je ispunjena! d4
Mozda si trebao dodati neke gumirane povrsine gdje kundak dodiruje postolje i jedan feder od postolja do zastitnika od obaraca.
Prednji naslon..jos malo napred.
22LR je jedno a puska sto trza malo jace je skrooooz drugo. zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #11 u: 21. 02. 2011. 08:07:28 »
Znaci to sve radi provjere tehnicke preciznosti i optike?!
moglo bi se to i tako reči... mene to veseli

Naravno,ako te veseli svrha je ispunjena! d4
Mozda si trebao dodati neke gumirane povrsine gdje kundak dodiruje postolje i jedan feder od postolja do zastitnika od obaraca.
Prednji naslon..jos malo napred.
22LR je jedno a puska sto trza malo jace je skrooooz drugo. zagi
svi kontakti drveta i steznih prihvata če biti obloženi impregniranom 5 mm gumom a zadnji oslonac kundaka je moguče povuči znatno unazad...dakle prednji prihvat podkundaka ide gdje god hočeš naprijed..
što se tiče skrooooz drugačijih trzaja napravit ču i video sa npr. pumparicom 12/76 i kuglom u cijevi pa potom 9,3x62 itd.itd.  vjeruj mi da nema razloga za skepticizam

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #12 u: 21. 02. 2011. 08:10:37 »
Znaci to sve radi provjere tehnicke preciznosti i optike?!
moglo bi se to i tako reči... mene to veseli

Naravno,ako te veseli svrha je ispunjena! d4
Mozda si trebao dodati neke gumirane povrsine gdje kundak dodiruje postolje i jedan feder od postolja do zastitnika od obaraca.
Prednji naslon..jos malo napred.
22LR je jedno a puska sto trza malo jace je skrooooz drugo. zagi
svi kontakti drveta i steznih prihvata če biti obloženi impregniranom 5 mm gumom a zadnji oslonac kundaka je moguče povuči znatno unazad...dakle prednji prihvat podkundaka ide gdje god hočeš naprijed..
što se tiče skrooooz drugačijih trzaja napravit ču i video sa npr. pumparicom 12/76 i kuglom u cijevi pa potom 9,3x62 itd.itd.  vjeruj mi da nema razloga za skepticizam
« Zadnja izmjena: 21. 02. 2011. 08:23:39 od Nosler »

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #13 u: 21. 02. 2011. 08:11:16 »
valjda se to može skinuti sa ovog stroja i odnjeti na streljanu
ili svi moramo kupovati cnc ili nekakav drebang
poz

Offline Mladen.M

  • K 100
  • **
  • Postova: 308
  • Bu-ba
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #14 u: 21. 02. 2011. 10:09:01 »

Mislim, dakle mislim da to sa nekim jačim kalibrom teško da bu išlo.

Kolika je daljina na koju si pucao, za 22 bi bilo ok na 50 metara a sve ostalo jače na 100. Ako ti uspije super, baš sam radoznao.

Ja pokušavam napraviti stalak za bench rest i mora to biti iz ramena jer to je mjerodavno za dobar pogodak poslije na živu metu.

Stiskaš, ne stiskaš, gdje stiskaš i kojom silom, .... sve važno za dobar šus a srce i disanje još jedan problem koji moraš smiriti da bi bio siguran u dobar pogodak kao onaj sa stalka. Vrlo često se razlikuju. Mislim dakle mislim.....
Što OČI vide RUKE naprave! Ili?...