Autor Tema: postolje za upucavanje karabina..  (Posjeta: 21128 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #60 u: 28. 01. 2014. 15:02:57 »
Sile ovo je čudo šta ti napravi ali daj mi kaži kako puška upucana na stalku nosi kasnije"iz ruke"?
Imam upalu volje.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #61 u: 28. 01. 2014. 17:40:18 »
Sile ovo je čudo šta ti napravi ali daj mi kaži kako puška upucana na stalku nosi kasnije"iz ruke"?
naravno da je sa čeke grupa pogodaka drugačija jer svaki puta čovjek "drugačije"drži oružje...  ovo postolje služi da isključiš sve greške koje čovjek radi pri opaljenju i kad utvrdiš da je sa montažom+optikom+bedingom+cijevi+metkom sve ok taka upucaš na "obične tj normalne" načine pušku po sebi tj onako kako inače pucaš i stvar riješena...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #62 u: 29. 01. 2014. 11:34:42 »
Ima smisla.

I meni če bojim se trebat za koju godinu, več sad vidim da se grupe polako šire, nekad bi nakon trečeg šusa rekao puška valja-nevalja.
Imam upalu volje.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #63 u: 29. 01. 2014. 16:29:09 »
Ima smisla.

I meni če bojim se trebat za koju godinu, več sad vidim da se grupe polako šire, nekad bi nakon trečeg šusa rekao puška valja-nevalja.
Ako ti trebaju vise tri susa onda svakako nesto nije uredu. happi happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #64 u: 30. 01. 2014. 08:04:28 »
Za te druge "šuseve" tri je misaona imenica  rol
Imam upalu volje.

Offline simba

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #65 u: 30. 01. 2014. 11:16:28 »
Neno o kojoj puški je riječ.Meni se također događa da mi poslije 3-4 metka razbacuje a cijev je kao nova.Radi se o preradi M98.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #66 u: 30. 01. 2014. 14:10:01 »
ne moze da se desi, pucanje sa stalka koji lici na ludacku koshulju mora da bude isto ili veoma slican pucanju sa ramena uz naslon...ako nije prodajte karabine
ako mislite da nije tacno, moj karabin u zalog..a rame gubi ko izgubi, stalak mi ne treba

pusku drzi drugacije onaj ko ne zna da gadja jer kriz posle stalka uvek stoji tamo gde ga je svevisnji stalak upucao
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #67 u: 30. 01. 2014. 19:24:38 »
Stvar je u stezanju kundaka u stalak,
neki se kundak u nekim stalcima deformira i onda dolazi do drugačije slike pogodaka

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #68 u: 30. 01. 2014. 21:19:43 »
Čitajući diskusiju nameće se pitanje: upucavanje iz stalka da ili ne? U lovačkim pametovanjima znam reći: i najlošija optika koja drži šus bolja je od mehaničkog nišana. Temeljem toga smatram da je upucavanje iz bilo kakvog stalka koji anulira grešku strelca kvalitetnije od upucavanja bez stalka. Dugo godina koristim jednostavni stalak napravljen od autodizalice i kvadratne cijevi i služi svrsi. Sva moja 4 karabina upucana su iz stalka tako da ponovno pucajući iz stalka sa sigurnošću od 100% mogu pogoditi 5 kn na 100m, ili garantirati pogodak srnjaka u vrat iz čeke sa naslonom u krugu 100m. Kod upucavanja bez stalka sa naslonom na vrečicu pijeska ili riže i sl može se precizno upucati puška, ali uvijek postoji mogučnost makar i minimalna greške strelca ili greške optike, da ista šeta. Kod takvog upucavanja dolazi do veće potrošnje municije dok se ne utvrdi greška. Kod pucanja iz stalka puška je fiksna i nema greške strelca, ako pogoci šetaju greška je mehaničke prirode. E sad neke puškarske radionice u gužvi s vremenom i zakupljenim terminom na streljani  kad treba u kratkom vremenu upucati što više pušaka upucavaju puške na "tu negdje i to je dobro". Osobno sam se uvjerio da se pogoci optikom  u 6 sati u sedmicu smatraju dobrim i uredno se naplate. Uglavnom nitko ne prilaže metu, a često korisnici vlastitog oružja niti ne znaju za +4 cm na 100m. Istina neki si daju truda koriste stalak (često napravljen od postolja mitraljeza) i savršeno upucaju oružje, ali mislim prema reklamacijama koje dobijam da su takvi u manjini.
Sad ona famozna nedoumica: Kako puška upucana iz stalka drži pucano iz ruke ili naslona?
Pripremajući materijal za novu knjigu  Lovna balistika prof. I. Z. Jakelić i moja malenkost napravili smo praktičan test.
Pet strelaca pucalo je iz stalka 5 metaka svakiu metu na 100m. Puška Zastava 223 Rem. Municija Sierra 55 grena  Game King. Svaki strelac dobio je dobru grupu, ali na drugom mjestu. Zašto. Zato što svaki drugačije vidi i možda drugačije drži oružje da neidem u detalje. Što se je cijev više grijala grupa se širila, tako da su 4 četvrti i peti strelac imali najšire grupe, ali još uvijek lovno upotrebljive. Interesantno je da pucano iz Blasera R-93 kalibra 30-06 50 hitaca uzastopno grupa ne pada iako se cijev ne može zbog vručine ni pipnuti. Isto se događa i sa Sauerom 202 isti kalibar. Dakle kvalitet cijevi igra ulogu kod grupiranja pogodaka.

Offline Absolom

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #69 u: 10. 02. 2014. 18:32:03 »
Kolege lovci,
imam balistički turet na optici i čekam da mi stigne laserski daljinomjer te planiram upucati pušku na 150, 200, 250, 300 m i dalje ako bude išlo. Zapravo ne upucati koliko potvrditi koliko mi je potrebno "klikova" na optici za te udaljenosti. Imam kalkulator na računalu koji mi je to izračunao (točno za moju pušku i municiju) samo ja bi to volio potvrditi u praksi da si onda mogu naručiti naljepnicu točno s tim udaljenostima.

Ovako nekako: http://customturretsystems.com/

Moje pitanja su:
Gdje to mogu isprobati iz stalka s napomenom da udaljenosti prelaze dostupne u klasičnim streljanama?
Ili da li se negdje može unajmiti stalak za upucavanje? (pa ja sam to probam u svom lovištu)

Ne bih to volio "iz ruke"...

Unaprijed hvala,

T.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #70 u: 10. 02. 2014. 19:38:39 »
Sile ovo je čudo šta ti napravi ali daj mi kaži kako puška upucana na stalku nosi kasnije"iz ruke"?
evo kako nosi kasnije... puška lagano potkundakom oslonjena na priručni naslon..

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #71 u: 10. 02. 2014. 19:43:25 »
kolega absolom to možeš odraditi u osijeku na strelištu pampas...što se tiče slavonije

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #72 u: 10. 02. 2014. 21:29:28 »
Absolom. odakle si?

Offline Absolom

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #73 u: 10. 02. 2014. 23:08:47 »
Zagreb,
ispričavam se, zaboravih napomenuti u postu....

Offline Absolom

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: postolje za upucavanje karabina..
« Odgovori #74 u: 15. 02. 2014. 17:28:01 »
Nema ništa u okolilici Zg?