Autor Tema: Sefovi za oružje  (Posjeta: 96561 vremena)

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #75 u: 05. 03. 2008. 15:22:35 »
 čččSad izgleda da ne mora biti metalni ormar. U LV 3/2008. na str. 9. odgovara na pitanje o čuvanju načelnik odjela za upravne poslove mup-a. Citat: "Naime, spremište može biti jedna ili više prostorija ili prostora koji su namjenjeni trajnom smjestaju i cuvanju predmeta. Dakle, osnovno je da se oruzje i streljivo moraju cuvati zakljucani i odvojeni, osim ako se cuvaju u metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremistu koje se ne može otvoriti alatom uobicajene uporabe."

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #76 u: 06. 03. 2008. 08:11:06 »
Evo meni su nedavno bili u kontroli, imam drveni lijepi ormar, ali sam nabavio i metalni da sve bude po zakonu. I tako došao policajac pregledava a na formularu pišu mogućnosti: 1.drveni, 2.metalni, 3.sef.  Na upit što ne treba biti isključivo metalni odgovorio mi je da je bitno da je pod ključom!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #77 u: 06. 03. 2008. 08:27:46 »
Ipak zakonska regulativa poznaje i drvene ormare za držanje oružja. Nisu li nas samo plašili sa svim ostalim obavezama i varijacijama na temu ormara za oružje? To nije ni lijepo ni kulturno od njih. Ili smo si mi to samo priredili sa pričama, rekla-kazala. Samo pisani trag ima težinu, sve drugo se veže mačku o rep!
« Zadnja izmjena: 06. 03. 2008. 08:30:18 od dean »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #78 u: 06. 03. 2008. 08:50:01 »
Ovo smo kompletno već obradili u diskusijama u ovoj temi i zaključili smo da sef ne mora biti strogo metalni, da može biti i drveni, no drveni mora biti pravilno osiguran, to što su oni rekli da mora biti samo pod ključem, je subjektivno, doći će jednom netko nadobudan pa će reći da nije dobar pod ključem samo. Drveni je sef ok ako je zatiplan u zid i kroz okidače provučen lanac koji je zatiplan u zid, takva je nekakva praksa. No, ne vjerujem da će bilo kome odnijeti oružje samo zbog drvenog ormara.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #79 u: 06. 03. 2008. 09:16:37 »
Mene su upozorili da obavezno moram oružje držati u metalnom ormaru.Dosta kontaktiram sa osobama iz moje PU pa govorim iz prve ruke,kaj se tiče mog kraja.Al valjda postoje razlike od PU do PU,što je po meni apsurd da postoje dvostruka mjerila.
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #80 u: 06. 03. 2008. 09:29:47 »
Ja sam već napisao da se u tumačenju zakona razlikuju dvije susjedne policijske postaje , a kamoli policijske uprave..
Kod mene i mojih kolega  nikada nitko nije došao provjeravati gdje i u čemu drže oružje, no svakako da je svatko od nas dužan poštivati pravilo da oružje i municija moraju biti odvojeno pod ključem.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #81 u: 06. 03. 2008. 12:01:51 »
Ja sam već napisao da se u tumačenju zakona razlikuju dvije susjedne policijske postaje , a kamoli policijske uprave..
Kod mene i mojih kolega  nikada nitko nije došao provjeravati gdje i u čemu drže oružje, no svakako da je svatko od nas dužan poštivati pravilo da oružje i municija moraju biti odvojeno pod ključem.

Zar to nije smiješno ččč  Stvarno živomo u banana državi.Zakoni bi za sve trebali bit jednaki.Di smo mi od Europe.......Svjetlosne godine i godine daleko
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #82 u: 06. 03. 2008. 18:52:17 »
Evo meni su nedavno bili u kontroli, imam drveni lijepi ormar, ali sam nabavio i metalni da sve bude po zakonu. I tako došao policajac pregledava a na formularu pišu mogućnosti: 1.drveni, 2.metalni, 3.sef.  Na upit što ne treba biti isključivo metalni odgovorio mi je da je bitno da je pod ključom!


Da je došao neki drugi taj bi ti možda i uzeo oružje ako je u drvenom ormaru. Kad ni oni sami ne znaju gdje i kako treba biti pohranjeno oružje.Pogledaj samo zakon koji su ti biseri napravili: "...ormar mora biti takav da se ne može otvoriti alatom standardne upotrebe..." tako nešto piše nije sada od riječi do riječi,ali se kuži o čemu oni to govore.A koji je to alat?? Ja znam jako puno ljudi kojima je recimo brusilica standardni alat koji svakodnevno upotrebljavaju!! Stoga je najbolje da je ormar što deblji sa što više brava i što teži jer nikad ne znaš koji će ti policajac doći u kontrolu. A znamo svi da im je u cilju da nam što prije sve poberu.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #83 u: 08. 03. 2008. 09:36:21 »
Molim vas da mi netko kaze gdje se moze kupiti sef za 10 pusaka 2300-3000kn i jedan za do 3-5 pusaka do 100-1500kn.
 Trba mi u RH

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #84 u: 08. 03. 2008. 09:51:44 »
http://www.larix.hr/shop/?g=146
Ovo ti je adresa za u Hrvatskoj gdje su najbolji proizvodjaci ormara pa pogledaj! Ne znam hoce li ti se svidjeti cijenE, ali ipak pogledaj! Inace, ormara ima po oglasnicima, u LOVACKOM VJESNIKU i DOBROJ KOBI!
Hvala d4
Nazalost nemam LV ili DK ovdje dok dodjem u RH.Nazvat cu Larix da vidim cijene dostave.
Ima li sto u ZD po shopping centrima?

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #85 u: 08. 03. 2008. 12:18:41 »
Moje trenutno stoje u mojoj lovackoj sobi gdje mi je stari napravio u zidu mjesto za njih,sada razmisljam kako da to ucinim posto trebaju ti metalni ormari,da stavim samo neka metalna vrata ili ???? ima li netko neku dobru ideju koja bi bila u skladu sa zakonom?! Unaprijed hvala.
Evo slike:

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #86 u: 08. 03. 2008. 12:22:52 »
Nemojte me nista pitati u vezi zavjese,to mi je stara stavila,morao sam je par dana drzati njoj za volju inace.....,vise  nije u toj boji!!!!

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #87 u: 08. 03. 2008. 13:00:07 »
Ma stao bi ormar bez problema,sirina 65 cm,dubina 45cm i visoko mislim preko 220 cm,nego sam mislio posto su okolo debeli zidovi mozda bi bilo dovoljno da se stave neka zeljezna vrata,a unutra si jos kupim sef za municiju  ččč

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #88 u: 08. 03. 2008. 14:06:04 »
Ma stao bi ormar bez problema,sirina 65 cm,dubina 45cm i visoko mislim preko 220 cm,nego sam mislio posto su okolo debeli zidovi mozda bi bilo dovoljno da se stave neka zeljezna vrata,a unutra si jos kupim sef za municiju  ččč
To je moguce d4
Ali mozes i ubaciti untra gotovi kabinet i zamaskirati kao sto ti pirelli predlaze.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #89 u: 08. 03. 2008. 14:25:10 »
Zamaskirati! To mi nije bilo ni na kraj pameti,bravo decki,kad se vidimo imate  z10 od mene.