Autor Tema: Sefovi za oružje  (Posjeta: 96591 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #165 u: 15. 05. 2009. 11:19:21 »
 Kako među nama lovcima ima problematičnih kolega tako ih ima i među službenicima policije. Ne treba trpat sve u isti koš! Svaki od nas ima loš dan i nije uvijek spreman na šalu i zafrkanciju pa je tako i među policajcima! Posao koji policija obavlja je stvarno težak i nimalo ugodan a potplaćen, barem po mojim mjerilima, debelo!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #166 u: 15. 05. 2009. 11:22:24 »
Zakon kaže: Municija mora biti fizički odvojena od oružja. Moja puška je u futroli, a municija u svojoj kutiji u đepu te futrole. Svakon razumnom čovjeku to treba biti dovoljno!

Naglasak je na ovom u crveno, a što se tiče slućaja u Kostajnici nešto sam načuo kroz priču, mislim da netko ima pik na isto lovište kao i spomenuti lovozakupnik, ako se radi o istom slučaju.
Imam upalu volje.

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #167 u: 15. 05. 2009. 11:58:29 »
Kako među nama lovcima ima problematičnih kolega tako ih ima i među službenicima policije. Ne treba trpat sve u isti koš! Svaki od nas ima loš dan i nije uvijek spreman na šalu i zafrkanciju pa je tako i među policajcima! Posao koji policija obavlja je stvarno težak i nimalo ugodan a potplaćen, barem po mojim mjerilima, debelo!

Opet ču napomenit da sam govorio hipotetski, i naravno da svi nisu isti.
 Ja imam puno prijatelja i rodbine koji rade u MUP-u, pa sam upoznat i sa njihovim problemima.

Svaki posao treba odradit profesionalno bez obzira na situaciju u kojoj se nalaziš. To nebi trebalo bit nikakvo opravdanje za nerazumno ponašanje.

 Policija nema samo represivnu ulogu, ona treba djelovat i edukativno i  preventivno, znači da nemora uvijek da se slomi šiba na građanskoj grbači. Ako netko i  napravi sitan prekršaj nemora odmah biti rigorozno kažnjen, da se oduzima oružje i da se pišu prijave. Sa upozorenjem ili  opomenom se nekad može postići bolji rezultat.
 Ali sad dolazimo do drugog problema, a to je politika odnosa prema naoružanim građanima.
-Zašto smo uvijek pod nekakvim povečalom, pa ja uredno plačam porez, plačam obaveze i članarine, kulturno se ponašam u lovu i na strelištu i jedini moj grijeh je što posjedujem oružje i  koristim se  njime, i zato me netko čudno gleda.
-Zašto imam osječaj da se uvijek nekome moramo opravdavati radi toga?
-Zašto netko jedva čeka da napiše nekakvu temu o zlouptrebi oružja i prozove usput lovce i ostale legalne korisnike
-Zašto se uvijek izvuku oni koji naprave nekakvo sranje, a onaj ko je u pravu mora izgubit i vremena i živaca samo da to dokaže

Jel to do banane, ili nečeg trečeg,....
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #168 u: 15. 05. 2009. 14:35:38 »
U sefu mora biti fizički odvojeno,što znači pretinac za oružje,a posebno pretinac za municiju.

Kod prevoženja puška u futroli npr. u gepeku,a municija mora isto biti odvojena npr. u ruksaku,ali ne u gepeku nego na sicu i obrnuto.

I to je to, nitko te neće niti ne može onda zaj...vati.

Znam da svako od nas nešto misli,kemija,ali ako piše odvojeno bolje onda tako fizički odvojiti nego ostati bez svega.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #169 u: 15. 05. 2009. 14:37:37 »
Pa kaj nije dovoljno fizički odvojeno ako je puška u futroli, a municija u džepu futrole u svojoj kutiji?

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #170 u: 15. 05. 2009. 14:44:59 »
ma je..... ja njih i njihove zakone
sad čitam ovo za futrole i to šta oni misle mene zaj....... cijeli život zato što imam oružje
to je ljepo regulirano moraš nosit sef u autu platit zaštitare najavit ministarstvu i policiji da sam kreno otvarat sef pa da dođu i prisustvuju
šta oni glume meni nije jasno
99,9% svih zlodjela NIJE počinjeno lovačkim oružjem
ali zato kad neki lik uzme kalaš i puca ko luđak e onda bi policija veće ovlasti odma se ide postrožavat zakon legalnih korisnika
šta nije dosta šta moraš pazit jebate da neko ne pomisli da si ga krivo pogledao poserem se ja na takvu državu i vlast

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #171 u: 15. 05. 2009. 14:59:15 »
Pa kaj nije dovoljno fizički odvojeno ako je puška u futroli, a municija u džepu futrole u svojoj kutiji?

Nekome od plavaca će biti dovoljno,a nekome neće.Onda ti je bolje odmah staviti municiju u ruksak jer ga vjerujem nosiš svaki put kad i pušku kao i ja i miran si.

Jednom kad stekneš tu naviku da je to tamo više nemaš brigu s tim niti te netko može zaj....
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #172 u: 15. 05. 2009. 15:01:37 »
U sefu mora biti fizički odvojeno,što znači pretinac za oružje,a posebno pretinac za municiju.

Kod prevoženja puška u futroli npr. u gepeku,a municija mora isto biti odvojena npr. u ruksaku,ali ne u gepeku nego na sicu i obrnuto.

I to je to, nitko te neće niti ne može onda zaj...vati.

Znam da svako od nas nešto misli,kemija,ali ako piše odvojeno bolje onda tako fizički odvojiti nego ostati bez svega.

Pa ako je pravilo napisano, kako to da se može tumačiti ovako i onako????
O tome je ovdije riječ. Po meni taj pretinac za streljivo nema funkciju.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #173 u: 15. 05. 2009. 15:06:24 »
U sefu mora biti fizički odvojeno,što znači pretinac za oružje,a posebno pretinac za municiju.

Kod prevoženja puška u futroli npr. u gepeku,a municija mora isto biti odvojena npr. u ruksaku,ali ne u gepeku nego na sicu i obrnuto.

I to je to, nitko te neće niti ne može onda zaj...vati.

Znam da svako od nas nešto misli,kemija,ali ako piše odvojeno bolje onda tako fizički odvojiti nego ostati bez svega.

Pa ako je pravilo napisano, kako to da se može tumačiti ovako i onako????
O tome je ovdije riječ. Po meni taj pretinac za streljivo nema funkciju.

Kako ne?
To ti je za krpicu i recimo Balistol  ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #174 u: 15. 05. 2009. 15:12:10 »
U mene je sef za 10 pušaka, vrata su 5cm debela i zatvaraju se sa 7 brava.

Koliko če nekome predstavljat problem da otvori onaj mali pretinac unutar sefa, koji ima "poštansku" bravicu a provalio je vrata sefa od 5 cm i 7 brava.....????? uf uf uf

Nebuloze. U tome je stvar da nas prave budalama.  pesi
Streljivo i oružje su fizički odvojeni čim oružje ili spremnik nisu napunjeni, i to je to.
Samo u nas "pametnjakovića" kolko oćeš....
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #175 u: 15. 05. 2009. 15:15:27 »
Jesu ti bili u provjeri kako pohranjuješ oružje?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #176 u: 15. 05. 2009. 15:31:03 »
3 puta!

pa koliko vi toga imate, pa šta će vam toliko, pa ovo pa ono....
Uglavnom momci su korektno odradili posao, nema se šta prigovorit. Pregledali, popisali, provjerili i sve ok.

Ali mene nervira ta mogučnost koja je ostavljena da djelatnik odnosno šef ili neznam več ko slobodno tumači zakon kako on smatra da je ispravno.

Nekome odvojeno znači da moraš oružje držat 10 metara od streljiva i pod 6 ključeva.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #177 u: 15. 05. 2009. 15:49:22 »
Meni 2x sve ok,tako će i ostati,sve ok,ali meni ne pada na pamet da im dam i malo povoda da seru i kad vide da nemaju razloga onda šute.
Imam Zakon o oružju pokraj ormara i još hrpu drugih zakona i pravilnika i kad to vide onda ti neće puno pametovat tko god da dođe jer vide da i ti neki kur.. znaš
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #178 u: 15. 05. 2009. 16:58:24 »
neko je i gore napisao ako ti oće ukrast ukrast će ti pa makar ga stavio u temelje
a ako uspije otvorit sef onda mu nije problem sigurno otvorit ni onaj mali pretinac za municiju(fakat je mali jel jedva stane malo municije)
i po meni bi bilo logično da je municija odvojena čim metak nije u cijevi
ali naravno oni su pametniji

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #179 u: 15. 05. 2009. 17:09:27 »
neko je i gore napisao ako ti oće ukrast ukrast će ti pa makar ga stavio u temelje
a ako uspije otvorit sef onda mu nije problem sigurno otvorit ni onaj mali pretinac za municiju(fakat je mali jel jedva stane malo municije)
i po meni bi bilo logično da je municija odvojena čim metak nije u cijevi
ali naravno oni su pametniji

Ajde sad ponovo pročitaj šta si napisao

Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related