Autor Tema: Sefovi za oružje  (Posjeta: 96577 vremena)

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #180 u: 15. 05. 2009. 18:25:02 »
nekužim šta hoćeš reć/napisat

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #181 u: 15. 05. 2009. 20:15:50 »
neko je i gore napisao ako ti oće ukrast ukrast će ti pa makar ga stavio u temelje
a ako uspije otvorit sef onda mu nije problem sigurno otvorit ni onaj mali pretinac za municiju(fakat je mali jel jedva stane malo municije)
i po meni bi bilo logično da je municija odvojena čim metak nije u cijevi
ali naravno oni su pametniji

Ajde sad ponovo pročitaj šta si napisao


nekužim šta hoćeš reć/napisat

Znači čim metak nije u cijevi nego recimo u spremniku ti smatraš da je to odvojeno i da je to tako ok ččč
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #182 u: 15. 05. 2009. 20:42:48 »
pa smatram da je odvojeno i bi to bilo ok
meni u prevozu su metki u kutiji a magazin prazan
a obično ako su mi u magazinu ovako onda je magazin izvađen
a sad ja imam jedno pitanje šta bi ja trebao sa pištoljem posebno punit magazin svaki put kad nešto radim ili u autu
stavim ih u magazin pa magazin po potrebi vadim iz pištolja
ja neznam kakvi ste vi s oružjem ali ja sam dosta oprezan
fizički odvojeno je kad metak nije u cijevi to je meni dosta fizički
druga je stvar što bi ja sad radi drugih koji su neoprezni ali zbog takvih i jesam ja oprezniji pa vadim metke
isto nevidim šta bi neko ima moju pušku dirat gledat ako nije oprezan pa repetirat pa malo gledat cijev ovo ono
ko i ovo za sefove ja neznam šta i on misle pa munici bi po meni bilo normalno držat i oko pušaka i to ako je u sefu a opet su fizički odvjene ali ja bi trebao uzet 88 sefova da su 100 % sigurni da je fizički odvojeno
ja neznam kako ste vi neoprezni s oružjem da bi vam sve to trebalo
ali ja znam (nemislim već znam) da oni svi naj j..u di kod stignu stim zakom o oružju a i ostalom
isto bi već kad u ovoj temi pričamo o zakonima
jako ljepo počastio našeg prdsjednika lovačkog saveza te je bio neko vrijeme u saboru (on i drugi lovci) koji su se jako potrudili išta onim banama reč koju riječ o lovstvu
te im se još jednom zahvaljujem



Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #183 u: 15. 05. 2009. 20:51:13 »
Živio ti Joža meni 100 godina d1

 z10
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #184 u: 15. 05. 2009. 21:06:12 »
Svi smo upuceni u taj za nas los zakon ali cini mi se nema nam mnogo ko a i nece pomoci.Oa nam ostaje da ih POKORNO slusamo nazalos ali je tako.Vec bih nesto drugo pitao,sigurno ste svi culi za SCHAFTMAGAZIN ali da objasnim ako netko nije cuo. Vecinom sve luxuznije puske (karabini) imaju taj magacin a on se nalazi u Kundku.Svrha mu je da lovac uvijek ima kod sebe uz oruzje tri ili cetri metka.Zapravo ta municija je uvjek tu za rezervu,ali kako izgleda to vrjedi za cjeli svjet jedino ne za nas lovce iz Hrvatske.Pa bih ja gospodu ljepo pitao cemu on sluzi?
Jos nesto kad kupujete metalni ormar,svaki trgovac vam objasnjava,ovo vam je za 5 ili7 pusaka a ovaj mali pretinac to je za KRATKO ORUZJE (PISTOLJ) I MUNICIJU pa gdje je tu ODVJENO STRELJIVO I ORUZJE. Nemam rijeci svako tumaci zakon kako mu pase.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline fredonja

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #185 u: 15. 05. 2009. 21:23:04 »

Citiram bez odobrenja pa neka me tuže ako žele. Lovački vjesnik 10/2004, naslov je:

SEFOVI POŽELJNI, ALI NE I OBVEZNI   

"...Oružje i streljivo  moraju se čuvati tako da ne budu dostupni osobi koja nije ovlaštena za njihovo posjedovanje. Dakle, osim vlasnika ili korisnika, nitko drugi  ne smije imati pristup oružju i streljivu. Osnovno je da oružje i streljivo uvijek moraju biti zaključani i držati se odvojeno. To znači oružje u jednom, a streljivo u drugom ormaru, ladici, sanduku ili sličnom spremištu s posebnom bravom.... Oružje i streljivo mogu se čuvati i zajedno, ali samo ako se drže u metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremištu, koje se ne može otvoriti uobičajenim alatom. Riječ je o posebnim metalnim ormarima za čije nasilno otvaranje treba upotrijebiti alat za rezanje željeza...ili neke specijalne provalničke alate... Ako lovac ne posjeduje odgovarajući ormar ili sef za oružje, onda je dobro dodatno zaštititi oružje stavljanjem sigurnosnih bravica ili lokota koji onemogućuju njegovo opaljenje. To je mudro učiniti i kada se oružje drži u ukrasnim drvenim ormarima sa staklenim stjenkama... Dakle, sefovi za držanje oružja nisu obvezni, ali su svakako poželjni za sve vlasnike oružja....





i to je sve o čemu Vi kolege pišete.
Lov iznad svega..
Lov iznad svih..

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #186 u: 15. 05. 2009. 21:25:44 »

Citiram bez odobrenja pa neka me tuže ako žele. Lovački vjesnik 10/2004, naslov je:

SEFOVI POŽELJNI, ALI NE I OBVEZNI   

"...Oružje i streljivo  moraju se čuvati tako da ne budu dostupni osobi koja nije ovlaštena za njihovo posjedovanje. Dakle, osim vlasnika ili korisnika, nitko drugi  ne smije imati pristup oružju i streljivu. Osnovno je da oružje i streljivo uvijek moraju biti zaključani i držati se odvojeno. To znači oružje u jednom, a streljivo u drugom ormaru, ladici, sanduku ili sličnom spremištu s posebnom bravom.... Oružje i streljivo mogu se čuvati i zajedno, ali samo ako se drže u metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremištu, koje se ne može otvoriti uobičajenim alatom. Riječ je o posebnim metalnim ormarima za čije nasilno otvaranje treba upotrijebiti alat za rezanje željeza...ili neke specijalne provalničke alate... Ako lovac ne posjeduje odgovarajući ormar ili sef za oružje, onda je dobro dodatno zaštititi oružje stavljanjem sigurnosnih bravica ili lokota koji onemogućuju njegovo opaljenje. To je mudro učiniti i kada se oružje drži u ukrasnim drvenim ormarima sa staklenim stjenkama... Dakle, sefovi za držanje oružja nisu obvezni, ali su svakako poželjni za sve vlasnike oružja....





i to je sve o čemu Vi kolege pišete.

..to je bilo tada..
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #187 u: 15. 05. 2009. 21:35:45 »
Eto nas po tko zna koji put  zagi

Zakon o oružju 01.09.2009.  malo friškiji od ovog iz 2004.

                                  1. Cuvanje oružja i streljiva
                                              Clanak 30.

Oružje i streljivo moraju se cuvati tako da nisu dostupni osobi koja nije ovlaštena posjedovati
ga, a osobito djeci, zakljucani i odvojeni u metalnom ormaru, sefu ili slicnom spremištu .koje se ne može otvoriti alatom uobicajene uporabe.Oružje i streljivo moraju se cuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu
prebivališta, odnosno sjedišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva.
Iznimno od stavka 2. ovoga clanka, fizicka osoba kojoj je izdan oružni list za držanje oružja,
smije nositi takvo oružje samo radi popravljanja ili prepravljanja te korištenja na strelištu,
nenapunjeno u odgovarajucim navlakama ili kovcezima.


« Zadnja izmjena: 15. 05. 2009. 21:38:26 od Tihomir »
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #188 u: 15. 05. 2009. 23:14:59 »
Joj dečki,dečki...
Kao prvo nemojmo pljuvati po MUP,znamo svi da u svakom žitu ima kukolja ali ne treba se generalizirati i ja osobno mislim da dečki(iz MUP-a)
rade dobro svoj posao(moglo bi se i bolje-ali tako je kako je...)
Zaista pojedinci na ovom forumu imaju očito jako puno zakona o oružju(gdje sve to piše-negdje u kućnoj radinosti) ref ref-
Kad se kaže "fizički odvojeno" u transportu onda ne smije biti u istom pretincu gdje je i puška nego u posebnom džepu futrole; a kad je streljivo u sefu onda se odnosi na poseban pretinac pod ključem-nećemo sad pričati kakav je taj ključ i koliko je jak...,bla,bla,bla...
I ovo da se svaki karabin mora fizički odvojiti od svoga zatvarača(u sefu) happi uf hao,
to je stvarno dobar vic po meni do sada.
Ja osobno imam puno oružja u kući svojih roditelja u Brodsko posavskoj županiji i sve je pod ključem u sefu i do sada nikad nije bila policija na pregledu,gdje šta i kako se drži.Zašto je tako ne znam ali doći će i vrijeme za provjeru i treba da dođu...
Nisam nikome želio pametovati, ali ne treba se izmišljati topla voda koja je davno izmišljena....
Svima pozdrav i ostajte mi dobri i zdravi.
Odavno smo graničari stari!!!!

valdop

  • Gost
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #189 u: 15. 05. 2009. 23:23:30 »
citat HS-2000

I ovo da se svaki karabin mora fizički odvojiti od svoga zatvarača(u sefu)
to je stvarno dobar vic po meni do sada.

to valjda vrijedi za puške koje imaju zatvarač  ččč

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #190 u: 15. 05. 2009. 23:34:55 »
da kolega valdop to sam i ja pročitao u odgovoru 144 ako laže koza ne laže rog,malo pogledaj pa reci tko je to rekao mad uf
Odavno smo graničari stari!!!!

valdop

  • Gost
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #191 u: 16. 05. 2009. 00:00:44 »
pa kaj da delam, moje tri puške nemaju zatvarač, sigurno bum kaznu platio

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #192 u: 16. 05. 2009. 07:02:16 »

Zakon o oružju 01.09.2009.  malo friškiji od ovog iz 2004.

                                 



Jessi li ti možda vidovit ,ako jesi iskoristi to danas jer je na lotu i bingu skoro 4 mil. eura.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline fredonja

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #193 u: 16. 05. 2009. 08:50:54 »
 sor
« Zadnja izmjena: 16. 05. 2009. 13:39:52 od fredonja »
Lov iznad svega..
Lov iznad svih..

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #194 u: 16. 05. 2009. 11:43:38 »
Tri i pol stranice nebuloza...