Autor Tema: Sefovi za oružje  (Posjeta: 96533 vremena)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #195 u: 16. 05. 2009. 14:42:34 »

Zakon o oružju 01.09.2009.  malo friškiji od ovog iz 2004.

                                 



Jessi li ti možda vidovit ,ako jesi iskoristi to danas jer je na lotu i bingu skoro 4 mil. eura.

2007.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #196 u: 16. 05. 2009. 17:06:00 »
Tri i pol stranice nebuloza...

Ajde nas ti prosvijetli....... teaa

Vidiš da se ljudi ne snalaze, zato i postoji forum da razmijenimo mišljenja.
Daj da čujemo i tvoje.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #197 u: 16. 05. 2009. 17:30:40 »
Tri i pol stranice nebuloza...

Ajde nas ti prosvijetli....... teaa

Vidiš da se ljudi ne snalaze, zato i postoji forum da razmijenimo mišljenja.
Daj da čujemo i tvoje.

Harry će sigurno napisati nešto čarobno  ref
 zagi

Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #198 u: 16. 05. 2009. 21:39:59 »
Istina je da su puška i streljivo formalno pravno odvojeni u futroli, ali to nije dovoljno i takve stvari su nebuloze. Da se držimo te logike onda bih bilo dovoljno da između puške i streljiva stavimo list papira i to je odvojenost jer se između dva predmeta nalazi treći i on automatski odvaja ta dva predmeta.

Poanta te odvojenosti da se shvati da se svaka eventualna zlouporaba svede na najmanju mogućnost zlouporabe.

Odvojeno oružje od streljiva znači u doslovnom smislu odmaknuto jedno od drugoga kako bih se onemogućilo neovlaštenoj osobi da u nijednom trenutku sa jednom radnjom tj. posezanjem za jednom stvari dođe u posjed i druge. Konkretno posezanjem za futrolom u kojoj se nalazi puška automatski stupa u posjed i streljiva koje se nalazi u pretincu za pribor za čišćenje.

Odvojenost mijenja i svoj smisao ovisno o konkretnoj situaciji
Netko je spominjao krađu automobila sa oružjem. Kao prvo nikada vozilo u kojem nam se nalazi oružje nesmijemo ostaviti bez nadzora, međutim, da smo toliko nesavjesni i napustili smo vozilo u kojem se puška nalazi u prtljažniku,a streljivo u pretincu za rukavice i sve je po propisima, međutim, napustili smo vozilo i vozilo je "dobilo noge". Počinitelj je krađom automobila stupio u posjed i oružja i streljiva jer isto nije bilo odvojeno iliti pravilno osigurano već se nalazilo u jednoj cjelini.

Nadam se da je moj napis dovoljno čaroban i da će vas oduševiti i mogao bih ja pisati još mnoštvo toga ali opet nebih mogao objasniti pojedincima koji vole hodati po rubu i drže se one svoje što bih bilo kad bih bilo.

To ti je naš balkanski mentalitet nitko se ne želi držati napisanih zakona i drugih zakonskih akata već ih u svom neznanju tumači na svoj način i onda im je svaki zakon manjkav ili ga svi  pesi ili je ovo ili je ono.

Konkretno svi se zgražamo na ovo odvajanje i mislimo da je samo to kod nas, a što bih bilo kada bih zakonodavac tražio ovakav način transporta:

Ako mogu jos dodati da smo obavezni prevoziti svoje oruzje  i municiju do lovnog terena na siguran nacin. tj. puska bez zatvaraca u njenom sanduku koji se zakjuca i municija u malom zakljucanom sanduku posebno od puske. Za internacionalno putovanje s oruzjem potrebno je nekoliko dozvola od policije i carine ali nije veliki problem samo se mora uraditi na vrijeme pa sedmica  prije leta. Mozes nositi svoju pusku i max od 5 kg municije i javiti se avio kompaniji i to je to. Divljac i meso divljaci se obicno nosi u friziderima kuci na ledu ili slicno. Ne mozes bas vidjeti lako na cesti da je neko bio u lovu. Ljudi to sloze u auto ili prikolicu pa se ne primjeti. Lovi se puno i dosta cesto i skoro svaki slobodan vikend popularne lokacije su pune lovaca. Tamo gdje se cesto lovi nose ne  narandasti prsluci i kape radi sigurnosti.

Ali što ćeš tamo je to normalno i to su ljudi prihvatili kao riječ zakona i toga se pridržavaju i nikakvih primisli nemaju da ih netko  pesi ili nešto slično.







« Zadnja izmjena: 16. 05. 2009. 21:43:15 od Harry P. »

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #199 u: 16. 05. 2009. 22:07:59 »
Čemu tolike priče, oružje od streljiva mora biti odvojeno samo zbog spriječavanja zlouporabe, tj. ako ženu naljutiš da te ne može  2p !! Kada se prevozi u vozilu oružje mora biti u futroli zbog sigurnosti trećih osoba i samog vizualnog dojma, a di je streljivo tom prilikom nije ni toliko bitno, samo da je puška prazna i da je netko neovlašten ne može u sekundi napuniti i napraviti sra...

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #200 u: 16. 05. 2009. 23:49:26 »
mislim da se tu oko  tumacenja sigurnog cuvanja oruzja  ili streljiva ide u krajnost i kad bi se preslikalo i na druge sfere u zivotu bilo bi apsolutno nemoguce funkcionirati,svaka stvar bi odjedamput mogla biti opasna i onda je najbolje nista ne imati ni raditi.ukratko zelim reci - nije odgovoran onaj tko ima oruzje vec onaj tko ga je neovlasteno upotrijebio TOCKA
ps.legalni posjednik oruzja zna kako sa njime manipulirati i kako ga cuvati i sigurno ne provocira zlouporabu!

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #201 u: 17. 05. 2009. 10:13:23 »
Harry ti si koliko vidim odvjetnik ili radiš u toj struci
pa mi molim te objasni kako bi ja trebao doć do lovišta a da su mi municija i puške odvojeni kad ispada kad oni meni ukradu auto u kojem mi je oružje da sam ja prekršio zakon jer ga nisam čuvao ili tako nešto
pa ako ja sve moram sam čuvati i sam se za sve brinuti šta onda radi policija i ostali organi i zašto onda primaju plaću kad sam ja na kraju kriv za sve
jer ako vidim da mi neko krade auto i ništa ne napravim kriv sam ali ako ga spriječim opet sam kriv
tako da ja opet nekužim kako da prenesem oružje a da ne prekršim tako dobro složen zakon
pa kad neko kaže da je to jako dobro
Sveta Amerika što se oružja tiče

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #202 u: 17. 05. 2009. 14:07:47 »
Jedna činjenica... Kad kupiš  novi pištolj, on dođe u kutiji (koferu) u kojoj je i okvir metaka... Tako isto i kad kupiš prelamaču i imaš za nju kofer.... Dakle, ako tvornice tako pakiraju, mislim da je to u skladu sa zakonom, a tako je i sva naša rasprava bespredmetna...

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #203 u: 17. 05. 2009. 15:11:34 »
Harry čarobno nema šta  ;D

ali isto to sam i ja napisao u one tri stranice nebuloza  sauf
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #204 u: 17. 05. 2009. 16:21:33 »
Jedna činjenica... Kad kupiš  novi pištolj, on dođe u kutiji (koferu) u kojoj je i okvir metaka... Tako isto i kad kupiš prelamaču i imaš za nju kofer.... Dakle, ako tvornice tako pakiraju, mislim da je to u skladu sa zakonom, a tako je i sva naša rasprava bespredmetna...
Zakoni su različiti, i nije svugdje isto. A tvornice ne pakiraju za svaku državu posebno.
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #205 u: 18. 05. 2009. 08:41:18 »
josip89, kao što sam u svojem prethodnom postu rekao da ti se nesmije dogoditi da automobil u kojem se nalazi oružje ostaviš bez nadzora, međutim, ukoliko si ti toliko nemaran i ostaviš automobil bez nadzora događa se krađa TVOG automobila koji si na prvom mjestu TI dužan čuvati i nitko drugi. Kada bih se građani više samozaštitno ponašali policija bih imala manje posla i mogla bih se posvetiti važnijim stvarima, a ne čuvati nečiji nemarno ostavljeni automobil u kojem se nalazi oružje.
Poanta je da TI svojim ponašanjem onemogućiš da do krađe tvog automobila i ne dođe. A to ćeš postići na jedan jedini način, a to je da ćeš svoje vozilo u kojem je oružje imati pod stalnim nadzorom. Krađu vozila u kojem je oružje sam uzeo kao primjer kako bih objasnio da pojam odvojenost mijenja svoj smisao ovisno i o situaciji.

Deane, da budem iskren imao sam priliku nekoliko puta kupovati pištolj ali nikada nisam zajedno sa pištoljem dobio zajedno zapakirano i streljivo za taj pištolj, uvijek sam uz dobio prazne spremnike za streljivo.  fre

Tihomir  sor 3 stranice  ;)

E sad smo već debelo zašli u  offtopic i ja se selim na Zafrkancije, tamo mi bolje ide ...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #206 u: 18. 05. 2009. 09:09:02 »
U Peveca sniženje ima ormara za ispod 1000 Kn z14
Imam upalu volje.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #207 u: 18. 05. 2009. 12:21:12 »
U Peveca sniženje ima ormara za ispod 1000 Kn z14

Istina. ja sam bio prije par dana i imaju ormare za 4 komada oružja (mislim da su za 4 komada) po cijeni od 600 kuna, a ovi za 6 komada su oko 900 kuna. Što je najvažnije radi se o dosta kvalitetnim ormarima debljine stijenke oko 4-5 mm

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #208 u: 18. 05. 2009. 13:21:57 »
Pa dobro kako bi ja trebao osigurati auto i oružje da ih ja nonstop pazim akoti neko oće ukrast on će ti i ukrast
kao da je mali broj krađa pa dođu ljudi stanu na stajalištu negdje uz cestu likkovi im ukradu auto
pa iz dvorišta ti ukradu auto
iz tvog posta  sam shvatio ako mi ukradu auto u kojem mi je oružje ja sam kriv jer ga nisam pazio
pa te pitam šta mi preporučuješ
da kad idem negdje nešto pojest ili tako nešto da ponesem sa sobom oružje
recimo poslje lova se ide na ručak večeru ili nešto slično nebitno da ponesem sa sobom oružje
a sad kad bi ja ponio oružje sa sobom (recimo pištolj je lakše ponijet od puške ali svejedno)
ja opet kršim taj jako dobar zakon jer nesmijem imat  oružje izvan lovišta i streljane
pa šta da radim kad kako god okrenem ja sam kriv

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Sefovi za oružje
« Odgovori #209 u: 18. 05. 2009. 13:22:40 »
A što se sefova tiče poglerdajte Limexove
jako su dobri a jeftiniji su od nekih
a još su i domaći