Autor Tema: CARL ZEISS optike  (Posjeta: 250465 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #570 u: 26. 02. 2015. 02:19:04 »
Pa Swar koristi sistem koji je Kahles originalno proizveo sto je i normalno da tata uzme sebi ispred sina ciji je vlasnik.

Offline DejanG

  • K 500
  • ***
  • Postova: 931
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #571 u: 26. 02. 2015. 07:05:06 »
Niko ne odgovori koji je bolji Victori V8 ili Z6i    ???

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #572 u: 26. 02. 2015. 10:08:58 »
Dejane kako odgovorit na to pitanj? Pa ima bar 20 tema koje bi trebalo otvorit, a ni tad nitko normalan nebi mogao reci ovaj je 100% bolji....  Uglavnom oba su super vjeruj mi::)) inace kod swar mi se jedino nesvidjaju premazi koji su dosta losiji nego kod zeissa( kisa, zamagljenje) kod zeissa jos nisam dozivio da mi se lece dok nosim ozuzje na ledjima zamagli sto je kod swar cest stucaj..... S druge strane zeiss je puno osjetljiviji na udarce( osobno iskustvo- vec dva put priliko pada je doslo do pucanja koncanice sto mi se isto tako kod swar nije desavalo, sto se tice leca ( po meni) swarovski na nekih 370 m pucanje na metu ( bijela podloga) vidis svaki sus sto s niti jednom drugom optikom u tom povecanju ni priblizno nisam uspio....  Pa sad koji je bolji neznam ni sam::)))) ali znam da i jedan i drugi nisu savrseni( aki takvo sto ni be postoji) .....::))))

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #573 u: 26. 02. 2015. 13:37:14 »
 teaa
Ja koristim Zeiss Victory Varipoint M 3-12x56T*, nisam koristio Zeissove prstenove koje mogu lako staviti i poboljšati brzinu pucanja nego pucam Turretom tablicom i klikovima. To mi je najjednostavnije i najpreciznije. Kako tko nauči pucati kojim modelom optike npr. Swaro ili Zeiss njemu je tako najjednostavnije. Meni je štimanje onih boja i prstenova kod Swarovskog u  najmanju ruku čudno, a o jednostavnosti da i ne govorim. Swarovski i njegovi ringovi svakako nisu napravljeni za lovce i strijelce  daltoniste  hao hao hao  kao i za jutro i sumrak gdje je teško raspoznavati boje. Swarovskom kapa dolje ali ni ja ne bi mijenjao Zeiss pogotovo zato što mu je končanica u II focalnom plan a točkica absehen 40 u I fokalnom planu. Dakle karabin se može upucavati jednako na bilo kojem povećanju i daje jednaku sliku pogodaka što kod Swarovskog gdje je končanica II fokalni plan nije slučaj. Ovo je po meni velika prednost ovih Zeissovih modela optike.
 zagi

« Zadnja izmjena: 26. 02. 2015. 13:52:42 od perop »

Offline josip82

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #574 u: 26. 02. 2015. 17:10:47 »
Pozdrav svima . U nabavci sam optike več neko vrijeme i nakon gledanja nekih modela koji se mogu nači kod nas trenutno je u igri Zeiss Conqvest dl 2-8x42 moguče i sa crvenom točkom. Treba mi optika s kojom mogu pokrit i čeku i pogon . Ako netko zna nešto više iz iskustva o ovoj optici neka napiše jer ja znam onoliko koliko sam pročitao u recenzijama i slušao od trgovaca koji bi volili da ju kupim kod njih ;). Uglavnom koliko sam mogao otprilike primjetit u dučanu i gledajuči po dvorištu što se tiče povečanja može proči oštrina končanica i ostalo sve mi odgovara.Jedino me zasmetalo sjenjenje pri samo malom pomaku oka od centra ,ako sam dobro objasnio. Znači na najmanjem povečanju ako samo malo ruka mrdne zasjeni se skoro cijelo vidno polje. Dali se to dešava i kad je fiksirana na pušci ?Recimo neznam dali sam bio mirniji kad sam gledo kroz leopoldaVXR 3-9x40 ali on nije toliko sjenio. I drugo pitanje dali uzet sa točkom ili bez ? Ako imate još neku optiku koju bi preporučili da je u tom cijenovnom razredu (može i jeftinije  ;D ) pišite...

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #575 u: 26. 02. 2015. 18:54:22 »
teaa
Ja koristim Zeiss Victory Varipoint M 3-12x56T*, nisam koristio Zeissove prstenove koje mogu lako staviti i poboljšati brzinu pucanja nego pucam Turretom tablicom i klikovima. To mi je najjednostavnije i najpreciznije. Kako tko nauči pucati kojim modelom optike npr. Swaro ili Zeiss njemu je tako najjednostavnije. Meni je štimanje onih boja i prstenova kod Swarovskog u  najmanju ruku čudno, a o jednostavnosti da i ne govorim. Swarovski i njegovi ringovi svakako nisu napravljeni za lovce i strijelce  daltoniste  hao hao hao  kao i za jutro i sumrak gdje je teško raspoznavati boje. Swarovskom kapa dolje ali ni ja ne bi mijenjao Zeiss pogotovo zato što mu je končanica u II focalnom plan a točkica absehen 40 u I fokalnom planu. Dakle karabin se može upucavati jednako na bilo kojem povećanju i daje jednaku sliku pogodaka što kod Swarovskog gdje je končanica II fokalni plan nije slučaj. Ovo je po meni velika prednost ovih Zeissovih modela optike.
 zagi
kolega pa ti si promašio "ceo fudbal" što bi rekli srbijanci....  swarov bt je oličenje jednostavnosti i praktičnosti za rukovanje u svim vremenskim uvjetima... zmirečki podesiš prstenje na željenu udaljenos pucanja...kakve boje i kakvi bakarači... očito nikad nisi z6i sa bt imao u rukama...

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #576 u: 26. 02. 2015. 19:11:17 »
Swarovskom kapa dolje ali ni ja ne bi mijenjao Zeiss pogotovo zato što mu je končanica u II focalnom plan a točkica absehen 40 u I fokalnom planu. Dakle karabin se može upucavati jednako na bilo kojem povećanju i daje jednaku sliku pogodaka što kod Swarovskog gdje je končanica II fokalni plan nije slučaj. Ovo je po meni velika prednost ovih Zeissovih modela optike.
Veću glupost već dugo nisam čuo, tj. pročitao. fre
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #577 u: 26. 02. 2015. 19:38:06 »
 uf A sta reci springo:)) dok ih naucis izgubit cemo ih:::))))

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #578 u: 26. 02. 2015. 21:34:54 »
Sile je u pravo. Ja imam kahles multi zero koji je rodonacalnik ove kerefekije ali smatram da je swarovski sa svojim BT to unapredio i pojednostavio od kahlesa. I momentalno je najednostavniji od svih i da netreba gledati ni boje ni nista nego i potpunom mraku na dodir prsta mozes namestit potrebnu daljinu.
E sad dali je sve to potrebno za lov je druga prica.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #579 u: 27. 02. 2015. 03:39:01 »
 zagi
[/quote] kolega pa ti si promašio "ceo fudbal" što bi rekli srbijanci....  swarov bt je oličenje jednostavnosti i praktičnosti za rukovanje u svim vremenskim uvjetima... zmirečki podesiš prstenje na željenu udaljenos pucanja...kakve boje i kakvi bakarači... očito nikad nisi z6i sa bt imao u rukama...
[/quote]
 teaa
Zagi ja sam i dnas držao Swarovski Z6i BT 5-30x50 stariji model u ruci, Jeste li ga Springo i Vi imali ne znam nisam siguran valjda jeste kada tako hvalite taj njihov BT . Sigurno je jedino da nikada niste ni vidjeli ni pucali s optikom Zeiss Victory Varipoint M 3-12x56T* Ovdje nije pitanje cijene jer ova optika košta i više od Swrovskog. Otkud je jednostavnije vrtiti prstenove nego odmah namjestiti turret klikom na broj koji odgovara padu zrna. Možda Vama i jest ali meni nije. Ne poznajem taj proces vrćenja i namještanja prstenova u raznim bojama i usputnog brojenja klikova niti ga želim učiti. Ovdje govorim o starijim modelima Swarovskog Z6i BT. O končanici u II fokalnom planu gdje sa extremne situacije treba upucavati pušku na samo jednom povećanju uglavnom maximalnom da i ne govorimo. Npr. Z6i 5-30x50 BT ako se puška upuca na povećanju x30 koliko je tada vidno polje optike. Zeissom se puca svakim povećanjem jednako i nije potrebno ponovo upucavati pušku. Kao što sam i naveo najjednostavnija je optika kojom dugo pucamo i s njom se služimo. Ja osobno nikada ne bi kupio Z6i BT pri Zeissovom modelu optičkog ciljnika Zeiss Victory Varipoint M 3-12x56T*. Pogotovo kada se radi o ovom novom Zeissovom modelu V8 jer je to za mene osobno bolja optika. To su nijanse ali ipak je V8 bolja optika u više parametara. Tako kažu i optički stručnjaci (npr. propust svjetlosti, veće osnovno uvećanje ali i Lotu.tec sistem spriječavanja kapljičenja i orošavanja i dr. Swarovski model optičkog ciljnika Z6 pomalo zastarjeva u odnosu na nove modele Schmidta&Bendera i Zeissa. Ipak kako bi rekli stari rimljani to je stvar ukusa: "Degustibus non est disputandum"!
 
« Zadnja izmjena: 27. 02. 2015. 03:55:20 od perop »

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #580 u: 27. 02. 2015. 09:17:31 »
Perop, o kakvim povecanjima ti pricas pobogu??? Pa neces  pucat na 400-500 metara s optikom koja ima zoom 15x pa onda stavit na 4 ili 7 recimo¿¿ pa ni na maxsimalnom na tim daljinama ti je lov kao vrh glave sibice pobogu.... Podrazumijeva se da na 300+  pucas s najvecim povecanjem.....  Perop pokusaj s zeissom na 100 m utvrdit di di na meti uputio sus a onda to pokusaj sa swa ali na 300, bas me zanima sta ces utvrdit::)))

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #581 u: 27. 02. 2015. 09:32:08 »
A ove gluposti o pucanju nocu i trazenju prstenova pa o cemu vi pricate tko to puca nocu preko 150 m¿¿?¿
Sto se tice v8 sve 5 gledao ga i odustao kad sam vidio koliko je to cudo. Kao prvo tuter pa paralaxsa su mu veliki kao krafne:) promjer tubusa 36mm a ima skoro 1kg....
Kad se stavi na pusku stvarno izgleda ogroman, i upravo radi toga sam i odustao od kupnje((:::

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #582 u: 27. 02. 2015. 10:32:34 »
 teaa
Gluposti pišu oni koji nisu uzeli ove optike nikada u ruke nego čitaju razna naklapanja na portalima. Ja preferiram Zeiss u odnosu na Swarovski. Svatko onaj koji kupuje optiku Z6i povećanja 5-30x50 kupuje je da gađa mete ili lovi na ekstremnim udaljenostima. Što tu znači malo teža ili lakša optika. Kako može biti jednostavniji raditi Swaro turrettom nego Zeissom nije mi uopće jasno pa mi to svakako objasnite. Kod mene je puška upucana u 200m nulu a kasnije ako hoću pucati na 500m samo kliknem na broj 30(pucam turretom ne ringlom) ili kliknem 5 na ringlu. Kako od ovoga može biti išta jednostavnije i bolje nije mi uopće jasno. Što se tiče lova u rano jutro znao sam pucati i pogoditi muflona na priličnoj udaljenosti. Tu dobra optika u koju spada i Zeiss kvalitetno odradi posao. U ovakvim svjetlosnim uvjetima vrhunska optika daje sliku mete gdje se može pucati i pogoditi. Nije mi jasno Kimboarap kako vi bolje poznajete optiku od najboljih optičkih stručnjaka svijeta i tvrdite da je V8 loša optika. Swarovski se nekada busao u prsa uzetim osnovnim uvećanjem X6 preuzetim od IOAR-a i predstavljenim kao da je to njegov patent. Zoom 6 postaje pomalo prošlost. Swarovski već više godina u svijetu optičkih ciljnika nije predstavio ništa novo.
« Zadnja izmjena: 27. 02. 2015. 10:47:57 od perop »

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #583 u: 27. 02. 2015. 11:10:49 »
Niko ne odgovori koji je bolji Victori V8 ili Z6i    ???


Ono sto sam ja procitao raznim testovima, V8 je za sada vrh.  Imao sam oba nedavno u rukama, neku razliku nisam primjetio.
« Zadnja izmjena: 27. 02. 2015. 11:12:35 od Macak »

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: CARL ZEISS optike
« Odgovori #584 u: 27. 02. 2015. 12:42:05 »
Vidi se da imate neki puno novaca. Pre puno godina sam uspješno lovio i sa 4x32, i preko 200 m.