Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83759 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3151
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #150 u: 26. 05. 2020. 17:23:20 »
[ U Hrvatskoj i okolici razvoj streljačkih disciplina na žalost kako je i rekao Roger, još uvijek je u povojima a neki vidljivi napredak se i ne vidi u skoroj budućnosti.

Pa faza povoja, rekao bih da je prosla. Ali to ne znaci da nema... hmmm.. novih izazova.

Napredak ovih disciplina je vidljiv u porastu broja natjecanja, i broja natjecatelja govoreci zakljucno do 2019 - a za ovu sezonu 2020 cemo vidjeti obzirom na generalnu situaciju oko mjera radi pandemije c-19:

Natjecanja koja se vec tradiciopnalno odvijaju u HR, od kojih neka vec vise od deset godina, a neka od nedavno su slijedeca:

Vrbovec liga - serija od tri natjecanja godisnje (3)
Djed mraz kup (1)
Sniper kup Grobnik (1)
mali sniper kup rijeka (1)
vortex kup - Zagreb (1)
Grom Osijek, (1)
Ovo je 8 natjecanja vec kroz godinu u HR, medjutim, ima jos ponesto.

Takodjer treba reci da se formirala Balkanska long range liga, od klubova na podrucju slovenije, BiH, Srbije, Makedonije, Crne Gore.
https://strelcibalkana.com/category/long-range/

Posjecenost i rezultati:
na osijeku je recimo, 2019, oboren rekord u posjecenosti do maximuma kapaciteta pampasa upravo prosle godine. A svake godine rezultat (rekord) raste, sve je jaca konkurencija. (indikacija sve bolje orpeme, i vece vjestine kao posljedica treniga i iskustva) 
A nekoliko portala je pratilo ovo natjecanje, sto je odlican PR, kakav se rijetko vidi.


Drugim rijecima, u redovnim sezonama, prakticki za onog ko moze financijski pratiti, taj ima prosjek od  vise od jednog natejcanja mjesecno.

Koliko pratim u zadnjih desetak godina, pravila natejcanja su evoliuriala i prilagodjavala se, ali se jos nisu stabilizirala. Pa u nekim slucajevima ovise o organizatoru.

U zadnjih desetak godina, porstao je broj natejcatelja, na svim natjecanjima, porstao broj natjecanja. Ovo je cinjenica, vidljiva iz prethodnog.

Medjunarodno:
Ekipa iz Rijeke je bila na EP u Bisley, UK, pokupila medalje, obavijest o tome, stavio kolega GK na ovaj forum.
Znaci desetak godina razvoja ovih disciplina, popracen je i odredjenim medaljama u medjunarodnoj konkurenciji.

Streljacki savez je ove godine, pokrenuo javnu raspravu da se eventualno uvrste nove discipline u program rada, prijedlozi zainteresirane javnosti su poslani i primljeni, cekamo da se objavi zakljucak komisije  i novi pravilnik s novim disciplinama, ako ga donesu.

(od novih dispcilna u rad saveza HSSse spominjalo eventualno uvesti ipsc/idpa, field target, long range, crni barut, a u klasicne discipline VK puske i PAP omoguciti veci izbor modela i kalibara, obzirom da novih PAP m59 i m48 vise prakticki nema, pa je potrebno ozivjeti disciplinu novim tehnickim pravilnikom, naime ovo su ideje o kojima se raspravlja, trenutno, a sto ce se prihvatiti vidjet cemo)

Znaci razvoj ovog sporta, long range, prosao je prvu fazu, ali nije gotov, a trenutni najvazniji problem je nedostatak i mali broj streljana. Prehtodne godine ovi problemi su se javili:
2019, organizator natjecanja za gronik, nije dobio odobren termin za natjecanje na strelistu, a rijecka streljana je zatvorena. (administracijski postupak u tijeku, nadamo se pozitivnom rjesenju) .

Sve u svemu, nesto se desava, nije sve crno, ali ni bijelo, problema ima, ali koliko pratim za sad, putanja je uzlazna.

 zagi

Gente Balcanico!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #151 u: 26. 05. 2020. 20:55:09 »
 teaa
Lijepo je čuti da stvari idu na bolje. Možda ja gledam iz perspektive strijelca s područja Dubrovačko- neretvanske županije gdje nema niti jedna streljana gdje se może legalno pucati karabinom. Ima jedna u Dubravci u Konavlima gdje se legialno może pucati na daljini od 100 metara. Koliko streljana za long range takmičenja koja posjeduju certifikat za odrżavanje međunarodnih long range i drugih streljačkih takmičenja i koje imaju čistu vlasničkopravnu dokumentaciju i potrebne certifikate ima uopće u Republici Hrvatskoj????
 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 20:58:53 od perop »

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #152 u: 26. 05. 2020. 21:06:18 »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #153 u: 26. 05. 2020. 21:27:49 »
  teaa
Marko2 Marko jedan put ima nekoliko godina ušao sam u BIH s karabinom. Vraćao sam se iz lova u Baranji pa kažem idem prepriječiti put da dođem prije doma u Dubrovnik Maltretirali su mene i mog prijatelja nekoliko sati na granici i za malo nisam ostao bez Sauera 202. Imao sam svu dokumentaciju ali zaludu.Nakon nekoliko sati torture našao se jedan normalan čovjek koji me je pustio da idem dalje. Valjda im je bio zapeo za oko karabin i Zeissova optika. ,Nikada više tamo s oružjem!' Ako odem u lov na Tjentište posuditi ću tamo pušku. Jedan put su me maltretirali i u Neumu u tranzitu iako sam bio samo u prolazu i imao sve potrebne dokumente. Situacija vezana uz granične propise, oružje pa i političku situaciju u BiH daleko je od idealne.
 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 21:29:56 od perop »

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #154 u: 26. 05. 2020. 21:53:18 »
  teaa
Marko2 Marko jedan put ima nekoliko godina ušao sam u BIH s karabinom. Vraćao sam se iz lova u Baranji pa kažem idem prepriječiti put da dođem prije doma u Dubrovnik Maltretirali su mene i mog prijatelja nekoliko sati na granici i za malo nisam ostao bez Sauera 202. Imao sam svu dokumentaciju ali zaludu.Nakon nekoliko sati torture našao se jedan normalan čovjek koji me je pustio da idem dalje. Valjda im je bio zapeo za oko karabin i Zeissova optika. ,Nikada više tamo s oružjem!' Ako odem u lov na Tjentište posuditi ću tamo pušku. Jedan put su me maltretirali i u Neumu u tranzitu iako sam bio samo u prolazu i imao sve potrebne dokumente. Situacija vezana uz granične propise, oružje pa i političku situaciju u BiH daleko je od idealne.
 zagi

Poznata mi je situacija. I ja sam iz tih krajeva. U Neumu nisam imao problema. Sam se prijavim na ulasku i opet na izlasku.

Kakva Bileća i granice, opališ 10 puta na 100m i letilo je ukupno tisuću, long range. Extreme. :-)

Inače, u Popovu polju i okolici se namnožilo dosta divljači, od rata na ovamo. Ima tu i trofeja, ali granica. :-(

Čitam i da se veprovi znaju prošetati konavoskim selima. Turisti. :-)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #155 u: 26. 05. 2020. 22:25:49 »
Ivane,  d1
U Konavlima ima dosta svinja, namnožili su se i čagljevi. Ja sam još član i L D Mljet.
 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 22:40:28 od perop »

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 354
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #156 u: 26. 05. 2020. 22:53:31 »
...

i ne uvlačiti jagrove u ovo priču, jer oni ništa ne znaju o optiki.

...

 zagi

Su jagrovi jageri? Na LOVAC su uvučeni.

Dk
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #157 u: 26. 05. 2020. 23:08:20 »
Ivane,  d1
U Konavlima ima dosta svinja, namnožili su se i čagljevi. Ja sam još član i L D Mljet.
 zagi

Namnožiti će se toga još. Sve je manje mladih u lovu. Možda onda onda neki i shvate da je lov više od odstrela.
Kažu da baš prema Bileći ima i vukova.

Ne kontam čagljeve. Silazili bi noću do kuća na Pelješcu i kopali po smeću, kao lešinari. Plaha životinja, rastjera ih doslovno prdac. Glasa se poput dječijeg plača.

A ovo što čujem danas od ljudi iz drugih dijelova RH, agresivno i zavija kao vuk. Kakav je to čagalj.

Otišli mi u off topic, neću dalje.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #158 u: 27. 05. 2020. 00:01:18 »
 teaa
Marko ima ,jagrova' koji dosta znaju optici, ne treba generalizirati ali ovo što si rekao uglavnom stoji. Prave lovce interesira samo lov a optika je u drugom planu. Ivane što se tiče čagljevi postali su predatori love u čoporima. Hrane ima dosta a tereni su zarasli. Neki dan sam ih čuo da zavijaju u blizini moje kuće u Konavlima. Dolaze i kod samih kuća u potrazi za hranom. Zadnjih godina pojavili su se ii vukovi koji čine dosta štete, vidio sam i srneće divljači. U pravu si da mladi ne idu u lov ili se rijetko odlučuju da postanu lovci.
 zagi

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #159 u: 27. 05. 2020. 05:56:28 »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #160 u: 27. 05. 2020. 08:06:50 »
 teaa
lovac1977  d1
kada budem malo "boljeg zdravlja ($)" volio bih kupiti baš ovu optiku.
 zagi
« Zadnja izmjena: 27. 05. 2020. 08:19:28 od perop »

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #161 u: 27. 05. 2020. 08:28:21 »
...

i ne uvlačiti jagrove u ovo priču, jer oni ništa ne znaju o optiki.

...

 zagi

Su jagrovi jageri? Na LOVAC su uvučeni.

Dk

e pa i ja sam lovac, ali moraš da pročitaš na šta sam odgovarao, bez toga je izvan konteksta:

''Kada dođeš na sjednicu LD-a ili SD-a i pohvališ se da si kupio novi Z8 ili V8 ili Schmidt&Bender pa to je oduševljenje. Zamisli da rečeš da si kupio Deon March ili Thangent Thetu i da si za optiku dao 3000 eura. Rekli bi ti da si budala ili da si prolupao.''

ovakvi lovaci nemaju pojma o optici.

Online trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #162 u: 27. 05. 2020. 08:49:48 »
Lovci koji nisu i sportski strijelci nemaju ama baš nikakve potrebe znati toliko o optici . Pitanje je i zbog čega to jr ipak strogo specijaliziran vid streljaštva . Drugo pogledajte na kojim je daljinama uopće dozvoljeno pucati u divljač .  A treće takve optike lovcima baš ničemu ne služe , možda Amerikancima da gađaju kojote na 1 kilimetar no tu nama ničemu .
Nažalost dosta naših lovaca ne zna elementarne stvari o optici , pa čak ni one što bi trebali naučit na lovačkom ispitu.
Sljedom toga kupuju optike koje su im neadekvatne , obično prevelikog uvećanja a misle lovit svinje i eventualno srndaće.
Imao sam prilike vidit lovca na štandu prilikom lova svinja na terenu gdje se može pucati do 70 metara , čovjek navio optiku na uvećanje 8×. Epa tu svinje mogu laganim kasom proć pored njegovog štanda a da ne budu ni okrznute.Kad sam mu rekao da to stavi na 3 jer manje ne može odgovor je bio sigurno je sigurno od viška glava ne boli.


Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #164 u: 27. 05. 2020. 10:38:22 »
 teaa
Marko2Marko Japanci kada se uhvate nečega ozbiljno oni to dovedu do svaršenstva. Počeli su 70-tih godina prošlog stoljeća s Tascom a gdje su danas. S njihovom optikom je je slično kao i s njihovim automobilima "Japanca" su 70-tih godina prošlog stoljeća vozili samo Paja i Jare u seriji "Kamiondžije" a pogledaj gdje su danas japanski automobili.
 zagi
« Zadnja izmjena: 27. 05. 2020. 10:43:55 od perop »