Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274757 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #225 u: 25. 02. 2010. 01:26:17 »
 Dvojica dobrih prijatelja i dugogodisnjih lovackih partnera ( 15 god.) imaju Leupold optike koje su mi odlicno i vec 22 godine poznate i jos nisu imali nikad nikakvih problema. Montirane su na 25-06 i 7 mm RM i 300WM i ne micu s nule. Godinama gledam njihove uspjehe i pogotke. Ne mogu shvatiti da Leupold koji je renomirana svjetska firma ne brine za svoje musterije mada komentar koji je Nosler postavio upravo potvrdjuje dobru brigu za musteriju i mislim da je tako svugdje kad se radi o ovlastenom distributeru. Uzmes racun i optiku i nazad u ducan i oni te brzo i kvalitetno rijese ili ti daju novu optiku. Tako radi vecina firmi koje poznajem cak i one od kojih sam kupio preko interneta. Normalno da moras dobro odvagati s kim radis posao sto ponekad nije ni lako.
Nazvao sam momka ( puskar) koji vec 18 godina radi u ducanu u kojem redovno kupujem i pitao koliko problema imaju sa Leupold optikama i evo odgovora: prosjecno prodaju 4-5000 komada raznih modela i nesto dvogleda na godinu a reklamacije su 2-3 posto a pola od tih su nerealne zelje musterija ili promjena misljenja i uglavnom zavrse tako da vrate jedan a uzmu drugi model. Mehanickih problema je malo a rijetki su stvarni mehanicki/ opticki problemi funkcije. Kad se desi jednostvano zamijene model a onaj pokvareni vrate distributeru i bila stvar. Vecinom se desi u krugu od 10 dana. Nije valjda da samo Swarovski ima super paznju prema svojim musterijama i niko vise. S tim se nikad ne bi mogao sloziti jer ima puno dobrih, jakih i profesionalnih firmi u Evropi koje imaju sredjen i profesionalan proces pomoci  musterijama sa problemima. Osim toga vase cijene su poprilicno visoke pa covjek mora dobiti vrijednost za svoj novac i pazljivo odluciti u sta ce uloziti. Ako se kupi kakav laznjak na kakvom buvljaku onda sta mozes ocekivati nego probleme jer to je bacen novac. Svi odlikasi su prisutni i na nasem trzistu i trude se dati vrhunski proizvod i servis kao sto to rade i u Evropi jer su uvidjeli da je i ovo trziste jako i brojno.  Preko milion ljudi puca redovno a vecina ih ima makar 2 -3 puske. Inace ne vrijednujem Leupold izvan njegovih granica mada mislim da je dobra optika za cijenu koja se trazi mada morate imati u vidu i glad nekih prodavaca koji kupe dobro ali ovde dodati puno marze za sebe i time odvrate mnoge kupce. Uvijek pogledajte internacionalne cijene prije lokalne kupovine. bas nedavno sam kupio Zeiss Conquest optiku za $ 1295 a cijena u EU je daleko veca.  Normalno nije Diavari ili Victory ali nije ni njihova cijena. Za mene i moje potrebe sasvim u redu sa odlicnom koncanicom koji mi bas pase namjeni. Lokalni distributer je Beretta s kojom nemas problema nego samo ugodna sjecanja.

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 984
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #226 u: 25. 02. 2010. 01:41:17 »
Imam dva leupolda, na 243W VX III 3,5-10x50 i na 300WM 4,5-14x50 sa osvjetljenjem. prezadovoljan sam, nema im mane ni u sumrak ni na mjesečini. Istina malo vidno polje, no to su mi puške za čeku. Za te novce smatram da je vrhunski izbor. Možda sam previše subjektivan, prije sam imao taska titana, no nakon što sam stavio leupolda je ogromna razlika i u bistrini slike, i u grupi na meti.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #227 u: 25. 02. 2010. 01:58:31 »
I moj prijatelj je skinuo Tasco kojem bas nije puno vjerovao jer je bio stucen padovima i cestim lovom u bespucima i stavio Leupold na 300WM. U prvom lovu je pogodio kozi na skoro 250 m i odskocila je ko da je tenk udario. Optika cvrsta i pouzdana. Probaj drzati povecanje na 8X i pogledaj razliku izgleda da mu je to "sweet spot" za model 4.5-14x50. Lovio je sambar jelena na slabom svjetlu u udolinama i potocima okruzenim visokom sumom i zimskim uvjetima i bio je zadovoljan. Lovio je i otvorene prostore ravnica i brezuljaka i pogadjao precizno i dobro.
U NZL sam koristio 7 mm RM sa Winchester Model 70 i Leupold 3-9x40 star skoro 20 godina i odlicno je radio i po magli u brdima. Nije bilo velike razlike u odnosu na moju novu Meoptu na istim povecanjima iako ona ima 50 mm objektiv na istim povecanjima. Mozda moje oko vise nema tu osjetljivost mladosti......

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 984
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #228 u: 25. 02. 2010. 08:20:17 »
Točno, i sam je koristim na povećanju 8x, tako mi je najbolje za gledati i gađati. Nekako najugodnije za oko. No kada nije pregledno oko čeke stavim je na najmanje povecanje, pa poslije stignem povećati na 8.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #229 u: 25. 02. 2010. 08:27:29 »
VX II 1-4x20
Koristi li itko i jel zadovoljan? Treba mi nešto takvo. Možda i 2 komada.

solidna optika....izvrsne mehanike..za pogona i jaceg kalibra :-*

Mislim da bi to stavio na 30-06 i za sve moje potrebe dovoljno. Za čeku, štand i pogon.

Za štand i pogon vrhunski-teško da uopće možeš i kupit nešto bolje, a za čeku ipak nije,...

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 984
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #230 u: 25. 02. 2010. 10:19:43 »
To je moje subjektivno iskustvo, ipak kada svinja trči, 9,8m na 100m, se ne može mjeriti sa 38m što mi pruža zeiss na staroj osmici... a i za sumrak mi leupold nema mane osim tanke končanice, no za to imam osvjetljenje. probao sam jednom prijateljevog svarovskog 2,5-10x56. puno je bolji, ali i puno, puno skuplji...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #231 u: 12. 03. 2010. 22:34:55 »
evo par rijeci o kvalitetu leupoldove optike,neki dan na streljani poslije 20 ispaljenih metaka dalje pucanje bilo nemoguce, pogled kroz optiku ko fatamorgana u sahari, toga kod evropske velike cetvorke nema
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline darkohunter

  • K
  • *
  • Postova: 43
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #232 u: 12. 03. 2010. 22:55:50 »
Zavisi koji Leupold Lazare, ima Leupold i VXI koji je loš, ali zato ima i VX7 koji ni u čemu ne zaostaje....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #233 u: 12. 03. 2010. 23:02:35 »
ovo se desava sa vx7 i vx3 sve ispod  ove klase  koristim za tucanje orasa kad se nadju ublizini na pusci ih nemam
« Zadnja izmjena: 12. 03. 2010. 23:04:12 od Lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #234 u: 12. 03. 2010. 23:26:20 »
ovo se desava sa vx7 i vx3 sve ispod  ove klase  koristim za tucanje orasa kad se nadju ublizini na pusci ih nemam
Brutalno ali efikasno....a ne brini izdrzi Leupold i to! d4
Nego kad ja puknem 20 metak za redom i toplo je vani i mene smeta mirage od topline i na drugim optikama! teaa
Nema tu veze sa kvalitetom...
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #235 u: 12. 03. 2010. 23:31:39 »
kod bendera toga nema ni poslije 100 metaka zaredom  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #236 u: 12. 03. 2010. 23:48:48 »
 ččč ččč ččč ččč ččč ččč
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #237 u: 13. 03. 2010. 08:09:44 »
evo par rijeci o kvalitetu leupoldove optike,neki dan na streljani poslije 20 ispaljenih metaka dalje pucanje bilo nemoguce, pogled kroz optiku ko fatamorgana u sahari, toga kod evropske velike cetvorke nema

Vrati ga u tvornicu i popravi ako ima neka greška ta optika ima doživotnu garancija. Nije mi jasno jer nije baš dobro objašnjeno se točno dogodilo nakon tih 20 metaka i zašto nisi mogao nastaviti pucati. S mojim Leupoldom VXII 3-9X50 nisam imao imao tih poblema. Prije petnaestak dana moj prijatelj je iz iz češkog karabina 30-06 i optike VXII 3-9 x33 pucao petnaestak metaka raznih serija u kratkom roku.  Ja sam isto ispalio nekoliko metaka iz tog karabina i nije bilo problema.
 z10

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #238 u: 13. 03. 2010. 08:12:16 »
cijev bila vrela pa se kroz optiku moglo vidjet samo mutno
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #239 u: 13. 03. 2010. 08:29:10 »
cijev bila vrela pa se kroz optiku moglo vidjet samo mutno

Ne znam koji model optike imaš.  Leupold je višeše lovačka nego streljačka optika i lovu se ne puca toliko puno metaka u kratkom roku. Ipak trebaš se konzultirati s nekim tko poznaje optiku stručno i profesionalno npr. Etran i vidjeti radi li se o grešci. Ako je neka greška Leupold to popravi ili zamijeni bezikakvih problema
 zagi