Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274793 vremena)

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #375 u: 16. 11. 2011. 20:49:42 »
PinzHunter evo ja cu odgovoriti jer sam tamo kupio samo dvodijelnu i cijena je ista a ja sam platio 60 eura baze i prstenove Leupold STD,a zasto ti se nesvidjaju dvodijelni koje imas ja prezadovoljan sa svojim,cak smatram ako imas zastavin karabin da je bolja dvodijelna jer kod Zastavinih karabina se cesto desava da rupe na sanduku karabina nisu izbusene u osi i tesko se montira jednodijelna baza i bolja je solucija dvodijelna baza.
Moja puska,moj pas i ja

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #376 u: 17. 11. 2011. 12:59:18 »
POZZ Kolege Lovci, mislio sam da još jednom pitam prije nego ga platim odlučio sam se za leupold vx3 1,5-5x20 dpx 300 evrića NOV SA 40 dollara Shipingom na stranici (thedigitaloasis.3dcartstores.com) stvarno nisu skupe kod njih optike a imaju svega, PA ŠTA MISLITE jesam li dobro prošao ili šta ? Napominjem da pucam do 100/150 m max i vjerujem da je dovoljna i za pirsch i na štandu pa čak i u SUMRAK ( ili ).?
Jaeger-Meister

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #377 u: 17. 11. 2011. 15:32:56 »
POZZ Kolege Lovci, mislio sam da još jednom pitam prije nego ga platim odlučio sam se za leupold vx3 1,5-5x20 dpx 300 evrića NOV SA 40 dollara Shipingom na stranici (thedigitaloasis.3dcartstores.com) stvarno nisu skupe kod njih optike a imaju svega, PA ŠTA MISLITE jesam li dobro prošao ili šta ? Napominjem da pucam do 100/150 m max i vjerujem da je dovoljna i za pirsch i na štandu pa čak i u SUMRAK ( ili ).?
Demantovaću sam sebe i kupujem za istu lovu ipak vx3 2,5-8x36 mt dpx optiku i tako da riješim i ti poglavlje mog skromnog lovačkog staža ,kada budem imal malo više cajta i besposlenog novca onda idem po nešto mnooogo bolje ,do tad hvala svima na sugestijama i DOBAR KOB.
Jaeger-Meister

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #378 u: 17. 11. 2011. 19:29:17 »
PinzHunter evo ja cu odgovoriti jer sam tamo kupio samo dvodijelnu i cijena je ista a ja sam platio 60 eura baze i prstenove Leupold STD,a zasto ti se nesvidjaju dvodijelni koje imas ja prezadovoljan sa svojim,cak smatram ako imas zastavin karabin da je bolja dvodijelna jer kod Zastavinih karabina se cesto desava da rupe na sanduku karabina nisu izbusene u osi i tesko se montira jednodijelna baza i bolja je solucija dvodijelna baza.

e tu smo isti.ja imam dvodijelne i baš zbog tih rupica mi baze nisu bile u liniji te sam ih morao dati zalemiti na pušku i sad su fiksne.sa leupold optikom Vari X III nisam nikad imao problema,stavim jeza sekundu pričvrstim leptiriće i možeš ići kud hoćeš ništa se neklima.ali kupim ja sebi dochersight sa henebereger-ovim adapterom za zastavine karabine kad ono adapter neradi kako treba i leptirići se nisu dali dobro stegnuti,pravili su cijeli krug oko zuba adaptera i ja jednom izgubim optiku u snijegu i nađem je nakom 15 dana i dan danas radi.
sad sam doctersight montirao tako da nezatvaram sa leptirićem nego je bazna pločica od adaptera prišarafljena sa bazom i nema micanja,sad kad hoću mjenjati optike moram odšarafiti to sve i staviti vari x. malo više posla ali to nesmeta jer sad barem nemože spadati.

tu cijenu koju si platio je ok,ja sam prije 8 godina platio puno više. jednodijelnu smatram boljom radi čvrstine i misim da daje bolji pravac kad je optika u pitanju a samim tim mogao bih i doctersight bolje i lakše pričvrstiti.
no bilo kako bilo sad stoji sve kako treba i nadam se da će poslužiti svrsi.

lijep pozdrav
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #379 u: 22. 11. 2011. 15:39:16 »
Evo ja sam kupio ovo danas, nadam se da će dobro služiti d7
iiihhhaaaaa

Offline Markic

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #380 u: 22. 11. 2011. 19:26:58 »
Kolega Limeni zelim ti svu srecu u lovu s njom i u zdravlju je "trosio" zagi Pozdrav

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #381 u: 22. 11. 2011. 19:44:44 »
Evo ja sam kupio ovo danas, nadam se da će dobro služiti d7
Svaka čast i da je krstiš što prije. rostilj zagi
Jaeger-Meister

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #382 u: 22. 11. 2011. 23:18:10 »
odlična kolega, da te dugo služi!!! d4

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #383 u: 23. 11. 2011. 10:45:56 »
hvala na ljepim željama zagi
iiihhhaaaaa

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #384 u: 23. 11. 2011. 14:18:25 »
Što prije na pušku i na teren - Dobra Ti Kob zagi

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #385 u: 23. 11. 2011. 17:16:37 »
znam ja gdje ima dobrih "šelni"  hao hao hao
narod je konj a jahači se mijenjaju...

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #386 u: 23. 11. 2011. 17:28:53 »
Kolega Robert dobro dosao u klub Leupoldasa  ;) ,jel ovo VX1,da ti je sa srecom i sto prije da je  d7
Moja puska,moj pas i ja

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #387 u: 23. 11. 2011. 18:47:37 »
D d7a vx1 3-9x40, toliko sam se mogao ispružiti sa lovom, nisam još imao Leupolda pa ćemo vidit. Vidim da su svi uglavnom zadovoljni a i garancija je kao doživotna onda valjda nešto vrijedi!
iiihhhaaaaa

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #388 u: 23. 11. 2011. 19:26:33 »
D d7a vx1 3-9x40, toliko sam se mogao ispružiti sa lovom, nisam još imao Leupolda pa ćemo vidit. Vidim da su svi uglavnom zadovoljni a i garancija je kao doživotna onda valjda nešto vrijedi!

dugo će ta optika tebe služiti,ko jednom zapne za leupolda gotovo je sa mjenjanjem.neka ti je sa srećom
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #389 u: 30. 11. 2011. 15:11:14 »
Imam jedan mali problemčić , pa ako nije problem da mi kažete nešto o mom ponovnom odabiru optike ?
Jbg. opet moram ispočetka tražiti optiku u USA ,jer kad sam je platio i naruđba otišla u lager a ono čudom u kompjuteru imaju 16kom, a na lageru nemaju niti jedne.....joj kosu sam sa glave čupao kada su mi se izvinuli preko email-a  i vratili novac a optike nigdje.......

Sad znači iznova čupanje kose i živaca, ali da ne duljim sa mojim glupostima . Kakav je recimo VX•R 3-9x40mm CDS Riflescope i u kojem fokalnom planu  končanica , jeli tanki duplex itd .?

 Uzeo bih njega ,jest dosta skuplji od predhodnog izbora grrrrrr........447,24 $ + 41$ poštarina , jbg. nisam želio dati puno novca ali mi izgleda nema druge, ovaj mi je izgleda suđen.  paci
Jaeger-Meister