Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274796 vremena)

Offline ivek1988

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #435 u: 08. 08. 2012. 12:11:57 »
Mislim da je slučajno...covjek koji prodaje radi u poznatoj firmi koja se bavi prodajom lovacke opreme...ja sam isto kupil upravo tu optiku za kombinirku brno 502.10 u kalibru 30-06 i za koji dan bu namontirana i upucana pa budemo znali vise...nisam dobil kutiju od optike...mislim da je to solidna optika za te novce koja moze koristiti za pogon i ceku, idealna za kombinirku

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #436 u: 08. 08. 2012. 12:22:59 »
Ivek po tebi to je orginal bez sumlje? koja ti je končanica na optici?

Offline ivek1988

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #437 u: 08. 08. 2012. 13:10:04 »
Gle ja mislim da je original...ima sve gravirano od ispod model,serijski broj...takva optika u USA kosta manje od 200 dolara a to kaj nase trgovine lovackom opremom oce zaraditi 3 put vise to je njihova stvar...koncanica je Wide Duplex...javim ti za par dana kad upucam kod rusana najvjerojatnije pa bum videl kaj bu on rekel

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #438 u: 09. 08. 2012. 22:17:29 »
početnik sam sto se tiče optika i montaža pa me zanima dali se može na prerađenu m98 staviti jedna od ove 2 montaže i koja je od njih bolja i na sve to optika leupold 2-7x 33?

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #439 u: 10. 08. 2012. 09:09:29 »
Nijedna!

Oba dvije su  s tunelom koji ti ne treba jer imaš varijabel s min. povečanjem X2, jedino ako ručica nije ostala originalna pa treba optiku dignuti visoko da ne udara u nju.
Imam upalu volje.

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #440 u: 10. 08. 2012. 15:23:55 »
Boni moja preporuka za naosace su ti Leupold STD fiksna montaza jer tebi netreba tunelska kao sto je kolega Neno naveo radi malog uvecanja optike od 2x jer sa njom pucas u trku na malim daljinama bez problema.Ja imam montazu Leupold STD a evo slike kako izgleda http://leupold.webyshops.com/?p=199 i sa njom sam fino ispucao sa svojim zastavinim 30-06 i odlicno drze a Leupold optika koju si odabrao super je jer takodjer imam optiku Leupold VXR i prezadovoljan sam.Znaci uzmi ovu Leupold STD montazu i upucaj i bices miran a mislim da u HR kosta oko 80 eura.
Moja puska,moj pas i ja

Offline alex

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #441 u: 20. 08. 2012. 21:40:18 »
Dobio sam novu leuopold optiku MARK 4 3.5-10X50 iz Australije,na službenim leupold stranicama nema ništa o toj optici. Izgleda da je to neki lažnjak, ima li tko iskustva sa tim i vrijedi li to stavljat na pušku?

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #442 u: 20. 08. 2012. 22:28:43 »
Ovako nešto?

http://www.dealextreme.com/p/professional-3-5-10x40mm-rifle-scope-30mm-caliber-82648

Pitaj se ova pitanja pa ćeš vidjeti dali se isplati:

1. dali drži šus
2. dali ima paralaksu na 100 metara
3. dali se da uopće upucati
4. kakva je u sumrak za te novce
5. dali sam upucavaš i montiraš ili daješ to puškaru koji ti za to uzme novce koji su skoro toliki koliko i sama optika

Uzmi u obzir gnjavažu i trošak pa onda ocjeni dali bi mogal na lovački karabin ili ne...sve se ovo odnosi na momenat prije kupnje i vaganje dali kupiti ili ne a pošto si ti tu stepenicu preskočio (imaš optiku već) onda te malo košta da je sam montiraš i upucaš.
Vrijeme će pokazati kakva je ali ako u lovu fulaš nikad nećeš znati dali si pogriješio ti ili optika a osobno ja volim sve faktore imati pod kontrolom,ak syebem nešto onda znam da sam syebao ja a ne hardware.


P.S. oprosti na davljenju i podužem postu
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #443 u: 21. 08. 2012. 01:04:33 »
Dobio sam novu leuopold optiku MARK 4 3.5-10X50 iz Australije,na službenim leupold stranicama nema ništa o toj optici. Izgleda da je to neki lažnjak, ima li tko iskustva sa tim i vrijedi li to stavljat na pušku?
Posto si vec kubijo onda nema sta probaj i vidi. Da bi bijo siguran da je laznjak ili ne na leupold.com mozes provjerit sa ukucavanjem seriskog broja snajpera. Jedan moj prijatelj je isto to kupijo prije nekog vremena na ebayju i posto je koncanica se pomjerila poslje neki 10-15 metaka poslo u leupold na popravku a ovi utvrdili da je laznjak i samo u smece. Probaj da stavis na neku pusku u manjem kalibru mozda bude dobar. pozz

Offline bullet

  • K
  • *
  • Postova: 88
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #444 u: 21. 08. 2012. 12:06:24 »
defintivno je lažnjak.Imao sam prilike ga imati u rukama prije godinu dana.Sto se tiče izrade i leća nije mi djelovao tako loše naspram ovih kineskih tasco kopija koje se  mogu kupit na svakom cosku za 300-400kn.  Što tiče osvijetljenja koje ima ne izgleda tako lose svijetli samo unatarnji dio končanice (nije disko od osvijetljenja unutra kao kad upališ kopiju tasca).moje misljenje je to drži vodu  samo za male kalibe.

Offline alex

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #445 u: 21. 08. 2012. 14:13:07 »
A u 7x64 izgleda da ne dolazi u obzir!?

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #446 u: 21. 08. 2012. 14:15:53 »
Taj ti odgovor nitko ne moze dati,stavi pa vidi...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline alex

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #447 u: 21. 08. 2012. 14:19:14 »
To sam si i mislio, ipak nisam je ništa platio, probat ću pa vam javim...

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #448 u: 13. 09. 2012. 15:24:09 »
Ja odlučio u vlastitom aranžmanu iz USA nabaviti optiku i realizirao to. Leupold VX-R 1,25-4X20 Pig Plex končanica, izabrao (u Cabelas-u), poslao čovjeku novac, on meni optiku i stiglo.
Preko drugog tipa u Njemačkoj kupio MAK šinu, sve to poslao Rusanu koji je to montirao.
Sad je Benelli Argo 9,3X62 kompletiran, samo udari, što bi rekli neki moji drugari iz ekipe "nemoreš promašiti".... hao

E ali interesantnija su moja financijska izdvajanja. Optika koštala 479 $. Poslao čovjeku novac putem Western Uniona ali  za Teksas neide preko 400 $ u jednom danu jedan primatelj ili pošiljatelj pa onda uključi i moju i njegovu ženu u taj veliki transfer novca, novac pošalji na dvije uplatnice ali sad je trošak slanja 2X180 kuna =360. I stigne novac do Amerike, kupi se optika, dođe u RH, a meni obavjest da je dođem preuzeti.
Dođem preuzeti, otkupnina 1.100 + još nešto kuna carine, poreza i poreza i p...e m......e  dois kriv mi cijeli svjet i novi i stari, i Kolumbo što je otkrio Ameriku i one bitange što su ga poslale da traži put za Indiju.... >:( d7

Eto kako funkcionira prava država,  uredno naplaćuje carinu i poreze, štiti domaću proizvodnju (nemamo proizvodnju ali kad bude bilo mi smo je s premni štititi).... za popizditi.
Da znaju u Americi koliko sad košta moj Argo sa "dodatnom opremom" možda bi i oni digli cijenu lovačkoj opremi.
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #449 u: 13. 09. 2012. 15:42:52 »
U svom silnom govorničkom naletu nisam napomenuo cijenu MAK šine 113 eura i Rusanovi prstenovi, ugradnja i upucavanje 1000 + kn, ali to su troškovi koji su i prije plaćanja bili ukalkulirani u financijsku konstrukciju ovog mog pothvata, eto s ovim zaključujem ovaj dio, a vama forumaši na znanje i ravnanje  zagi
Bolje piti sam nego ne piti nikako