Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301493 vremena)

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #150 u: 12. 12. 2009. 12:49:54 »
Nemam nikona pa nemogu usporedit, ali imam meoptu I stvarno je  prva liga!
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #151 u: 12. 12. 2009. 14:09:46 »
Znaci onda uzimam meoptu!!!

Offline najlovac

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #152 u: 12. 12. 2009. 20:17:17 »
Pozdrav prijatelji lovci iz licnog iskustva mogu da kazem da je Meopta odlicna optika naspram njene cene. Dosada sam promenio cetiri modela a trenutno posedujem model Artemis 3000  3-10 x 50 i Artemis 2000 6x42!PREPORUCUJEM

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #153 u: 12. 12. 2009. 20:47:27 »
Bok lovci...ja imam Artemis 3100...te ovu sa alu tubusom R1......56 objektiv...nemam problema kod doceka svinja.Dobro se vidi pri smanjenoj vidljivosti.Skoro ne vidim razlike sa Swarovskim a cijenaje drasticna.......Koliko sam cuo a nije mi jos nitko tocno potvrdio da Cesi uzimaju lece od Zeissa.......cuo no ne tvrdim....pozdrav forumasima
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #154 u: 12. 12. 2009. 20:51:11 »
ja sam cuo obrnuto da svabe uzimaju stakla od ceha pa ih onda doradjuju
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline najlovac

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #155 u: 12. 12. 2009. 21:16:41 »
Sirovo staklo se uzima od ceha i onda svaka kuca koja od njih uzima ga dodatno obradjuje!

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #156 u: 12. 12. 2009. 21:31:42 »
Bok lovci...ja imam Artemis 3100...te ovu sa alu tubusom R1......56 objektiv...nemam problema kod doceka svinja.Dobro se vidi pri smanjenoj vidljivosti.Skoro ne vidim razlike sa Swarovskim a cijenaje drasticna.......Koliko sam cuo a nije mi jos nitko tocno potvrdio da Cesi uzimaju lece od Zeissa.......cuo no ne tvrdim....pozdrav forumasima
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #157 u: 13. 12. 2009. 13:23:26 »
Swarovski,Kahles,Schmidt&Bender,IOR Valdada,Zeiss,Meopta ...
Svi uzimaju sirovo staklo iz iste tvrtke u sirovom stanju i onda ih obrađuju i stavljaju svoje premaze,koji su specifični,od tvrtke do tvrtke.
Navodno je Meopta po tom pitanju povezana sa Zeissom,na način da za Zeiss odrade najveći dio posla,do završne faze,kada se stakla šalju u Zeiss na obradu onim Lotu Tec premazom.
Razlog ?
Kao i u svemu ostalom,90% tvrtki gleda kako smanjiti troškove i pojeftiniti proizvodnju,kako bi stekli što veču zaradu.
To što Meopta odrađuje dio posla za Zeiss,nije nikakva negativnost,dapaće.
Meopta radi kvalitetne optike za razumnu cijenu,i imaju dugu tradiciju.

Offline najlovac

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #158 u: 13. 12. 2009. 15:15:59 »
Swarovski,Kahles,Schmidt&Bender,IOR Valdada,Zeiss,Meopta ...
Svi uzimaju sirovo staklo iz iste tvrtke u sirovom stanju i onda ih obrađuju i stavljaju svoje premaze,koji su specifični,od tvrtke do tvrtke.
Navodno je Meopta po tom pitanju povezana sa Zeissom,na način da za Zeiss odrade najveći dio posla,do završne faze,kada se stakla šalju u Zeiss na obradu onim Lotu Tec premazom.
Razlog ?
Kao i u svemu ostalom,90% tvrtki gleda kako smanjiti troškove i pojeftiniti proizvodnju,kako bi stekli što veču zaradu.
To što Meopta odrađuje dio posla za Zeiss,nije nikakva negativnost,dapaće.
Meopta radi kvalitetne optike za razumnu cijenu,i imaju dugu tradiciju.
/quote] Par godina sam radio u firmi koja je uvozila direktno iz ceske otike Meopte te zasigurno znam da je Swarovski koristio sirovo staklo(imao sam priliku razgovarati sa radnikom Swarovski optik te iz kontakta sa jednim od komercijalista Meopte) a za ostale nisam siguran.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #159 u: 13. 12. 2009. 16:42:30 »
Swarovski,Kahles,Schmidt&Bender,IOR Valdada,Zeiss,Meopta ...
Svi uzimaju sirovo staklo iz iste tvrtke u sirovom stanju i onda ih obrađuju i stavljaju svoje premaze,koji su specifični,od tvrtke do tvrtke.
Navodno je Meopta po tom pitanju povezana sa Zeissom,na način da za Zeiss odrade najveći dio posla,do završne faze,kada se stakla šalju u Zeiss na obradu onim Lotu Tec premazom.
Razlog ?
Kao i u svemu ostalom,90% tvrtki gleda kako smanjiti troškove i pojeftiniti proizvodnju,kako bi stekli što veču zaradu.
To što Meopta odrađuje dio posla za Zeiss,nije nikakva negativnost,dapaće.
Meopta radi kvalitetne optike za razumnu cijenu,i imaju dugu tradiciju.
tu si se malo zajebo ior koristi stakla od njemackog schotta  dr.i
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #160 u: 14. 12. 2009. 00:48:02 »
Swarovski,Kahles,Schmidt&Bender,IOR Valdada,Zeiss,Meopta ...
Svi uzimaju sirovo staklo iz iste tvrtke u sirovom stanju i onda ih obrađuju i stavljaju svoje premaze,koji su specifični,od tvrtke do tvrtke.
Navodno je Meopta po tom pitanju povezana sa Zeissom,na način da za Zeiss odrade najveći dio posla,do završne faze,kada se stakla šalju u Zeiss na obradu onim Lotu Tec premazom.
Razlog ?
Kao i u svemu ostalom,90% tvrtki gleda kako smanjiti troškove i pojeftiniti proizvodnju,kako bi stekli što veču zaradu.
To što Meopta odrađuje dio posla za Zeiss,nije nikakva negativnost,dapaće.
Meopta radi kvalitetne optike za razumnu cijenu,i imaju dugu tradiciju.
tu si se malo zajebo ior koristi stakla od njemackog schotta  dr.i
Ne kužim. Objašnjenje molim.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #161 u: 14. 12. 2009. 09:42:11 »
Nije ti  to KALNIK ništa novo.

Od silne želje da nekog poklopi,LAZAR nije stigao ili htio pročitati moju drugu rečenicu.

Istina je,IOR uzima staklo od Njemačkog SCHOTTA.

 Isto kao što i svi ostali uzimaju staklo od istog proizvođača.

Nisam li upravo to napisao u postu koji je naš poklopac negirao ?


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #162 u: 14. 12. 2009. 10:39:14 »
Ma dobro ali nije sve u staklu.
Imam upalu volje.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #163 u: 14. 12. 2009. 15:10:10 »
Ma dobro ali nije sve u staklu.

Naravno da nije.
 Staklo je samo jedan segment koji čini optiku.
Kvaliteta i način izrade samog kučišta,O-ringovi,klik mehanizam,sistem za uvečavanje,dihtunzi,kompletan sklop mehanike ...
Jedna optika se sastoji od toliko dijelova da te glava zaboli,i dovoljno je da samo jedan dio ne radi kako treba pa si u problemima.
Upravo se iz tog razloga ne bi trebalo upuštati u kupnju poluproizvoda privlačne cijene nego si postaviti neki minimum,na osnovu dosadašnjih iskustava naših kolega širom svijeta.
Manje košta kupiti od prve malo kvalitetniju optiku nego prvo kupiti upitne kvalitete a nakon nekog vremena ići po kvalitetnu jer se prethodna jadna posvađala sama sa sobom.
Ali to  nije situacija samo s optikama nego i sa svime ostalime.
 I montaža i karabin i streljivo i  cipele i  ...
Kako god okreneš, ona stara narodna koliko para toliko muzike se svaki puta pokaže istinitom.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #164 u: 14. 12. 2009. 19:07:58 »
nisam znao da zais uzima stakla od schotta
Mihi est compositum in Taberna Mori