Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301507 vremena)

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #210 u: 26. 02. 2010. 21:58:39 »
Nosler hvala na pomoći! mislim da je odluka pala ;D zagi

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #211 u: 26. 02. 2010. 22:01:39 »
Nosler hvala na pomoći! mislim da je odluka pala ;D zagi
Ako te sta tjesi,vec me 5 godina sluzi bezprijekorno...sretno! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #212 u: 26. 02. 2010. 22:08:08 »
Nosler hvala na pomoći! mislim da je odluka pala ;D zagi
Ako te sta tjesi,vec me 5 godina sluzi bezprijekorno...sretno! zagi
lijepo je čut! rodjo

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #213 u: 27. 02. 2010. 00:35:26 »
Ova CZ optika mi je strasno poznata ali iz mojih posjeta KIni. Izgleda jako slicno jednoj tvornici optika i njihovom modelu 8-25 x 50 sa streljackom turetom i iluminatorom sa 11 programa.
Jako skupo ako je to to. Inace ova tvornica je vec dugo poznata i radi optike za mnoge druge poznatije firme pa je puno bolja i sigurnija nego mnoge druge. Problem je sto Kinezi kad uhvate neki brand i skontaju da je to popularno odmah pocnu "svoju proizvodnju" pod istim imenom.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #214 u: 27. 02. 2010. 23:04:29 »
Čim dođem do nje poslikati ću je! A lako ću otkriti kvalitetu kada se nađe u rukama. 
Kolega veli da na njoj piše da je proizvedena u Češkoj! Ima čak i serijski broj.

Stvar je u tome da je ovaj spomenuti mi kolega kupio u dućanu u Grudama(Hercegovina) set namontiran sa ovom optikom.
Uzeo je CZ550 LUX .30-06 SPR. ,originalnu montažu i spomenutu namontiranu optiku.
Njen izgled me nimalo ne oduševljava, ali saznati ću za koji dan sve.

Gorane hvala na potvrdi!
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #215 u: 28. 02. 2010. 00:40:42 »
Prijatelji znamo da su Grude uvijek bile napredne a Hercegovci sposobni!
CZ pravi puno toga pa i dobre i jeftine nosace za optike na svojim ili drugim puskama ali koliko znam nema postrojenje za rad optika. Mislim da je neko mlad i neoprezan ( marketing dept. ) odlucio napraviti neku lovu i prosirio ponudu firme i na optike koje od nekud dolaze. Rizik stete dobrog CZ imena je moguc ako su optike lose kvalitete a zarada ce biti slaba jer je konkurencija dosta jaka. Nisam siguran da ce to dugo trajati ako garancija kvalitete optika nije postojana. Kina radi mnoge modele za mnoge firme i ima ih i dobrih mehanicki ali nemaju bas veliko iskustvo u formiranju stakla i mehanike optika niti u visokokvalitetnim optikama koje traju. Dosta ih lijepo izgleda ali se centar optike mice dok dizes povecanje ili se ne mice ili nesto otpadne ili procuri baterija iz iluminatora u pa unisti optiku. Nekad se vijak povecanja okrece ali ne i povecanje na optici. Kvalitetnije optike se mogu naruciti kao recimo  slicno brand Falcon za oko USD 80 -150 po komadu ako uzmes min. 2000 komada. Falcon u UK ima dosta dobre rezulate i malo problema sa svojim optikama. Isto tako neke su radjene u Koreji sto je malo skuplje a puno sigurnije.  Traziti onda za tako nesto 600 eura je malo previse zar ne. Treba prvo tacno utvrditi ko ih radi i gdje i kako se dobije Made in Ceska na njihovim proizvodima.  JBL pravi odlicne zvucnike u Kini pa ih salje u Taiwan na QC kontrolu pa odose u USA gdje se pakiraju i lijepe naljepnice, instrukcije  i ostalo i lijepo pise Made in USA jer je % troska proizvoda dovoljan da se to uradi - inace sve je naporavljeno 300 km daleko od Shanghai.
Njemacki Behringer recimo radi isto ali pise Made in China na proizvodima a Njemci imaju grupu ljudi tamo da kontroliraju kvalitetu komponenti i procesa proizvodnje. Slicno radi i Audi i VW u Kini. Mladen je testirao jednu optiku ( kolimatorom ) koju sam ja kupio u USA  i nasao dosta gresaka koje su prilicno nevidjive u ducanu  ali vidljive kad je postavis na pusku. Point of impact shift nije moguce otkriti u ducanu nego samo mjerenjem za koje moras imati opremu ili dugim i iskusnim boravkom na strelistu. Ne mislim da je CZ napravio neki deal sa Meoptom jer bi onda optike bila skuplje a Meopta je dosta solidno ime i ne bi dali takav tretman njihovom imenu. Vrijeme ce pokazati o cemu se radi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #216 u: 28. 02. 2010. 00:59:32 »
Pogledaj ovaj link na CZ on line shop: http://www.shop-cz.com/objects/1057023037.html?querysk=&offset=12
Cijene nisu tako visoke ali svejedno pogledaj proizvode cini mi se da potvrdjuje moju sumlju.
Samo je velika razlika izmedju 200  i 600 eura.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #217 u: 28. 02. 2010. 19:02:50 »
Sumnjičav sam uvijek na sve, pogotovu na kvalitetan brand i više nego na nepoznat.
Vele da piše na njoj "chech republic" ali ne i "made in" što mi dovoljno govori.

Upucali su je i slaže pogotke zasada odlično, ali to nije mjerodavno. Vidjeti ćemo šta će biti daljnjim korištenjem u lovu.

Šteta što ju je namontirao, jer ja bih to vratio nazad u dućan.

Konstatacija od 660 eura se može konvertirati u KM-ove jer je očigledno bila "slaba" telefonska veza. uf
Ali nije do mene,moj telefon ficera uredno.

-made in chuna-
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #218 u: 02. 03. 2010. 17:05:11 »
p
« Zadnja izmjena: 30. 12. 2010. 09:22:04 od Traper. »
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #219 u: 03. 03. 2010. 08:03:34 »
jel ima mozda ko artemis 2000 7x50,i jel mi moze rec svoja iskustva s njom,meni bi trebala samo za lov s ceke.

Imam Ja Meoptu 7x50 ali još model Artemis 1000, to je iz prve serije. Nabavio sam ga u 1993, i još uvijek ga koristim na karabinu 8x57JS i super sam zadovoljan. Puno sam ga koristio i za čekanje na divlje svinje.
Nitko ne šljivi pet posto...

Offline Jolly

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #220 u: 03. 03. 2010. 09:57:39 »
Koristim meoptu 7x50 na 243 win,ja sam zadovoljan,nečeš se prevarit.

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #221 u: 03. 03. 2010. 10:51:41 »
jel ima mozda ko artemis 2000 7x50,i jel mi moze rec svoja iskustva s njom,meni bi trebala samo za lov s ceke.

Imam Ja Meoptu 7x50 ali još model Artemis 1000, to je iz prve serije. Nabavio sam ga u 1993, i još uvijek ga koristim na karabinu 8x57JS i super sam zadovoljan. Puno sam ga koristio i za čekanje na divlje svinje.
Nitko ne šljivi pet posto...

Ups! Ja sam nešto krivo citirao, mislio sam ustvari na postavljeno pitanje u svezi kolimatora..

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #222 u: 19. 03. 2010. 12:39:04 »
Imam jedno pitanječ,prelistao sam sve ove postove i pocela mi se svidjati firma meopta happi,naime razmisljam o jednoj meopti variablu 1,5-6x42 koja bi zadovoljavala moje potrebe u lovu na srndaca cekanjem do 200 metara i lovu svinja čekom, docekom i pogonom na manjim uvecanjima,e sad moje pitanje glasi koja bi mi koncanica najvise odgovarala do sada sam lovio sa koncanicom tipa 4a i lijepo mi je odgovarala i kolika je cijena ove optike u HR posto sam ja iz Bosne. ::)
Moja puska,moj pas i ja

valdop

  • Gost
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #223 u: 19. 03. 2010. 13:03:22 »
moje mišljenje je da je to najbolja končanica, služi za sve vrste lovova, pogon, štand, čeka. . .

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #224 u: 19. 03. 2010. 13:08:16 »
Artemis 2000 1.5-6x42 je perfektan izbor za sve vrste lova za moj pojam. Moguća mana što ne dolazi sa crvenom točkom i ima prvi fokalni plan pa sad kom to smeta ili ne smeta. Prvi fokalni plan meni osobno ne smeta, ali nedostatak RD mi već i smeta pomalo. On u HR košta negdje 4000-4500 ako me sjećanje dobro služi. Crvena točka dolazi sa Artemis 2100 3-12x50 što je vrhunska optika (mislim da ona čak ima drugi fokalni plan), no ona je negdje oko 5500-6000 ja mislim. Makar ne bi bilo čudno i da sam fulao u cijenama i 1000 kn obzirom kak cijene luduju u zadnjih godinu dvije gore dole.

P.S. kaj se tiče končanice, vjeruj iz osobnog iskustva mene kao prosječnog lovca, dragom Bogu svejedno kakva je končanica...  d4