Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301450 vremena)

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #330 u: 25. 08. 2011. 10:51:51 »
Jel netko cuo ili imao slicnih problema sa meoptom> jedan kolega mi je pricao da je imao situaciju da mu koncanica na meopti meostar seta i nakon nekog vremena sama dodje u normalu to je kaze ustanovio kada je promasio zicer u lovu a zatim probao na metu i jedan period je puska rasipala na sve strane a nakon nekoliko dana se vratila sama u normalu.Koristi je na 300W.M.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #331 u: 25. 08. 2011. 15:14:22 »
......ne..kod mene je sve okej....imam je na 3006....ispucao mozda 200 komada....od prvog dana nosi +4cm na stotku te na 200 nemas kaj stelati.Kaze se da u svakom zitu ima kukolja....ako je jos garancija ljepo vratit i to je to.
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline tur338

  • K 100
  • **
  • Postova: 172
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #332 u: 25. 08. 2011. 15:43:29 »
Nema zime cal338wm ispucala preko100 kom i kako je kod upucavanja tako je i danas, treba reklamirati poz

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #333 u: 25. 08. 2011. 16:37:49 »
Jel netko cuo ili imao slicnih problema sa meoptom> jedan kolega mi je pricao da je imao situaciju da mu koncanica na meopti meostar seta i nakon nekog vremena sama dodje u normalu to je kaze ustanovio kada je promasio zicer u lovu a zatim probao na metu i jedan period je puska rasipala na sve strane a nakon nekoliko dana se vratila sama u normalu.Koristi je na 300W.M.

nevjerujem u to.pogotovo da će s sama popraviti.
jel ju kolega nosio na servis pa su oni to zaključili ili je sam to zaključio?

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #334 u: 25. 08. 2011. 16:55:36 »
Kaze da je nosio kod prodavača pa su mu rekli da je to mana koja se kod tih optika moze pojavit i da nije nista radio s njom nego je sama proradila . mada sumljam u to da se nece ponovo setat koncanica ako je ne popravi.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #335 u: 25. 08. 2011. 17:25:29 »
ako se to događa onda se mora nositi na servis nemojte nasjedati na neke glupe fore i priče pa to stvarno ne drži vodu uf uf slL slL
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline padobranac Rusan

  • K
  • *
  • Postova: 97
    • Rusan, proizvodnja i servis oružja
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #336 u: 29. 08. 2011. 14:11:53 »
Sve je moguće... i novi Mercedes se pokvari nakon par kilometara...
To ne znači da Mercedes u globalu ne valja.

Isto tak i meopta...
Kod Meopte se tak nešto desi u 1 od 20, kod Swar-a u 1 od 200, a kod pro-luxa u 19 od 20.

Meopta se u ovakvom slučaju, u pravilu, daje na servis i ide na trošak Meopte.
Ili u trgovini gdje je kupljena zamijene za drugu, ak im se da  ;)

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #337 u: 29. 09. 2011. 18:03:03 »
 Napokon mi stigla Meostar R1 3-12x56 RD, uzeo je u Detonexa za gotovinu, hercegovac ne da više od 5% popusta tako da me koštala 6.600,00 kn a inače je 6.980,00 ( nije puno al veseli), garancija je 30 godina a kad mi isteče garancija ja ću kupit drugu ha,ha.. Inače ona će ići na Rosler Titan 300 Win.mag, skidajuće nosače sam kupio u našeg padobranca Rusana (masna mi bila ona poštarina + garancija ). Uz konzultacije ipak sam odlučio provati Groma 11g, pa bumo videli... Evo par slikica

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #338 u: 29. 09. 2011. 22:43:05 »
Samo neka posluži svrsi a za garanciju se ne brini, koliko ćeš toga pogledati kroz nju u tih 30 godina. Idealna optika za doček divljači (čeka,sumrak, 200+ metara).
Dobar odabir teaa.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #339 u: 05. 10. 2011. 21:35:54 »
U nabavi sam novog karabina i optike i čitajući malo o optikama tu na forumu i savjetujuću se s lovcima koji imaju iskustva izbor je pao na meoptu. Jutros zvao ritošu da se raspitam za cijene artemisa 2100 3-12x50 4C i kaže mi da nemaju meoptu jer je izbacuju iz ponude zbog velikog broja reklamacija  :shok: Kaže da imaju često problema s mehanizmima (upucavanjem), da kod promjene klikova nista se ne pomice pa nakon par klikova preskoci 4-5. Interesira mr da li ima tu među vama itko da je imao problema s njom sto se toga tiče? Neda mi se bas za optiku dati skoro 6k kn pa da  imam problema s njom. Spominjao mi je alternativu, Japanski Opti-san...
Pozdrav svima istu priču sam ja ćuo svojima uši od Ritoši a baš sam ćvrsto zagrizo za tu marku optike i sad se dvoumim da nebi kupio mačka u vreči jer kakve sam sreće nebi se puno ćudio da baš moja bude takva sa tim simtomima.
Hvala unaprijed na očekujućim komentarima!
Pozdrav i dobra kob! z10

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #340 u: 05. 10. 2011. 23:35:10 »
Evo da i ja iznesem itovijetnu priču prodavača iz Ritoše, mislim de se zove Igor, nakon što sam pogledao njihovu web stranicu nazovem i interesiram se za meostar R1 a čovik izgadi Meoptu i naravno kaže da imaju neke Mambe , Optisane...ja spustim slušalicu i nazovem Detonex..ostalo piše u priješnjem postu z10

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #341 u: 06. 10. 2011. 16:40:50 »
 ččč ččč ali zašto ne razumijem,no vidijet ćemo kako bi rekli vrijeme će pokazazt svoje, zato kolege pišite pa da vidimo tko tu koga farba!
Pozdrav svima i dobra kob! d4

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #342 u: 06. 10. 2011. 22:38:59 »
Meopta slovi kao "dobra i pouzdana" optika i ne vidim nikakvoga razloga zašto je NE kupiti. Vjerojatno je netko naletio na Meoptu koja nešto nije štimala a to se zna desiti i sa puno skupljima optikama ali bože moj sve je to rezultat proizvodnje u kojoj su poneke pogreške neizostavne.
Dalje je stvar u uvozniku na koji će način riješiti problem da njega manje košta a da kupac bude zadovoljan jer preporuke kod kupnje puno znače.
To ako netko nazove za Meoptu a trgovac preporuča neku drugu optiku to su sve ajmo reći trgovački trikovi gdje se uvijek najprije ponudi ona roba koja se slabije prodaje a trgovac upravo na njoj ima veliku zaradu gdje je sigurmo mislio da će prodaja takvoga artikla ići dobro. Međutim naši lovci se boje kojekakvih optika pa zato kupuju ono za što se zna da je dobro i hvala bogu dok tako mogu.
Danas na tržištu ima jako dobrih optika koje mogu stati Meopti uz bok a cijenom su i dva puta jeftinije, ali opet ime je ime.
Recimo jedan Nikon za kojega prije par godina nitko i nije čuo danas se probija na tržište i vjerojatno će uspjeti pridobiti poštovanje nas lovaca kako kvalitetom tako i cijenom.
Meopta je stari proizvođač optika i s vremenom je stekla status među optikama, a tko zna možda će danas ili sutra  neki drugi proizvođač zasjeniti sve današnje proizvođače optika.
« Zadnja izmjena: 06. 10. 2011. 22:40:31 od evaeva »
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #343 u: 07. 10. 2011. 14:21:37 »
I ja sam u Ritoše dobio riječi hvale za nekakve mambe, optisane, ako se to tako zove, pa neznam da to nije ona "svaki cigo svoga konja hvali", dok me je u mojoj lokalnoj trgovini gazda ubjeđivao da ništa osim swarovskog ne valja.... uf... a kad sam mu rekao da nisam baš pri novcu, barem ne tolikom i da bi ja nešto pristupačnije Meoptu, Hakko i sl., gledao me kao da nikad nije čuo za to 
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #344 u: 07. 10. 2011. 16:52:41 »
Pa kad čovjek vidi ko sve radi u prodavaonicama za lovačku opremu nikakvo čudo..!!