Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301564 vremena)

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #375 u: 02. 03. 2012. 00:07:45 »
Ne končanicu nego tubus/cijev.
1 inch nasuprot 30 mm.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline GregaK

  • K
  • *
  • Postova: 50
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #376 u: 02. 03. 2012. 13:55:56 »
Pa imaju i svi stari npr. Kahlesi tubus od 1 inče!

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #377 u: 02. 03. 2012. 17:42:31 »
Upravo tako,čekaj...što?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline GregaK

  • K
  • *
  • Postova: 50
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #378 u: 03. 03. 2012. 08:42:43 »
Sve optike starijog datuma imaju tubus od 2,54 cm. Ove ''američke'' isto imaju tubus od 2,54 cm.  Al kažu, da imaju tanju končanicu i da so zato primerni samo za lov po danu, a ne za lov u mraku.

Zato vas pitam, jel ima ko iskustva sa meopro serijom. Leče so jim iste ko na meostar, samo cjena jim nije ista! rol

LZ
Grega

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #379 u: 03. 03. 2012. 09:30:38 »
"" Istu sam htio kupiti i ja prije 2 mjeseca ali nije bilo u tom uvečanju nego 4-12x50(prodavač u Detonex-u mi je objasnio de neče naručivati 3-9x42 jel je ima u seriji Artemis pa da ne dupla optike i u Lovcu je nije bilo u tom uvečanju)
  Premazi su ko i na skupljoj seriji Meostar što je bolje nego na Artimes ja sama super zadovoljan u sumrak ,končanica "4" tri (dosta) debele i u centntru tri fino tanke ne povečava se uvečanjem.
Končanica "radi" do jedno 50-60m duboko duboko u sumrak na manjim povečanjima 4-6 za mene iznenađujuče dobro   ( e da je crvene točka bila bi to fantazija )!!
Slika čista i na rubovima razmak od oka dosta velik 9cm(a mali razmak od oka svi navode kao nedostatak na drugim serijama proizviđača) paralaxse nema ukoliko se  tih 9cm razmaka  poštuje može se pomicat glavom lijevo desno da končanica ostaje na meti, ukoliko se  taj razmak poveča počinje šetat.  Upucavanje je pokazalo da klikovi slušaju  tubus je 25.4,izdržala pljusak na jednoj vrbi a dalje čemo vidjet u budučnosti!
To su bile dobre stvari a sad a loše ,pri kupnji u Detonex -u gledao sam optiku iz izloga sve 5 i odlučim kupit  lik mi da drugu optiku ja pregledam sve 5  .Dam karticu neki bok zaštekal sa linijom i ja odem van do prvog bankomata dič keš optika me čeka na pultu.Platim dobim popust uzimam optiku sa pulta  žurim u auto (krivo parkiran) i još jednom bacim pogled na optiku u autu.Kad ono pod nekim kutom vide se neke mrlje na drugoj leči vjerojatno od diht mase .Vjerujem da ju je prodavač probal podvalit jel su ove dve prve bile dobre!Ulazim u dučan menja mi optiku uz neku pričiu koju ja nisam čuo od bjesa pregledavam i odlazim.
Osmjeh mi se vratio tek nakon upucavanje jel je sve radilo za 5.
E sad jel mi je podvaljena ili je to slučajnost neznam ali ova mi svaki odlazak u lov vrača osmjeh na lice!
P.S
Znam da ima boljih optik""

Moj post iz 5 mjeseca 2011! u međuvremenu sam je prodao radi financija ali nemam niti jedne zamjerke sa terena, nešto sam i odstrelio sa njom,kao što sam napisao da ima crvenu točku fantazija!
A sad oped idem u kupnju iste jel nema više za manje love!
« Zadnja izmjena: 03. 03. 2012. 09:32:09 od enigma »
Hey Joe

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #380 u: 03. 03. 2012. 15:09:11 »
Kažu moji slavonci:"ne mjenjaj konja koji vuče" i ja imam takvu meoptu i dok mi služi i pokriva moje potrebe na želim je mjanjati...
Sretno kolega u potražnji za novom meoptom....
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #381 u: 03. 03. 2012. 19:30:03 »
 E sad jedna priča u vezi Meopte...
  Prije malo manje od 5 godina kum i ja bili u Jakovlju u onoj trgovini Eurograd ili kak se već zove u Jakovlju. Gledamo dučan, sve ok , ima robe, novo , lijepo uređeno... sve 5 (osim renaulta 4) . ;D  Izabere on optiku za sebe, nosače i pita jel mogu oni to organizirat i smontirat. Kaže čovjek (srednjih godina) da može al ne može točno reći za koliko će biti gotovo. Ok, ode kum u auto po pušku, kupi još paket Bellota, plati optiku, nosaće i rad . Inaće ja već bio bjesan što se nije cjenkal da mu barem upucavanje i montiranje ne naplate ali...oderali ga ko zeca.  ;D  I nakon nekog vremena, ne mogu reći koliko je prošlo, uzme kum pušku i ajmo mi to probat. Proba prvi metak - taman kak treba, proba drugi - malo lijevo ali ajde, može proći, proba treći  - nema ga u meti. Probam ja - jok, nema ga... naklikamo ga opet u metu, probamo i sve ok. Nakon par dana u lovu na srnjaka - nemreš vjerovat, mrtav srnjak trči i laje ! Ajd, možda i to moguće al kad i drugi ima isti sindrom ko i prvi onda već razmišljaš o epidemiji !  happi Uglavnom vračamo pušku, optiku i nosaće nazad  u trgovinu da nam malo pojasne ko tu koga zaje... Tamo sad u dućanu drugi čovjek, možda 20 godina ima (manje važno) , lagano nadrkan ali zato bahat. Kaže kum za problem a ovaj odmah pita tko je to slagal na pušku, kaže kum nemam pojma, netko od vaših tu. Kaže "mali" a s kim ste to vi tu dogovarali?- veli ovaj moj, nemam pojma, bio prije mjesec dana tu neki stariji čovjek - valjda gazda. Kad mali ko iz topa - "Ja sam gazda i sa mnom se sve dogovara" !!! E kad mi krv konačno udarila u glavu, popizdio sam i da sve skratim , dogovorimo sa "gazdom" da promjeni nosaće jer su ovo "... glupi talijanski shwenk nosaći..." a on će ugradit ove prave, koji valjaju. Uglavnom promjenili su (valjda jesu a možda i nisu) nosaće i ponovno upucali i ponovno nije bilo dobro!!! Al to smo saznali tek nakon ponovnog lova!!! >:( Nakon toga odnio je pušku drugom puškaru koji je to doveo sve u red i od onda do sad (skoro 5 godina prošlo) nikakvog problema , ni upucavanja ni ničeg. E to je sad prva epizoda Meopte au sljedećem postu će biti Meopta 2 sam da si nešto popijem.   zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #382 u: 03. 03. 2012. 20:09:30 »
Kolko ja znam pušku, optiku, kuma, i ovog drugog hmmmmmmmmmmmmmm - da sad je za promašaje kriv ovaj kaj je to motiral hao hao hao zagi

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #383 u: 03. 03. 2012. 20:10:45 »
preskočil sam n hao hao zagi

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #384 u: 03. 03. 2012. 20:13:19 »
 Meopta 2 :

Ovu zimu kaže kum ajd pogledaj malo kroz optiku... gledam, nišanim, sve ok...  Gledam ga s upitnikom iznad glave a kaže on - ajd pogledaj malo sa strane  - u optici se vidi ko da je lagana sumaglica. Ma reko nema frke, garancija 10 godina  - reko nam "gazda " iz Jakovlja - budemo reklamirali. Pošto imam ja malo više vremena nek on preuzeo ja akciju reklamacije na sebe. Bio sam u Jakovlju, trgovina zatvorena - nula bodova a nekak mi bilo i drago što se ne moram razgovarat sa "gazdom". Jedan dan dam si truda i da vidim tko je ovlašteni uvoznik za RH. Kaže Internet da je Trgovina Lovac: Zovem ja u Teslinu i javi se čovjek, ja mu ispričam priću kaj se dogodilo sa optikom a on kaže da nisu baš imali reklamacije na Meoptu. Reko OK al ova je u kvaru pa bi je reklamiral. Imam račun, ovjeren, imam onaj kartončić iz tvornice što dodje o autentičnosti proizvoda, imam kutiju - ma imam sve. Kaže čovjek opet da nisu imali reklamacije na Meoptu !!?? E sad ja opet lagano nadrkan ponavljam istu priću i nedam se skinut sa telefona i hoću da mi kaže neku suvislu informaciju. Kaže on da je ovlašteni serviser za Meoptu firma Etran i da pitam njih. Kažem ja njemu - jel  to ok ak ja njima kažem da me je on poslao i da je optika pod garancijom i da sve troškove snosi Trgovina Lovac. E odmah je rekao da to ne dolazi u obzir i da on prvo mora provjerit sa upravom o priznavanju garancije. Tak ja odustanem od daljnje diskusije sa njim i idem nazvat Etran, javila se gospođa, ponavljam ja svoju priču a kaže gospođa da tko je meni rekao da je garancija 10 godina. Pa , rekao mi "gazda" iz Jakovlja al ne kužim u čem je kvaka pa piše tak i na onom tvorničkom kartončiću koji je kum dobio sa optikom. Kaže gospođa da točno da piše ali da ta garancija vrijedi za Češku i za SAD. Kaže ona meni da po Zakonu (neznam kojem, valjda o zaštiti potrošaća) garancija za optike Meopta u Republici Hrvatskoj vrijedi DVIJE   godine !!!  >:( >:( >:( I da ništa od garancije al da će me spojit sa kolegom. Spoji me gospođa sa kolegom i ponovno ja ispričam po enti put istu priču i čovjek akže donesite, vidjet ću što mogu napravit ali je optika van garancije. A što sad, nema druge nego nosi jer mi kaže čovjek da su oni ovlašteni serviser Meopte i da ugrađuju originalne dijelove i da može nabavit sve što se tiće Meopte za potrebe popravka i servisiranja. Dodao je da kad donesem da će točno znat jel  može to progurat pod garanciju. Nakon 10-ak dana odlazim u Etran, pronalazim čovjeka, predstavim se i kažem da smo razgovarali... Kaže on da je kontaktirao tvornicu i da su mu odobrili reklamaciju i da će to biti popravljeno na Meoptin trošak. Inaće popravak bi koštao oko 400,00 kuna (oko 55 €). To i nije neki novac ali pitam ja Vas tko tu kome nabija rogove i tko radi iz koga budalu. Meoptine optike su dobre, kvalitetne, svi ih hvalimo i pričamo o garancijama ali nisu baš jeftine. Nakon ovog više nisam baš siguran u te trgovačke priče i podvale. Baš me interesira što bi bilo da netko donese optiku koja je stara 15 godina i prodana je pod tvorničkom garancijom od 30 godina? Tko bi to popravio i tko bi priznao garanciju? Inaće, moram reći da su dečki u Etranu bez puno filozofije preuzeli optiku, pogledali i bez onih uobičajnih Hrvatskih izmotavanja (tipa, nosili ste je po kiši, bile su niske temperature, pali ste sa njom, vidite da je ovdje ogrebana... )  rekli da će biti već drugi tjedan u funkciji !  ;D d4 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #385 u: 03. 03. 2012. 20:14:43 »
preskočil sam n hao hao zagi

  mad fre mad fre mad fre e sutra budeš videl  kaj kumovi rade
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #386 u: 03. 03. 2012. 20:15:15 »
e a sad si idem nekaj i pojest  rostilj
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #387 u: 03. 03. 2012. 20:20:36 »
Problem utim pričama je kaj je stalno netko nadrkan fre fre fre zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #388 u: 03. 03. 2012. 20:28:50 »
Meni nije jasno zasto garancija SAMO u Hrvatskoj vrijedi 2 godine, a onda SAMO u Ceskoj i SAD 10 godina. Je li to zavisi o klimi ili sta?

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #389 u: 03. 03. 2012. 23:07:16 »
U Njemackoj garancija od Meopte vrijedi 10 godina, u biti trebala bi u cijeloj EU.