Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301580 vremena)

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #75 u: 31. 12. 2008. 01:08:05 »
Na 7mm rem mag je Artemis 2000 3-12x50
 Na .243 i .222 su iste optike Meostar R1 4-16x44 sa mildot koncanicom i taktickim turetima
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #76 u: 31. 12. 2008. 12:07:30 »
U usporedbi sa okom,koliku bolju vidljivost po noći imaš sa R1 4-16x44 gledajući nekakvu skalu od 1-10 !! To te pitam jer sada sam ušao u vlastitu dilemu oko nabavke optike za .243 !
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #77 u: 01. 01. 2009. 03:01:45 »
Ne znam koliko bih precizan bio pokusavajuci da izrazim brojevima li loveci lisice reflektorom na recimo 200m (uz podesen paralax)ih vidim sasvim jasno.
Normalno da bih pri dnevnoj svetlosti uocio i koji detalj vise ali sto se preciznog gadjanja tice nema izgovora za promasaj.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #78 u: 01. 01. 2009. 10:58:48 »
to mi je dovoljno Ry. Hvala!
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #79 u: 01. 01. 2009. 20:28:13 »
 archery  Posjedujem dvije Meopte..Artemis 3100..3-12x56 te Meopta R1...3,-12x56.....nemam prigovora.Vidno polje narocito u sumrak.Imam i Swarowski 2,5x10x56 te skoro nema velike razlike a cijena je drasticno niza....sve najbolje o toj optici
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #80 u: 10. 02. 2009. 19:20:52 »
I ja imam Meoptu (artemis 3000) 3-10x50 na 30-06 i za sada sam zadovoljan(nisam puno pucao-samo na papirnatu metu),ima li tko kakve savjete,prijedloge, za ovu optiku.
Unaprijed hvala svima!!!
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #81 u: 11. 02. 2009. 05:35:26 »
Jedini problem koji sam nasao kod Meopta optickih nisana je lose zalepljen gumeni stitnik na okularu. Ne kod svake ali kod dovoljno velikog broja da savetujem svima koji ih imaju da to provere. Dooljno je samo par kapi nekog jaceg lepka i stvar je resena.
Inace, jos uvek stojim pri tvrdnji da je Meopta danas i poslednjih 5 godina najbolje resenje u odosu cene i kvaliteta kada su opticki nisani u pitanju.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #82 u: 11. 02. 2009. 15:14:02 »
Jedini problem koji sam nasao kod Meopta optickih nisana je lose zalepljen gumeni stitnik na okularu. Ne kod svake ali kod dovoljno velikog broja da savetujem svima koji ih imaju da to provere. Dooljno je samo par kapi nekog jaceg lepka i stvar je resena.
Inace, jos uvek stojim pri tvrdnji da je Meopta danas i poslednjih 5 godina najbolje resenje u odosu cene i kvaliteta kada su opticki nisani u pitanju.
Kod mene isto  bio problem s stitnikom na Okularu, ostalo je sve ok.
Inace posedujem Artemis 2000 3-9x42.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #83 u: 11. 02. 2009. 20:22:17 »
Ma da. To je prava optika.
 Znači kad idem kupovati optiku,nek si odmah kupim i ljepilo,tak da se ne moram vračati u dučan.
 Osjetno bolje od ostalih u toj klasi ali još uvijek poluproizvod.
Držim se ja onoga za što mi ne treba "dodatna oprema".

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #84 u: 12. 02. 2009. 04:14:11 »
Kaligula, ne znam sta koristis, sta si koristio, koliko dugo si koristio i koliko znas da koristis to sto imas. Ne znam ni sta je po tebi prava a sta nije prava optika. Ja moja iikustva baziram na cinjenici da se sa tim napravama druzim vise od 20 godina i da ih koristim aproximativno 150 dana u godini u lovu u razlicitim uslovima.(steliste ne racunam)
Svakako da bi Meopta trebala da obrati paznju na ovakve propuste ali ako ti zbog toga tvrdis da je u pitanju poluproizvod prihvaticu terminologiju samo iz razloga sto smatram da bez obzira na steceno znanje i iskustvo ni ti ni ja nismo kompetentni da ovu diskusiju zavrsimo argumentovano do kraja.
Nego iskreno,sta mislis koliko bi kostao meoptin scope da na njemu pise recimo Zeiss ili ne daj Boze neko zvucnije ime?
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #85 u: 12. 02. 2009. 18:46:30 »
Kaligula, ne znam sta koristis, sta si koristio, koliko dugo si koristio i koliko znas da koristis to sto imas. Ne znam ni sta je po tebi prava a sta nije prava optika. Ja moja iikustva baziram na cinjenici da se sa tim napravama druzim vise od 20 godina i da ih koristim aproximativno 150 dana u godini u lovu u razlicitim uslovima.(steliste ne racunam)
Svakako da bi Meopta trebala da obrati paznju na ovakve propuste ali ako ti zbog toga tvrdis da je u pitanju poluproizvod prihvaticu terminologiju samo iz razloga sto smatram da bez obzira na steceno znanje i iskustvo ni ti ni ja nismo kompetentni da ovu diskusiju zavrsimo argumentovano do kraja.
Nego iskreno,sta mislis koliko bi kostao meoptin scope da na njemu pise recimo Zeiss ili ne daj Boze neko zvucnije ime?


Tijekom zadnjih 18 godina,služio sam se sa Bushnell,Tasco,Fomei,Meopta,Zeiss,Schmidt&Bender,Swarovski,IOR Valdada i Kahles optikama.
Ne u tolikoj mjeri kao ti ali dovoljno da se uvjerim u neke prednosti i mane navedenih optika.

Sa Meoptom sam imao dva kratka susreta ( po par mjeseci na karabinu ) i na jednoj mi se stalno pojavljivao problem sa klikovima a na drugoj mi se maglila leća.

 Par mojih prijatelja koji učestalo upucavaju karabine za lovce  su tijekom posljednjih dvije godine učestalo nalijetali na probleme sa Meoptinim optikama. I to u pravilu sa klikovima.

Kad se to u tolikoj mjeri ponavlja na tako malom području ...

.Čak se i sa čuvenim Zeissom dogodila nemila situacija,pa se na popravak optike čekao skoro tri mjeseca.
 
Do sad ,bez i jedne zamjerke , mogu samo navesti četiri proizvođača.
 Schmidt & Bender,IOR,Swarovski i Kahles.

Kvaliteta slike i propusnost svjetla u sumrak,pouzdanost i preciznost klikova,robusnost, faktori su koji su meni primarni,sekundarni i tercijarni.
Nije mi prihvatljiv proizvod kojem otpadaju dijelovi pa moram posezati za ljepilom.
Vjerujem da je jednim večim djelom za takve "dječje bolesti" kriva i selekcija koju određene tvornice rade.
 Kako u auto industriji,i svim ostalim primjerima, bojim se da je slična situacija i sa optikama.
Ova klasa proizvoda ide u SAD i Europu,ova ide u Australiju a ovo ... ovo pošaljite na Balkan.
 Za koga je dobro je.
« Zadnja izmjena: 12. 02. 2009. 19:19:15 od Kaligula »

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #86 u: 13. 02. 2009. 01:07:18 »
Mislim da se svatko ko lovi sa starijim Swarovskim susreo sa problemom odlijepljivanja gumenog prstena sa kojim se bira povećanje -noviji imaju plastični prsten,isto tako vidio sam dosta novih swarovskih bez zaštitnog prstena na okularu-sigurno nisu dobrovoljno skinuti ;)-to je sitnica i nije mjerilo kvalitete optike-guma je guma,mekana i kao takva se lako rastegne strga,svuće... Isto tako uspio sam upotrebom razje...i jedan Swarovski na kojem se odpustila leća i rasklimao okular-jel to znači da nevalja?-po meni je odlična optika ;) S druge strane Leupoldom sam zveknuo više puta o drvo,kamen i još koješta, zaradio je solidno udubljenje na gornjem poklopcu i nikud ne mrda ni milimetar, al se na swarovski bolje i više vidilo ;) .O meopti sam , vjerojatno od iste osobe kao i Kaligula, čuo za probleme sa kojima se on susreće-znači neke se nedaju upucati-ja mu vjerujem jer stvarno nema razloga da laže, a upuca tjedno dosta karabina. Osobna zamjerka meopti bi bila njezina veličina i težina-3-12x5o je stvarno velika i teška mrcina-bar model 2000-za ove nove neznam.

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #87 u: 25. 03. 2009. 12:51:43 »
Puno informacija dobrih i losih pa cu riskirat i kupit meo 1.5x6x42 pa sta bude, ako je i uspijem kupit  zagi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #88 u: 26. 03. 2009. 11:20:36 »
Da li meopta ima neku optiku s 50mm objektivom i osvjetljenom končanicom?
Imam upalu volje.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #89 u: 26. 03. 2009. 11:28:48 »
 Artemis 2100 3-12x50.   
http://www.meopta.cz/?id=174

 cijena u "Lovcu" (Zgb) 5.899,00 kn, pogledao na njihovim stranicama a ne znam da li je imaju u trgovini.
« Zadnja izmjena: 26. 03. 2009. 11:35:03 od Štef »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto