Autor Tema: Nepoznata optika  (Posjeta: 5119 vremena)

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Nepoznata optika
« u: 21. 01. 2009. 14:33:21 »
Jeli netko čuo za optiku HERPEL ROUZ (il tako nekako). Navodno današnji Nickel. Svojevremeno su po cijeni bile u rangu Swara i Zeissa. Čovjek mi nudi jednu za 100 eura a nekad je koštala 10tak puta više. Povećanje je 2,5-10×48, navodno vrhunski očuvana. Još je nisam vidio uživo a volio bih čuti neka iskustva ako ih ima prije nego odvalim 100km.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #1 u: 21. 01. 2009. 15:56:55 »
Prije nekoliko dana sam rastavljao nosače i skidao svoju optiku da mogu provat da li je ispravna polovna koju prijatelj kupuje.

I čitav trud uzalud, prosipa ko rašeto  dois
Imam upalu volje.

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #2 u: 21. 01. 2009. 19:44:33 »
Nije da bih htio pametovati, ali kod optika ja sam za novo. Novo je novo, a opet, ovisi o novcu. teaa
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #3 u: 21. 01. 2009. 20:59:16 »
posto se nadam da budem i ja uskoro u potraznji i imal budem slicnih briga..kaj nebi bilo najbolje nekako isprobati ak se ikako moze?? zakaj ne usparati jednu pristojnu svoticu novaca ako se moze?
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline zlatko

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #4 u: 21. 01. 2009. 21:42:08 »
Optika je vjerovatno HERTEL REUS, jako dobre kvalitete. Ako je takva kao što je opisuješ, kupi. Možda će ti to biti jedna od boljih kupovina s obzirom na odnos cijena/kvaliteta

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #5 u: 22. 01. 2009. 00:08:47 »
Ja bi ti preporučio kupnju-protresi ju da slučajno nešto ne zvecka,vidi ako ima unutra prašine(to se lako sredi). Osobno imam samo pozitivna iskustva s kvalitetnim polovnim optikama, znatno bolja nego s novim optikama iste cijene ;).

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #6 u: 22. 01. 2009. 09:17:32 »
Naravno da ću je prije kupnje isprobati. Ali radi se  o starijoj optici pa je pitanje kakve su leće, premazi, vidljivost u sumrak i sl. Zato bih htio ćuti nečija iskustva ako ih ima.

Offline Kupres

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #7 u: 22. 01. 2009. 09:27:56 »
Pozdrav! Jel netko zna nesto vise o optici OPTIMA 3-9X32 ? Vidio sam u jednom ducanu da kosta oko 100 eura al mislim da je upitne kvalitete s obzirom na cijenu i proizvodjaca?

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #8 u: 22. 01. 2009. 09:30:13 »
Sve si sam reka........
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #9 u: 22. 01. 2009. 10:43:39 »
Naravno da ću je prije kupnje isprobati. Ali radi se  o starijoj optici pa je pitanje kakve su leće, premazi, vidljivost u sumrak i sl. Zato bih htio ćuti nečija iskustva ako ih ima.

Čuj,imam iskustva sa jako starim Kahlesima i Swarovski optikama. Naravno da nisu u rangu današnjih vrhunskih optika što se tiče nekih stvari-npr imaju manji razmak od oka i osjetljivije su u pravilu na pomak glave. Slika je u pravilu uvijek izuzetno čista i oštra, makar može imati jedan žučkasti ton(swarovski), mehanika je isto tako odlična. Neke optike nemaju centriranu končanicu-znači ako koristiš podešenja končanica ti neće biti vizualno u centru.
Evo navest ću primjer - kad sam jako jeftino pribavio pratarog Kahlesa 2,2-7x33? imao je na sebi šinu i gornji dio suhl montaže-kako sam ja imao montažu sa ringovima odlučio sam maknut suhl montažu i odrezat šinu-onako u a je to stilu uf Počelo je sa lupkanjem malim čekićem po montaži kako bi je skinuo sa šine-završilo je sa jakim lupanjem velikim čekićem,onda piljenje šine-prvo mala zlatarska pila,a završilo je na flekserici :shok: rol. Optika je nakon ovih kovačkih zahvata bila uspješno montirana i služila je svrsi-bez pomaka,sa i dalje točnim štelanjem,čak je  bila seljena na par pušaka i na kraju je završila kod čovjeka koji i dan danas uspješno lovi s njom-ajd napravi to s novom optikom od 100 eura-mislim da bi se raspala već nakon malog čekića happi.

U svakom slučaju vrijedi 100Eurića-mislim ako ti nećeš prodaj je meni ;) -platim još i pivu z10

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #10 u: 22. 01. 2009. 11:02:55 »
Skoknut ću ovih dana do čovjeka pa ćemo sve znat. Hvala na savjetima.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #11 u: 22. 01. 2009. 21:42:34 »
Naravno da ću je prije kupnje isprobati. Ali radi se  o starijoj optici pa je pitanje kakve su leće, premazi, vidljivost u sumrak i sl. Zato bih htio ćuti nečija iskustva ako ih ima.

Čuj,imam iskustva sa jako starim Kahlesima i Swarovski optikama. Naravno da nisu u rangu današnjih vrhunskih optika što se tiče nekih stvari-npr imaju manji razmak od oka i osjetljivije su u pravilu na pomak glave. Slika je u pravilu uvijek izuzetno čista i oštra, makar može imati jedan žučkasti ton(swarovski), mehanika je isto tako odlična. Neke optike nemaju centriranu končanicu-znači ako koristiš podešenja končanica ti neće biti vizualno u centru.
Evo navest ću primjer - kad sam jako jeftino pribavio pratarog Kahlesa 2,2-7x33? imao je na sebi šinu i gornji dio suhl montaže-kako sam ja imao montažu sa ringovima odlučio sam maknut suhl montažu i odrezat šinu-onako u a je to stilu uf Počelo je sa lupkanjem malim čekićem po montaži kako bi je skinuo sa šine-završilo je sa jakim lupanjem velikim čekićem,onda piljenje šine-prvo mala zlatarska pila,a završilo je na flekserici :shok: rol. Optika je nakon ovih kovačkih zahvata bila uspješno montirana i služila je svrsi-bez pomaka,sa i dalje točnim štelanjem,čak je  bila seljena na par pušaka i na kraju je završila kod čovjeka koji i dan danas uspješno lovi s njom-ajd napravi to s novom optikom od 100 eura-mislim da bi se raspala već nakon malog čekića happi.

U svakom slučaju vrijedi 100Eurića-mislim ako ti nećeš prodaj je meni ;) -platim još i pivu z10

Piljenje optike ?
Mali čekić ?
 Veliki čekić ?
Pilica ?
Po optici ??

Majko Božja !!!

NO COMENT !!!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #12 u: 23. 01. 2009. 00:32:11 »
zaboravio si fleksericu ;) fre

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #13 u: 23. 01. 2009. 08:26:47 »


Piljenje optike ?
Mali čekić ?
 Veliki čekić ?
Pilica ?
Po optici ??

Majko Božja !!!

NO COMENT !!!

Šta se čudiš. i kod mene je radila i pila i turpija.
Skinija san šinu jer san ima montažu za prstenove............. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

I ni milimetra se nije pomakla ( mislin na 100 m)
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Nepoznata optika
« Odgovori #14 u: 23. 01. 2009. 09:26:35 »


Piljenje optike ?
Mali čekić ?
 Veliki čekić ?
Pilica ?
Po optici ??

Majko Božja !!!

NO COMENT !!!

Šta se čudiš. i kod mene je radila i pila i turpija.
Skinija san šinu jer san ima montažu za prstenove............. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

I ni milimetra se nije pomakla ( mislin na 100 m)

Vjerovatno nije čovik vidio moj post di sam brusio kitava i piturava Kahlesa  rol
Imam upalu volje.