Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161109 vremena)

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: TASCO optike
« Odgovori #105 u: 09. 12. 2008. 12:54:17 »
Zanimljiva i zajednicka osobina navijaca Leupolda je da im poznavanje optickih nisana ne prelazi kvalitet favorita
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: TASCO optike
« Odgovori #106 u: 09. 12. 2008. 14:03:38 »
Ma ja ti nisam takav slučaj. Iznad svega ću reći da je svatko našao svoj broj,što nikom ne daje pravo da govori o nečemu što možda nije iskusio na pravi način.
Leupolda sam imao na drilingu nekoliko godina i od prvog upucavanja mi je držao grupu do kraja bez potrebe za dodatnim upucavanjem. A montaža je bila skidajuća. Vidljivost u raznim uvjetima mu je bila neusporedivo veća od kahlesa slične starosti,s tim da je kahles bio podosta skuplji,što nemora biti pravilo.Končanica koju je imao me ponukala da ga prodam,žalim,žalim. dois
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: TASCO optike
« Odgovori #107 u: 04. 03. 2009. 00:46:16 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #108 u: 04. 03. 2009. 08:54:53 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....

Mene Titan 3-9X40 služi godinama nemoj ga uspoređivat s Swarom i društvom i biti če ti OK.

Cijena polovnom oko 1200-1500 Kn za očuvan ispravan je OK, obratiti pažnju da original ima serijski broj i Made in Japan s donje strane okularnog dijela jer ima dosta falšara.
Imam upalu volje.

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: TASCO optike
« Odgovori #109 u: 04. 03. 2009. 16:08:24 »
Tasco 3-9x40, kad se sitin, moja prva optika još davne 1986 ili 1987 nisam siguran. Nije zakazala. Ja jesam - ponekad. happi
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline ilex

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: TASCO optike
« Odgovori #110 u: 01. 04. 2009. 17:10:36 »
imam na .22 wmr Tasco Pronghom 4x32 i dešava mi se da je končanica malo crna,a onda je jedva vidiš koliko je svijetla i tanka.da li je imao tko sličnih iskustava i ako da kako je riješio.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #111 u: 08. 04. 2009. 22:43:20 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....
Upravo mi danas kolega javio da mu je na takovom istom-Japanac sa brojem- nakon osmog metka pala koncanica,kaze da je jos malo vidi a i cuje. bojim se da on sam nije kod upucavanja napravio neko sranje  ččč Nema druge nego na popravak ili u smece :pferd:

valdop

  • Gost
Odg: TASCO optike
« Odgovori #112 u: 08. 04. 2009. 23:31:53 »
imam na .22 wmr Tasco Pronghom 4x32 i dešava mi se da je končanica malo crna,a onda je jedva vidiš koliko je svijetla i tanka.da li je imao tko sličnih iskustava i ako da kako je riješio.
jednostavno promijeniš končanicu

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: TASCO optike
« Odgovori #113 u: 12. 04. 2009. 14:58:13 »
Dragi moji lovci!
Ja znam da je kriza i da si svaki nemoze priustiti dobru optiku.Tasco je optika koja se moze staviti samo do 22 Hotrnet i da cete je imati dok ste zivi.Kod veceg kalibra se sve porermeti.neznam koliko metaka Ste ispucali iz karabina ali ja sam se na dvije takve optike uvjerio.Na prvoj sam pustio prve macice u vodu pa sam mislio da se dogodi tvornicka greska..no na drugoj isto nakon kratkog vremena.Posjedujem 3006...znaci srednji pritisak.Imam dvije Meopte te jedan Swarovski...sve u 56 objektivu te svjetlecom koncanicom.Ljudi razlike u sumracnoj vrijednosti velike nema a cijena je jako razlicita.Preporuka je probajte Meoptu...za prave lovce mogu par komada donjeti iz Njemacke uz racun bez ikakve nadoknade.....Leupold isto nebih koristio..bolji je Sarajevski Zrak.
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TASCO optike
« Odgovori #114 u: 12. 04. 2009. 15:51:56 »
Dragi moji lovci!
Ja znam da je kriza i da si svaki nemoze priustiti dobru optiku.Tasco je optika koja se moze staviti samo do 22 Hotrnet i da cete je imati dok ste zivi.Kod veceg kalibra se sve porermeti.neznam koliko metaka Ste ispucali iz karabina ali ja sam se na dvije takve optike uvjerio.Na prvoj sam pustio prve macice u vodu pa sam mislio da se dogodi tvornicka greska..no na drugoj isto nakon kratkog vremena.Posjedujem 3006...znaci srednji pritisak.Imam dvije Meopte te jedan Swarovski...sve u 56 objektivu te svjetlecom koncanicom.Ljudi razlike u sumracnoj vrijednosti velike nema a cijena je jako razlicita.Preporuka je probajte Meoptu...za prave lovce mogu par komada donjeti iz Njemacke uz racun bez ikakve nadoknade.....Leupold isto nebih koristio..bolji je Sarajevski Zrak.
ovo za leupolda je  ref , toliko hvaljena optika a nevalja ni za ...ca,vidno polje ko da gledas kroz tunel a u sumrak vise vidis sa ceskom cijevcicom od 22mm nego sa duplo vecim leupoldom, al nisam htio bit prvi sto osipa paljbu po leupoldu, u pravu si sarajevski zrak je mnogo bolji
« Zadnja izmjena: 12. 04. 2009. 15:53:34 od lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #115 u: 25. 04. 2009. 20:41:51 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....
Upravo mi danas kolega javio da mu je na takovom istom-Japanac sa brojem- nakon osmog metka pala koncanica,kaze da je jos malo vidi a i cuje. bojim se da on sam nije kod upucavanja napravio neko sranje  ččč Nema druge nego na popravak ili u smece :pferd:
Evo bacio sam ga na pokretne slike,dobro se cuje a i vidi kako se koncanica i neko njezino kuciste setaju unutra ali koliko sam mogao vidjeti trebalo bi je raskopati i samo to opet tamo negdje upresati,nevidim nista polomljenoga ili slicno samo se odvojilo nesto od necega fre
Ima li netko neku ideju ili mozda netko tko bi je popravio?!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: TASCO optike
« Odgovori #116 u: 25. 04. 2009. 20:54:00 »
nalij vodu i pusti ribice unutra..
šalim se, ali to je za reklamaciju

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #117 u: 25. 04. 2009. 21:00:22 »
Kome da ga reklamiram,star je negdje oko 15 godina i jos nikad do sada nije pucao i sada su ga ovih 8 komada iz 8x57 dokrajcili,izgleda da se je presusio  rol

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: TASCO optike
« Odgovori #118 u: 25. 04. 2009. 22:08:35 »
Daj nekom djetetu bit će dobar za zvečku happi
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: TASCO optike
« Odgovori #119 u: 25. 04. 2009. 22:37:43 »
Kome da ga reklamiram,star je negdje oko 15 godina i jos nikad do sada nije pucao i sada su ga ovih 8 komada iz 8x57 dokrajcili,izgleda da se je presusio  rol

reklamiraj ga proizvodjacu pa bus vidio koliko su poslovni i stoje iza onoga sto proizvode i plasiraju na trziste
ps.swarovski je moj ciljnik star vise od deset godina uzeo na popravak bez ijedne kune nadoknade i vratili ga sredjenog ,ponovno blista kao da je novi, i da je dvadeset godina star iuzeli bi ga na popravak da treba