Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161122 vremena)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: TASCO optike
« Odgovori #120 u: 25. 04. 2009. 22:46:52 »
Pepi, Swarovski daje doživotnu garanciju zato su ti ga i uzeli. Sumnjam da Tasco daje toliku garanciju, možda godinu dana, neznam.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #121 u: 25. 04. 2009. 22:58:50 »
Vec sam bio sa njim u Frankoniji i informirao u vezi garancije,rekli su mi da je u vrh glave dvije godine ,znaci tu nemam sta traziti. Optika nije moja nego od kolege iz HR,htio sam mu pomoci ali izgleda ne preostaje nista drugo nego negdje na popravak,steta ju je baciti stvarno ima dobru sliku i dosta kvalitetno izgleda samo je to sta je.
Koliko vidim mislim da to nije neki veliki kvar ččč

Offline HuntR

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: TASCO optike
« Odgovori #122 u: 25. 04. 2009. 23:05:05 »
a koliko te kosta da mu poklonis novu takvu

valdop

  • Gost
Odg: TASCO optike
« Odgovori #123 u: 25. 04. 2009. 23:05:07 »
to što ruži u optici je prizma koja je ispala iz ležišta ili je pukla (zato se ne vidi končanica), ako je blizu ZG možemo dati stručnjaku da pogleda i kaže cijenu popravka

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #124 u: 25. 04. 2009. 23:08:15 »
a koliko te kosta da mu poklonis novu takvu
Neznam ali pogledaj u LOVACKI VJESNIK i biti ce ti sve bistrije!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: TASCO optike
« Odgovori #125 u: 25. 04. 2009. 23:11:24 »
Mislim da se kolega Bodul također kuži u popravke optika, koliko se sjećam...

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #126 u: 25. 04. 2009. 23:13:14 »
to što ruži u optici je prizma koja je ispala iz ležišta ili je pukla (zato se ne vidi končanica), ako je blizu ZG možemo dati stručnjaku da pogleda i kaže cijenu popravka
Ja unurta vidim kao jednu cijev u kojoj je koncanica i cini mi se da je to samo od nekuda ispalo ili se odljepilo posto se nekada kada treses desi da je opet sve u redu kao da nista nije bilo.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: TASCO optike
« Odgovori #127 u: 25. 04. 2009. 23:16:27 »
Tasko pa makar i Titan je vise nego prosjecna optika volio bih reci zapravo slaba ,iako ima i onih koje se vec godinama dobro drze, imam jednog pa pisem iz iskustva,koncanica se cesto pomjera i po vertikali iako ja okrecem turet za horizontalu i obratno ,povecanje je dvojbeno i od deklariranih 9x po meni daje maksimalno 6x,a sa prvim sumrakom mogu ici doma jer vise nemogu naci koncanicu itd.mislim da je najisplativije da prijatelj od nje napravi akvarium kak Nikola predlaze i nabavi nesto solidnije.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #128 u: 25. 04. 2009. 23:25:02 »
Ako bi se mogla za male novce popraviti onda bi je stvarno bilo steta baciti posto je kao nova,za mali kalibar bi mu jos mogla posluziti.
Neka proba u ZG pa sta bude,ja ovdje u njemackoj nemogu na garanciju nista a sto se popravka tice sigurno se nebi isplatilo.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: TASCO optike
« Odgovori #129 u: 27. 04. 2009. 16:24:03 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....
Upravo mi danas kolega javio da mu je na takovom istom-Japanac sa brojem- nakon osmog metka pala koncanica,kaze da je jos malo vidi a i cuje. bojim se da on sam nije kod upucavanja napravio neko sranje  ččč Nema druge nego na popravak ili u smece :pferd:
Evo bacio sam ga na pokretne slike,dobro se cuje a i vidi kako se koncanica i neko njezino kuciste setaju unutra ali koliko sam mogao vidjeti trebalo bi je raskopati i samo to opet tamo negdje upresati,nevidim nista polomljenoga ili slicno samo se odvojilo nesto od necega fre
Ima li netko neku ideju ili mozda netko tko bi je popravio?!




za 300kn čovjek ti ugradi vječnu končanicu graviranu u staklu i to je to...098524583

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: TASCO optike
« Odgovori #130 u: 28. 04. 2009. 07:35:06 »
Ako bi se mogla za male novce popraviti onda bi je stvarno bilo steta baciti posto je kao nova,za mali kalibar bi mu jos mogla posluziti.
Neka proba u ZG pa sta bude,ja ovdje u njemackoj nemogu na garanciju nista a sto se popravka tice sigurno se nebi isplatilo.

Očito ti se u unutarnjem tubusu odlijepila končanica i možda jedna od leća, zato ti tako zvoni.
Nemoj ga previše tresti jer ćeš ga uništiti do kraja.
Nazovi ETRAN d.o.o. u Zagrebu i posavjetuj se sa gazdom oko samog popravka i njegove isplativosti (tel. 01/2930 018).
Inače graviranje končanice ti ne rješava ovakav problem već način pričvršćenja leća i končanice u unutarnjem tubusu što i je razlika između jeftinih i skupih optika.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #131 u: 28. 04. 2009. 07:52:50 »
jel ima netko da ima loša iskustva sa titanom 3-12x52???
nudi mi se jedan polovni pa se premišljam dal da ga ubodem ili ne. znam da nije swarovski lili zeiss, ali u svakom sličaju je bolja od norconie.
slušam....., tj. gledam.....
Upravo mi danas kolega javio da mu je na takovom istom-Japanac sa brojem- nakon osmog metka pala koncanica,kaze da je jos malo vidi a i cuje. bojim se da on sam nije kod upucavanja napravio neko sranje  ččč Nema druge nego na popravak ili u smece :pferd:

Sliču stvar da se dio s končanicom odvoji i klapa unutar tubusa sam imao prije par godina s Bushnellom Elite.
Sve je počelo s loše montiranom optikom, os cijevi i os optike se odoka nisu podudarale, a lovac koji ju je upucavao to nije primjetio i korigirao je s vodoravnim klikovima dok je išlo.

Končanica je došla do kraja, onda ju je još malo pritegnuo, još dva metka i zbogom optika.
Imam upalu volje.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: TASCO optike
« Odgovori #132 u: 30. 04. 2009. 22:17:01 »
Hvala decki d4  z10
Kolegi cu dati tel.brojeve pa neka rijesava.
 

valdop

  • Gost
Odg: TASCO optike
« Odgovori #133 u: 30. 04. 2009. 22:33:27 »
Končanica je došla do kraja, onda ju je još malo pritegnuo, još dva metka i zbogom optika.

još nisam čuo za optiku koja se nije dala popraviti, za sve što je čovjek napravio ima lijeka  z14

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #134 u: 18. 06. 2009. 09:24:58 »
Končanica je došla do kraja, onda ju je još malo pritegnuo, još dva metka i zbogom optika.

još nisam čuo za optiku koja se nije dala popraviti, za sve što je čovjek napravio ima lijeka  z14

Istina, ali uvjek je pitanje da li dati 2000 kn za popravak ili 3000 za novu.
Imam upalu volje.