Autor Tema: Biperi  (Posjeta: 31241 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Biperi
« Odgovori #30 u: 13. 02. 2010. 19:43:12 »
Ne treba meni, meni je svaki dobar. Ima jedan prijatelj neku ideju, a da bi mogao provesti ideju u djelo treba mu biper u koji može umetnuti zvuk po potrebi.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Biperi
« Odgovori #31 u: 13. 02. 2010. 19:56:37 »
Stavi melodiju za dozivanje prepelica tak da ti ptice budu dolazile same peseku... ;D ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Biperi
« Odgovori #32 u: 13. 02. 2010. 19:59:52 »
Stavi melodiju za dozivanje prepelica tak da ti ptice budu dolazile same peseku... ;D ;D

Za to ne treba biper, a za ovu ideju baš mora biti biper u koji možeš umetnuti melodiju po želji.
Jel postoji takav ili ne?

Offline moreno40

  • K 100
  • **
  • Postova: 299
Odg: Biperi
« Odgovori #33 u: 27. 03. 2010. 18:23:33 »

Zanimljiva mi je ova tema o beeperima, a pošto posjedujem jedan koji nije opisan da ga pokušam prezentirati. Dakle radi se o beeperu Multisound, talijanske proizvodnje. Beeper ima poklopac sa strane koji se odvrće, unutra je baterija 9V i tastatura kojom se upravlja beeperom. Iznad baterije postoji prekidač koji ima dva položaja. Prvi položaj svira samo fermu, a drugi i javljanje u hodu svakih 20 sek. Na drugoj pločici postoje 4 mala prekidača. Njima se regulira jačina zvuka, vrsta melodije(dva dugmića) i još jedan koji ,da budem iskren, neznam čemu služi. Za ovaj beeper imam i daljinski upravljač koji mi služi da isključujem beeper kada dođem blizu psa ili da mi svirne beeper kada želim znati gdje je pas. Beeper se automatski uključuje kada se pas pomakne.
Ja konkretno kad lovim lovim s kujom eng. setera i uglavnom šljuke (drugo samo ako se nađe po putu kao zec, fazan, kolinka itd...). U lovu beeper stavljam da mi svira samo fermu, jer kuja ne odlazi jako daleko (do 100 m) i na njoj imam i klasično zvonce.
Pokušat ću staviti par slika da vidite kako izgleda taj "stroj" koji već 6 godina radi bez greške. jedina mu je mana da "pojede" bateriju za sezonu.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Biperi
« Odgovori #34 u: 28. 03. 2010. 23:06:28 »
moreno, mogu reći da mi je ovaj tvoj jako zanimljiv, daj napiši koliko si ga tio-pla i dali možda još uvijek postoji mogućnost nabavke takvog. Što se tiče te baterije, nije mi jasno ovo kad si napisao da ju pojede za jednu "sezonu". Pa ako izdrži jednu sezonu onda je to sasvim dovoljno.
« Zadnja izmjena: 28. 03. 2010. 23:08:06 od Harry P. »

Offline moreno40

  • K 100
  • **
  • Postova: 299
Odg: Biperi
« Odgovori #35 u: 29. 03. 2010. 20:54:48 »

Pozdrav Harry! Platio sam ga 105 eura + 35 eura daljinski. Donio mi ga jedan talijanski lovac kojemu je moj otac bio pratioc. Daljinski se plaća zasebno,jer ako  ga na želiš ne moraš ga kupit, ali je štos u tome da s njime možeš upravljat 3 beepera. Na slici se vide tri dugmeta. Crveni, žuti i crni. Takve su boje  i beeperi. Znači možeš loviti s tri psa svaki ima svoju melodiju i svakog ponaosob možeš isključiti stisnuvši ono dugme kakve je boje beeper.
Rekao sam da brzo pojede bateriju. Prije njega imao sam američki Innotek kojemu je baterija trajala po tri sezone i Num axes cannibeep (onaj žuti francuski) kojemu je baterija isto trajala cijelu vječnost i to da su svirali i dok se pas kretao( svakih 20-25 sek). Mislim nije to neka mana, ali nek se zna da bi koristeći ga da se javlja( bez klasičnog zvonca) pojeo i dvije baterije na sezonu.
Što se tiče njegove nabavke vjerujem da bi ga u Italiji sigurno našli. Za sada ti ništa neću obećati, ali pošto sam dosta blizu granice i poznam dosta ljudi koji preko rade pokušat ću doći do neke korisne informacije kako doći do njega. Ako nešto saznam javim ti na PP. Do tad pozdrav i dobra kob kolkega!!!   z10

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Biperi
« Odgovori #36 u: 30. 03. 2010. 02:36:27 »
Kolega zahvaljujem na trudu, snašao sam se već. Pronašao sam ga u trgovini Lovac u Sesvetama. Nažalost, bila je velika gužva u dućanu, a ja sam bio u velikoj žurbi i bio sam tamo sasvim drugim poslom tako da nisam imao baš puno vremena za proučavanje, a obzirom da mi se nigdje ne žuri nisam žurio sa kupovinom.

Kad smo već kod trgovine Lovac u Sesvetama... nude popust od 20-40% na velik dio artikala.

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: Biperi
« Odgovori #37 u: 30. 03. 2010. 11:49:15 »
Harry koja je cijena bipera u Lovcu?

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Biperi
« Odgovori #38 u: 30. 03. 2010. 20:36:23 »
Harry koja je cijena bipera u Lovcu?

Cjena je 999 kuna ali nisam siguran dali ima daljinski ili ne, jer sam stvarno bio u žurbi. Kad uhvatim vremena zaletjet ću se tamo i malo bolje to proučiti.

Kao što rekoh da daju popuste na pun kofer toga tako da bih možda i na to dali neki popust tako da bih ispalo još jeftinije.

Što se konkretno tiče ovog popusta na biper je moje osobno lupetanje jer možda na taj artikl baš nedaju popust ali si uzimam za slobodno i tu pretpostavku uzeti jer sa tom trgovinom imam stvarno pozitivna iskustva i što se tiče ljubaznosti osoblja i stručnosti osoblja, a i cijena nekih usluga naročito puškarskih. Konkretno, u zadnjih 2 godine kod njih sam nosio na onesposobljavanje nekoliko komada oružja i što je najzanimljivija stvar za kratko oružje onesposobljavanje naplaćuju 200 kuna a za dugo naplaćuju 250 kuna. Za usporedbu mogu samo reći da mi je jedan poznati zagrebački puškar za onesposobljavanje pištolja tražio 450 kuna, a za pušku ga nisam tada htio ni pitati međutim u međuvremenu sam čuo da je čovjeku za karabin i sačmaricu tražio 1800 kuna.  uf

 sor odoh ja u  offtopic   uf


Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Biperi
« Odgovori #39 u: 09. 04. 2010. 06:55:26 »

Pozdrav Harry! Platio sam ga 105 eura + 35 eura daljinski. Donio mi ga jedan talijanski lovac kojemu je moj otac bio pratioc. Daljinski se plaća zasebno,jer ako  ga na želiš ne moraš ga kupit, ali je štos u tome da s njime možeš upravljat 3 beepera. Na slici se vide tri dugmeta. Crveni, žuti i crni. Takve su boje  i beeperi. Znači možeš loviti s tri psa svaki ima svoju melodiju i svakog ponaosob možeš isključiti stisnuvši ono dugme kakve je boje beeper.
Rekao sam da brzo pojede bateriju. Prije njega imao sam američki Innotek kojemu je baterija trajala po tri sezone i Num axes cannibeep (onaj žuti francuski) kojemu je baterija isto trajala cijelu vječnost i to da su svirali i dok se pas kretao( svakih 20-25 sek). Mislim nije to neka mana, ali nek se zna da bi koristeći ga da se javlja( bez klasičnog zvonca) pojeo i dvije baterije na sezonu.
Što se tiče njegove nabavke vjerujem da bi ga u Italiji sigurno našli. Za sada ti ništa neću obećati, ali pošto sam dosta blizu granice i poznam dosta ljudi koji preko rade pokušat ću doći do neke korisne informacije kako doći do njega. Ako nešto saznam javim ti na PP. Do tad pozdrav i dobra kob kolkega!!!   z10

Imam jedan takav daljinski jer sam izgubio biper u polju, ispao mi je iz prsluka.
Pa ako neko treba.....
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Milan26

  • K 100
  • **
  • Postova: 320
Odg: Biperi
« Odgovori #40 u: 19. 12. 2012. 11:31:11 »
Jel netko mozda ima ovakav biper.gledam ga sebi za uzet pa ako ko ima kakav savjet ili ga posjeduju neka napise par rijeci. zagi


http://www.ebay.com/itm/NEW-SportDog-DSL-400-Deluxe-Waterproof-Hunting-Beeper-Locator-Dog-Collar-DSL400-/310528195745?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item484cec3ca1

Offline mijo

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • setter inglese
Odg: Biperi
« Odgovori #41 u: 02. 01. 2013. 22:11:53 »
jel iko zna jel ima servis za ove cannibep bipere? moj krepa jučer....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Biperi
« Odgovori #42 u: 03. 01. 2013. 08:13:16 »
jel iko zna jel ima servis za ove cannibep bipere? moj krepa jučer....

Ja sam svog dva puta popravlja sam, prvi put je svira stalno, uzrok:  zaljepila ona šajba u obliku zvjezdice.

Drugi put nije svirao uopče, uzrok:  spoj između pločice i zvučnika.

Provaj kod nekog elektroničara ala ovi šta rade mobitele ili kompove od auta, samo ga dobro operi ili ga neče htjet ni pogledat  happi
Imam upalu volje.

Offline mijo

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • setter inglese
Odg: Biperi
« Odgovori #43 u: 03. 01. 2013. 15:17:03 »
meni isto nesvira mislija sam da je do baterije al nije...hvala neno imas zagi

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Biperi
« Odgovori #44 u: 03. 01. 2016. 21:52:26 »
Canibeep onaj žuti kupija i mogu vam reči na full pojačan nečuje se baš nešto kad je pas u brigu.nisam nešto zadovoljan snagom zvuka.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.