Autor Tema: kucice za pse  (Posjeta: 42527 vremena)

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #90 u: 07. 01. 2009. 18:12:19 »
biber crep ili glatka stara cigla su svakako topliji od betona,manje deru sape i laktove kod pasa a ako je pod pod blagom kosinom lako se speru vodom,pa ispred boksa izbetoniran ovalni odvod do male septicke,ne znam za bolje resenje.a da lopata ima posla,jeb ga ima.

Ja imam u kucicama pod od cigle(i zidove) pa izolacijski stiropor pa drveni pod pa mislim da im nije hladno. Al nekako mi se cini da im beton oko kucica dere sape pa bi to nekako volija rjesiti na njihovo i moje zadovoljstvo. A boks mi je vec izbetoniran(30tak metara kvadratnih) pa mi se neda to jos jednom poplocavati, i sa ciglom bi mi ispalo previsoko. Ovo sa odvodom je odlicna ideja i to namjeravam napraviti vec neko vrime al odvod cu spojiti na veliku septicku jer u planu je izgradnja nove pa cu lokaciju nastimati da mi pase i za boksove.

Jel mozda neko zna koliko kostaju one gotove konstrukcije(stupovi i zicana vrata) i zicani paneli za dvorista? to mi je u planu za zagraditi boksove jer mi se cini najjednostavnije, kupi i zavidaj na poziciju.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #91 u: 07. 01. 2009. 19:50:40 »
Sitna cigla ima jednu manu, upija vlagu, samim tim i fekalije....idealno nakon nkog vremena za razvoj kojekakvih gluposti, a ako ne to nakon par zima pocne da se osipa i eto lijepih neravnina
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #92 u: 07. 01. 2009. 20:19:49 »
Mislim da cu ja napraviti pod sa ubetoniranim oblutcima, nije ostro a neravno i da se ocistiti vodom.

A vidija san i neke podne plocice za 14,99m2  ;D

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: kucice za pse
« Odgovori #93 u: 13. 01. 2009. 10:02:42 »
Moji boxovi su betonirani i za sada psi nemaju problema sa šapama. Ujedno, oko boxova je ograđen prostor od nekih 200 m2 (trava). Međutim na proljeće planiram prostor oko boxova dodatno urediti, bolje reći zamjeniti zemlju sa separacijom šodera, jer se psi najviše kreću oko boksova pa trava ne raste, već se nakon kiše stvori fucking blato. Po suhome je prašine koliko hoćeš.

Mislim da onaj tko nema mogućnosti da pse drži u ograđenom otvorenom prostoru, već u boksovima, podlogu treba složiti pola beton pola seperacija šodera. Malo je teže za čistiti ali to je za pse najbolje rješenje.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: kucice za pse
« Odgovori #94 u: 13. 01. 2009. 18:03:56 »
Priča o betonu i lošim šapama se provlaći kod lovaca kao neki mit a vjerovatno je izvor od onih koji bi zatvorili psa na kraju lovne sezone i ponovo otvorili kod naredne.Beton nema veze s tim pas ili ima ili nema dobre šape a tu presudno naslijeđe i ishrana(došaplje)a psi se moraju istrčavati i za to postoji teren i ko ima mogučnosti veći ograđeni posjed.Tamo gdje voda ne pere ima svega i svačega a da bi voda sapirala mora biti tvrda podloga.Ko misli "stvorit "dobre šape u boksu tvrdim da je u velikoj zabludi,bolje da razmišlja o čistoći gdje pas boravi. :smil4226ce1d491b5:
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #95 u: 13. 01. 2009. 18:23:08 »
Priča o betonu i lošim šapama se provlaći kod lovaca kao neki mit a vjerovatno je izvor od onih koji bi zatvorili psa na kraju lovne sezone i ponovo otvorili kod naredne.Beton nema veze s tim pas ili ima ili nema dobre šape a tu presudno naslijeđe i ishrana(došaplje)a psi se moraju istrčavati i za to postoji teren i ko ima mogučnosti veći ograđeni posjed.Tamo gdje voda ne pere ima svega i svačega a da bi voda sapirala mora biti tvrda podloga.Ko misli "stvorit "dobre šape u boksu tvrdim da je u velikoj zabludi,bolje da razmišlja o čistoći gdje pas boravi. :smil4226ce1d491b5:

Moze bit da san i ja popusija mit!(rima ;D)

Kad sam se doselija kod zeninih punac je imao mitske boksove sa zemljanim podom. E onda sam ja odlucija ostvariti davnu zelju i postati lovac pa san prvo odlucija uzeti pasa ali nikako mi se nije svidjala djubretara koju smo imali za pase pa sam odlucija sve to fino izbetonirati.

Dakle, prva radna akcija u mojoj lovnoj karijeri je bilo betoniranje bokseva.

I to je bilo par miseci prije nego sta sam ja nabavija svog prvog lovnog psa. i kako sjor Redjo rece svaki stari lovac koji je to vidija komentira je da to nista nije dobro za sape. al govorili su oni meni i da NLT nista ne valja ;D

Ali zbog cega mene muci taj pod je sta mi kuja tu i tamo ima malo poderanu sapu, i lako da to nema veze sa podom u boksu jer je to uvik ista sapa(desilo se 4-5 puta u zadnjih godinu dana), al kako mi je vrlo bitno da je moj pas zadovoljan kod mene jednostavno moram ispitati sve opcije.

A sta bi tribalo dodati ishrani za dobre sape? Inace moj punac je u penziji pa sve nase pase pusta vanka 1-2 puta dnevno i ne moze se reci da im fali trcanja.

Koristite li i koje detergente za pranje podova u boksu?
 

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: kucice za pse
« Odgovori #96 u: 13. 01. 2009. 19:00:26 »
kod mene je ovako:betonirana podloga sa odvodnim kanalom i to perem a brezovom metlom(posluži i lopata)u kanal pa vodom saperem.Ponekad jednostavno deterđent za posuđe koristim.U ljetnim danima saperem i više puta dnevno i bez brige za čistoću(uz tretiranje protiv crijevnih parazita)nema problema.Kad kažem ishrana napomenuo sam (došaplja) i šaplja i ostalo naravno."Medvjeđe"došaplje je produkt neadekvatne ishrane odnosno neuhranjenosti a o ishrani pravilnoj mislim da sada ovdje ne treba pisati u ovom postu.Šapa se kao što rekoh nasljeđuje kako dobra sa dubokim jastučićima tabana,dobrog pigmenta,prikupljenih prstiju,okrugla ili kašikasta tako i onakva suprotno navedenom i podlogom gdje držiš psa to ne možeš popravit(naravno ne govorimo o extremnim uslovima smještaja).Dakle genetika,ishrana i kretanje je presudno.Boravak u boksu s takvom podlogom koja se može prati vodom i odstraniti izmet i mokraća ali i djelovanje raznih klica,bakterija,pa i virusa,insekata je od presudnog značaja za zdravlje pasa.Velika smrtnost štenadi je kod kolega uzgajivača gdje voda svoje ne odradi,gdje su neki dašćani podovi,pijesak,zemlja i slično a pokriveni pa ni padavine ne mogu tu djelovat.
« Zadnja izmjena: 13. 01. 2009. 19:03:23 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #97 u: 13. 01. 2009. 19:49:51 »
Kod mene je boks nepokriven i tako mi sevise svidja. Malo je komplicirano je rkucice moraju biti od betona al kad gledam razlicite pse po razlicitim uvjetima mislim da se i njima vise svidja. Na primjer moja terijerka po kisi redovito stoji vanka i tusira se a posavac i istarac samo lagano vire iz kucica. kad je sunce situacija obratna...

jos uvik nemamo odvodni kanal(u procesu izgradnje, zidan u kamenu, pravo po dalmatinski ;D) ali pod ima pad pa prvo pokupimo kruti otpad :pferd: pa pranje vodom. kanal kad napravim bit ce spojen na septicku jamu ili cu zavrniti rukave i iskopati jednu malu samo za potrebe boksa.

jos nisam nacisto sta iskoristiti za zagraditi, svidjaju mi se one gotove ograde koje se lako sastavljaju a vrata se samo umecu al ne znam koliko to kosta.

imam i jos jedno pitanje za iskusnije, prakticirate li drzanje vise pasa u istom boksu ili strogo svaki pas za sebe?

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: kucice za pse
« Odgovori #98 u: 13. 01. 2009. 21:05:45 »
 Pozdrav!!
 ja sam jedno vrijeme prakticirao al sam odustao iz slijedećih razloga:
-kad im dam meso potuku se,
-ako je jedan (a jest uvijek)  dominantan onda ne da ovom drugom da jede i pojede više hrane i bude predebeo! (drugi jede ostatke)
- kad ponekad budem u situaciji da vodim u lov samo jednog psa (npr.transport) ovaj drugi probudi pola kantona.
- itd. itd,
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: kucice za pse
« Odgovori #99 u: 13. 01. 2009. 21:58:10 »
Pozdrav!!
 ja sam jedno vrijeme prakticirao al sam odustao iz slijedećih razloga:
-kad im dam meso potuku se,
-ako je jedan (a jest uvijek)  dominantan onda ne da ovom drugom da jede i pojede više hrane i bude predebeo! (drugi jede ostatke)
- kad ponekad budem u situaciji da vodim u lov samo jednog psa (npr.transport) ovaj drugi probudi pola kantona.
- itd. itd,

ja sad imam situaciju da u jednom boksu imam dva pasa i dvi kucice ali to nece dugo tako, to je privremeno jer je boks plac under construction, a i ovi drugi je dosa neplanirano.

ovaj problem kod hranjenja rjesavam na nacin da ja lipo udjem unutra, stavim im povodce pa dok papaju svako u svoj kut.

e a ovo da laju kad neko ostane, laju mamu im njihovu!! to ne znam kako rijesiti...

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: kucice za pse
« Odgovori #100 u: 14. 01. 2009. 09:14:51 »

ja sad imam situaciju da u jednom boksu imam dva pasa i dvi kucice ali to nece dugo tako, to je privremeno jer je boks plac under construction, a i ovi drugi je dosa neplanirano.

ovaj problem kod hranjenja rjesavam na nacin da ja lipo udjem unutra, stavim im povodce pa dok papaju svako u svoj kut.

e a ovo da laju kad neko ostane, laju mamu im njihovu!! to ne znam kako rijesiti...

Psi vole imati svoj kutak mira pa je bolje da svaki bude u svom boxu. Problem istovremenog hranjenja više pasa u jednom boksu se lako riješi, ali lajanje pasa koji ostaju doma kad drugi idu u lov veliki je i gotovo ne riješiv problem. Razlog tome je velika ljubav psa prema vlasniku i prema lovu. To se ne može "izliječiti". Kod mene svaki pas ima svoj box i u lov vodim uglavnom po dva psa. Ostali laju, cvile, urlaju jer im je žao što ostaju doma. Sljedeći lov zamjenim pse i opet ista stvar, oni koji ostaju doma se pobune i laju. Ne zamaram se time previše, jer mislim da nisu zakinuti niti u jednom pogledu.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

valdop

  • Gost
Odg: kucice za pse
« Odgovori #101 u: 23. 03. 2009. 23:07:52 »
evo ih nekoliko ispred bauhausa

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: kucice za pse
« Odgovori #102 u: 24. 03. 2009. 07:53:16 »
Da li netko zna gdje se može nabaviti jeftino plastični boks koji se stavlja u gepek?
Imam upalu volje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: kucice za pse
« Odgovori #103 u: 24. 03. 2009. 08:16:58 »
Imaš ga u skoro svakom petshopu. Cijena ovisi o veličini. Ja ga imam i u moj stane prepeličar. Super investicija, jer pas u njemu nakon lova spava, dovoljno je velik da se okrene. Prije nego ga u boks spremiš obrišeš ga da nije jako mokar, na vrhu boks ima pretince u koje stane lajna, rog, hrana, ručnik...

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: kucice za pse
« Odgovori #104 u: 14. 12. 2009. 00:08:26 »
Di vam budu psi ako su jake zime (-20°C i vise)?