Autor Tema: Prijevoz psa u automobilu?  (Posjeta: 35427 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #45 u: 13. 01. 2009. 18:15:20 »
Žičani je dobar ali opet prvenstveno da na izložbi možeš držati pse zatvorene i odložene kad ne izlažeš(praktično iz mnogo razloga)ali opet problem sa podom kada staviš u neki prostor npr.auto.
Ovaj transportni ring je funkcionalan,praktičan,jednostavan za održavanje higijene,rasklopiv ali brate poskupo to sve(i još se uvozi iz Holandije)
Ima li iko ideju za improvizaciju npr.od starih hladnjaka i slično ili neke plastike raditi pod pa kombinacije razne da je praktično,funkcionalno i po principu uradi sam.Kako"zavariti"plastiku?
Tako  tih ideja i konačnih rješenja ima li lovaca,kinofila da su uspjeli takvo nešto uraditi i na koji način,koji materijal,sredstva i drugo.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #46 u: 13. 01. 2009. 21:21:23 »
Ja sam,sam sebi napravio transportni box za pse koja se stavlja na kuku od auta, i oblozio je malom ceradom sve me je ukupnu izaslo 60 eura.Postavicu sliku da je vidite kako izgleda.

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #47 u: 14. 01. 2009. 11:25:16 »

ali normalno, moja vižla se ne želi voziti u transporteru ili prtljažniku!!!!  paci paci paci paci paci paci

sada je vozim na prednjem sjedištu auta u običnoj kartonskoj kutiji (da ne povrati i zbog dlaka)  hao hao hao hao
to je za poluditi!!! žena i djete se voze odostraga a pas na suvozačevom mjestu  happi happi happi happi

Za.ebane su te vižle. Hahaha

Ja svoje vozim u bunkeru bez transportne kutije. Stavim stari tepih koji po veličini odgovara bunkeru i to je to.
Žičane kaveze koristim jedino na izložbama.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #48 u: 14. 01. 2009. 14:59:49 »
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.Ovo sa ostalim načinom transporta smo opisivali u drugoj temi gdje sam i ja stavljao prilog pa da se ne ponavljamo u ovoj temi molim vas. zagi
« Zadnja izmjena: 14. 01. 2009. 15:01:53 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #49 u: 14. 01. 2009. 18:18:34 »
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.Ovo sa ostalim načinom transporta smo opisivali u drugoj temi gdje sam i ja stavljao prilog pa da se ne ponavljamo u ovoj temi molim vas. zagi

Imam ja po tom pitanju ideja dovoljno ali je materijal skup. Mislim na aluminijske cijevi, profile, spojeve, varenje itd...
Kad sve to sracunam dodje mi zlo pa i nemislim o tome.

Mogu ja sad reci, nemam cuke pa sta me briga. Nije tako, nemam bas cuke, ali sam se dovoljno dugo sa ovim problemom zabavljao i sve se svodi da treba oko 200 Eura materijala + ruke itd.. >:(
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #50 u: 14. 01. 2009. 19:42:49 »
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.

Bez ljutnje prijatelju. Vido sam više vrsta: žičane, plastične, drvene, jednodjelne dvodjelne itd, neke sam i koristio. Najbolje mi se pokazala plastična sa dvostrukim dnom: gornja stjenka šuplja kako bi pas prilikom povraćanja ili vršenja nužde ostao koliko-toliko "zaštičen". Lako se pere i nije težak.

Mislim da je to sve što bi transportni box trebao zadovoljiti.

Međutim, plastični box nije za "divlje" pse jer ga je lakše oštetiti od ostalih. Imao sm prilike vidjeti jednog oštrodlakog njemca koji je doslovno rasturio box u kakvom ja vozim dva psa bez problema.
 ččč
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao
« Zadnja izmjena: 14. 01. 2009. 20:26:35 od REDZO »
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #51 u: 14. 01. 2009. 20:32:05 »
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao teaa
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: transportni box za pse
« Odgovori #52 u: 14. 01. 2009. 21:42:57 »
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao teaa

Pretpostavljam da me pitaš za plastični box. Mislim da je slika sličnog boxa (transportne kutije) bila prikazana u prethodnim postovima. Znači, to je kutija koja se sastoji iz donjeg i gornjeg dijela. Donji izgleda kao kada na čijem se podu nalazi rupičasta plastična demontažna ploča. Kroz tu ploču prolaze pseće izlučevine (iz gornjeg ili donjeg tjelesnog otvora) u dno kade, i na taj način je osigurano da pas ne leži "u vlastitom dreku". Osobno mi je to najdraži dio kutije jer mi kuja uredno povraća prilikom transporta.
Gornji dio kutije je također plastični i ima nekoliko utora preko kojih se zakvači za donji dio. Vrata boxa su žičana i klizna kako bi zauzela manje mjesta prilikom njihovog otvaranja i zatvaranja.
Na gornjem dijelu se još nalaze pretinci koji su dovoljno veliki za odlaganje rodovnika, povodnika, zviždaljke  i ostalih popratnih predmeta.

Meni je donji dio još koristio kao mjesto gdje se kuja kotila i prebivala sa štencima. Razlog tome je upravo ta rupičasta ploča koja se demontira i omogućuje jednostavno čišćenje.

Kutiju sam kupio u Pet Centru za nekih 600-700 kn.

Nadam se da sam pomogao. 
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #53 u: 15. 01. 2009. 13:06:46 »
Ja svog vozim u gepeku, napisah ranije, ali ga svežem da ne preskače. Ali ne trebam ga ni vezati jer zna svoje mjesto i ne preskače. Pri odlasku od kuće gleda kroz prozor, a na povratku većinu vremena leži.
Ne smeta mi ako je i prljav pa ide u auto, ipak je to njegovo mjesto, i kad treba očistim.

 z10 sve isto i funkcionira odlicno(terijer) S tim da ja jos imam jedno satorsko krilo s kojim sve pokrijem i otvorim malo zadnja stakla da ima friskoga zraka.

Kad se parkiram izvadim kuju vanka i vezem je i ona miruje jer zna kad se vratim da ce biti akcije z2

Prvi put sam je bija ostavija u gepeku, pobrinija san se da joj nije ni vruce ni zagusljivo al nisam racuna da bi joj moglo biti dosadno pa mi je malo gricnila jedan sigurnosni pojas za zadnji sic. Auto je tad bija star 10 dana... uf

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #54 u: 15. 01. 2009. 13:13:18 »
Dečki, opet izmišljamo toplu vodu... I neki hoće čekić da bi njim šerafili matice... Pas ako je miran, neka ga u autu, ako ne, plastičan boks i đenja. Kako svi pušku nosimo u futrolama, a ne u plahtama, ruksacima ili dekama, tako i pas ima svoju "futrolu" kad se vozi u autu.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #55 u: 15. 01. 2009. 19:08:56 »
Otprilike dođe jeftinije dati 100 eura za boks koji traje preko nekoliko godina nego kemijati sam da bi za malo manje novaca i puuuno truda napravio nešto teško, nezgrapno itd...

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #56 u: 15. 01. 2009. 19:41:13 »
Otprilike dođe jeftinije dati 100 eura za boks koji traje preko nekoliko godina nego kemijati sam da bi za malo manje novaca i puuuno truda napravio nešto teško, nezgrapno itd...

To stoji. Al iman ja jos bolju ideju. Za 100€ da se naci jedan trula visnja, jabuka, kruska Renault Quattro po mogucnosti GTL, izbace se zadnji sicevi i stane 5 pasa bez beda. Provjereno u praksi. Jest da nije bas za neke duge relacije al nije ni Lada neka limuzina pa se nasi lovci vrlo dobro snalaze s njom.

Malo sala a malo i ozbiljno... 8)

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #57 u: 15. 01. 2009. 21:31:45 »
Ako znaš za kakvog registriranog za te pare javi-odma kupujem ;)

Offline jgm

  • K
  • *
  • Postova: 51
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #58 u: 25. 01. 2009. 23:34:06 »
Za prevoz teriera nabavio sam kavez (50€), sad ga koristim 4 godine.
  Prije toga mi je jednom otkinuo pola zadnjeg sjedišta u autu. z5 sor

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #59 u: 26. 01. 2009. 01:17:08 »
mogu samo konstatovati što tema više odmiće manje šta pametno u samoj temi. uf
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović