Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Pomagala => Autor teme: Step - 06. 10. 2008. 23:30:29

Naslov: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Step - 06. 10. 2008. 23:30:29
na koji način vi prevozite pse? da nebi dobio flisku od starijih članova....pa pitam?

prošao sam skoro sve Pet shop-ove ali nitko mi nije mogao reči neki standrad za psa mađarsku vižlu visine (dok naraste) oko 55 cm? svatko mi priča svoju priču, što vi kažete? malo mi je glupo kupiti sada manji kavez, pa onda veći, nije baš da su jeftini.  rol  a sada je non stop negdje vozim pa mi slini po vratu  sl
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: KOBI - 06. 10. 2008. 23:51:46
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Nikola - 07. 10. 2008. 00:03:38
Ja svoje pse vozim
i na prednjem dijelu auta.. na onoj gumi. na podu..
u gepeku...
nema sječe žica, ćupanja kablova, i tako
sami uskaču u gepek..
za tako nešto treba vremena za privikavanje..
svoju staru istarku sam znao na izložbe voditi na zadnjem sjedištu,..stavim njenu deku  i ona kao dama...
jednom...je ostavim tako i odem u pevec.. vraćam se.. a ono cijela jedna familija stoji kraj auta i gleda u kuju.. ona  sjedi i gleda u njih..
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Harry P. - 07. 10. 2008. 00:40:05
svojevremeno sam u jednom od lovačkih glasila vidio gajbe za transport koji su bili izrađeni od poliesterskog materijala za proizvodnju čamaca (stakloplastika). spomenuti boksovi iliti gajbe se montiraju na krov automobila i koliko se sjećam, ljudi koji su ih testirali kažu da su zadovoljni, e sad...
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: magwin - 07. 10. 2008. 01:19:29
Karavan i u gepek s mrežom i jednostavno i lako d4
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nazime - 07. 10. 2008. 12:27:15
Moj se vozi u gepeku.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: dean - 07. 10. 2008. 12:36:15
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: fulir - 07. 10. 2008. 14:18:48
i ja sam svojeg vozio u gepeku pa mi je pojel sve žice i napravil sranje u pm. ali nije pas tome kriv bilo je vruče a ja sa proofom na kavu pa je pas poludil. sad sam si sam zabio nekakvu gajbu od daski za namještaj i to je ok dok nije vruče.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: lovacpd - 07. 10. 2008. 15:54:55
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.
Samo male izmjene...
ne lim vec panel sa stiroporom ili pur pjenom min 4 cm, ili nesto sto lici na njih, standardna prikolica 140x90 cm se moze podijeliti na 4 boksa, za svaki sa naprave vratasca....
naravno to napraviti kao sanduk sa podom koji se postavlja samostalno u prikolicu, on pa sanduk...i na sanduku, mala ogradica za pomocni transport laksih stvarcica....sto, stolice, kavez za izlozbe... resetke za izvjetravanje, svakog boksa....
Takva jedan je u pripremi...sad ce na ciscenje od rdje a onda sve ostalo, pa cemo je na proljece i predstaviti....
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Step - 07. 10. 2008. 16:25:54
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.

kojih dimenzija je ta gajba?
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: ante kula - 07. 10. 2008. 17:38:36
ja moje pase vozim u portopaku golfa,al su odiljeni mrizom od kabine tako da nema priskakanja..nekad 2,nekad 3 a nekad sve..ovisi di idem i sta se lovi..
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: dean - 07. 10. 2008. 20:33:40
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.

kojih dimenzija je ta gajba?
Ne znam stvarno, morao bi je izmjeriti. Odeš u prvi pet shop i vidiš kakvih ima.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: KOBI - 07. 10. 2008. 22:33:52
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.
Samo male izmjene...
ne lim vec panel sa stiroporom ili pur pjenom min 4 cm, ili nesto sto lici na njih, standardna prikolica 140x90 cm se moze podijeliti na 4 boksa, za svaki sa naprave vratasca....
naravno to napraviti kao sanduk sa podom koji se postavlja samostalno u prikolicu, on pa sanduk...i na sanduku, mala ogradica za pomocni transport laksih stvarcica....sto, stolice, kavez za izlozbe... resetke za izvjetravanje, svakog boksa....
Takva jedan je u pripremi...sad ce na ciscenje od rdje a onda sve ostalo, pa cemo je na proljece i predstaviti....
hvala na dopuni  just  d4
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: STARI AVDZIJA - 08. 10. 2008. 02:51:18
Jedan način,kako okolnosti dozvoljavaju i karakter psa,mlada barakuša 6.mj.vožnja juče 240 km.malo je ranije još trebalo da"posti"od hrane i sve o.k.ovako malo "znoji".Čebe od kerova na pod pajera ,zarolano sjedište i prostora koliko hočeš.Za druge prilike imam drugačije načine čak njih još tri i sve ču prezentirati.
(http://img114.imageshack.us/img114/9715/slike1mgb058wv8.jpg)
I šibaj:
(http://img84.imageshack.us/img84/6506/slike1mgb053ly7.jpg)
a kujica fino:
(http://img127.imageshack.us/img127/8889/slike1mgb059up5.jpg)
 a lagano  pic i  z14 zatim:
(http://img204.imageshack.us/img204/5503/slike1mgb067pr0.jpg)
posmatraš,uživaš i kontaš gdje bi mogao biti :bunny:ili z1jer  d7samo što nije počeo kad ugledaš
jednog zatvorenog z1 gdje u ograđenom prostoru
(http://img77.imageshack.us/img77/4795/slike1mgb065qv7.jpg)
i sav si >:( ččč volio bi da je sav ref carstvu
(http://img261.imageshack.us/img261/1728/slike1mgb048at3.jpg)
ali šta možeš kad su ga neki strpali u zatvor :tommy:da bi uživali gosti koji saufi on tu jadan ništa  superti
A sada još načina i sve zavizi od daljine ,terena na kakvom loviš,vremenske situacije i koliko imaš drugara sa sobom i koliko vodiš pasa sa sobom.Kada je ljeto,jesen do zime (sa manjom visinom snijeg prikolica je jako dobra,Ubacim slame ili sijena,pod je drveni i psi ne kisnu niti im smetaju padavine.Zadnja vrata su sa mrežom tako da nije zagušljivo,Limeni krov se po potrebi može skidati.Ako vodim"đelep"pasa prostora imaju dovoljno"svi su svoji"pa se ne biju.Ako se dogodi da imam psa koji hoće da dominira imaju mjesta za vezanje na kratko povodnik i miran.Takođe mogu ozada zaključati katancem zbog"loših"namjera ili krađe.
(http://img300.imageshack.us/img300/3238/slike1mgb081iz3.jpg)
Naredni način je moguč ali samo na džipovima.Skine se rezervna guma i ubaci u gepek.A namjenski izrađen limeni sanduk sa otvorima i ojačanjem za pričvrščivanje sanduka na mjesto rez,gume.Psi nisu  u autu nego vani i sanduk treba da je izrađen da im nije propuh .U ovaj može da stane dva psa mada je komotnije jednom.Može se koristiti kad nije jako hladno ali...tada ja bar izbjegavam.
(http://img100.imageshack.us/img100/9217/slike1mgb080vq3.jpg)
Svaki drugi način sa boksom u gepeku je primjenjiv i nekada ga primjenjujem najčešće kada je veča zima i teži uslovi za vožnju (šumske planke).Svi načini imaju prednosti i mana.




Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Step - 08. 10. 2008. 09:56:15

Ne znam stvarno, morao bi je izmjeriti. Odeš u prvi pet shop i vidiš kakvih ima.

u tome i je problem što niti oni neznaju, jedan mi nudi kavez veličine 150x150 kao da prevozim manjeg slona, drugi mi nudi neki minijaturni kao za hrčka  teaa
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Step - 08. 10. 2008. 09:57:32
Jedan način,kako okolnosti dozvoljavaju i karakter psa,mlada barakuša 6.mj.vožnja juče 240 km.malo je ranije još trebalo da"posti"od hrane i sve o.k.ovako malo "znoji".Čebe od kerova na pod pajera ,zarolano sjedište i prostora koliko hočeš.Za druge prilike imam drugačije načine čak njih još tri i sve ču prezentirati.



zanimljiv način  rol
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Huntercro - 08. 10. 2008. 10:14:32
gepek i nikad nema problema uskoče budu mirni i čekaju. Kad je vruće izbjegavam sunčana mjesta i nikad ne idem na piće nego odmah sa psima kuć ili ih izvadim iz gepeka van
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: dean - 08. 10. 2008. 10:42:29

Ne znam stvarno, morao bi je izmjeriti. Odeš u prvi pet shop i vidiš kakvih ima.

u tome i je problem što niti oni neznaju, jedan mi nudi kavez veličine 150x150 kao da prevozim manjeg slona, drugi mi nudi neki minijaturni kao za hrčka  teaa
Ne znam koji auto imaš. Gajbica za mog prepeličara taman stane u gepek Nivi, znači da sve stvari kaj vozim taj dan u lov su mi na zadnjem sicu. Što je u redu, jer mi je lakše i na dohvat ruke!
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: almir - 08. 10. 2008. 11:47:44
evo ja sam to rijesio ovak mada ima prednosti i nedostataka.   
dobra strana plastike je lako ciscenje a losa da je psu sklisko pa bas nevoli da skace unutra (stane prednjim nogama pa mu ja pomognem) jedna od gresaka i stranica do sjedista, nebi bilo lose da sam dio iznad sjedista napravio od mreze zbog preglednosti kad vozim u rikverc  al i to ima dobrih strana jer mi nesmetaju svjetla kretena koji mi vozi 20cm iza. Zaboravio sam stavit neke nosace da lakse stavim box u auto i van al ni to nije frka kad box ima 15kg. Sve u svemu zadovoljan sam a i  :smil4226ce1d491b5: je.
ovo ako si malo spretan napravis doma za koji sat i bit ce ti funkcionalnije od tvornickog a i jevtinije
   Pozdrav
PS fala majstoru  just
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: lovacpd - 08. 10. 2008. 17:25:30
daj mi dimenzije....da bartu dokazem da moze i u clia da stane korpa.....
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: almir - 08. 10. 2008. 19:26:42
evo skica i mjere
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 08. 10. 2008. 19:31:55
evo skica i mjere

Super ti je kutija,lijepo izgleda. Ja sam vidio sličnu je imao lik u Fabiji,samo je kod njega mislim bila podjeljena za 2 psa.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Step - 08. 10. 2008. 19:52:04
e to mi se sviđa, svaka čast  d4 d4
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: almir - 08. 10. 2008. 19:57:58
nismo mi ni bedasti kolko na prvu loptu djelujemo happi
ja u njemu vozim pticara od 35 kg i frajeru je super u nedjelju bi trebo da stavim njega i epanjela al mislim da za to nema sanse pa ce mali na sjediste
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: zhrvoje - 08. 10. 2008. 19:58:58
Gepek je sasvim ok za prijevoz psa, posebno ako auto ima peta vrata pa se moze skinuti zadnja polica pa da pas ima svijetla i dovod friskog zraka. Onda ga se samo mora naucit da ne preskace na zadnji sic  ;D  ;D. Tu pomaze mrezica koja se postavi okomito iza zadnjeg sica i mrak d4 d4!!
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 08. 10. 2008. 20:03:32
Ja bio u jednom na golubovima i došao lik s đžipom malo tamo,a išao je na prepelice i imao je pričara u gepeku. Tako lik vani priča s ekipom i odjednom vidimo mi pas na vozačevom sjedalu  ;D ;D al je bila zajeb.... :"Brzo,brzo makni ga da ne upali auto i ode..."  ;D ;D   eto treba imati boks za prijevoz pasa,ako zbog ničeg drugog onda zbog toga da ti pas ne pobjegne.....s autom  pic

 rol rol rol
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: zhrvoje - 08. 10. 2008. 20:13:11
i jos jedna stvar, uvijek voziti psa u gepeku svog auta, a nikako u svakom lovu gurati psa u tudji auto i jos po mogucnosti u gepek auta sa cetvora vrata(nema svijetla) >:( >:(. Nagledao sam se pasa koji se nakon takve avanture tresu kao sibe i ne mogu doci na sebe cijeli dan.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: almir - 08. 10. 2008. 20:16:20
Gepek je sasvim ok za prijevoz psa, posebno ako auto ima peta vrata pa se moze skinuti zadnja polica pa da pas ima svijetla i dovod friskog zraka. Onda ga se samo mora naucit da ne preskace na zadnji sic  ;D  ;D. Tu pomaze mrezica koja se postavi okomito iza zadnjeg sica i mrak d4 d4!!
ok svako svoje zna al recimo ides iz lova s gonicem koji je bas u predzadnjem pogonu proso kroz kaljuzu pa ga ti pusti u auto i odi na zadnji pogon il ce ti auto trebat ciscenje il ce krepat u gepeku ovako  sauf a
pesek :hundtrinkend:
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nazime - 08. 10. 2008. 20:21:37
Ja svog vozim u gepeku, napisah ranije, ali ga svežem da ne preskače. Ali ne trebam ga ni vezati jer zna svoje mjesto i ne preskače. Pri odlasku od kuće gleda kroz prozor, a na povratku većinu vremena leži.
Ne smeta mi ako je i prljav pa ide u auto, ipak je to njegovo mjesto, i kad treba očistim.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: zhrvoje - 08. 10. 2008. 20:33:41
Gepek je sasvim ok za prijevoz psa, posebno ako auto ima peta vrata pa se moze skinuti zadnja polica pa da pas ima svijetla i dovod friskog zraka. Onda ga se samo mora naucit da ne preskace na zadnji sic  ;D  ;D. Tu pomaze mrezica koja se postavi okomito iza zadnjeg sica i mrak d4 d4!!
ok svako svoje zna al recimo ides iz lova s gonicem koji je bas u predzadnjem pogonu proso kroz kaljuzu pa ga ti pusti u auto i odi na zadnji pogon il ce ti auto trebat ciscenje il ce krepat u gepeku ovako  sauf a
pesek :hundtrinkend:

U svakom slucaju gepek treba zastititi od prljanja, vani se moze kupiti kao neka presvlaka umetak za gepek specijalno za prevoz pasa, ja uvijek imam komad 2x2m vostanog platna, to rasprostrem po gepeku i nema problema ni s blatom ni slicnim. Jedini pravi problem pri prijevozu pasa u autu je miris, posebno ako se je jos pas u lovu uvaljao u neku strvinu, onda je to naprosto fenomenalno ref ref!!!
Mi uvijek imamo specijalizirani auto samo za lov - prije renault 4, sada UAZ tako da ni to nije problem, takav auto naprosto mora "mirisat" na pse i divljac  ;D ;D!!
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 08. 10. 2008. 20:34:31
A slušajte sad ovo!!!!!!! Sad sam se sjetio kad je hrvoje napisao ovo za zadnji sjedalo...

Kolega kupio novu Navaru,strojčina od đžipa i umjesto u onom prtljažniku iza da vozi pse,majstor ih stavi na zadnje sjedalo i tu se oni voze pic pic  i voze u lov,odjednom su se  :pferd: :pferd: na sjedalo i počeli  :smil4226ce1d491b5: po tome i skakati.  paci ;D ;D  Meni bi puklo srce,ali njega to nije baš puno diralo,nego je odvezao auto u autopraonu i rekao da treba pranje iznutra i izvana. ;D Dečko koji je vlasnik praone je  paci uf bio lud ko šiba,ali je oprao auto i tu je priči kraj.  ;D

poanta je imajte boks za prijevoz pasa da ne bi bilo  :pferd: ili  pic
 rol rol rol
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: draganco - 08. 10. 2008. 20:50:43
Uzrok za  :pferd: previse ga nahranio dr.i.
Pred odlazak u lov nema hrane,ili voziti nahranjena Psa po vrucem vremenu na duze relacije.

A ovaj sto je oprao Auto,pa to mu je rizik u zanimanju, ne dolaze svaki dan Automobili sa namirisanim Gospama ;D.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 08. 10. 2008. 20:54:47
Rizik posla  ;D ali zamisli na šta je to ličilo  paci
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Dik - 12. 10. 2008. 18:53:27
Ovako se voze psi kod mene

(http://www.moj-album.com/slike/6976837/D1hjae5n39I7fPyT.v.jpg)

Lp iz SLO
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: madhunter - 13. 10. 2008. 06:19:41
Vidiš da se srame! Daj gazda uredi malo taj auto! Šalim se! Za mirnog i staloženog psa, uvijek se nađe mjesta!

Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: shaga - 13. 10. 2008. 09:03:53
Ovako se voze psi kod mene

(http://www.moj-album.com/slike/6976837/D1hjae5n39I7fPyT.v.jpg)

Lp iz SLO
Zar niste vi ono u EU???
Sklanjaj te slke uhapsicete covjece!!! ;D
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nazime - 13. 10. 2008. 12:14:34
Slikano trwenutak prije nego što će terijer dobiti po zadnjem kraju.  fre
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Neno - 13. 10. 2008. 12:25:31
Slikano trwenutak prije nego što će terijer dobiti po zadnjem kraju.  fre

Dobra  rol

Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: dean - 13. 10. 2008. 12:39:44
Slikano trwenutak prije nego što će terijer dobiti po zadnjem kraju.  fre
Baš i ne. U lijepoj našoj možda ima 5 terijera koji love i rade sve kaj Dik radi sa svojim.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Jackal - 13. 10. 2008. 14:01:12
Najbolja solucija za transport pasa je transportna kutija (kupljena ili domaće izrade). Svoje pse vozim u bunkeru ili ispred prvog sjedala. jedini problem je mučnina u vožnji, ali ima rješenje i za to. U ljekarni kupiti tablete protiv mučnine u vožnji (za ljude) i dozirati kao za dijete barem 1 sat prije transporta. Ako psa od malena učiš na vožnju u autu nećeš imati problema sa skakanjem po sjedalima ili vršenjem nužde u autu. Moji znaju biti u autu i do 8 sati bez ikakvih problema. 
Naslov: transportni box za pse
Autor: STARI AVDZIJA - 19. 12. 2008. 19:07:28
(http://img101.imageshack.us/img101/84/kopija2od06f1f6faac0599br8.jpg)
po kojoj cijeni i kakva je ponuda transportnih boxova za pse npr.veličina cca 80x60x60 pvc.
šta mislite o alternativnim rješenjima izrade transportnih ringova jer su po mom mišljenju ovi prilično skupi bar kod nas.
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Step - 13. 01. 2009. 00:10:33
ako kupuješ u trgovini skupo, od 600 d0 1000 kn, ako radiš sam sve ti zavisi od matrijala (iverica, iveral, drvo) od 200 do 500 kn.
ja sam zbog veličine prtljažnika izradio sam svoj transporter i to od dva djela, tako da jedan dio (donji) stavim u auto, dok drugi dio stavim (gornji) tek kada pas uđe, jer nemogu sve radi veličine prtljažnika.
ali normalno, moja vižla se ne želi voziti u transporteru ili prtljažniku!!!!  paci paci paci paci paci paci

sada je vozim na prednjem sjedištu auta u običnoj kartonskoj kutiji (da ne povrati i zbog dlaka)  hao hao hao hao
to je za poluditi!!! žena i djete se voze odostraga a pas na suvozačevom mjestu  happi happi happi happi
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 01. 2009. 00:30:55
ma koristim i sam sve i svašta ali na kraće i u autu pa kad iz lova malo u bircuz ostavim ih unutra pa tukne i kod mene žena onda nabija sebi na nos svakojake inprovizirane "filtere" ali i to sastavni dio lova i život lovca.Ovaj ovdje transp.ring sam bio primoran nabaviti i to bez točkića a 150 eura odnosno 300.markica konvert.ali je otputovao.E sad kad idem na izložbe mora malo biti pic.a u lov imam i ja i drveni e to ću pokazat da vidimo drvenu "armaturu"to jest mušapke(ono kao kod starih bosanskih kuća enterijer neki) tako nešto,ALI TERETNO dizat.Šta si pravio to daj opiši i pokaži. :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Step - 13. 01. 2009. 00:37:44
ostavio sam ga na selu, jer ga više ne upotrebljavam, kada ga uslika budem stavio na net i opisao
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Nosler - 13. 01. 2009. 07:04:33
Ja imam ovakav kao sa tvoje slike Redzo za terijerku ali kada idu oba psa onda imam veliki zicani kavez.
Uzme mi mjesta u prtljazniku ali je onda psima super! Puske,cizme i neke manje stvari isto tako drzim u gepeku a mekse stvari budu na zadnjem sjedistu. Volim da su psi u kavezu zbog eventualnog kocenja itd.
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 01. 2009. 18:15:20
Žičani je dobar ali opet prvenstveno da na izložbi možeš držati pse zatvorene i odložene kad ne izlažeš(praktično iz mnogo razloga)ali opet problem sa podom kada staviš u neki prostor npr.auto.
Ovaj transportni ring je funkcionalan,praktičan,jednostavan za održavanje higijene,rasklopiv ali brate poskupo to sve(i još se uvozi iz Holandije)
Ima li iko ideju za improvizaciju npr.od starih hladnjaka i slično ili neke plastike raditi pod pa kombinacije razne da je praktično,funkcionalno i po principu uradi sam.Kako"zavariti"plastiku?
Tako  tih ideja i konačnih rješenja ima li lovaca,kinofila da su uspjeli takvo nešto uraditi i na koji način,koji materijal,sredstva i drugo.
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Baki - 13. 01. 2009. 21:21:23
Ja sam,sam sebi napravio transportni box za pse koja se stavlja na kuku od auta, i oblozio je malom ceradom sve me je ukupnu izaslo 60 eura.Postavicu sliku da je vidite kako izgleda.
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Jackal - 14. 01. 2009. 11:25:16

ali normalno, moja vižla se ne želi voziti u transporteru ili prtljažniku!!!!  paci paci paci paci paci paci

sada je vozim na prednjem sjedištu auta u običnoj kartonskoj kutiji (da ne povrati i zbog dlaka)  hao hao hao hao
to je za poluditi!!! žena i djete se voze odostraga a pas na suvozačevom mjestu  happi happi happi happi

Za.ebane su te vižle. Hahaha

Ja svoje vozim u bunkeru bez transportne kutije. Stavim stari tepih koji po veličini odgovara bunkeru i to je to.
Žičane kaveze koristim jedino na izložbama.
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 01. 2009. 14:59:49
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.Ovo sa ostalim načinom transporta smo opisivali u drugoj temi gdje sam i ja stavljao prilog pa da se ne ponavljamo u ovoj temi molim vas. zagi
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: PinzHunter - 14. 01. 2009. 18:18:34
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.Ovo sa ostalim načinom transporta smo opisivali u drugoj temi gdje sam i ja stavljao prilog pa da se ne ponavljamo u ovoj temi molim vas. zagi

Imam ja po tom pitanju ideja dovoljno ali je materijal skup. Mislim na aluminijske cijevi, profile, spojeve, varenje itd...
Kad sve to sracunam dodje mi zlo pa i nemislim o tome.

Mogu ja sad reci, nemam cuke pa sta me briga. Nije tako, nemam bas cuke, ali sam se dovoljno dugo sa ovim problemom zabavljao i sve se svodi da treba oko 200 Eura materijala + ruke itd.. >:(
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Jackal - 14. 01. 2009. 19:42:49
dajmo ljudi ideja za transportne boksove koji se stavljaju u auto a svi znamo šta bi sve trebali da omoguće odnosno sprijeće.

Bez ljutnje prijatelju. Vido sam više vrsta: žičane, plastične, drvene, jednodjelne dvodjelne itd, neke sam i koristio. Najbolje mi se pokazala plastična sa dvostrukim dnom: gornja stjenka šuplja kako bi pas prilikom povraćanja ili vršenja nužde ostao koliko-toliko "zaštičen". Lako se pere i nije težak.

Mislim da je to sve što bi transportni box trebao zadovoljiti.

Međutim, plastični box nije za "divlje" pse jer ga je lakše oštetiti od ostalih. Imao sm prilike vidjeti jednog oštrodlakog njemca koji je doslovno rasturio box u kakvom ja vozim dva psa bez problema.
 ččč
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 01. 2009. 20:32:05
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao teaa
Naslov: Odg: transportni box za pse
Autor: Jackal - 14. 01. 2009. 21:42:57
ma kakva ljutnja kolega ja to iz racionalnih razloga velim da ne odemo sa teme ili u neku koju već imamo i evo dobro si i ja zaboravio to reći ovakav trans.boks na slici i ja da stavim dva baraka ima da ga rasture ko panta pitu to je to samo naprijed skontačemo mi ovdje nešto pametno a ne moramo žurit a de malo detaljnije taj sadržaj objasni molim te to što si opisivao teaa

Pretpostavljam da me pitaš za plastični box. Mislim da je slika sličnog boxa (transportne kutije) bila prikazana u prethodnim postovima. Znači, to je kutija koja se sastoji iz donjeg i gornjeg dijela. Donji izgleda kao kada na čijem se podu nalazi rupičasta plastična demontažna ploča. Kroz tu ploču prolaze pseće izlučevine (iz gornjeg ili donjeg tjelesnog otvora) u dno kade, i na taj način je osigurano da pas ne leži "u vlastitom dreku". Osobno mi je to najdraži dio kutije jer mi kuja uredno povraća prilikom transporta.
Gornji dio kutije je također plastični i ima nekoliko utora preko kojih se zakvači za donji dio. Vrata boxa su žičana i klizna kako bi zauzela manje mjesta prilikom njihovog otvaranja i zatvaranja.
Na gornjem dijelu se još nalaze pretinci koji su dovoljno veliki za odlaganje rodovnika, povodnika, zviždaljke  i ostalih popratnih predmeta.

Meni je donji dio još koristio kao mjesto gdje se kuja kotila i prebivala sa štencima. Razlog tome je upravo ta rupičasta ploča koja se demontira i omogućuje jednostavno čišćenje.

Kutiju sam kupio u Pet Centru za nekih 600-700 kn.

Nadam se da sam pomogao. 
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nostromo - 15. 01. 2009. 13:06:46
Ja svog vozim u gepeku, napisah ranije, ali ga svežem da ne preskače. Ali ne trebam ga ni vezati jer zna svoje mjesto i ne preskače. Pri odlasku od kuće gleda kroz prozor, a na povratku većinu vremena leži.
Ne smeta mi ako je i prljav pa ide u auto, ipak je to njegovo mjesto, i kad treba očistim.

 z10 sve isto i funkcionira odlicno(terijer) S tim da ja jos imam jedno satorsko krilo s kojim sve pokrijem i otvorim malo zadnja stakla da ima friskoga zraka.

Kad se parkiram izvadim kuju vanka i vezem je i ona miruje jer zna kad se vratim da ce biti akcije z2

Prvi put sam je bija ostavija u gepeku, pobrinija san se da joj nije ni vruce ni zagusljivo al nisam racuna da bi joj moglo biti dosadno pa mi je malo gricnila jedan sigurnosni pojas za zadnji sic. Auto je tad bija star 10 dana... uf
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: dean - 15. 01. 2009. 13:13:18
Dečki, opet izmišljamo toplu vodu... I neki hoće čekić da bi njim šerafili matice... Pas ako je miran, neka ga u autu, ako ne, plastičan boks i đenja. Kako svi pušku nosimo u futrolama, a ne u plahtama, ruksacima ili dekama, tako i pas ima svoju "futrolu" kad se vozi u autu.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Antezg - 15. 01. 2009. 19:08:56
Otprilike dođe jeftinije dati 100 eura za boks koji traje preko nekoliko godina nego kemijati sam da bi za malo manje novaca i puuuno truda napravio nešto teško, nezgrapno itd...
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nostromo - 15. 01. 2009. 19:41:13
Otprilike dođe jeftinije dati 100 eura za boks koji traje preko nekoliko godina nego kemijati sam da bi za malo manje novaca i puuuno truda napravio nešto teško, nezgrapno itd...

To stoji. Al iman ja jos bolju ideju. Za 100€ da se naci jedan trula visnja, jabuka, kruska Renault Quattro po mogucnosti GTL, izbace se zadnji sicevi i stane 5 pasa bez beda. Provjereno u praksi. Jest da nije bas za neke duge relacije al nije ni Lada neka limuzina pa se nasi lovci vrlo dobro snalaze s njom.

Malo sala a malo i ozbiljno... 8)
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Antezg - 15. 01. 2009. 21:31:45
Ako znaš za kakvog registriranog za te pare javi-odma kupujem ;)
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: jgm - 25. 01. 2009. 23:34:06
Za prevoz teriera nabavio sam kavez (50€), sad ga koristim 4 godine.
  Prije toga mi je jednom otkinuo pola zadnjeg sjedišta u autu. z5 sor
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: STARI AVDZIJA - 26. 01. 2009. 01:17:08
mogu samo konstatovati što tema više odmiće manje šta pametno u samoj temi. uf
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 01. 2009. 20:01:42
imali ili nema ko ideju kako da ispod žičanog transportnog ringa koji je čvršći od plastičnog,ugradi neki izolacioni materijal koji će sprijećiti izlućevine npr.od sline ali i preventivno i druge.psi se trebaju voziti i koju stotinu kilometara,daleke lovove,izložbe,radne ispite i onda boraviti u tom ringu a ne privezani za drvo ili slićno a vidim postove kako ko vozi svoje pse u lov koju desetinu kilometara.Za taj problem vožnje u lov i ja sam imam više načina i primjenjujem kad mi šta odgovara a ovo o ćemu je suština pitanja i rješenja ne vidim da je iko išta konkretno baš kazao.Evo ovako ovaj transp.box na slici je obična "školjka jaja"za moja tri baraka koje bi dovezao na neku kin.priredbu s dugim putem,pa onda smještajem kad su u odmoru na kin.priredbi,šatorska krila,neke trule,zrele i ine višnje,prikolice,nesjedišta i da više ne nabrajam šta neproćitah nemaju puno veze sa inovacijama koje su zaista funkcionalne u smislu suštine teme,samo se vrtimo u krug.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: nostromo - 27. 01. 2009. 20:56:47
imali ili nema ko ideju kako da ispod žičanog transportnog ringa koji je čvršći od plastičnog,ugradi neki izolacioni materijal koji će sprijećiti izlućevine npr.od sline ali i preventivno i druge.psi se trebaju voziti i koju stotinu kilometara,daleke lovove,izložbe,radne ispite i onda boraviti u tom ringu a ne privezani za drvo ili slićno a vidim postove kako ko vozi svoje pse u lov koju desetinu kilometara.Za taj problem vožnje u lov i ja sam imam više načina i primjenjujem kad mi šta odgovara a ovo o ćemu je suština pitanja i rješenja ne vidim da je iko išta konkretno baš kazao.Evo ovako ovaj transp.box na slici je obična "školjka jaja"za moja tri baraka koje bi dovezao na neku kin.priredbu s dugim putem,pa onda smještajem kad su u odmoru na kin.priredbi,šatorska krila,neke trule,zrele i ine višnje,prikolice,nesjedišta i da više ne nabrajam šta neproćitah nemaju puno veze sa inovacijama koje su zaista funkcionalne u smislu suštine teme,samo se vrtimo u krug.

Postovani gospon Redzo, osjecan se malo prozvan jer sam spomenija transport psa a u istoj recenici ne i boks pa ste to kategorizirali(izmedju redaka) kao off topic prekrsaj.

Da sam ja strucnjak kinolog koji svoje pase vodi na izlozbe i sretnik koji ima priliku putovati u daleke lovove i to sve vrlo cesto onda bi ja definitivno ima auto samo za te svrhe.

Nemamo svi za Mitsubishi, Toyota i sl. terence pa bi recimo Renault 4 ili nesto sl. bija moj izbor. Moze se naci u zadovoljavajucem stanju za parsto eura. Uvik bi nekoliko stotina kilometara radije vozija pasa u gepeku nego u boksu. A mislim da bi se i moj pas s tim slozija.

Vezano za vase pitanje kako sprijeciti propadanje izlucevina kod bokseva sa zicanim podovima prenosim vam iskustvo mojih prijatelja ribara i nekih trgovaca(citajte svercera) ribom. Vjerovatno znate da riba zaudara vise od najsporkijega djukca oni vam za svoje gepeke rade po mjeri vasku(posudu) u koju krcaju gajbe i voda se cijedi u vasku a ne po gepeku. Kad izvadite pase izvadite i vasku i s njom pod vodu. Vaske se rade od stakloplastike ili aluminija. Imam ja jednu koja se ne koristi, aluminij, radjena za renault kangoo. Ako odlucite investirati u to multifunkcionalno vozilo.

Spomenija san stakloplastiku pa da se nadovezen a vezano za odgovor na jedno vase drugo pitanje, nesto za varenje plastike. Variti ne triba(a moguce je) jer stakloplastika je puno jednostavnija i cvrsca. Svaki osrednji stakloplasticar moze vam napraviti boks kakav zelite u milimetar. Materijala nece potrositi vise od 15€ al za ruke ne znam, ti majstori su ponekad kao umjetnici kad krenu u proizvodnju. Imam ih ja 10-15 u susjedstvu pa ih mogu pitati za vas.

Eto, nadam se da sam bar malo pomoga.

Dodano; Tek sad san primjetija da ova tema pocinje sa naslovom Prijevoz psa u automobilu, pa ne vidim u cemu smo ja i jos neki kolege toliko zastranili.

Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 01. 2009. 21:31:17
e tu već u temi,a auto nema veze kakvo je ja sam zgazio hiljdama kilometara u UNU u kojem možeš zarolat zadnje sjedište kao i u pajeru i dobiješ širi gepek što je u suštini bitno dakle nije bitno kakvo auto vozimo i možemo li šibat 140 ili 80 na sat bitno je da svi stignemo gdje smo naumili i o.k.bitna je praktična namjena tj.prostor koji nam u autu treba.Ovaj drugi dio odgovora je sada baš u temi ama ljudi hoće li ko nabacit kakvu fotku nekog izuma,dosjetke,nisam te prozivao nego nekako malo malo pa odemo u prići u drugom smjeru,pa počnemo i o šatorskim krilima,ma i ja ih stavim ili neka čebad na kraćim relacijama u lov ili trening a to ti je sada ko kad pričamo o cipelama kakve za koju namjenu a neko nam uporno onda prića ma ja oko kuće nosim takve jer mi udobne,o.k.a kakve onda u svatove nosiš a da su udobne i "pismene" kontaš šta hoću reći.
E sada da li su neke kolege zastranile(nikog ne prozivam)procijeni sam ako se spominju prikolice,poluprikolice,neki boksovi na krovu i slično je li to prevoz u autu ,na autu ili nečemu iza auta kad već rijeć o naćinu prijevoza pasa u autu a složit će se samnom da to sve van auta pripada nekoj drugoj temi zar ne.Možda griješim ali ćini mi se da smo u drugoj temi pisali o tim načinima drugim pa nam se prepliću teme ili možda griješim.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: lovac-zu - 28. 01. 2010. 14:46:40
eo moje sredstvo u kojem prevozim psa...
http://www.imagesforme.com/show.php/942967_DSC00015.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/942967_DSC00015.JPG)
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Zarko - 28. 01. 2010. 14:57:56
Pozdrav,ja sam gledao pregrade za pse izmedju gepeka i zadnjeg sedala,kod nas je 3600.00 i moze da se regulise dimenzija,a ima i mreza 1x1 m nesto oko 1000.00 din  zagi
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Anni - 28. 01. 2010. 21:00:54
meni se ta prepreka pokazala kao vrlo loša....
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Nosler - 28. 01. 2010. 21:14:12
Ja samo priznajem zicani kavez u gepeku! d4 Unutra mi stanu dva psa,imaju njihov konfor,pakujem okolo sto stane a mekse stvari stavim na zadnje sjediste.Nekako mi izgleda bolje da me pukne u potiljak vreca za spavanje nego pas od 28 kg.... u slucaju udesa.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Antezg - 29. 01. 2010. 08:20:05
Ima u Pet centru kupiti plastičnih boxova za pse raznih veličina i oblika tako da stanu u svaki gepek, a plus im je što su lagani,trajni,lako se peru,suše i rastavljaju, a i psi su sigurni u slučaju udesa(nažalost provjereno).
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: 3006sprg - 29. 01. 2010. 08:53:59
ja sam za terijerku napravio kutiju od plastične mortarke. na gornji dio sam pričvrstio drveni okvir sa vratima i mrežom. ako se i popiša u kutiju neće procurit, a lagano za premještanje.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Antezg - 29. 01. 2010. 11:36:58
ja sam za terijerku napravio kutiju od plastične mortarke. na gornji dio sam pričvrstio drveni okvir sa vratima i mrežom. ako se i popiša u kutiju neće procurit, a lagano za premještanje.
To sam si i ja nešto gledao da bi napravio-dve spojit pa izrezat rupu za vrata-samo treba sjest i napraviti
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: HERCEGOVAC - 29. 01. 2010. 14:40:19
Pozdrav ja sam napravio kavez tj kutiju na kuku samo ga nabacim ko prikolicu slicno samo sto treba biti cijev knap na kuku da nema lufta a da se moze skinuti (kad se osigurač sigurnosni izvadi)sa kuke i na tu cijev zavariš sanduk koji sam obložio dobro,a sa zadnje strane mrezu stavio do pola da vidi  i registarsku tablicu radi policije to je za mene naj ljepse niti se čuje nema dlaka nema nista a nije mu ni hladno zagi
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: najlovac - 29. 01. 2010. 20:48:43
Ako neko od vas cita ''kalibar'' pa u zadnjem broju pod oglasima ima tel gospodina koji pravi kaveze na kuku ima tri dimenzije a cene su od cinimi se  40-60 eura.
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 07. 02. 2010. 23:19:05
kutija napravljena po mjeri da stane u Nivu za jednog il dva peseka...
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: SEJFO - 07. 02. 2010. 23:40:34
pozdrav!!

kutija je super,,,, predlažem ti da je obložiš sa strana. i gore sa 2cm spužve a tu spužvu da obložiš skajem ili nečim sličnim,,,,da se psi ne povrijede prilikom vožnje,,,a na pod možeš lim da ga lakše obrišeš od blata itd,,,,,,,mislim samo predlažem!!!! zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Zoran - 07. 02. 2010. 23:43:07
pozdrav!!

kutija je super,,,, predlažem ti da je obložiš sa strana. i gore sa 2cm spužve a tu spužvu da obložiš skajem ili nečim sličnim,,,,da se psi ne povrijede prilikom vožnje,,,a na pod možeš lim da ga lakše obrišeš od blata itd,,,,,,,mislim samo predlažem!!!! zagi zagi zagi

pa to mu je skoro pa lakse kupiti gotovu kutiju  d4
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: SEJFO - 07. 02. 2010. 23:47:29


Ako čovjek zna napraviti kutiju,,,zna i tapacirati!!!! ref ref ref
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: SUMO - 08. 02. 2010. 02:29:42
Varijacija na temu ima puno. Najbolje resenje je auto prikolica za vise pasa. Na kuku je moze vuci i putnicki auto i dzip. Steta sto na sluzbeni ne moze ici kuka happi

Dve legende lovstva i zanimljivo resenje
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Tihomir - 08. 02. 2010. 11:14:35
To je fotka odmah po izradi,nakon toga je kutija iznutra obložena debelim tepisonom,a na pod čitavom širinom i dužinom gumena kadica po mjeri,tako da se pod može oprati i mislim da kolegu nije niti puno ispalo,ukupno možda nekih 100-200 kuna
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: Pepi18KA - 08. 02. 2010. 13:13:37

  super izgleda  d4 d4 d4
Naslov: Odg: Prijevoz psa u automobilu?
Autor: neso_b - 14. 10. 2010. 14:11:31
Evo malo da oživimo ovu već zaboravljenu temu!
Da li je neko od vas pravio boks za prevoz pasa koji se postavlja iza prtljažnika auta npr. na Ladi Nivi se pričvrsti boks koji je oslonjen na kuku vozila i pričvrćen za nosač kuke?

kolega, sigurno je netko radio, ali taj se prije predstavio u rubrici za predstavljanje, pa je onda pročitao stare postove na tu temu i išao izraditi kutiju, LOVAC Team