Autor Tema: DONET: Da se i ja predstavim  (Posjeta: 1267 vremena)

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
DONET: Da se i ja predstavim
« u: 11. 07. 2008. 23:26:01 »
Pozdrav svim kolegama lovcima i ljubiteljima prirode...

Zovem se Milan,prosle godine sam bio lovac-pripravnik, a ove sam polozio lovacki ispit i sad sam opasan lovac...Salim se.. Zivim u jednom mestu u okolini Nisa koje se zove Doljevac(koje je poznato po Nemanji Nikolicu zvezdi granda d2). Lov obozavam medjutim zbog svojih obaveza nisam mogao ranije postati lovac i zao mi je zbog toga jer kad sam postao lovac shvatio sam sta sam propustio. Inace sam '85 godiste i po zanimanju sam dipl.ing informatike(od pre neki dan), zbog toga sam mozda malo dosadan jer bi voleo sve da znam tacno i precizno. Na zalost ili srecu stvari u prirodi nisu tacne niti precizne, vec su uvek drugacije sto prirodu i cini zanimljivom i interesantnom i sam boravak u njoj nezaboravnim. Zastupam misljenje da je lov druzenje sa prirodom i pokusaj da se spozna makar jedan njen deo, a lovac je zastitnik te prirode. Pse jako volim, u mojoj porodici od kako ja znam za sebe bio je uvek po neki pas, nekad je to bio rasan pas a nekad ne. Zbog pasa ponekad dodjem u sukob sa roditeljima, jer oni smatraju da ako si preuzeo obavezu da se brines o jednom zivotinji, to moras raditi stalno i odgovorno. Nekad i preteruju, jer pse smatraju skoro za ljude,ali dobro... Prosle godine nisam imao psa za lov(vec samo jednog kucnog ljubimca i to pekinezera), ali sam ove godine kupio i to dva. Pse koje sam izabrao, izabrao sam na osnovu nekih mojih slobodnih ubedjenja i kupio sam trobojku koja se zove Beta i bretonku koja se zove Lara...Rase pasa sam birao na osnovu fizickog izgleda, temperamenta i na osnovu brojnih iskustava drugih lovaca. Nadam se da nisam pogresio. Inace mi u Doljevcu imamo i polje i sumu. tako da se moze loviti skoro sve...
« Zadnja izmjena: 14. 07. 2008. 09:53:10 od Nikola »

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #1 u: 11. 07. 2008. 23:30:22 »
OPS izvinjenje,

 Na kraju svakog posta sam video rec "dobra kob". Sto verovatno znaci "Srecno".

I ja cu svima pozeleti "DOBRU KOB" jer mi u Srbiji nemamo bas neki medjusobni ustaljeni  pozdrav(ili barem ja jos uvek nisam cuo) ččč



Zoran

  • Gost
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #2 u: 11. 07. 2008. 23:34:17 »
dobro doso! ti

pa kako nemate tamo vi govorite "dobar pogled" jesi se ti doselio u srbiju tek?  :laugh:
a srecno ili sretno lovcu nikad nesmjes to pozelit! ja prosto popizdim kad mi to neko veli, kad krenem u lov!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #3 u: 11. 07. 2008. 23:40:26 »
 welcome

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #4 u: 12. 07. 2008. 01:37:09 »
to zoki,dobrodošao kolega i dobra ti kob il  dobar pogled,kak oćeš,raspitaj se kod starijih kolega  ;)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #5 u: 12. 07. 2008. 08:48:37 »
OPS izvinjenje,

 Na kraju svakog posta sam video rec "dobra kob". Sto verovatno znaci "Srecno".

I ja cu svima pozeleti "DOBRU KOB" jer mi u Srbiji nemamo bas neki medjusobni ustaljeni  pozdrav(ili barem ja jos uvek nisam cuo) ččč

Postoji, ali posto si mlad oprostice ti, nadam se.........

Dobar pogled!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #6 u: 12. 07. 2008. 11:05:57 »
Posto mi nisu rekli kako se pozdravlja lovac, mozda sam ja izabrao pogresno drustvo za lov ččč a mozda su jednostavno zaboravili jer kad sam ja poceo loviti u oktobru-novebru prosle godine, bio je jek sezone, tako da su svi bili vise zainteresovani za zeceve, pse, jarebice...a manje su bili zainteresovani da ukazu na osnovnu kulturu ponasanja u lovu mladom lovcu ... ali poradicemo na tu temu od avgusta kad se svi okupimo u lov na prepelicu  z1

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #7 u: 12. 07. 2008. 11:10:23 »
Dobro došao
Ćaća viče mater plače!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #8 u: 13. 07. 2008. 09:27:43 »
Dobro dosao i dobra ti kob/pogled d4
Psi su jako lijepi i nadam se da ces ih obuciti dobro.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #9 u: 14. 07. 2008. 08:05:08 »
Dobrodošao
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Da se i ja pretstavim
« Odgovori #10 u: 14. 07. 2008. 09:42:11 »
Pozdrav mladom kolegi i forumašu.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: DONET: Da se i ja predstavim
« Odgovori #11 u: 15. 07. 2008. 01:48:29 »
pozdrav!




dobra kob