Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 132138 vremena)

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #135 u: 10. 07. 2010. 23:27:49 »
ja svojima dajem pro plan sa lososom ili janjetinom ali je cijena daleko skuplja od 300 kuna za 20 kg.ja platim 35 eura za 12 kg.

Ja hranim ProPlanom i plaćam 450 kn, 15 kg... ali hrana po onome što vidim na mome psu vrijedi svaku kunu i nije mi žao kad vidim efekt (dlaka, kondicija, stolica itd...)!!!

Svakako preporuka!!!

 teaa

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #136 u: 14. 07. 2010. 23:19:12 »
 za kolegu -mljevenu piletinu i puretinu isprobao dosta ranijih godina -psi teško vrše nuždu ,bila puna masnoča-e od kožica i jako puno mljevenih kosziju ,koje otežavaju vršenje velike nužde,stolica kad se osuši vidičeš same su kostii bjele je boje ,-znači puno kalcija -pozdarv DEDA  M....   

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #137 u: 20. 07. 2010. 19:39:38 »
PinzHunter:
Citat: Marko2107 - Srpanj 09, 2010, 09:01:05

Ja koristim Atletic dog za svoje pse. 20 kg nabavljam za nešto manje od 300 kn, a dozira se 10 grama po kilogramu mase. uglavnom, na prirodnoj je bazi, ima brdo vitamina i preporučujem je.


to je više nego povoljno.imaš koju fotku da vidim kako izgleda pakovanje.

ja svojima dajem pro plan sa lososom ili janjetinom ali je cijena daleko skuplja od 300 kuna za 20 kg.ja platim 35 eura za 12 kg.


budem ti poslikao vreću.  Nije komercijalna, tako da nema puno slika na njoj

kolega, nedostaje ti predstavljanje, LOVAC Team
« Zadnja izmjena: 20. 07. 2010. 22:33:21 od valdop »

Offline Filip

  • K
  • *
  • Postova: 29
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #138 u: 18. 09. 2010. 14:22:49 »
Dobar dan,jel mi neko moze rec sta mislite o hrani dog chow ?

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #139 u: 18. 09. 2010. 14:41:49 »
Pozdrav, kakva je top energy???

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #140 u: 18. 09. 2010. 22:02:20 »
Pozdrav, kakva je top energy???

Djeluje mi kukuruzna....
a probo nisam... za sad  ;)

Offline Sandro257

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #141 u: 27. 03. 2011. 15:26:09 »
Ja i stariji prijatelj zelimo kupiti nekog lovackog psa i zelimo nekog koji je  :smil4226ce1d491b5: , isto tako jeli lako dresiratio psa da lovi i koju hranu da mu dajemo
 ččč

Offline mata84

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #142 u: 27. 03. 2011. 17:01:14 »
pitaj muju i hasu tako su i oni išli u lov sa ptičarom ali nisu ništa ulovili jer su ga bacali prenisko . mislim jeli teško dresi rati psa i šta mu dati jesti, bolje ne uzimajte psa da ga ne mučite jer već vidim kak će to završit...

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #143 u: 01. 05. 2011. 14:45:32 »
što se tiće hrane top energy gdje je ima za kupiti...

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #144 u: 01. 05. 2011. 21:32:36 »
U Velikoj Gorici

Offline bella

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #145 u: 01. 05. 2011. 21:48:05 »
ali pošto sam iz splita kako bi mogao doći do te hrane

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #146 u: 02. 06. 2011. 14:46:53 »
Koja je preporuka za hranu kaj se tiče postotka masti i proteina.  Jedan uzgajivač mi je rekao da proteini uništavaju psi jetru. možda je mislio da višak istog, ali je meni to malo "nategnuto". Veli mi isti gospodin da je bolje da hrana ima više masti a manje proteina. Moj pas jede hranu sa 30 % proteina i 14 % masti.
Madicus, na tebi je red!


Istina je da previše proteina uništava jetru, ali naravno kod dugoročnog pretjerivanja s proteinima, i tu ljudi griješe. Pas koji više nije u rastu,a nije u nekom jačem treningu, ne treba više od 20-ak posto proteina. Bitno je i kakav je protein, odnosno njegov izvor. nije isto jel protein iz pšenice i kukuruza ili je iz mesa i probavljiv je. Pogledajte doma na kutiji od tjestetine koliko ima proteina, a znamo da nije isto jel jedemo tjesteninu ili meso. Protein iz mesa je probavljiv i to se vidi kod stolice, koja je znatno manja nego kad pas jede hranu gdje je pšenica i kukuruz. Treba gledati sastav hrane na pakiranju. Čim je na prvom mjestu u sasstavu pšenica i kukuruz, onda ta hrana ima u sebi tek 2-3% mesa. Nisu bezveze neke hrane puno skuplje od drugih. Ja koristim češku Calibru i na njoj je lijepo napisana količina mesa (što kod večine hrana nije slučaj), a u onom modelu za štence koji koristim je 35%, što baš nije za uspoređivati sa 2 ili 3%.

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #147 u: 02. 06. 2011. 15:06:13 »
Nije istina da previše proteina uništava jetru. Jetra nema previše problema s proteinima... ionako proteini u jetru dolaze već razgrađeni u aminokiseline koje se dalje bez problema distribuiraju po organizmu. Problem nastaje kod metabolizma tih aminokiselina jer se stvara urea koja se izlučuje bubrezima. Bubrezi stradaju!  teaa

 Dobar primjer su psi hranjeni s hranom za mačke (puno više proteina od pseće) su često obolijevali od bolesti bubrega.

Većina komercijalnih hrana dostupnih na našem tržištu nema previše proteina... tako da se toga ne morate bojati. Više se trebate bojati porijekla tih proteina...

Moja beštija slabo podnosi komercijalnu hranu (proljev), tako da svaki drugi dan kuham teleća i juneća plućica i grkljane s rižom i mrkvicom...  raste vrhunski, dlaka ludnica, zdravlje bez problema.

Mislim da joj probava loše reagira na piletinu...

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #148 u: 02. 06. 2011. 15:06:43 »
Koja je preporuka za hranu kaj se tiče postotka masti i proteina.  Jedan uzgajivač mi je rekao da proteini uništavaju psi jetru. možda je mislio da višak istog, ali je meni to malo "nategnuto". Veli mi isti gospodin da je bolje da hrana ima više masti a manje proteina. Moj pas jede hranu sa 30 % proteina i 14 % masti.
Madicus, na tebi je red!


Istina je da previše proteina uništava jetru, ali naravno kod dugoročnog pretjerivanja s proteinima, i tu ljudi griješe. Pas koji više nije u rastu,a nije u nekom jačem treningu, ne treba više od 20-ak posto proteina. Bitno je i kakav je protein, odnosno njegov izvor. nije isto jel protein iz pšenice i kukuruza ili je iz mesa i probavljiv je. Pogledajte doma na kutiji od tjestetine koliko ima proteina, a znamo da nije isto jel jedemo tjesteninu ili meso. Protein iz mesa je probavljiv i to se vidi kod stolice, koja je znatno manja nego kad pas jede hranu gdje je pšenica i kukuruz. Treba gledati sastav hrane na pakiranju. Čim je na prvom mjestu u sasstavu pšenica i kukuruz, onda ta hrana ima u sebi tek 2-3% mesa. Nisu bezveze neke hrane puno skuplje od drugih. Ja koristim češku Calibru i na njoj je lijepo napisana količina mesa (što kod večine hrana nije slučaj), a u onom modelu za štence koji koristim je 35%, što baš nije za uspoređivati sa 2 ili 3%.


Samo ču se nadovezat na Markov post, bitno je i dali je meso svježe ili dehidrirano...
Sve više hrane se pojavljuje sa velkim ciframa kad su u pitanju proteini, a za relativno malu cijenu.
Nebi se trebala zanemariti ni probavljvost hrane, omjer kalcija i fosfora...  zagi

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #149 u: 02. 06. 2011. 17:47:54 »
Koja je preporuka za hranu kaj se tiče postotka masti i proteina.  Jedan uzgajivač mi je rekao da proteini uništavaju psi jetru. možda je mislio da višak istog, ali je meni to malo "nategnuto". Veli mi isti gospodin da je bolje da hrana ima više masti a manje proteina. Moj pas jede hranu sa 30 % proteina i 14 % masti.
Madicus, na tebi je red!


Istina je da previše proteina uništava jetru, ali naravno kod dugoročnog pretjerivanja s proteinima, i tu ljudi griješe. Pas koji više nije u rastu,a nije u nekom jačem treningu, ne treba više od 20-ak posto proteina. Bitno je i kakav je protein, odnosno njegov izvor. nije isto jel protein iz pšenice i kukuruza ili je iz mesa i probavljiv je. Pogledajte doma na kutiji od tjestetine koliko ima proteina, a znamo da nije isto jel jedemo tjesteninu ili meso. Protein iz mesa je probavljiv i to se vidi kod stolice, koja je znatno manja nego kad pas jede hranu gdje je pšenica i kukuruz. Treba gledati sastav hrane na pakiranju. Čim je na prvom mjestu u sasstavu pšenica i kukuruz, onda ta hrana ima u sebi tek 2-3% mesa. Nisu bezveze neke hrane puno skuplje od drugih. Ja koristim češku Calibru i na njoj je lijepo napisana količina mesa (što kod večine hrana nije slučaj), a u onom modelu za štence koji koristim je 35%, što baš nije za uspoređivati sa 2 ili 3%.


Samo ču se nadovezat na Markov post, bitno je i dali je meso svježe ili dehidrirano...
Sve više hrane se pojavljuje sa velkim ciframa kad su u pitanju proteini, a za relativno malu cijenu.
Nebi se trebala zanemariti ni probavljvost hrane, omjer kalcija i fosfora...  zagi

probavljivost dolazi sa količinom mesa u hrani. Sigurno je probavljiviji protein iz mesa nego iz pšenice, za koju dobro znamo da ju pas ne probavlja do kraja. što se jako dobro vidi u stolici.
Da, bilo bi idealno da se radi o svježem mesu, ali sigurno 90% i više  vlasnika nije u mogućnosti ili nije spremno svaki dan psima spremati obrok.
e sad, jedino svježe meso koje je psu prihvatljivo i zdravo je ono od divljači, budući da iz mesnice ni sami nismo sigurni kakvo je, a pogotovo ako tražimo ostatke za pse....
Po meni (dobar) dehidrat ima prednost baš zbog toga jer je o njemu netko razmišljao i postavio omjer vitamina i minerala, a i  neke supstance koje su potrebne današnjem životu pasa, a koje ne može sam nadomjestiti u prirodi, pa što je nekada radio. pogotovo ako je zatvoren negdje u stanu ili boxu. A o higijeni da i ne pričamo.