Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 132145 vremena)

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #150 u: 03. 06. 2011. 10:02:05 »
Ako malo pogledate ishranu vukova, vidjet ćete da tu svega ima -

prvi obrok na plijenu su iznutrice - srce, pluća, jetra, slezena, bubrezi
slijede mišići i masno tkivo
na kraju dolaze već truli mišići i tetive, koža s dlakom i kosti...

tako da je većina stvari iz mesnice (prvenstveno junetina) jackpot...

ni u kom slučaju to nije soja i ostali biljni izvori proteina.

Uostalom, na ambalaži tvorničke hrane se koristi termin "sirovi protein" (crude protein) koji označava sve dušikove spojeve organskog porijekla, a ne samo proteine...

Neka pseća hrana koja košta cca 450 kn se i dalje sastoji od nusproizvoda mesne industrije s dodacima soje i sl... to ispadne cca 30 kn/kg

Za te pare se kupi cca 45-90 kg  iznutrica koje su daleko kvalitetnije od bilo koje tvorničke hrane i koje će pas dulje jesti (kombinirano s rižom i povrćem u omjeru prilagođenom aktivnosti psa)

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #151 u: 03. 06. 2011. 12:06:41 »
da, ali današnji pas nije vuk i nema nikakve veze s vukom. pogotovo ne onaj pas koji je zatvoren u boxu ili stanu cijeli život i ne može si iz prirode sam zadovoljiti svoje potrebe.
sad mi reci da nekakav pekinezer, ili pudlica imaju veze sa vukom.
Isto kao što se ne hrane isto ljudi u hrvatskoj ili u nekom plemenu u namibiji koji imaju drugačiji metabolizam i tijelo im je priviknuto na drugačije uvjete života. Oni isto jedu crkotine i piju vodu iz močvare, a probaj to sam pojesti ili popiti. A ne znači da si ne bi pojeli puricu s mlincima, ali nemaju izbora. I sigurno ne dožive 90 godina.
istina, kod vuka na kraju dolaze na red i već truli mišići, koža. Ali na kraju, kad nema više izbora...

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #152 u: 03. 06. 2011. 12:59:42 »
naš pas ima OGROMNE veze s vukom! Radi se o istoj vrsti. Da, isto tako i pudlica i pekinezer imaju veze s vukom. I mogu se križati s vukom i davati plodno potomstvo (pogledaj si definiciju vrste).

A sad, što se tiče usporedbe ljudi ovdje i u Namibiji. Usporedba je na mjestu. I dalje se radi o istoj vrsti, ali ono što nas najviše razlikuje od braće Namibijaca je to što smo se prilagodili drugim uvjetima. Genetski smo vrlo vrlo slični, čak i puno sličniji nego vuk i pekinezer.

Iznenadio bi se što sve čovjek može pojesti, popiti i to podnijeti bez problema nakon samo kraće adaptacije.

Na kraju, smatraš li da je pas srodniji divljoj svinji i jelenu koji jedu soju nego vuku?

Za psa nema bolje hrane od sirovog mesa i to je činjenica - njihov metabolizam je milijunima godina prilagođavan tome i nisu ni zašto bolje prilagođeni. Druga po redu dolazi kuhana hrana s povrćem, a onda duuugo nema ništa. Tek onda na red dolaze komercijalne hrane koje u reklamama govore da zadovoljavaju sve potrebe pasa, a psi hranjeni isključivo tim hranama rijetko doživljavaju punu životnu dob. I onda se ljudi čude. Otišla jetra, otišli bubrezi, alergije, analke i slično... a hranili premium hranom... mora bit da je nešto drugo...?

A onaj pasić na selu koji je sretan kad se ogrebe za malo napoja namjenjenog svinjama bez frke doživi 20 godina...

Druga stvar je kad si čovjek prizna - ok, ne mogu mu pružiti najbolje što postoji (ne mogu ga hraniti sirovim mesom ili mu kuhati svaki dan), ali idem mu barem odabrati kvalitetnu komercijalnu hranu jer nam se život sastoji od kompromisa.

I na kraju, dehidrirana hrana za pse postoji puuuno kraće od purice s mlincima. Zar zbilja očekuješ da su joj se psi kroz par desetaka generacija u potpunosti prilagodili??


Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #153 u: 18. 06. 2011. 14:40:15 »
idemo sad iz krajnosti u krajnost...
Ne, nema današnji pas nikakve veze sa vukom niti će ih ikada više imati, samo zbog toga jer ne žive u istom staništu. Da mu daš ne znam kakvo meso, opet je to meso iz trgovine (za koje vidimo da zna odležati u hladnjači godinama), negdje uzgojeno i otrovano svim i svačim, i nema veze sa  mesom koji si vuk sam ulovi. Ta njegova divljač iz šume nije sigurno jela hranu zatrovanu nekakvim pesticidima i GMO glupostima. Isto tako, vuk ne pije vodu iz vodovoda u kojoj isto ima svega, nego si popije prirodnu vodu negdje na izvoru. Da ne kažem da je vuk u šumi na svježem zraku, a ne negdje u gradu i ne udiše smog kao ljudi i njihovi ljubimci.
Baš zbog toga je gotova hrana u današnje vrijeme bolja, jer je kod njene proizvodnje netko bar razmišljao o nutricionističkim i zdravstvenim potrebama pasa. Ne može mi nitko reći da je to lošije od otpadaka sa tanjura ili napoja koje uglavnom taj tvoj pesek na selu dobije, a u tom obroku sigurno nitko nije vodio računa jel to za psa zdravo ili ne, jel dobio dosta vitamina, jel će pojesti umjetne začine, sol, kruh, žgance ili tijesto iz tih ostataka.
I dobro kažeš, i sa tim žitaricama oko kojih je takva problematika, pas doživi 20 godina.

Što se tiće kompromisa, to se više nikada neće promjeniti, i ne radi se više o kompromisu, nego o načinu života u današnje vrijeme, jer živimo u takvom svijetu. Bar većina nas.
Ja bi isto svaki dan psu rezuckao meso i igrao se s njim cijeli dan, ali zbog posla i načina života jedva nađem vremena da i sam nešto pojedem kroz dan, kao i jako puno ljudi u današnje vrijeme.
Baš zbog toga, i zbog gore navedenih razloga, je dehidrat najbolje rješenje. Dobar dehidrat...

Kažeš: dehidrirana hrana za pse postoji puuuno kraće od purice s mlincima...
Nisam uspoređivao što duže postoji i što je bolje, nego mogućnost odabira, kako kod ljudi, tako i kod životinja.


Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #154 u: 18. 06. 2011. 23:40:02 »
Marko, nije to baš tako.
Psi koji jedu svježe meso duže žive, mogu ti to dokazati.
što bi bilo kad bi bilo

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #155 u: 20. 06. 2011. 10:47:03 »
 uf
Hrana za pse se ne proizvodi radi dobrobiti pasa nego radi dobrobiti ljudi koji prodaju tu hranu. Ostalo je sve reklama. Činjenica je da u pseću hranu idu isključivo otpaci različitih industrija... a ti ovdje govoriš o mesu i vodi zatrovanoj insekticidima... u svakom slučaju ne bih volio kupovati meso tamo gdje ga ti kupuješ...  fre fre

nastavljam hraniti svog psa sirovim mesom kao vuka (to ti je inače postao trend i u sjevernim zemljama - Švedska i sl) i kuhanim mesom s malo povrća i riše, pas izgleda ko ferari... a ti nastavi nasjedati pričicama i reklamama...

Meso nabavljam od mesara kojem vjerujem - ne po kojekakvim Konzumima, već direktno od mesnice koja ima klaonicu.

Sve u svemu, nemam ništa protiv suhe hrane - nije loša i praktična je... ali daaaaleko od najboljeg izbora za psa... ostajem pri tome do daljnjega...

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #156 u: 20. 06. 2011. 11:25:46 »
uf
Hrana za pse se ne proizvodi radi dobrobiti pasa nego radi dobrobiti ljudi koji prodaju tu hranu. Ostalo je sve reklama. Činjenica je da u pseću hranu idu isključivo otpaci različitih industrija... a ti ovdje govoriš o mesu i vodi zatrovanoj insekticidima... u svakom slučaju ne bih volio kupovati meso tamo gdje ga ti kupuješ...  fre fre

nastavljam hraniti svog psa sirovim mesom kao vuka (to ti je inače postao trend i u sjevernim zemljama - Švedska i sl) i kuhanim mesom s malo povrća i riše, pas izgleda ko ferari... a ti nastavi nasjedati pričicama i reklamama...

Meso nabavljam od mesara kojem vjerujem - ne po kojekakvim Konzumima, već direktno od mesnice koja ima klaonicu.

Sve u svemu, nemam ništa protiv suhe hrane - nije loša i praktična je... ali daaaaleko od najboljeg izbora za psa... ostajem pri tome do daljnjega...


Ne kažem ja da si ti u krivu...
Govorimo baš o praktičnosti u današnje vrijeme i o tome da većina ljudi nije u mogućnosti svaki dan raditi obroke svojim ljubimcima.

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #157 u: 20. 06. 2011. 11:30:59 »
tu se apsolutno slažem s tobom!

normalna stvar - meni je velika zaje.... kad moram negdje na put na par dana s cuckom - šta za klopu? ali ajde, ima kvalitetnih konzervi pa se izdrži... Landfleisch je ok.



Offline Kakarto

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #158 u: 28. 08. 2015. 11:59:39 »
Dragi moji, Hrana popust, stranica kdo koje nađete dnevne popuste za hranu za Vas ili vaše ljubimce ;D heh, pogledajte pa javite dojmove :) Uštedite, ne zamjerite :D
 rostilj

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #159 u: 24. 04. 2019. 16:43:43 »
Da malo osvježimo temu,koju dehidriranu hranu koristite(proizvođač i cijena kilograma),ja sam svom štenetu davao Miglior Cane Puppy,pa ga je počeo lagano bojkotirat pa sam prešao na Pedigree Junior kojega usisava.Rijeko mu dajem dva puta dehidrat,dobija i "ostatke" od ručka,to je lešo meso(čak mu i mast odvojim da mu je lakše žvakat,ludost),gulaš,juha,riža,pohana piletina...rijetko u juhu dobije kruha,kasnije kad navrši godinu dana mu mislim početi ponekad i skuhat kore od pršuta koje bi prethodno umakao u vodu da iziđe sol pa onda kuhao i "otpad" iz mesnice(grkljani i to),dehidrat nije baš super premium,17kn/kg ali dobija VMP vitamine tako da...kad krene lov planiram mu davati nešto od Eukanube ili Royal Canina nešto primjereno aktivnostima,ali me zabrinjavaju priče o nekim oštećenjima jetre zbog visokog postotka proteina u tim hranama(30%).

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #160 u: 24. 04. 2019. 20:18:31 »
Kad imaš samo jednog psa drži se domaće hrane. Mesaru daš za piće i uvijek će se naći nešto za psa. Skuhaš i kombiniraš s rižom, povrćem, SUHIM kruhom, malo maslinova ili bučinog ulja i nemaš brige. Jeftine tunjevine u konzervi pa mješaš s tjesteninom itd..Dehidrat koristiš za nevolju, kad nisi doma ili nemaš vremena. Cijeli život u kući imamo bar dva psa i odgovorno tvrdim da oni što ih je pok dide nekad hranio su živjeli duže i sa manje problema općenito. I meso divljači je odlično, na manje komade i dobro skuhaš radi parazita ili neke bolesti. Uz to u juhu dodaš po želji, definitivno rađe jedu kuhano s mesom nego bilo šta drugo. Čak i dobra topla juha sa starim kruhom zimi im dobro dođe i rado jedu. I sam trenutno koristim Atletic Alta Energiu, nije loše alo kuhano je zakon. A i sirovo.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #161 u: 24. 04. 2019. 20:20:49 »
Dobro ga čuvaš, ne fali mu ničega, svaka čast!! A koliko sam vidio neka videa pasić je i zaslužio, samo tako nastavite bravooo bravooo.
Tko ima vremena i dostupan mu je klaonički i mesarski otpad (ali pritom mislim kvalitetniji klaonički i mesarski otpad, ne pluča i jetra(ponekad), najbolje grkljani, hrskavice, žile, krajički mesa i žlundre....) mislim da je to pasu najbolje . Loša stvar u tome je šta se treba zajebavat kuvat, skladištit, šporkavat oko kuče, liti ima muva dosta, kupe se miševi, pas ima dosta izmeta i to svakakve tvrdoče. Nije najlipše kad dođeš prat box a ono gomila i to mekana najranije ujutro slL slL. Zajebana je stvar isto kad pas navikne na meso neče dehidrat ni pogledat.
Od dehidrata nešto premimum i super premimum i nema problema. Ja več 10 ak godina koristim Happy Dog i zadovoljan sam. Ako pas dobro jede dehidriranu hranu samo ti njemu davaj neče mu ništa bit. VMP svakako najbolji vitaminski pripravak za pse. Štencima i skotnim kujama dajem obavezno a i starijim pasima kad je lov i kad se puno troše.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #162 u: 24. 04. 2019. 21:51:41 »
Ma ja san već skonta kad zaradin sad na lito kupit visokokvalitetne hrane za cilu godinu(Eukanuba ili Royal canin,koja mu bolje sidne,dvi kutije VMP-a...),jer kako studiran to mi je najlakše,a od ručka uvik ostane,meni je dostupan otpad i ima bi ja volje to kuvat i iman i di ali je problem to skladištit,tako da je najbolja zamjena neka ekstra hrana,po meni šta je intezivniji miris dehidrata pas ga radije pojede,ovo od ručka i dehidrat je dovoljno za jednog pasa,dogodine kad dođe drugi kombinirat ću im tako,kuvanje i dehidrat.
Gabro vratio mi je pas trostruko svo uloženo vrime i sve,nadan se da će mi vratit i ovo šta sad ulažen,napreduje iz dana u dan,samo problem je šta je zabrana pustanja pasa u polju sada do 7 miseca,a valjda neće zaboravit fermavat hao

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #163 u: 24. 04. 2019. 21:57:31 »
Donosim doma iz klaonice, otac kuva, stavi u škrinju, onda se to vadi svaki dan. isto naručujem i kod mesara i u jednom dučano odpad od piliča brojlera. Rijetko naši psi jedu dehidrat. Pasji stomak voli masu, kvantitetu, hranu na depo. Dajemo i kosti, jako ih vole (goveđe) pa i paštu i juhu. Večina njih nema vremena ni mogučnosti, da nađe meso pa je dehidrat optimalno rješenje.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #164 u: 24. 04. 2019. 22:27:58 »
Ma mom je 6 mjeseci pa mu odvajam i loj od mesa da lakše žvače i guta(bespotrebno znan),sve mu komadam,dehidrat nastojim šta manje,kad bude imao jedan obrok mješat će mu se dehidrat i to od ručka šta bude,sad glavno mi je pronać pravi dehidrat pa da ima i vitamine u njemu,neku idealnu kombinaciju kvalitenih masti i proteina od eukanube ili royal canina jer glase za najbolje a i cjena je neloša,nekih 25 kn/kg