Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 133025 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #30 u: 26. 02. 2008. 22:35:07 »
meni je puko film sa tim oko hranjenja kad mi je veterinar reko, da ispecem  piletine zbog proljeva!
i ja idjot odem kupim dvije kile pilecih prsa i ispecem dadnem psu  on pojede!
odem u kucu da i ja nesto pojedem otvorim si pastetu i pocnem jesti!
i nekako mi padnu ona plica prsa na pamet  tkotukoga


i tako da ja vodim pse veterinaru samo kad ih moram cjepiti protiv bjesnoce i da im ocisti usi!
;D ;D ;D
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline lari

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #31 u: 28. 02. 2008. 22:03:01 »
meni je puko film sa tim oko hranjenja kad mi je veterinar reko, da ispecem  piletine zbog proljeva!
i ja idjot odem kupim dvije kile pilecih prsa i ispecem dadnem psu  on pojede!
odem u kucu da i ja nesto pojedem otvorim si pastetu i pocnem jesti!
i nekako mi padnu ona plica prsa na pamet  tkotukoga


i tako da ja vodim pse veterinaru samo kad ih moram cjepiti protiv bjesnoce i da im ocisti usi!

Upravo tako,

ako sami idemo doktoru često bez nekih većih problema naći će nam 100 bolesti, isto tako i veterinari psima. Odlazak veterinaru tek kad je situacija jako ozbiljna,a što se hranjenja tiče moji imaju hranu na raspolaganju 15 min pa tko voli nek izvoli. Najčešće jedu mesni otpad iz klaonice i mesnice i svi ok.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #32 u: 28. 02. 2008. 22:03:56 »
Ovaj top energy uopce nije losa hrana, a i prihvatljiva mu je cijena!

Apsolutno si u pravu. Pokazala mi se odlična a stara kuja koja ju konstantno jede je dobila tako dobru dlaku i više joj ne ispada niti dlačica + ima savršen sjaj!

Pozdrav Viktor

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #33 u: 06. 03. 2008. 09:12:54 »
Koja je preporuka za hranu kaj se tiče postotka masti i proteina.  Jedan uzgajivač mi je rekao da proteini uništavaju psi jetru. možda je mislio da višak istog, ali je meni to malo "nategnuto". Veli mi isti gospodin da je bolje da hrana ima više masti a manje proteina. Moj pas jede hranu sa 30 % proteina i 14 % masti.
Madicus, na tebi je red!

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #34 u: 10. 03. 2008. 19:08:55 »
Drži se ti svoje hrane i mir,nek gospodin hrani svoje pse sa čime god želi,neću ja sad tu napisati ništa što večina već ne zna,a i da preporučim neku hranu odmah će se pojaviti netko kome ta baš nije odgovarala,netko kome je bila osrednja i onda nadmudrivanju nema kraja :D

Zoran

  • Gost
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #35 u: 10. 03. 2008. 19:13:24 »
ja sam uzeo neko sad žnj hranu i psi nece da je jedu!
a imam jos slanine tako zvanoga sapuna stavim u lonac vode i sapun kad se dobro prokuhalo polijem tu suhu hranu ostavim da se ohladi dadnem im jesti!
i odjednom druga prica....  z1

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #36 u: 10. 03. 2008. 19:27:15 »
Tako je Zorane,

samo ti njima skuhaj pure i slanine(sapuna) i eto proteina. z2
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #37 u: 11. 03. 2008. 08:46:55 »
Drži se ti svoje hrane i mir,nek gospodin hrani svoje pse sa čime god želi,neću ja sad tu napisati ništa što večina već ne zna,a i da preporučim neku hranu odmah će se pojaviti netko kome ta baš nije odgovarala,netko kome je bila osrednja i onda nadmudrivanju nema kraja :D
Ne moramo komentirat proizvođača hrane, nego koliki omjer-postotak masti i proteina ja dovoljan da zadovolji potrebe prosječnog psa. Veli isti gospodin da je možda bolje 24 % proteina i 11% masti, a moj pas trenutno jede 30, 14.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #38 u: 11. 03. 2008. 18:29:40 »
Ja sam svojima isto davao meso iz klaonice koje sam nekad malo prokuhao ,a nekad ne.Psi su bili u izvrsnoj formi. Znao sam ubaciti i kuhanu rizu ili palentu uz meso tako da imaju i proteina i ugljikohidrata. Bitno je da pas ako jede masniju hranu sto vise trci i radi.

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #39 u: 30. 07. 2008. 14:25:26 »
Bez obzira što ljudi tvrdili još uvijek vrijedi ona stara: "Koliko para, toliko muzike." Svojim sam psima davao nekoliko vrsta hrane: Pro Plan, K-9, Hills, Frischies, Bosch, Pro Pac itd. Moram priznati da je pas lakše i bolje probavlja bolju (super primium) hranu. Neke od primium hrana su također dobre. Zapravo, sve što je iznad 15 kn/kg je zadovoljavajuće. Kako pas "prihvaća" hranu najlakše se vidi na njegovoj stolici. Što je stolica obilnija i mekša to je hrana lošija. Isto vrijedi ako je stolica jako tvrda i suha. Stolica bi trebala biti mekana i ne obilna. Najbolje rješenje je kuhana hrana: svježe kuhano meso sa povrćem, rižom ili palentom, ali to si, vremenski, nemogu svi priuštiti. Zato je najzastupljenija suha hrana. Čak bi bilo dobro pomiješati suhu hranu sa konzervom. Pas će naravno pojesti bilo koju hranu ako je gladan, ali probajte zamisliti da ljudi svaki dan jedu samo cornflakes, bez mlijeka. Cornflakes je uzet kao primjer samo radi dočaravanja suhe hrane u ljudskoj prehrani.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #40 u: 30. 07. 2008. 14:53:27 »
Pas će naravno pojesti bilo koju hranu ako je gladan, ali probajte zamisliti da ljudi svaki dan jedu samo cornflakes, bez mlijeka. Cornflakes je uzet kao primjer samo radi dočaravanja suhe hrane u ljudskoj prehrani.
Ja bi se drugi dan strelil !!!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #41 u: 03. 08. 2008. 14:07:50 »
Moji psi jedu mješovitu hranu, od suhe Darling većinom. Meso im uglavnom moram skuhat jer prijesno sam jednom dao (mali komad) pa zakopaju. Živim na selu pa kako su često pušteni u dvorištu, znaju se zavući u kokošinjac pa pokupe jaja, vidiš samo gdje kokoši se šepure oko njih,a oni se pobjedonosno oblizuju(od toga im dlaka sjaji ko da si ih uljem namazo). Nekad vidim da i šrot za svinje hoću. z5
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #42 u: 04. 08. 2008. 11:10:05 »
Da li netko ima iskustva s hranom Bellosan?

Prodaje se u Lidlu za ispod 40 Kn za 3 Kg, po specifikaciji spada u premium hranu a podrijetlo je koliko vidim Nizozemska.

Imam upalu volje.

Offline Stipe cro

  • K
  • *
  • Postova: 77
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #43 u: 06. 11. 2008. 17:06:57 »
Top Energy 15kg=215kn
Mislim da ni ova nije loša.....

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #44 u: 06. 11. 2008. 18:30:30 »
Ja svoje hranim s premium Alleva hranom iz Pet Centra - 15kg-230kn s popustom. Psi ju rado jedu i kenjaju dobro :pferd:-ja zadovoljan :laugh: