Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 133296 vremena)

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #60 u: 07. 07. 2009. 20:13:08 »
Moze li mi netko reci gdje ima za kupit hrana Top Energy.

Offline fulir

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #61 u: 07. 07. 2009. 20:59:24 »
mislim da davor gmižič drži tu hranu


Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #62 u: 07. 07. 2009. 22:05:37 »
Moze li mi netko reci gdje ima za kupit hrana Top Energy.

ako si u mogučnosti radje nešto premiuma

piše na njoj oko 30 % proteina a  5 % mesa zanči da sve proteine izvlače iz soje, a opće je poznato da u psečoj prehrani treba bit najmanje 70 % mesa a povat psu uz revimo k američkim stručnjacima 95%...

Ako češ je kombinirat s naprimjer iznutricama,drugim mesom,BARF ili nešto tako nema problema kao osnovnu i jedinu prehranu ja je nebi davao...

Mirek uvoznik je taj koji si naveo tj. Gord velika gorica
Ćaća viče mater plače!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #63 u: 08. 07. 2009. 08:35:14 »
Ne treba biti tako jaka... 20-25 % proteina i 10-15 % masti i to je to... To je dobar omjer. Nema potreba za jačom, osim kad je sezona lova, onda ova koju File predlaže... Probao sam u 4 godine koliko imam psa dosta toga i stvarno nema potrebe za Premium ako nije sezona jer se pas deblja... A moj pas je svaki dan vani u šetnji od 2-12 sati. Kako bi izgledao pas koji ne izlazi iz boksa a toliko jede...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #64 u: 08. 07. 2009. 09:29:41 »
Ne treba biti tako jaka... 20-25 % proteina i 10-15 % masti i to je to... To je dobar omjer. Nema potreba za jačom, osim kad je sezona lova, onda ova koju File predlaže... Probao sam u 4 godine koliko imam psa dosta toga i stvarno nema potrebe za Premium ako nije sezona jer se pas deblja... A moj pas je svaki dan vani u šetnji od 2-12 sati. Kako bi izgledao pas koji ne izlazi iz boksa a toliko jede...

Svaka čast, samo ne znam kako tvoje kolege gledaju na to da ti je pas u lovištu u 4 i 5 mjesec po nekoliko sati dnevno?

Ili možda nije u lovištu?
Imam upalu volje.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #65 u: 08. 07. 2009. 09:53:45 »
Deane ja sam uvik za premium a moji jedu super premium, i netreba psu zato što se manje kreće davat lošiju hranu nego jednako dobru ali u malo manjoj količini...
Često mjenjanje hrane u večine pasa izaziva proljeve i slično tako da ako nemate iz nekih opravdanih razloga mjenjati neradite to ni iz hira...


NE DEBLJA SE GUDAN OD DOBRE SPIZE NEGO OD SPIRINA
Ćaća viče mater plače!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #66 u: 08. 07. 2009. 10:04:54 »
Top Energy u Makarskoj 20 kg-240kn, žuta kartonska vreća. Moji je jedu odlično i u zadnje vrijeme im dajem sirovo meso i kosti kad god mogu. Ipak su to mesojedi, stavi najbolju hranu na svijetu i pola kila govedine pa ćeš vidit šta će prije uzet...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #67 u: 08. 07. 2009. 10:21:47 »
Stavi i meni govedinu i dehidrat pa češ vidit šta ču uzet  rol
Imam upalu volje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #68 u: 08. 07. 2009. 10:24:23 »
Ne treba biti tako jaka... 20-25 % proteina i 10-15 % masti i to je to... To je dobar omjer. Nema potreba za jačom, osim kad je sezona lova, onda ova koju File predlaže... Probao sam u 4 godine koliko imam psa dosta toga i stvarno nema potrebe za Premium ako nije sezona jer se pas deblja... A moj pas je svaki dan vani u šetnji od 2-12 sati. Kako bi izgledao pas koji ne izlazi iz boksa a toliko jede...

Svaka čast, samo ne znam kako tvoje kolege gledaju na to da ti je pas u lovištu u 4 i 5 mjesec po nekoliko sati dnevno?

Ili možda nije u lovištu?
Svaka LU-LD bi trebalo imati, ako već nema, teren za obuka pasa gdje se može izvoditi psa 365 dana godišnje...  d4
Kaj me briga kako oni na to gledaju kak su oni tu odluku donijeli i imaju isto pravo na korištenje tog terena kao i ja...  z10
Slažem se sa Filetom da ne treba često mijenjat hrnau, ali ja sam tražio kaj mu najbolje paše. Za super premium hranu velim da jednostavno nema potrebe da je pas jede kad nije sezona... A tko hoće, zakaj ne... Ja po ljeti ne jedem odojka sa ražnja, nego nekaj na lešo i puno povrća i voda. A zimi čim masniju hranu. Zimi treba jaču hranu ili više hrane i psu davati, jer su i vremenski uvjeit drugačiji, treba psu energije i za grijanje tijela jer je hladno i ako se smoči... A po ljeti mu se od vrućine ne da ni micati, čemu ga toviti jakom ili obilnom hranom... Nije li to neki glas razuma?

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #69 u: 08. 07. 2009. 19:26:27 »
deane bez ljutnje to je ok i normalno ako govorimo o ljudima al ako se radi o psima koji samo za 1. 022222 ili tako nešto imaju metabolizam različit od vuka ne zanimaju artičoke,gljive,pomidori itd njega zanima meso i to sirovo,a najmanje da to bude jetra jer nije dobra nego po mogučnosti što više mišičnog tkiva

Po ljeti ne puno hrane al nek bude kvalitetna i galoni vode na raspolaganju
Ćaća viče mater plače!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #70 u: 09. 07. 2009. 08:47:43 »
Pogodio si bit. ALI! Psu probava radi svakih 16 sati, (Ivan Richter) a današnja moderna suha hrana je tako napravljena da se nakon unosa u želucu psa napuhne (u njoj ima kukuruzne krupice-palente) i da ju on vari još duže nego bi vario obično mesa jer ga zapuni. Pošto većina nas pse hrani jednom dnevno, takva hrana je kao stvorena za nas i naše pomagače... Omjeri proteina i masti u hrani su star odabira vlasnika i potreba psa.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #71 u: 10. 07. 2009. 05:50:27 »
Top energy je dobar a nije preskup što se tiče kvalitete Hari Herak hrani svoje pse s njim mislim da to dovoljno govori.

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #72 u: 10. 07. 2009. 09:55:26 »
Top energy je dobar a nije preskup što se tiče kvalitete Hari Herak hrani svoje pse s njim mislim da to dovoljno govori.

Kaže kolegica da i oni hrane svoje pse tom hranom u svojoj uzgajivačnici... dr.i

http://forum.lovac.info/index.php?topic=1994.30

Znači da bi mogla biti dobra... ;) A cijena je stvarno povoljna, kad se uzme da ja svoje pseto hranim sa ProPlanom koji je gotovo dvostruko skuplji... lizi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #73 u: 16. 07. 2009. 06:26:04 »
Evo kolega mi je uvoznik JOSSERA hrane iz njemačke dosta solidna cijena ,a i hrana je dobra za sada ,nema mučkanja i prepakiranja kao kod neke hrane .
Čak sam vidio da je reklamiraju  u Frankonijinom katalogu ,onda mora da je dobra.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #74 u: 16. 07. 2009. 10:21:42 »
Mesa ljudi, meso je zakon!!! z5