Autor Tema: Sirovo meso - DA/NE  (Posjeta: 43320 vremena)

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #15 u: 16. 02. 2010. 14:49:41 »
nisam neki tajkun ni miljoner al meni je to đabe....

vreća je oko 400 kn ako se potrudiš,i one koje su za breders klubove imaju za te novce 18 ili 20 kg ovisno o proizvođaču,moj pas dnevno jede oko 300 grama što znači vreča oko 2 mj ili ti 7 kn dnevno pa toliko košta mala kava s ladnim mlikon..
Ćaća viče mater plače!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #16 u: 16. 02. 2010. 15:54:41 »
A što kad se hrani 7 pasa,a pojedu sigurno malo više-pogotovo zimi...$$$$$$$

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #17 u: 16. 02. 2010. 17:10:32 »
A što ako postane krvoločan pa počne klati umjesto fermati  ččč

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #18 u: 16. 02. 2010. 17:26:39 »
E jebga- ja nemam tih problema pošto nemam ptičare happi happi

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #19 u: 16. 02. 2010. 17:37:36 »
E jebga- ja nemam tih problema pošto nemam ptičare happi happi
ae onda zatebe nema problema zagi
mada može i tvoj dobit gliste ili... ččč

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #20 u: 16. 02. 2010. 18:07:10 »
A što kad se hrani 7 pasa,a pojedu sigurno malo više-pogotovo zimi...$$$$$$$

u startu je skuplje hranit 7 nego jednog,,,,nemam ni ja jednog---

al da imam 7 sigurno bi hranio dehidrat plus što bi im dodao malo mesarskih proizvoda i bili bi ko rakete...

a i riba je zakon za psa najbolje što mu možeš dati,u njoj od bjelančevina do omega3
Ćaća viče mater plače!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #21 u: 16. 02. 2010. 18:42:00 »
E jebga- ja nemam tih problema pošto nemam ptičare happi happi
ae onda zatebe nema problema zagi
mada može i tvoj dobit gliste ili... ččč

Dobiju i pratele redovito ;)
u startu je skuplje hranit 7 nego jednog,,,,nemam ni ja jednog---

al da imam 7 sigurno bi hranio dehidrat plus što bi im dodao malo mesarskih proizvoda i bili bi ko rakete...

a i riba je zakon za psa najbolje što mu možeš dati,u njoj od bjelančevina do omega3

Dobivali su dehidrat-štenci kvalitetan, i sada ga dobiju povremeno kad ponestane napoja happi, ali kažem ti da su se preporodili odkako sam prešao na napoj(sirovo meso,kuhano meso i iznutrice,kosti,riža,tjestenina,kruh,povrće,ostaci,...)

Nego,reci jel može srdela npr.--uvaliti svakome 1-2 srdele par puta tjedno nebi trebao biti neki problem, baš ću probati jel će htjeti to jesti.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #22 u: 16. 02. 2010. 19:17:14 »
Antezg u potpunosti se slažem sa ovim.

Dehidrati su ok,ali nesmije se samo dehidrat koristiti. Sirovo meso ok samo ne krvavo,znači ocjeđeno i provjereno.Ono što nama nepaše netreba ni psima davati.

Redovne posjete kod mesara provjerenih naravno, su dobre za naše ljubimce. Ja svom nekuham niti ću kuhati,zima je i meso se nemože pokvariti,ljeti ima zamrzivač i pakujem mu u porcije kako bi se noć prije otkravilo i to je to.

Kad sve saberemo, dehidrati su najpovoljniji od svega ovog,ali netreba samo dehidrate davati. Ja sam sjeo i izračunao i pokazalo se da od dehidrata nema bolje računice nakon klaoničkih ostataka naravno koje neplaćam.Mesari su zadovoljni kad nemoraju otklanjati klaoničke otpatke. zagi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #23 u: 16. 02. 2010. 19:22:10 »
prilikom odstrela zeca, uvjek utrobu izvadimo i damo psima da pojedu. dali je to opasno zbog mogućih bolesti i nametnika -neznam, ali tako su nas podučavali stariji lovci d1, pa ako je valjalo njihovim :smil4226ce1d491b5: valja i našima ref, kažu da je dobro jer to pas shvati i kao nagradu za dobro obaljen posao...

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #24 u: 16. 02. 2010. 20:28:27 »

a niko ne spominje maslinovo ulje,,,,,,,a ono  je super.....posebno za štence...... z14 z14
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #25 u: 16. 02. 2010. 20:53:22 »
naravno da može srdela očisti jo ljusko justru ili kako to već neko zove na način da nožičem stružeš u kontra smjeru od te ljuske i daj pasima slobodno sa kosti i glavom (iz mora se sve jede)

Nekim pasima ali rijetko zasmeta jer je plava riba teža za probavu od bijele,no to su psi sa oštečenom sluznicom želuva kao i kod ljudi gastritisi ovi oni... al plava ti je riba bpgatija sa omega 3

Sejfo ja nisam ni napominjao maslinovo ulje jer se to kod mene podrazumjeva jer ga imam dovoljno da ga i psi dobivaju usudio bi se reči u dnevnim količinama...
Ne treba pretjerivat ni sa mas. uljem ni sa jajima...
jaje jednom tjedno zdobit skupa s ljuskom i dat psu ako je Giant (ogromna pasmina) može i 2
a ulje po žlicu pomješat s hranom 2 puta tjedno... ako je previše psi imaju rijetku stolicu (usro se ko trčka)
a često rijetka stolica povlači one probleme s analkama koje smo i prije spomenuli
Ćaća viče mater plače!

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #26 u: 16. 02. 2010. 21:52:32 »

a niko ne spominje maslinovo ulje,,,,,,,a ono  je super.....posebno za štence...... z14 z14
d4 Sejfo legendo i moji psi jedu kod Ane  rostilj

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #27 u: 17. 02. 2010. 07:51:01 »
A što ako postane krvoločan pa počne klati umjesto fermati  ččč
Neće! Moji jedu samo sirovo i fermaju  d2. Jedini problem s fermom može biti ako uspije živo uhvatiti, to se nebi smjelo prečesto događati, tada može prestati fermat i počet lovit. Moj sirovo-mesojed donio jednom živo fazansko pile, nije pojeo niti ga ozlijedio, uspješno je vraćeno u stanište a on i dalje ferma  ref.
 Sirovo meso iz kontroliranih uvjeta (i mišičje i iznutrice) najbolja je hrana za mesojede - pse a dehidrati pa i oni vrhunski sadrže najviše oko 30% mesa (moš mislit kakvog i kojeg  uf) a koštaju ko šnicli... onda trči veterinaru, pa analke, pa povraća žutu pjenu, pa ima proljev i sto čuda. Kad sam u gužvi s vremenom istresem pileće vratove i  z1.... Dlaka sjaji a s docom pijemo kavu, "nebu mene marketing  pesi "
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #28 u: 18. 02. 2010. 09:19:22 »
A što ako postane krvoločan pa počne klati umjesto fermati  ččč
Neće! Moji jedu samo sirovo i fermaju  d2. Jedini problem s fermom može biti ako uspije živo uhvatiti, to se nebi smjelo prečesto događati, tada može prestati fermat i počet lovit. Moj sirovo-mesojed donio jednom živo fazansko pile, nije pojeo niti ga ozlijedio, uspješno je vraćeno u stanište a on i dalje ferma  ref.
 Sirovo meso iz kontroliranih uvjeta (i mišičje i iznutrice) najbolja je hrana za mesojede - pse a dehidrati pa i oni vrhunski sadrže najviše oko 30% mesa (moš mislit kakvog i kojeg  uf) a koštaju ko šnicli... onda trči veterinaru, pa analke, pa povraća žutu pjenu, pa ima proljev i sto čuda. Kad sam u gužvi s vremenom istresem pileće vratove i  z1.... Dlaka sjaji a s docom pijemo kavu, "nebu mene marketing  pesi "
Točno mi nije jasno
čitam ponovo jel ispravno reći mesni sir il sirovo meso http://online.konzum.hr/categories/5471418/products/60016348

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #29 u: 18. 02. 2010. 09:29:25 »
pošto je imes mesna industrija očigledno je da se radi o nekakvom mesnom siru
Ćaća viče mater plače!