Autor Tema: Sirovo meso - DA/NE  (Posjeta: 43334 vremena)

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #30 u: 18. 02. 2010. 13:59:26 »
POZDRAV!!! zagi
eEEEEEEEEE  što je onaj ZOKI bio ljudina,,,,,a ovaj ÐŽORÐŽO zajebaje,,,,!!! ;) d4

kao prvo,,,, praktikujem ako sam u mogućnosti jednom sedmično dati psima sirovo meso, uglavnom se to radi  glođanjem kostiju...pogotovo štencima od 3 do .6 mjeseci kad mjenjaju zube, normalno da kosti dobijem iz mesnice pa ispada da je meso pregledano,  sve đžigerice i bijelu i crnu OBAVEZNO iskuhavam ,,,,, e to je sva nauka,,,,sirovo meso je dobro davati psima,,,nauka je dokazala ...neko će objasniti..ja sigurno neću jer znam da ne znam!!!! zagi zagi

Pozdrav kolega Sejfo i hvala na lijepom razmišljanju o meni.
Zoki je opet tu!! zagi

A što se tiče hranjenja psa, neznam koliko je dobro ili ne psu davati sirovo meso. Znam da se nikako ne bi smjele davati pileče i svinjske kosti. Samo govedske. Ja svog psa hranim pretežno suhom hranom osim kad žena ima generalno čiščenje škrinje za meso pa se nađe uvijek nekih starih komada špeka ili mesa koje dugo stoji. To se onda prokuha i pesek se jako veseli takvom obroku.

Offline Alpino

  • K
  • *
  • Postova: 24
    • Alpski brak jazavčari KUHADA
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #31 u: 22. 02. 2010. 19:54:00 »
Sirovo meso ima naj više kalorija i raznih vitamina. Još nisam čuo da se pas razbolijo od sirovog mesa.
Godinama ranim pse i obavezno dva puta u tjednu dajem sirovo.
Alpski brak jazavčari KUHADA

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #32 u: 22. 02. 2010. 23:13:23 »
Možeš sirovo kako veliš ali bolje bi ga bilo baciti u kratki kip ,cca 10 min. radi eventualnih bakterija na površini mesa,opet dobiješ skoro sirovo ali pomalo sterilizirano.Pozdrav DEDA M... z14

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #33 u: 23. 02. 2010. 01:53:14 »
Možeš sirovo kako veliš ali bolje bi ga bilo baciti u kratki kip ,cca 10 min. radi eventualnih bakterija na površini mesa,opet dobiješ skoro sirovo ali pomalo sterilizirano.Pozdrav DEDA M... z14
z14 zagi

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #34 u: 23. 02. 2010. 17:54:07 »
netreba nikakvo kuhanje jer samo dobiješ to da si uništio hranjive tvari iz mesa a nisi uništio sve bakterije jer večina bakterija odlazi kada meso na najdebljem djelu postigne min. 9o stupnjeva a to je za pola sata kuvanja d1...
bože dragi nečete valjda pasu davat meso koje vi nebi jeli znači sve ovo što ja nazivam meso je meso kupljeno ili dobiveno od mesnice koja provjerava svoje proizvode
Ćaća viče mater plače!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #35 u: 23. 02. 2010. 19:00:01 »
E moj FILE ja sam ti davno nekada imao pse i bavio se pomalo uzgojem -to znači da sam uzdizao štenad koji su bili stari 3-4 mj.pa mi ljudi nisu vjerovali da su stari samo 3 mj. -a znaš zašto,jeli su 3 mesna obroka,juneči i teleči but prokuhan sa dodacima i povrčem + 2 mlječna .Imao sam ratove sa ženom -radi suđa i pranja ,ali da vidiš kako peseki rastu i napreduju ko gljive rastu.Ali to su bila vremena do je Bog hodao po zemlji i dok tebe vrlo vjerojatno nije bilo-BEZ LJUTNJE.Ako se meso skuha sa dodacima koje ti metneš nema gubitaka bitnih za napredak.U ona nekadašnja vremena nije bilo suhe hrane za velike ni za male pse ali su bili zdraviji i vitalniji nego današnji jel nisu jeli ova sranja kao danas -nije bilo boleština koje danas vladaju kod pasa niti kod ljudi.No dosta od mene -radite kako i kaj hočete a ja ču svoje pse hraniti kak ja znam,po starom sistemu i iskustvu-ajde pozdrav svima DEDA M... z14

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #36 u: 23. 02. 2010. 19:10:02 »
slažem se i primjenjujem tu metodu 3 mesna 2 mliječna tj. nekad jedan...

Ali da nemaš problema sa ženom netreba kuvat jer ako je meso ispitano nema se šta pasu dogidit,a ti kako si deda sigurnom imaš viška vrimena pa ti to da ti brže prođe dan...

i u ribe nema boleština to se nije prmjenilo, a riba je u prehrani pasa još bolja od mesa...

U mene i dan danas Bog hoda po zemlji tj. non stop je samnom i sa svakim od mojih a i kud češ ljepšeg razdoblja života od mladosti (zdravlje,fakultet,žene,lovovi, pasi,....) Ko bi se na to ljutio ččč d4

Ćaća viče mater plače!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #37 u: 23. 02. 2010. 23:24:52 »
Neko može do jeftine ribe a neko do junetine,šta češ svako če uzet ono do čega može doči,zar ne FILE-ali nemoj zaboravit da če pas prije uzet meso,pravo meso nego ribu.Ja sam svojima petkom davao isto ribe ali sam puno puta bacio ali ono meso,pravo nikada,ipak su oni od vuka došli a ne od morskih pasa,zar ne.Moramo se i našalit ,ali je to istina.A za Boga ,neka i dalje bude sa tobom i tvojima ,uživaj dok si mlad i dobra ti kob i u lovu i ostalom-pozdrav  DEDA M... z14  i   zagi

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #38 u: 23. 02. 2010. 23:40:52 »
neznam biće ostavljaju tu rječnu...  moji ludi za ribon
Ćaća viče mater plače!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #39 u: 26. 02. 2010. 16:15:12 »

a niko ne spominje maslinovo ulje,,,,,,,a ono  je super.....posebno za štence...... z14 z14
Sejfo je iz kraja di nema ni jedne masline pa zna šta valja!!! d4 Ja ponekad skuham tjestenine i dodam tunjevinu iz konzerve pa sve to zalijem maslinovim uljem! Jedu kao ludi, a dlaka im sjaji...

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #40 u: 24. 11. 2016. 21:18:50 »
Sirovo meso definitivno ne

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #41 u: 24. 11. 2016. 22:05:20 »
Zašto ne ?

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #42 u: 24. 11. 2016. 22:19:19 »
Zato jer npr. sirove iznutrice divlje svinje mogu sadržavati Aujeszky virus (što uzrokuje bolest lažnu bjesnoću), ja sam imao nesreću pred 3 tjedna su mi uginula 3 tri psa od tog. Oni su pokupili virus od zaražene d.svinje (polizali su krv na odstrijeljenoj svinji). Prijenosnik su glodavci te domaća i divlja svinja. Kod njih je bolest u manjem postotku letalna, dok kod pasa i mačaka je 100% smrtonosna. Nema preventivnog cijepiva, a niti izlječenja kad pokupi virus.
Znači sirovo meso divlje i domaće svinje izbjegavati. Znao sam davati sirovu piletinu ili puretinu, al od kad mi se to dogodilo kuham sve

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Sirovo meso - DA/NE
« Odgovori #43 u: 24. 11. 2016. 22:25:07 »
gledao jednom neku emisiju o covjeku koji drzi haskije, aljaske malamute i takve pse...
bavi se natjecanjima gdje psi vuku saonice...
psi su u treningu cijelu godinu (kad nema snijega, vuku kolica na kotace).
u cijeloj emisiji vidi se na prvom mjestu, ljubav vlasnika prema psima, zatim, znanje i profesionalan pristup psima i radom s njima...
uglavnom, covjek ih hrani iskljucivo kvalitetnim mesom kupljenim od provjerenog proizvodjaca narezanim na kockice...
svaki dan puna kariola mesa za svoje pse zagi