Autor Tema: Nepoznate rase pasa  (Posjeta: 10591 vremena)

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #30 u: 14. 02. 2010. 23:19:14 »
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.

Zoran

  • Gost
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #31 u: 14. 02. 2010. 23:20:24 »
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.

pa tako ti je i sa lovcima

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #32 u: 14. 02. 2010. 23:24:53 »
Kako misliš?

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #33 u: 15. 02. 2010. 10:12:51 »
u ovakve polemike pretežno ne ulazim ali .malo kinološki sudaca ne drži pase jer su ljubavlju prema pasima i postali to što jesu i zakonski mora držati određeno vrime određene pasmine da bi posta sudac.puno znam uspješni uzgajivača i muljatora ali nemojte da od brda nevidite planinu,IPO je ispit prirođeni osobina i pretežno svi prođu ali nemogu biti šampioni niti može kinologija da nekome zabrani parenje ili leglo od takvog ,a pojedinci odlučuju o tome šta dalje.e sad se nameće zašto kupit skuplje a bolje ako ima mutke,ja sam za to da se ide na viši nivo za koćenje i parenje,i sad uskoro u zagrebu imat ću razgovor sa samim vrhom.i sam kažeš da ima pravi uzgajivača.a u austriji mislim da nije puno bolje neznam zadnji trideset godina samo sam bio u BiH. 

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #34 u: 15. 02. 2010. 14:45:56 »
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.

pa tako ti je i sa lovcima

bravo dečki d4
to sam čekal d1

lijepi pozz svima zagi

Offline duh

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #35 u: 15. 02. 2010. 21:15:55 »
 zagiRadane.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #36 u: 15. 02. 2010. 22:35:07 »
zagiRadane.

ej duh - čovječe kaj je to s tobom pljus

Offline uskok

  • K 100
  • **
  • Postova: 181
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #37 u: 16. 02. 2010. 00:37:43 »
Citat:
u ovakve polemike pretežno ne ulazim ali .malo kinološki sudaca ne drži pase jer su ljubavlju prema pasima i postali to što jesu i zakonski mora držati određeno vrime određene pasmine da bi posta sudac.puno znam uspješni uzgajivača i muljatora ali nemojte da od brda nevidite planinu,IPO je ispit prirođeni osobina i pretežno svi prođu ali nemogu biti šampioni niti može kinologija da nekome zabrani parenje ili leglo od takvog ,a pojedinci odlučuju o tome šta dalje.e sad se nameće zašto kupit skuplje a bolje ako ima mutke,ja sam za to da se ide na viši nivo za koćenje i parenje,i sad uskoro u zagrebu imat ću razgovor sa samim vrhom.i sam kažeš da ima pravi uzgajivača.a u austriji mislim da nije puno bolje neznam zadnji trideset godina samo sam bio u BiH. 

Logicno je svugdje na svijetu da kinološki sudac ima pasa(rasu),za koga je i sudac .......
Al kod nas to i nije tako.
Rijetko je da je i samo kinološki sudac za samo jednu pasminu...
A IPO kako kazeš ispit prirodenih osobina i pretezno svi produ to je prijatelju moj KATASTROFA...
I kazeš nek pare,
ma zato su nam psi takvi loši,povišeni,pa izgledaju još i kao mješani..
A kad bi HKS to prepustio Klubovima pojedinih pasmina muljanje bi se svelo na minimum..
Pa zato su nam i cijene pasa u kujcu....I rase su propale zbog ovih na mutke...

A Austrija u lovackim pasminama(svi po Klubovima) i ispitima ,
svjetlosnim miljama ispred nas...Vjeruj mi..

Pa pogledaj što je HKS napravio s rodovnicima,,,
- ma nema više ni pradidova,ni nagradnih razreda(svi u isti koš,prvi i max.nagradni razred te onaj jedva u trecem-----samo piše IPO), sve samo da je brze,lakše,jednostavnije a SKUPLJE..

Pa i ko je tija pošteno uzgajat prolupa bi kad je vidija novu rodovnicu..
KATASTROFA....

Lipo ti je reka Fruky za lov neka HKS napravi VAŠAR od ispita,pa nek svi poloze
al nemoj mi spominjati uzgoj ,MOLIM TE NEMOJ.....

Offline duh

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #38 u: 16. 02. 2010. 07:53:03 »
Habek bila je to tehničko gramatička greška, a trebalo je zvučati ovako: BRAVO RADANE.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #39 u: 16. 02. 2010. 10:01:44 »
vidi ovako u životu neko je zadovoljan sa minimalnim samo za život a neko sa svim bogastvom i malo mu tako i u pasa neko oće samo i minimalan broj bodova na IPO,i da ima neznam kakvog šampiona.IPO se boduje od minimalnog do maksimalnog,a u pojedinim diskusiama toliko pojedinci neke stvari ne razumiju da je suvišno ponovo pričati.a šta se tiče ovih šta su meni rekli a kriju se iza imena koji su nepoznati pa nebi volio o njima raspravljati jer možda su vrhunski uzgajivači ili muljatori pa i mogu biti i oni kojima ništa nevalja samo oni i niko drugi.ja sam se prestavio i svak ko oće zna ko sam i šta iman i šta gojim a ovi u maski koste šta imate šta ste postigli koliko ste pasmina unaprijedili????

Offline Dr.Pile

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Nepoznate rase pasa
« Odgovori #40 u: 13. 05. 2010. 22:38:14 »
Zdenko koji sudac u Dalmaciji uzgaja pase? Čini mi se nijedan! 90% njih pasima gleda zube a nevidi ništa! 95% njih koji drže nekog pasa su dobili na guzove(protuusluga za pobijedu na izložbi ili utakmici) i imaju ga samo radi prodaje a ne za lov ili takmičenje! Fala bogu i Ti ih poznaješ dosta kao i ja. Pozdrav iz Drniša! fre