Autor Tema: Poznavanje standarda i pravilnika  (Posjeta: 5757 vremena)

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #15 u: 06. 10. 2010. 11:44:45 »
Mala ispravka jer vjerujem da je moja tvrdnja bila točna. Službeno  HKS-a  još uvijek na svojim manifestacijama priznaje samo tetovir broj i nije dužan imati čitač mikro čipa. Ovo sad nije moja tvrdnja već obrazloženje iz HKS-a.
što bi bilo kad bi bilo

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #16 u: 06. 10. 2010. 14:43:01 »
Ako je HKS poslao službeni naputak udrugama o novom načinu označavanja štenadi prilikom prijave legla a je jer sam ga ja kao voditelj udruge dobio i kao što smo u prethodnim postovima pročitali već se primjenjuje onda je definitivno dužan priznati mikročip kao sredstvo identifikacije psa.                                          Da nebi bilo nesporazuma ovo se odnosi isključivo na štence koji  su mikročipirani prije prijave legla te je te brojeve mikročipova voditelj uzgoja poslao s prijavom legla ili eventualno kao što kaže kolega Habek poslao voditelj uzgoja umjesto potvrde o tetoviranju znači u oba slučaja prije printanja rodovnica te su isti uvedeni u rodovnicu.                                                        Nakon toga Hks šalje opet rodovnice udruzi u kojoj je uzgajivač prijavio leglo te se rodovnice ovjeravaju žigom udruge a voditelj uzgoja se potpisuje pored broja mikročipa isto kao što se potpisivao pored tetoviranog broja i time je rodovnica i način označavanja valjan.             Dakle čipiranje pri prijavi legla nije isto kao standardno čipiranje koje obavlja veterinar radi svoje evidencije prilikom kojeg se čip stavlja u zdravstvenu knjižicu a pošto se broj čipa dobije u 2 ili više primjeraka duplikat broja koji ste za pojedino štene dobili prilikom cijepljenja protiv bjesnoće ljepi veterinar u zdravstvenu knjižicu psa te je isti identičan broju u rodovnici a veterinar vam nakon što provjeri čitačem broj naplaćuje cijepljenje psa 140 kuna a ne 180 koliko bi vas koštalo sa evidencijskim čipiranjem.

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #17 u: 08. 10. 2010. 09:59:41 »
Uz ovu imam i informaciju da ce se vratiti rodovnici sa jos jednim koljenom u natrag.


to bi bilo više nego odlično!!!!!!!!!!!!!!


„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #18 u: 08. 10. 2010. 10:22:09 »
mafija sused mafija

Offline nemcic

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #19 u: 09. 11. 2010. 10:19:01 »
Pozdrav!

Zanima me moze li se ukradenom psu uci u trag i dali veterinarske stanice uploadaju baze podataka - ako se uploadaju, kao npr. godisnje cijepljene protiv bjesnoce - preko čipa. Moj pas je bio i tetoviran i čipran!

valdop

  • Gost
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #20 u: 09. 11. 2010. 10:53:37 »
Pozdrav!

 Moj pas je bio i tetoviran i čipran!

zašto bio, možda ga pronađeš . . .

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #21 u: 09. 11. 2010. 14:49:05 »
-gospodo vidim da ste ušli u raspravu a ne znate "materiju"

-1.prijava legla sa ovjerenim dokumentom o parenju ide HKS-u putem
voditelja uzgoja pripadajuće udruge KD -npr.Koprivnice ili dr.
-2.kada se štenci okote usmeno javljate vođi uzgoja
-3.kada su štenci starosti od 4-6 tj. zovete vođu uzgoja na pregled doma
-4.vođa uzgoja popisuje leglo po muškim i ženskim živim primjercima te primjerak šalje
HKS-u u Zagreb ,Ilica 61.,
-5.po ovjerenom spisku od strane HKS-a odlazite ovlaštenoj Veterinarskoj stanici
i veterinaru sa pravom potpisa koji ovjerava dokumentaciju od HKS-a zajedno sa Vama
i vođom uzgoja -te se opet šalje u Zagreb sa jednim primjerkom naljepnice mikročipa
6.- sa dobivanjem rodovnica sa naljepnicom mikročipa vođa uzgoja pregledava kopiju spiska
o mikročipiranju i ovjerava kao i nekad dok je bilo tetoviranje - uz otisak pečata(štambilja) .

Mislim da sam Vam malo bolje objasnil a ak nisam možete me nazvati na mobitel
pa Vam bu sve potanko objasnil -moj.br. je 091 204 7968 (Dražen)

Pozz svima i Dobra Vam kob te za kolege iz SRB i BIH - Dobar pogled

valdop

  • Gost
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #22 u: 09. 11. 2010. 15:18:54 »
e ako sad nije jasno onda se riješiti psa što prije, čovjek je sve objasnio i tako treba raditi a ne mudrovati, jest da je više posla nego kad se dijete rodi ali tako je kako je, pravilnik treba ispoštivati ili se ne baviti psima.  :smil4226ce1d491b5:

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #23 u: 09. 11. 2010. 22:47:07 »
pa možda i neznamo materiju ali ovaj vaš poredak po točkama 1234 uz dužno poštovanje vašem znanju u koje nimalo ne sumnjam nepije vode iz razloga točku jedan je fizički nemoguće izvesti prije točaka 2 3 i 4 iz jednostavnog razloga prijava legla prema HKS se šalje u dobi od 6-12 tjedana nemože prije a obuhvaća formular o prijavi legla koji šalje voditelj uzgoja u kojoj je datum štenjenja, parenja , broj štenaca ,spol ,boja i imena te rodoslovlje uz to se prilaže potvrda o parenju i kopije rodovnica oba roditelja.   što znači recite mi  kako vi prijavljujete leglo u točki 1  koje se kod vas tek šteni u točki 2 i znate ove podatke prije štenjenja osim ako niste možda ............vidoviti fre

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #24 u: 10. 11. 2010. 07:15:11 »
Kerber -da se svi vođe uzgoja drže pravilnika bilo bi i više reda u uzgoju;

-a prije točke 1. bi vođa uzgoja isto tako po pravilniku bi trebali vidjeti
papire od pasa koji se sparuju jer se teži kvaliteti(a ne po onome- tvoj pas radi,
moja kuja radi -bumo parili?!; a ima i onoga -kuja se sparila- buš mi dal od svog psa papire?) pesi

-tak da vezano na moju "vidovitost" , pročitaj pravilnik zajedno sa ovim
kaj sam napisal u ovom postu- i to je to teaa

Pozz i Dobra kob

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #25 u: 10. 11. 2010. 22:50:42 »
Kolega mislim da pravilnik poznajem dosta dobro hvala na prjedlogu a ako u nešto i nisam siguran posjedujem primjerak istog pa ljepo uzmem i pročitam.           Što se tiče izbora jedinki za parenje kod nas još uvijek vlasnik ima pravo birati gdje će pariti ukoliko oba psa imaju u rodovnici ispunjene uvjete potrebne zato a vođa uzgoja može samo predložiti svoje mišljenje i to ako ga stranka zatraži za razliku od nekih europskih zemalja gdje je za parenje potvrda uzgojne komisije .    A  rodovnicu na uvid treba zatražiti svaka stranka od suprotne strane da se uvjeri dali  psi imaju ispunjene uvjete za uzgoj i eventualno da nisu u srodstvu a ne voditelj uzgoja čiji je posao da svu dokumentaciju pregleda dali je u redu prilikom prijave legla i prvo uzgajivači moraju biti dovoljno educirani da znaju što psi trebaju imati za pravilan uzgoj a ako nisu dovoljno upućeni njihovo je da se raspitaju u njihovoj udruzi gdje će im se pružiti informacije i svaka potrebna pomoć.         Što se tiče ostalog svaku nepravilnost treba sankcionirati ako se uoči i ko nemože na lakši nauči pravila na teži način pa ubuduće razmisli ako i dalje želi biti uzgajivač osnovno pravilo je ako neznaš kako bi a ti po zakonu........pa će se kolege jedan put duriti ali drugi put će razmislit a ako iz toga ništa ne nauče ni nisu poželjni u našim redovima............hvala na dobronamjernim savjetima  teaa ali netreba izmišljati toplu vodu pravila već postoje samo ih se treba držati i biti dosljedan a kvaliteta uzgoja se jako brzo vidi i pokaže uzgajivači koji nemaju kvalitetu ili nešto nauče pa napreduju ili netraju dugo mi smo mala zemlja priča o kvaliteti daleko putuje a o nekvaliteti još dalje.       Sve najbolje želje u uzgoju i lovu pozdrav i dobru vam želim kob zagi

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #26 u: 13. 11. 2010. 16:55:55 »
-tako je dragi kolega kerber -vidim da smo se usuglasili sor

-vjerujem da smo i drugima objasnili postupak pa da ne moraju dalje istraživati d1

Pozz i dobra kob zagi

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Poznavanje standarda i pravilnika
« Odgovori #27 u: 31. 12. 2010. 17:13:50 »
Uz ovu imam i informaciju da ce se vratiti rodovnici sa jos jednim koljenom u natrag.


to bi bilo više nego odlično!!!!!!!!!!!!!!




Evo ih! Novi ispod cekica, upravo stigli!  d4