Autor Tema: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU  (Posjeta: 3454 vremena)

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU
« Odgovori #15 u: 04. 12. 2020. 09:59:19 »
Leica jeste poim u svetu optika ali optika u nekom drugom svetu i za drugu namenu.
U svetu lovackih optika leica nije se bas proslavila duri ni sa magnus modelom. A za razliku od
leicu, kahles je proizveo prvi opticki nisan i do danas ves vise od 120godina proizvodi opticke nisane a
ne fotoaparate.Ipak bih izabrao iskustvo.Nase kolege Kaligula koj ga pameti koji je odavno prestao da pise na
ovaj forum i nas cenjeni kolega Medo su me ubedili u kvalitet kahlesa jos davno.
Od tada sam imao 3 kahlesa i jedan scmitd i za mene otprilike to su firme u koje se zagledam.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU
« Odgovori #16 u: 04. 12. 2020. 10:03:53 »
Kolega pita za pogon, 6x ne dolazi u obzir, maximalno 4x.

 teaa
Nije mi jasno ako je u pitanju varijabilna optika zooma 1-6x24 i ima veće vidno polje tko nam je u lovu brani držati na povećanju 1.1 ili povećanju x4 ako nam tako najviše odgovara. Povećanje prilagodimo datoj situaciji na terenu i vlastitim mogućnostima. Bitno je da ova optika ima više mogućnosti. Kvalitetnom optikom koja nudi povećanje x6 može se plus toga daleko potegnuti. Leica Magnus je kvalitetnija i skuplja optika od Fortis modela. Njezino vidno polje je nešto manje i iznosi 43.2m/100m a razlika u cijeni od modela Leica Fortis 1-6x24 oko 500 eura. Što se Zeissa tiče imao sam puno kvarova na njihovoj optici pa ne glasam za njih.
 z10
« Zadnja izmjena: 04. 12. 2020. 10:11:54 od perop »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU
« Odgovori #17 u: 04. 12. 2020. 10:22:26 »
Uzmi u obzir i meoptu optika6 1-6X24, kolega ju je uzeo i vrlo pozitivni dojmovi.
Imam upalu volje.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU
« Odgovori #18 u: 04. 12. 2020. 10:33:24 »
Uzmi u obzir i meoptu optika6 1-6X24, kolega ju je uzeo i vrlo pozitivni dojmovi.

Isto i za meoptu imam pozitivno misljenje.Jos davno sam prodao jedan artemis jednom
kolegi i jos dan danas radi ko sat a prosla je podosta i padova i raznih stvari.
Tako da Meopta je dobra investicija. d4
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: IZBOR OPTIKE ZA LOV U POGONU
« Odgovori #19 u: 04. 12. 2020. 10:37:02 »
Leica jeste poim u svetu optika ali optika u nekom drugom svetu i za drugu namenu.
U svetu lovackih optika leica nije se bas proslavila duri ni sa magnus modelom. A za razliku od
leicu, kahles je proizveo prvi opticki nisan i do danas ves vise od 120godina proizvodi opticke nisane a
ne fotoaparate.Ipak bih izabrao iskustvo.Nase kolege Kaligula koj ga pameti koji je odavno prestao da pise na
ovaj forum i nas cenjeni kolega Medo su me ubedili u kvalitet kahlesa jos davno.
Od tada sam imao 3 kahlesa i jedan scmitd i za mene otprilike to su firme u koje se zagledam.
Pozdrav.
teaa
Što se tiče zastupnika za prodaju Kahlesa ili S&B-a normalno je da će oni o svojoj optici govoriti biranim riječima.       
O S&B-u nismo ovdje raspravljali a on je što bi rekli englezi "different class". Što se tiče lovačkog optičkog programa točno je da Kahles predugo čami u sjeni Swarovskog. Kahles danas puno bolje stoji na taktičkom planu.

Nedavno sam sudjelovao u jednom lovu gdje je dotična gospođa lovica optikom Leica Magnus i - 2.4-16x56 odstrijelila 5 velikih divljih svinja kirurškom preciznošću. Rekla mi je da se ona s ovom optikom i takmiči u nekim streljačkim disciplinama. Problem Leicine optike nije kvalitet on je provjeren. Problem Leicine optike je uvijek bila samo cijena.
 z10
« Zadnja izmjena: 04. 12. 2020. 10:52:45 od perop »